Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Kamerka Omega OM205

  1. #1
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339

    Kamerka Omega OM205

    Natknąłem się dziś na ofertę kamerki do auta Omega OM205.

    Kamerka (teoretycznie) nagrywa w HD 720p 30fps oraz posiada "funkcję nagrywania w nocy (podczerwień)".
    Uwagę moją zwróciła głównie niska (w porównaniu z np. GoPro) cena - ok. 200 zł

    Na szybko wyszukałem YT kilka filmików, aby zobaczyć jak prezentuje się obraz z tej kamerki.
    Jak widać (na poniższych filmikach) jaka cena takie HD, ale z drugiej strony za 200 zł ciężko wymagać nie wiadomo czego.
    W sumie opcja do zastanowienia - sam uchwyt do zamocowania małego aparatu do nagrywania filmików w aucie to koszt ok 50zł.

    Filmiki z YT:
    Dzień słoneczny
    Dzień pochmurny(?)
    Noc

    Może ktoś już kupił (albo ma zamiar kupić) i podzieli się wrażeniami z jazdy

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    jakoś fajna jak za taką cenę szukałem opinii na temat tej kamerki lecz nie umiałem nic znaleźć.

  3. #3
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    no w nocy zdecydowanie lepiej niz GoPro.

  4. #4
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    też chce takie coś kupić Tylko ciekawi mnie czy ta za ok 70 zł nie jest taka sama,tylko że bez napisów,omega cos tam wygląda tak samo i parametry ma takie same tu kolega opisuje jak to działa BMW Forum :: BMW Sport :: Zobacz temat - Rejestrator trasy.

  5. #5
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Zadziwiająco dobra jakość nagrania nocą! W dzień to jakość jest taka sobie. Ale kamerka raczej służy do pomocy jakby się coś stało a nie do nagrywania wypraw z widokami - tak mi się zdaje.

  6. #6
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Rzeczywiście model HD198 DVR kosztuje ok 70 zł Patrząc po filmikach na YT to chyba to samo co OMEGA, inny tylko trochę datownik jest.
    Trzeba się tylko wczytać w opis aukcji - wysyłka z Hong Kongu i może się trafić opłata celna

    Są jeszcze kamerki GOCLEVER po ok 160 zł, ale filmiki dostępne na YT są takie sobie.

    Podejrzewam, że wszystkie te kamerki są bardzo podobne.

    Przeglądając opisy zauważyłem, że niektóre nagrywają tylko w proporcjach 4/3 (rozdzielczość 1280x960). Mogą to być też błędy w opisach.

  7. #7
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A tu opisują taką za 240zł. Fajne jest to, że ma czujkę ruchu co pozwala zostawić ją na parkingu i nagra jak ktos chce nam zarysować np. maskę. Czy ktoś z Was używa takiej?

    http://moto.onet.pl/aktualnosci/ten-...ekwencji/nwsde

  8. #8
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Sensor ma już każda , nie trafiły mi się bez tej funkcji. Cena ok. JBC mam kilka na stanie

  9. #9
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Panowie sorki za OT, ale wytłumaczcie mi proszę czy taka kamerka ma jeszcze jakieś inne zastosowanie niżeli ewentualna pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku ?

  10. #10
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    No ja właśnie planuję, by chodziła non-stop (czyli także na postoju), by nagrywać jakby ktoś majstrował z autem (nawet można do tego celu zamontować jeszcze dwie patrzące z podszybia na boki). Auto kupiłem już z drzwiami przejechanymi gwoździem, a ostatnio ktoś chyba próbował porysować mi maskę (na szczęście kwarc znacznie osłabił rysy i prawie nie widać).

    Wottka - myślałeś może o takiej funkcji i zaoferowania takiego zestawu do monitoringu?

  11. #11
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Mam dojście do takiej kamerki http://allegro.pl/kamera-samochodowa...354888292.html w cenie 199zł ale zrozumiałe, że dla forum dałoby radę zejść coś niżej cenowo

    Sam stosuję taką w TT i nie wyobrażam sobie, żeby na naszej niewielkiej szybie montować takie wielkie cholerstwo z rozkładanym ekranem jak prezentowane powyżej (chyba, że na miejscu pasażera na środku - ale to też ogranicza widoczność).
    Moja kamerka nagrywając w HD pozwala na dokładne obejrzenie tablic rejestracyjnych innych aut (co może się przydać) czy gdyby motocyklista urwał lusterko i uciekł. Temat kamerek trochę przewałkowałem przed wyborem, więc śmiało polecam. W testach (Auto-Świat itd) kamerki po 700 zł LOL miały niekiedy gorsze parametry od tych po 200-250zł co jest całkiem zabawne.

    http://www.youtube.com/watch?v=dv9GIn75Ytk - pierwsze nagranie poglądowe.

    Co do nagrywania w nocy: http://www.youtube.com/watch?v=lSyHzLGJF7s możliwie najgorsze warunki, fatalna widoczność, śnieżyca, noc i niestety bez trybu nocnego (zapomniałem włączyć)
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 08-07-2013 o 12:57

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jakość, cena, naprawdę daje radę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Mam dojście do takiej kamerki http://allegro.pl/kamera-samochodowa...354888292.html w cenie 199zł ale zrozumiałe, że dla forum dałoby radę zejść coś niżej cenowo
    Ok, biorę. Piszę na PW co do transakcji.

  14. #14
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ja również poproszę, pisze na PW.

  15. #15
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Sam stosuję taką w TT i nie wyobrażam sobie, żeby na naszej niewielkiej szybie montować takie wielkie cholerstwo z rozkładanym ekranem jak prezentowane powyżej (chyba, że na miejscu pasażera na środku - ale to też ogranicza widoczność).
    Nie przesadzajmy, kamerka po złożeniu ładnie integruje się obok lusterka wstecznego, nic nie zasłania, posiada długi kabel, dzięki czemu można go pociągnąć pod schowkiem, po słupku, przez daszek i nie nic przeszkadza.

    Nie zmienia to faktu, że Twoja propozycja kamerki wydaje się znacznie ciekawsza.

    Wrzuć jakiś filmik przy słoneczniej pogodzie.

Podobne wątki

  1. TT 180km vs Golf V & Omega 2.0
    Przez Masster w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 20:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •