Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Oryginalny lewarek do 8J

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15

    Oryginalny lewarek do 8J

    Witam. Moją maszynę kupiłem niestety ogołoconą z lewarka. Może ktoś podpowiedzieć jak ma wyglądać ori lewarek? VAG ma kilka różnych rozwiązań. Patrzyłem pod auto i widzę że w tym modelu nie ma tzw. "rynienek" tylko takie gumowe siedziska. Przeszukałem całe Allegro i jedyne co mi podchodzi, że by pasowało w te gumowe siedziska to jest to: na zdjęciu jest kilka, ale myślę, że to ma być taki jak te dwa po prawej z tymi czerwonymi pokrętłami. Mógłby ktoś z 8J spojrzeć co ma w bagażniku?

    AUDI VW BMW OPEL SKODA SEAT FORD LEWAREK (2241586335) - motoAllegro

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jak nie zapomnę to jutro zajrzę do bagażnika i zrobię zdjęcie. Pytanie po co ci lewarek skoro i tak w bagażniku jest zestaw naprawczy (kompresor itd.)? Jak ci nawali koło to co będziesz odkręcał?!

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Wiesz....lewarek służy do podnoszenia auta - nie tylko w przypadku odkręcania koła. Jak przywalisz o coś podwoziem i uszkodzisz np. osłonę silnika i będziesz ją musiał przykręcić itp. to lewarek będzie Ci niezbędny. Uważam, że warto go mieć. Producent też przecież po coś go tam umieścił pomimo że dał też zestaw naprawczy. Ja zazwyczaj zmieniam koła lato-zima-lato własnoręcznie i wtedy też potrzebny mi jest lewarek.
    Jeśli byłbyś tak dobry i zrobił tą fotkę to tak żeby było widać przede wszystkim ten element który opiera się o podwozie.

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    uzywaliscie kiedys tego zestawu do uszczelniania? Opona rzeczywiscie idzie juz do kosza? Juz od pewnego czasu sie zastanawiam, czy jak bede jechal na wakacje to czy nie dokupic dojazdowki na ten czas i wrzucic luzem do bagaznika. Beznadziejne sa te uszczelniacze.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Kiedyś wulkanizatorzy w ten sposób traktowali opony wypełnione takimi środkami. Ale teraz tak nie jest. Mam kolegę który ma duży warsztat - w tym wulkanizację. Pytałem go o to i powiedziałał, że nie ma jakiegokolwiek poroblemu z normalną naprawą takiej opony po użyciu tego środka. Problem jest tylko w tym, że jak dojdzie do większego rozdarcia opony to taka pianka nic nie pomoże.

    Moim zdaniem zakup dojazdówki to dobry pomysł. Szczególnie jeśli wybierasz się gdzieś dalej. Pamiętaj tylko, że musi byc prawidłowo dobrana wielkością do kół jakie stosujesz. Obwód musi być taki sam jak pozostałe. W przeciwnym razie jak założysz ją na przód to po dłuższej jeździe możesz uszkodzić układ różnicowy w przekładni głównej bo on ma pracowac tylko na zakretach i nie w sposób ciągły. A jak średnica będzie niezgodna to będzie pracowac ciągle i na długim odcinku jazdy moze się uszkodzić. Nie wspominając o tym, że zgłupieją kontrole trakcji a tym samym system kontroli ciśnienia w oponach.

    Też się zastanawiam nad dojazdówką ale mam 245/40/18 i widzę że do takiego zestawu dojazdówka dużo by mnie kosztowała......

  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    no ja mam 255/35/19, ale średnica niemal we wszystkich przypadkach jest bardzo zblizona. Tez poszukam cos zblizonego.

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Wracając do wątku - te lewarki na zdjęciu które wskazałem to zdaniem osoby która je sprzedaje są z aut BMW. Mam cichą nadzieję, że ktoś kropnie fotkę ori lewarka i tu wklei.

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Właśnie sprawdziłem i niestety sam nie mam lewarka w sumie nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Zapytam Malika czy on wyjął czy fabrycznie nie było niemniej ja tego nie będę dokupywał bo nie widzę potrzeby mam asistance w dwóch firmach.

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    No to w takim razie jutro wrzucę Ci fotkę mojego.

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Mari liczę w takim razie na Ciebie.

  11. #11
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 17-04-2012 o 20:44
    I TT

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Jambolek piękne dzięki. Wygląda, że to jest dokładnie taki bo kształt odpowiada wycięciu we wkładce w bagażniku a ten biały element będzie pasować w gumowe gniazdo w podwoziu. Teraz wiem czego szukać . Dziękuję. Wstawiam zdjęcie żeby zostało w wątku dla potomnych jak aukcja zgaśnie.
    Nazwa:  lewarek.jpg
Wyświetleń: 170
Rozmiar:  50.1 KB

Podobne wątki

  1. lewarek / podnośnik
    Przez red5555 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 10:20
  2. MK1 [8N] Lewarek / podnośnik
    Przez nonamed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 16:33
  3. Kupię kasetę/ lewarek zmiany biegów do mojej TT
    Przez VanWave w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 20:09
  4. Lewarek zmiany biegów
    Przez kiero w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •