Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Przepalony wyświetlacz komputera pokładowego

  1. #1
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43

    Przepalony wyświetlacz komputera pokładowego

    Witam jeszcze raz.

    To dopiero mój drugi post (i już drugi temat), mam nadzieję, że nie wpakowałem tego tematu do nieodpowiedniego działu. Adminów proszę o wyrozumiałość

    Mam problem z komputerem pokładowym. Mój kolega ma Passata B5, jednego z ostatnich wyprodukowanych - rocznika nie pamiętam, ale najważniejsze, że ma taki sam (?) wyświetlacz jak w moim TT. U niego wszystko hula i śmiga - spalanie paliwa itd. U mnie nie.

    Co się dzieje? Wydaje mi się, że jest ten wyświetlacz przepalony. Pokazuje tylko temperaturę na zewnątrz, świeci się kontrolka braku paliwa i czasami jak otworzy się drzwi to wyświetla się, że są otwarte A tak jest martwy. Chciałbym go doprowadzić do pełnej sprawności.

    Stąd moje pytania do Was, ekspertów. Zgaduję, że jest po prostu do wymiany

    Jak byście zdiagnozowali tę usterkę? Co się stało? Gdzie mógłbym to naprawić i ile taka usługa +- by kosztowała? Gdzie można kupić tę część? Możecie polecić jakąś firmę? Nie ukrywam, że nie chciałbym robić tego w ASO z uwagi na koszty.

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    To kolego musisz jeszcze trochę postudiować forum

    Odnośnie Twojego pytania- Twoim "problemem" jest fakt posiadania tzw. małego FISa- Twój komputer i wyświetlacz nie posiadają funkcji o których piszesz, funkcje te występują przy dużym FISie, więc wszystko jest w porządku. Poszukaj na forum tematów odnośnie FISów, a dowiesz się więcej na ten temat.

  3. #3
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Jasiel, poważnie? :O Czyli co, ciemny będzie jak smoła i świecić się będzie tylko, jak będzie rezerwa paliwa, ew. kontrolka oleju? Nie wierzę. A ja cholera myślałem, że on w pełni sprawny pokazuje np. spalanie paliwa... Nigdy nie miałem porównania do innej TT-tki, tylko do tego Passata mojego kumpla. Btw. - możesz zarzucić jakimś linkiem do tematu?

    EDIT: Kolega Prezes w innym temacie zrobił fotkę swojego wyświetlacza i tak chyba powinien prawidłowo wyglądać?

    http://www.prezes.jawnet.pl/Moje/Rez..._zapalenie.jpg

    U mnie tak nie wygląda. Tak na marginesie, oszukuje mi też kontrolka paliwa. Licznik pokazuje, że paliwa jest jeszcze w miarę dużo, a wyświetlacz, że rezerwa.
    Ostatnio edytowane przez Insane ; 20-04-2012 o 23:37

  4. #4
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Masz malego FIS'a wpisz w wyszukiwarce a znajdziesz

  5. #5
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Zatem łopatologicznie panowe: co mały FIS pokazuje? Tylko te animacje otwarcia drzwi, braku paliwa, oleju, płynu do spryskiwaczy i braku paliwa?

  6. #6
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Insane Zobacz posta
    Zatem łopatologicznie panowe: co mały FIS pokazuje? Tylko te animacje otwarcia drzwi, braku paliwa, oleju, płynu do spryskiwaczy i braku paliwa?
    Na to wygląda, co więcej, na przykład mając rezerwę nie można włączyć na przykład wyświetlania temperatury zewnętrznej, co irytowało mnie strasznie zwłaszcza zimą

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mały Fis, he he, w zasadzie to pokazuje najważniejsze komunikaty i te związane z nieprawidłowym działaniem, czyli podstawka, to co niezbędne, bajerów brak, też mam małego fisa, he he, ale jakoś w TT mi to nie doskwiera, bo to auto daje frajde z jazdy, a nie animacje komputerowe.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Zatem wszystko jasne, a ja debil się bałem, że coś z tym wyświetlaczem jest nie tak :/ Miałem dużą przerwę (parę lat) w jeździe moim Audi i szczerze mówiąc nie zwracałem na ten FIS uwagi. Ostatnio jednak miałem okazję się przejechać tym wspomnianym wyżej Passatem i zaczęła mnie ta kwestia braku spalania i innych bajerów zastanawiać. Dobrze wiedzieć, że FIS nie jest puknięty. Wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi

    Chciałbym jeszcze o coś zapytać. Nie chcę już tworzyć nowego tematu, bo newbie co do zasady nie może szaleć Chciałbym poruszyć jeszcze kwestię sygnalizacji braku paliwa. W moim aucie od jakiegoś czasu FIS sygnalizuje brak paliwa, mimo że wskazówka licznika baku pokazuje, że jeszcze jest go w miarę dużo. Co zatem oszukuje? To jest typowy problem w TT-tkach? Jak się z tym szybko uporać?
    Ostatnio edytowane przez Insane ; 21-04-2012 o 12:00

  9. #9
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Błędne wskazania od temperatury i od poziomu paliwa to jedna z bardzo częstych awarii w TT. Wskazówki do wymiany a dokładnie silniczek temperatury i paliwa Jaeger... o ile dobrze pamiętam.

    http://allegro.pl/silniczek-tem-i-pa...242098751.html
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 21-04-2012 o 13:20

  10. #10
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Dzięki Cubanito za odpowiedź. Sugerujesz zatem od razu wymieniać, by z tą usterką się uporać? Jest to najlepsza i jedyna metoda?

  11. #11
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Wymien na nowe, a malym fisem sie nie przejmuj,spalanie Ci nie potrzebne,zaluz dodatkowe najwazniejsze wskazniki i bedzie ok.POZDRAWIAM

Podobne wątki

  1. Reset zegarów i komputera pokładowego
    Przez maju89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 04:26
  2. Wyświetlacz na tablicy
    Przez wojtek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 10:57
  3. Kupie wyswietlacz FIS
    Przez MiroTT 1,8T w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 17:37
  4. Wyświetlacz na desce rozdzielczej
    Przez bikemc w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 15:03
  5. wyświetlacz CPU
    Przez martinflash w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 09:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •