Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: Co oznacza ta kontrolka błędu (mam wyświetlacz z padniętymi liniami)?

  1. #16
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Altar Nie dziala Ci pierwszy bieg wentylatora chlodnicy,masz temperature za wysoka,sprawca jest tylko jeden.
    rozwiń myśl jak możesz

  2. #17
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Kolega Altar na zdjeciu ma za wysoka temperature,a to zazwyczaj jest wina spalonego pierwszego biegu w wentylatorze,nie termostatu.

  3. #18
    Awatar Fiozo
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Niepołomice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    miałem to samo powodem była spalona żarówka w bagażniku . Pozdrawiam

  4. #19
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Kolega Altar na zdjeciu ma za wysoka temperature,a to zazwyczaj jest wina spalonego pierwszego biegu w wentylatorze,nie termostatu.
    Co do tego niekoniecznie się zgodzę,być może licznik,nie wiem jak na kanale 49,być może termostat-do tego w ASO są trzy rodzaje termostatów-w każdym inna temp. otwarcia.Kwestia sprawdzenia czy włącza się pierwszy bieg...a tak przy okazji,jeżeli pierwszy bieg nie chodzi na Vag-u będzie błąd?
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 19-11-2012 o 13:08

  5. #20
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Niestety bledu na vagu nie bedzie jak nie dziala pierwszy bieg,Ksolk tak jak piszesz,przyczyn moze byc kilka,ale to pierwszy bieg zazwyczaj siada,oczywiscie gdy mamy zjawisko podnoszenia sie temperatury np w korku,a gdy juz jedziemy jest juz ok i trzyma 90st.Pozdro

  6. #21
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja zawsze proponuje najpierw sprawdzić bezpiecznik nad aku bo ma tendencję do przepalania się i wtedy wentylatory nie działają. Btw: zdjęcie w pierwszym poście przedstawia oczywiście spaloną żarówkę. W sumie nie wiem jak doszliście z tym do wentylatorów
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 19-11-2012 o 16:35
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Ja zawsze proponuje najpierw sprawdzić bezpiecznik nad aku bo ma tendencję do przepalania się i wtedy wentylatory nie działają. Btw: zdjęcie w pierwszym poście przedstawia oczywiście spaloną żarówkę. W sumie nie wiem jak doszliście z tym do wentylatorów
    Dokładnie dobrze piszesz. Pierwszy bieg z akumulatora idzie przez bezpieczniki nad aku jak są spalone to trzeba wszystko tam rozebrać i sprawdzić czy nigdzie nie są przetopione ścieżki/przewody.

  8. #23
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Ja zawsze proponuje najpierw sprawdzić bezpiecznik nad aku bo ma tendencję do przepalania się i wtedy wentylatory nie działają. Btw: zdjęcie w pierwszym poście przedstawia oczywiście spaloną żarówkę. W sumie nie wiem jak doszliście z tym do wentylatorów
    od żarówki do ciepłego silnika...

    Należało by już skończyć z tym off top więc na koniec dodam,że u mnie termostat z ASO z nr Vin,dane to twarcie przy 98 stopniach więc też wskazówka delikatnie wychodzi w korkach poza 90 stopni,na kanale 49 dokładnie do 98 i spada,pierwszy bieg działa więc niekoniecznie musi być coś nie tak
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 19-11-2012 o 22:27

  9. #24
    Awatar eldamii
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    12
    Pazole sobie odświeżyć temat ,mam podobnie ,ale u mnie to była wina żarówki postojowej O.O i tylko czasami tak robiło,może ze dwa razy w ciągu całego tygodnia jeżdżenia ze spaloną żarówka.

    A druga sprawa ,widziałem zdj z polska instrukcją naszych TT (mam niemiecką -.- ) i nie wiem co to oznacza. Podczas Agresywnego ruszania autem i kontynuacji dalej jazdy z maksymalnym przyspieszeniem po chwili na kompie wyskakuje mi ikonka coś w tym stylu --> " (!) " czy jakoś tak (Jakieś ostrzeżenie ). Prędkość nie ma tu znaczenie po prostu przyspieszam z prędkości miedzy 0 do 30km/h [czyli 1 lub 2 bieg] ...Potem odpuszczając gaz po chwili znika ostrzeżenie. Ale mogę np. jechać 80km/h wcisnę maksymalnie gaz do dechy i pojadę dalej i NIC NIE WYSKOCZY TAKIEGO! Wole się upewnić co to za kontrolka i czy jest niebezpieczeństwo jakieś ,czy może po prostu informacja dla kierowcy? ..skoro znika gdy odpuszczę gaz i po chwili mogę znowu wcisnąć full gaz i już nie wyskoczy ponieważ jadę z większa prędkością,a nie startuje.

  10. #25
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    A bawil sie kolega moze przyciskami od licznika i zegara ? Jesli jedziesz np 50km/h klikasz i w momencie przekroczenia tej predkosci rozlega sie pikniecie z FISa. Mozna ustawic takie dwie wartosci ! km/h 1 i ! km/h 2, wyswietlane jest to w zoltym koleczku.
    Moze nie jest to jakos rozwiniete co pisze ale jednym slowem nic sie nie dzieje

  11. #26
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez eldamii Zobacz posta
    Pazole sobie odświeżyć temat ,mam podobnie ,ale u mnie to była wina żarówki postojowej O.O i tylko czasami tak robiło,może ze dwa razy w ciągu całego tygodnia jeżdżenia ze spaloną żarówka.

    A druga sprawa ,widziałem zdj z polska instrukcją naszych TT (mam niemiecką -.- ) i nie wiem co to oznacza. Podczas Agresywnego ruszania autem i kontynuacji dalej jazdy z maksymalnym przyspieszeniem po chwili na kompie wyskakuje mi ikonka coś w tym stylu --> " (!) " czy jakoś tak (Jakieś ostrzeżenie ). Prędkość nie ma tu znaczenie po prostu przyspieszam z prędkości miedzy 0 do 30km/h [czyli 1 lub 2 bieg] ...Potem odpuszczając gaz po chwili znika ostrzeżenie. Ale mogę np. jechać 80km/h wcisnę maksymalnie gaz do dechy i pojadę dalej i NIC NIE WYSKOCZY TAKIEGO! Wole się upewnić co to za kontrolka i czy jest niebezpieczeństwo jakieś ,czy może po prostu informacja dla kierowcy? ..skoro znika gdy odpuszczę gaz i po chwili mogę znowu wcisnąć full gaz i już nie wyskoczy ponieważ jadę z większa prędkością,a nie startuje.
    a nie chodzi koledze czasem o taka zawinięta strzałkę od asr? podczas agresywnego ruszania załącza się ten system a kontrolka o tym informuje.

  12. #27
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    A bawil sie kolega moze przyciskami od licznika i zegara ? Jesli jedziesz np 50km/h klikasz i w momencie przekroczenia tej predkosci rozlega sie pikniecie z FISa. Mozna ustawic takie dwie wartosci ! km/h 1 i ! km/h 2, wyswietlane jest to w zoltym koleczku.
    Moze nie jest to jakos rozwiniete co pisze ale jednym slowem nic sie nie dzieje
    kontrole prędkości kasują się po ponownym odpaleniu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grzałka Zobacz posta
    a nie chodzi koledze czasem o taka zawinięta strzałkę od asr? podczas agresywnego ruszania załącza się ten system a kontrolka o tym informuje.
    Ikona ESP zapala się w liczniku a nie FIS-ie

  13. #28
    Awatar eldamii
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    12
    Spokojnie wiem jak wygląda ikonka od ESP ,bo po prostu świeci się napis jak jest wyłączony na liczniku. A ten komunikat pokazuje się i raz albo przez chwile piszczy. Sory za brak szczegółów ,ale w chwilach gdy skupiasz się na drodze, biegach , obrotach i ryku silnika niektóre rzeczy uciekają. komunikat pokazał się ze 3 razy może 4. Jakoś nie mam specjalizacji do brutalnej jazdy ,ale czasem sytuacja wymaga.
    I nie wiem tylko jak traktować to ostrzeżenie.
    Ostatnio edytowane przez eldamii ; 17-09-2014 o 21:48

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sprawdź poziom płynu chłodnicy w zbiorniczku wyrównawczym i poziom płynu hamulcowego.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar eldamii
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    12
    Aktualnie oddałem auto do mojego rzemieślnika od detailing ,żeby pozbył się rysek jak i zrobił polerkę całego auta ,plus zmienił zderzak pod moją nieobecność. Wiec za 2tyg. odezwę się i sprawdzę wszystko i ewentualnie przekonam się na spokojnie co to dokładnie za kontrolka i w którym momencie się włączy i kiedy wyłączy. Ale jeśli ktoś na coś wpadnie śmiało pisać każda wskazówka będzie przydatna. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Kasowanie błędu 65535 air bag Warszawa
    Przez Malisz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2016, 21:08
  2. Pytanie o inne przyczyny błędu niz zwykle
    Przez miniiffict w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 21:02
  3. Co to za lampka i co ona oznacza ?
    Przez gigo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 11:34
  4. Kupie wyswietlacz FIS
    Przez MiroTT 1,8T w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 17:37
  5. wyświetlacz CPU
    Przez martinflash w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •