Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 'Alternatywne' lokalizacje gniazda diagnostycznego?

  1. #1
    Awatar albert_k
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    6

    'Alternatywne' lokalizacje gniazda diagnostycznego?

    Ostatnio chciałem podłączyć sobie swoją niedawno nabytą TTkę pod VAGa, no ale napotkałem na nieoczekiwany problem - w miescu gdzie normalnie powinno być gniazdo diagnostyczne (nad dźwignią od maski) jest tylko pusty otwór. Na początku pomyślałem, że z jakiegoś powodu w ogóle go nie ma, no ale rozmawiałem z kolesiem z serwisu a on powiedział, że bywa, że to gniazdo bywa ukrywane jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą (a że auto miało stosunkowo niedawno temu zakładany alarm, obstawiam, że mogło to zostać zrobione przy tej okazji). Jako że poprzedni właściciel nie jest zorientowany, a chciałbym przed majówką skontrolować samochód, umówiłem się już w ASO na rozwiązanie tego problemu. No ale przyznam, że chciałbym najpierw spróbować sam sobie z tym poradzić

    Wczoraj zdemontowałem te plastiki pod kierownicą, gniazda jako takiego nigdzie tam nie było, ale trafiłem na wiązkę 8 przewodów zakończoną niepodłączoną do niczego brązową kostką (mogę zrobić i wrzucić zdjęcie). Nie wiem czy to ma jakiś związek i czy właściwe gniazdo podłączone jest do tej kostki (wydawało mi się, że przewody powinny być 4 i iść bezpośrednio do obudowy gniazda - ale nie znam się, więc pewności nie mam ;P).

    W każdym razie moje pytanie brzmi, czy kojarzy ktoś alternatywne miejsca, w których gniazdo mogłoby się znajdować, ewentualnie jakiś sposób, żeby wyśledzić jego lokalizację (albo stwierdzić, że go nie ma)?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To raczej trochę nie poważne by było aby ktoś przełożył gniazdo nie informując właściciela o tym, z mojego punktu widzenia wygląda to tak że poprzedni właściciel pali głupa, być może sprzedając auto chciał coś ukryć, czasem takie zabiegi stosowane są przez handlarzy, obym się jednak mylił.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    a ja bym sprawdzil czy to nie przekladka z anglika

  4. #4
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Mysle,ze bedzie to bardzo uciazliwe dla Ciebie,wtyk diagnostyczny jest bardzo wazny ,dlatego musi byc pod reka,o ile to nie jest Anglik,oby nie,to i tak musisz ten wtyk zlokalizowac i przeniesc go tam gdzie byl.POZDRAWIAM.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 12:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •