Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: mokro pod dywanikiem

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny ?l?sk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    86

    mokro pod dywanikiem

    hej, zauwazylem mokra plame pod wycieraczka pasazera, na samym srodku, ostatnio nie jezdzilem jak lalo wiec odpada ze woda dostaje sie od podowzia, moze to jakis splyw od klimy? czy ktos sie orientuje jak idzie odplyw od sprezarkl? moze jakis wezyk poszedl?

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    73
    sprawdź wcześniej czy ubywa płynu chłodzącego??
    KTO MA QUATTRO TEN MA WłADZÊ, 320PS 535Nm

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny ?l?sk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    86
    Cytat Zamieszczone przez adikrakow
    sprawdź wcześniej czy ubywa płynu chłodzącego??
    jakis czas temu mialem maly problem i pozbylem sie calego plynu, po naprawie usterki nic nie ubywa, ta mokra plama nie jest duza , ma srednice okolo 15 cm, ale nie mam pojecia z czego sie zrobila, na 100% nic nie wylalem i na 100% nie jedzielem po kaluzach albo w czasie deszczu, moze ktos cos wie?

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    73
    jeżeli nie ubywa Ci płyn to najprawdopodobniej kanaliki skraplające od klimatyzacji się zapchały od brudu(liście, syf na drogach) musiałbyś je przetkać i problem powinien zniknąć, jeżeli natomiast ubywa(kontroluj) to będziesz miał nagrzewnicę do wymiany....
    KTO MA QUATTRO TEN MA WłADZÊ, 320PS 535Nm

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny ?l?sk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    86
    Cytat Zamieszczone przez adikrakow
    jeżeli nie ubywa Ci płyn to najprawdopodobniej kanaliki skraplające od klimatyzacji się zapchały od brudu(liście, syf na drogach) musiałbyś je przetkać i problem powinien zniknąć, jeżeli natomiast ubywa(kontroluj) to będziesz miał nagrzewnicę do wymiany....
    dzieki za info, a mozna to samemu zrobic czy raczej warsztat? latwo znalezc te kanaliki?

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Witajcie

    W koncu znalazłam temat odpowiadający mojemu problemowi.
    Odkopuję trochę stary ale chyba bez sensu zakładać nowy.

    Mianowicie dzisiaj przy dosc sporych opadach deszczu zauwazyłam dosc sporą kałużę pod wycieraczką pasażera. Na pewno leci to gdzieś z góry na wysokości słupka łączącego dach i maskę po prawej stronie. Czy ktoś z Was może spotkał się z takim problemem w TT? Macie jakiś pomysł co to może być? Jak jechałam rano do pracy to zauważyłam, że to sobie kapie z góry i płynie prosto pod dywanik pasażera. Nie dzieje się tak za to od strony kierowcy.
    Przy deszczu gdy otwieram drzwi na progach leżą sobie takie małe kałuże wody. Tak powinno być? Może moje TT jest lekko nieszczelne?

    Poza tym kiedy zgaszę silnik to zawsze słyszę takie jakby przelewanie się wody gdzieś w okolicach pod schowkiem.. Można to określić jakby ktoś przelewał wodę z butelki do butelki aczkolwiek ten dzwiek jest delikatny jakby tej wody lecialo tylko troche.. Słuchałam dzisiaj tego nawet wsadzilam głowe pod schowek i ewidentnie to gdzies wlasnie tam leci. I slyszalam to dobre 5-7 minut..

    Co najciekawsze auto nie jest jakos specjalnie zaparowane, szyby czasem parują ale to raczej tylko troszkę i po chwili odparowują gdy silnik i nawiew chwile pochodzą. Nie czuję jakiejs nie wiadomo jakiej wilgoci w tym aucie.

    Czy ktos z Was sie z czyms takim spotkał?

    Szkoda mi tej tapicerki, zeby wciaz taka mokra byla pod tym dywanikiem dlatego chciałabym coś z tym fantem zrobic.

    Pozdrawiamy, ja i moja TeTetka

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Otwórz maskę i zdejmij uszczelkę która jest przy podszybiu , następnie podważ plastikową osłonę i zobacz czy nie ma wody w tej wnęce gdzie zamocowany jest mechanizm wycieraczek .
    We wnęce tej są otwory które mają odprowadzać wodę do prawego i lewego nadkola , jeśli się zatkały ( liście czy czymkolwiek ) to będzie się tam zbierać woda i przy odpowiednim poziomie dostawać do auta ..




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Ok, zrobie tak dzisiaj, mam nadzieje, ze to wlasnie to Jak mi sie uda wyeliminowac ten problem to dam znac. Pozdrawiam.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie dam sobie głowy uciąć za to że to jest to ale jest to pierwsza rzecz do sprawdzenia
    Jak nie to trzeba będzie myśleć dalej







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Okolice Poznania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    39
    Hej,
    Wczoraj sprawdzilam po stronie gdzie leci woda i niestety nic tam nie ma, zadnych lisci ani paprochów.. Zatem chyba to nie jest przyczyna. Mam jeszcze jeden pomysl, a mianowicie moze to byc tez nieszczelnosc przy słupku, chodzi dokladnie o uszczelke. Wczoraj specjalnie lałam samochód wodą z węża i dopiero po jakism czasie doleciała tam woda. Sprawdze jeszcze podczas deszczu albo wykonam jeszcze jeden taki test tejże uszczelki.
    Jeszcze jedna opcja, ze w nadkolach ten odpływ który odprowadza wodę wypuszcza ją jakoś tak wolniej niż ten po mojej stronie tam gdzie sucho. Mało tego, brakuje w tym nadkolu jednej srubki i z tego względu woda zamiast odpływać na zewnątrz wlatuje pod plastik.. Dokrece ta srubke i zobaczymy.

    Mam nadzieje, ze uda mi sie rozwiazac problem, bo szkoda mi strasznie tapicerki
    Sprawdze jeszcze raz dzisiaj tą wnękę pod wycieraczkami.

    Pozdrawiamy

Podobne wątki

  1. 8N w zawieszeniu mokro w jednym miejscu? normalne
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 11:18
  2. Mokro pod dywanikiem Kierowcy
    Przez Deny w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •