Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rurka od wspomagania serwo hamulców

  1. #1
    Awatar Metju
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Niezdrowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    71

    Rurka od wspomagania serwo hamulców

    Witam zakupując auto sprzedający mi powiedział o tej rurce co właśnie pokazuje wam na zdjęciu że w podróży ona mu pękła i nie miał wtedy hamulców i coś tam jeszcze od czego ona dokładnie jest ? Powiedział mi że zrobił ją zestawem naprawczym jak widać na zdjęciach co doradzacie zostawić to tak czy kupić nowy przewód i zrobić ? Tylko jaki ? Nie zaczynałbym tego tematu jak bym nie zauważył że jak stoję w miejscu i mam silnik załączony mam bardzo małe oznaki falowania obrotów. Z tego co czytałem na forum może to być spowodowane jakimś lewym powietrzem. Może za to odpowiadać właśnie ta rurka ? Doradzcie mi od czego mam zacząć. Dzięki z góry za odpowiedz pozdrawiam Metju
    Załączone obrazki Załączone obrazki   

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na początek taka uwaga do ciebie jak zakładasz nowy temat, to zatytułuj go odpowiednio do pytania, takie tematy jak Hey, czy cześć, lub mam pytanie, od razu lecą do śmietnika.
    Jak najbardziej ta rurka jeżeli jest nie szczelna będzie zakłócać pracę silnika, jeżeli została chwilowo zadrutowana, to aby pozbyć się stresu, radził bym ją wymienić na nową
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja mam sylicon zbrojony o średnicy wewnętrznej 9mm , kolor czerwony idealnie się nadaje na serwo i ja u siebie całość przerobiłem zostawając jedynie seryjne zaworki jak kolega chce to mu odsprzedam tego przewodu bo został mi 1 m

  4. #4
    Awatar Metju
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Niezdrowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    71
    Witam dzięki za odpowiedz i też właśnie tak myślałem że to może być przez to że jest ten przewód nie szczelny, i zakłóca pracę nie jest to bardzo odczuwalne ale się wyczuje. Akurat jestem taki że ja muszę mieć wszystko na cacy.
    Powiedz mi Paweł-205 ile kosztuje ten przewód sylikonowy zbrojony ? I ile mnie tego przewodu wyjdzie jak bym chciał całą tą instalację wymienić.
    Powietrzcie mi czy wymienić tylko tą rurkę co jest widoczna na zdjęciu czy od razu całą instalację bo z tego co widziałem trochę tego jest.
    Paweł-205 mógłbyś mi wysłać fotki jak przerobiłeś tą instalację krok po kroku i opisać ?

    Zuczek na przyszłość będę pilnował żeby temat był kompletny.

  5. #5
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Pytałem jakieś 2 miesiące temu o tą rurkę w ASO VW i koszt jej wynosił 134 PLN - mowie tu o odcinku od korektora do zaworu zwrotnego.

  6. #6
    Awatar Metju
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Niezdrowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    71
    Czekam na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam Metju

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Posiadam taką NÓWKA na sprzedaż. ORI

    Moja się przetopiła od lampki gdy oświetlałem komorę silnika. Kupiłem nową z ASO. Niestety nigdy nie doczekała się montażu.

  8. #8
    Awatar Metju
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Niezdrowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    71
    Witam mógłbyś wstawić jakąś fotkę ??
    I jaka cena ?
    Pozdrawiam czekam na odpowiedz Metju.

    EDYCJA ---------- Post dodany 09:48 24-04-2012 ---------- EDYCJA

    Ok temat zamknięty rurka od wspomagania będzie wymieniana w najbliższym czasie zakupiłem ją od naszego kolegi ICE Jak będzie gotowe wrzucę fotkę

  9. #9
    Awatar Pat
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    76
    Witam,
    Zauważyłem delikatne pękniecie przewodu od kolektora do serwa więc postanowiłem kupić nową rurkę.
    Mam problem z demontażem starej rurki...otóż na jakiej zasadzie jest ona zamontowana do serwa? Trzeba rozbierać serwo żeby zdemontować, czy po prostu mocno złapać i ciągnąć, a nową wsadzić?
    Nie chce czegoś urwać, dlatego chętnie wysłucham wskazówek fachowców Dzięki

    edit...
    demontaż starej rurki odbywa się na zasadzie mocnego złapania i ciągnięcia, a nową rurkę po prostu wciskamy
    Polecam wszystkim sprawdzenie stanu tej rurki, bo odpowiada ona za jedną z najważniejszych chyba rzeczy w samochodzie...
    Zauważyłem u siebie delikatne wzdłużne pęknięcia rurki na zaworku zwrotnym, po wymianie pedał hamulca twardy-nie wpada w dół - hamowanie o niebo lepsze....
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 31-07-2013 o 10:21

Podobne wątki

  1. kontrolka hamulców
    Przez piotrek_1221 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2021, 11:19
  2. Zbiorniczek od evapa, rurka do catch tanka
    Przez kaktusek1831 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 16:11
  3. Co to za rurka i jak ją wymienić?
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •