Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: muli i szarpie

  1. #1
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787

    muli i szarpie

    witam

    najpierw opisze objawy - podczas dodawania gazu (powoli) auto normalnie sie rozpędza, czuje że ma moc. jeśli gaz wdepne w podłogę auto zaczyna mulić i szarpać.
    co zrobiłem - byłem u mechanika na podłączeniu do kompa, wywaliło dwa błędy - przepływomierza i sondy lambda. sonda wymieniona przepływomierz przeczyszczony na kompie 0 błędów i nadal to samo, takie same objawy. pożyczyłem przepływomierz (może to czyszczenie nic nie dało) i nadal te same objawy.
    kupiłem w serwisie zawór N 75 ( w audi chcieli 290zl w skodzie dałem 186) i nadal to samo.... przepatrzyłem układ dolotowy (może jakiś wężyk sie ukruszył albo jakaś inna dziura sie zrobiła też nic ciekawego nie znalazłem). przepustnica czysta, tylko delikatnie uwalana w oleju (standardowo). no i moje pomysły sie kończą...
    ma może ktoś pomysł co to może być ? co jeszcze mogę sam sprawdzić ? wiem że najłatwiej było by jechać do serwisu ale ja lubie powalczyć najpierw trochę sam ot taka moja pasja do smaru i oleju z silnika

    pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133
    Na początek warto byłoby zrobic logi dynamiczne Vag-iem.Na ich podstawie bardzo wiele można wywnioskować.zasady robienia tych logów znajdziesz w dziale Vag-Com.

  3. #3
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    No i test na szczelność trzeba przeprowadzić porządnie, pod ciśnieniem. Jeżeli samochód ma od nowości ten sam system PCV to na 90% po 13 latach zrobiła się tam dziura

  4. #4
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w piatek wracam do Bdg w razie czego moge pomoc z logami dynamicznymi i zalatwic sprawdzenie szczelnosci pod cisnieniem,
    pisz na PW mozemy sie nawet na weekend umowic jak chcesz szybko miec to za soba

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pamiętasz jakie błędy wywaliło ? Jest to istotne bo czasem błędy przepływki również powiązane są z innymi sprawami ..

    Najlepiej zrobić te logi i sprawdzić szczelność .

    Po Twoim opisie bardziej to wygląda na potencjometr przy pedale gazu lub przepustnicę ale wtedy wywalało by błąd ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    wczoraj w nocy miałem kradzież paliwa - podhaczyli mi wlew i wywiercili dziure w baku ! co za draństwo - auto stało pod domem, brama zamknięta.... rzeczoznawca z ubezpieczalni umówiony na wtorek tak więc na razie mam auto unieruchomione :/

  7. #7
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Witam, czytam i czytam. Widzę że to mulenie i szarpanie to dość popularny problem w naszych autach... U mnie niestety to samo się zaczęło dziać, na kompie u mechanika 0 błędów. Czy jest ktoś z Krakowa lub okolic kto mógłby pomóc zrobić logi ? Niestety nie mam sprzętu( lap ani kabel). Dodam że nie stało się to po ostatnich moich operacjach które robiłem a nawet trochę ustało( usuwanie ekologicznych sprzętów ) i jeszcze do tego pykanie przy w/w objawach jakby coś wydechu??

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Zdaje się że wpadłem na trop... Haldex nie domaga??? charakterystyczne cykanie i przerywanie jakby się odłączał i podłączał napęd tylni, podczas ostrego przyspieszania w górnym zakresie obrotów?
    Ostatnio edytowane przez szpaku88 ; 15-05-2012 o 21:35

  10. #10
    Awatar Flyboy
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Des Plaines, USA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Mialem podoble objawy w swoim. Po przeczyszczeniu przeplywki, przeplukaniu wtryskiwaczy, nowe oringi, nowy filtr paliwa, wymianie regulatora cisnienia paliwa, przemyciu throttle body oraz instalacji nowych swiec chodzi jak nowy, prawie. Sporo zrobilem na wyrost. Swiece okazaly sie kluczowe. W moim przpadlu NGK. jesli dobrze pamietam to PFR6Q. Nie masz przypadkiem P0601 lub 602,603,lub 604? U mnie nie zapalil sie check engine na stale.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    moje swiece to NGK v-line 37 5773 PFR6Q, Dobre czy nie? świece i filtr mam nowe

  12. #12
    Awatar Flyboy
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Des Plaines, USA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    NGK PFR6Q Laser Platinum gapped@ .032" sa zdecydowanie lepsze od DENSO IK20. W moim przypadku szarpanie i misfiring po tym jak sie pojawilo to stopniowo sie pogarszalo. Wstawilem nowe swiece wlasnie DENSO oraz nowe cewki, wszystkie cztery. Nic nie pomoglo. Zaczelem wiec szukac przyczyny gdzie indziej. W poprzednim poscie podalem co. Nic nie pomoglo. W jednym z artykulow wyczytalem iz TT "lubia" small gaps. Denso zaleca sporo wieksza bo .044". Postanowilem sprobowac i wstawilem NGK ze starymi cewkami. I pomoglo. Nie wspomnialem ze wymienilem tez olej i filtr w Haldexie. Zlalem tylko 2/3 tuby. Chyba przy ostatniej wymianie przez mechanika ktos nie wlal calej badz za duzo wycieklo zanim zakrecil. Jesli nie robiles wymiany plynu w Haldexie to moze warto to zrobic. Jesli sie dobrze orientuje to ma on zabezpieczenie termiczne. Jesli temperatura przekroczy pewien prog to halex sie wylacza. Warto bylo by sprawdzic takze wrtyski. Nie wyskoczy zaden kod kiedy padaja. VAG by to wychwycil ale go nie posiadam.
    Ostatnio edytowane przez Flyboy ; 18-05-2012 o 04:51

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Wyczyszczenie przepływomierza rozwiązało problem( LIQUI MOLY 4066 DO CZYSZCZENIA PRZEPŁYWOMIERZA (2342046402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ). Po wymontowaniu zobaczyłem że jest konkretnie usyfiony naprawde konkretnie, sądzę że mogło to byś spowodowane filtrem K&N który był zamontowany przez poprzedniego właściciela. Nie polecam montować takich wynalazków. Haldex na pewno będzie robiony.

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Po wymontowaniu zobaczyłem że jest konkretnie usyfiony naprawde konkretnie, sądzę że mogło to byś spowodowane filtrem K&N który był zamontowany przez poprzedniego właściciela. Nie polecam montować takich wynalazków.
    Te ''wynalazki'' nelezy czyscic i naoliwiac , a i sama przeplywke tez nalezaloby czasami wyjac i przeczyscic Prosta czynnosc, a ulatwi zycie

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Witajcie Panowie- moja TT-tka śmiga łądne lecz ostatnio pojawił się kłopot. Otóż podczas przyśpieszania jakby na ułamek sek włączał się zawór upustowy i szarpie. Mniej więcej w stylu "gaz psst. i idzie dalej i za chwileczkę znów to samo- mam wrażenie jakby zawór upustowy się włączał podczas przyspieszania.
    Swego czasu jak podpinałem do VAG-a wyskakiwał błąd przeładowanie- koledzy gdzie co i jak szukać co to może być?

Podobne wątki

  1. TT na 3 biegu szarpie
    Przez kamillo0303 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 10:58
  2. Szarpie
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 15:40
  3. zawor dv- utrata mocy i muli, falowanie obrotow
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 18:42
  4. szarpie muli - logi auta kolegi czerniel2
    Przez M and V w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 20:05
  5. Szarpie i przerywa
    Przez ania w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •