Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 98

Wątek: Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Grzesiek nagraj filmy albo daj logi ze swojego auta, bo zaraz sie okaze ze ty tylko piwielasz jakies informacje, bo tak twierdzi czlowiek ktory nie ma nic wspolnego z ECU, a robiac cos przy mechanice mysli ze pozhadal wszystkie rozumy ...


    Najsmieszniejsze jest to ze masz klapki na oczach i nic nie sluchasz. Twierdzizz nawet ze Grzesiek nie wie o czym mowi, szkoda ze hamownia i wszystko potwierdza to co mowi Gregor. Rece opadaja ze tak zachowuje sie moderator i nie potrafi rzeczowo rozmawiac :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przeprazzam za tego posta, ale poniekad sprowokowalem sytuacjd, zaraz uslysze ze mam zrabane auto bo k04 dmucnela 1.9 bar a to niewszystko
    Nic nie usłyszysz, bo nikt nie ma zamiaru wbijać ci młotkiem do łba to co jest oczywiste i pewnie kiedyś sam do tego dojdziesz, oby tak nastąpiło, wtedy będziemy mogli poprowadzić rzeczową rozmowę na pewne tematy, bo jak narazie to jak przepychanie się pod budką z piwem w stanie upojenia alkoholowego.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Juz cos napisalem, ale nie ma sensu wchodzic w polemike z moderatorami ktorzy tak sie zachowuja, a jakbym odpowiedzial na tego mlotka to dostalbym bana jak ostatnio

    Dziekuje i pozdrawiam pana "mlotka"

    ps Bardzo dobrze wiesz, ze padla mi pompa paliwa, ale moze auto bez paliwa i tak powinno generowac moc??

    Jak zlozysz dobrze to K04 to na wiosne mozemy sie ustawic, albo shamowac auta w tym samym miejscu, dam fory i bede jak kuchenka gazowa na LPG
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 09-12-2013 o 16:43

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie wiem co tym razem znowu CI padło czy korba czy głowica czy może pompa paliwa. Jeśli nie masz paliwa i szczycisz się ,że dmuchasz tyle i program nie ucina boostu to też świadczy o PROFESJONALNYM BEZPIECZNYM TUNINGU auta:) Generalnie mówisz o wykresach a ja żadnego nie widziałem poza jakąś symulacją z excela która była mniej dokładna niż dupohamownia .Na wykresie były ochy achy jaki to super motor a po miesiącu zaczął się zacierać i korbe wysadziło bokiem. Setupów na k04 złożyłem już wiele ale ten obecny będzie pewnie jednym z szybszych ale to nie temat o tym.Jak właściciel będzie chciał to obleci tą kuchenkę gazową na "prawie 2 barach"

    Do Pana "młotka" to CI jeszcze brakuje bo tuningował swoją TT jak Ciebie jeszcze nie było na tym forum.Także Jego obecny setup jest dla Ciebie kosmosem bo On w przeciwieństwie do Ciebie nie wyznawał kultu k03 i k04 tylko tak jak ja stwierdził ,że jeśli chce się mieć prawdziwą moc trzeba zapodać coś bardziej konkretnego. Może też kiedyś dorośniesz do tego( trzymam mocno kciuki)

    Poza tym ja dalej nie widziałem 2 barów boostu z k03 albo k03s ..........
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-12-2013 o 17:49

  4. #4
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Osobiście nie będę negował faktu że można tyle dmuchnąć przy odpowiednich modyfikacjach natomiast zupełnie inną sprawą są rezultaty .
    Chyba każdy się zgodzi że po przekroczeniu pewnego pułapu doładowania dalsze jego podnoszenie daje nieproporcjonalnie i coraz mniejsze przyrosty . Czasem na tyle małe że dla kogoś może to być gra nie warta świeczki podczas gdy ktoś inny walczy o każdego konia .
    Dodatkowo modyfikacjami mechanicznymi i programem można dalej działać aby wyciągnąć coś jeszcze z każdego 0,1 Bara , wszystko to kosztuje czas i pieniądze a w efekcie auto i tak będzie dostawać zadyszki przy prawdziwych prędkościach ( czasy 100-200 km/h ) .
    Jeśli nie mamy wiedzy ani zaplecza aby robić to sami to wyjdzie kupa kasy i nerwów a efekt nieporównywalnie słabszy niż np . trochę większe turbo ale w podobnym budżecie ..
    +1

    Zgadzam się z tym co napisałeś bo sam podobnie do tego podchodzę.
    Mam czas , chęci testować na swoim samochodzie więc nie widzę w tym nic złego ,

    Pozatym od czasu do czasu np obalić mit że k03s nie dmuchnie wiecej jak 1.7bara poparte jakims ciekawym filmikiem to myśle że jest ciekawie i można się coś dowiedzieć nowego, prawda ?


    JEDNOCZEŚNIE - Panowie , nie chciałbym żeby ten filmik rozpętał kolejną niezdrową dyskusje... jesli w tą stronę miałoby to iść to odrazu można skasować TEGO posta i nie było tematu.

    Jest tylko odpowiedzą na zarzuty pisania 'bzdur - że k03s nie potrafi dmuchąć 2barów - a jak już to w piku i zaniżaniu poziomu forum' dlatego też
    sprawdzie sami ile potrafi dmuchąc k03s, i może warto zmienić zdanie , a może nawet coś jeszcze ? No ale to nie z mojej strony powinno wyjść.....

    Myślę że jest raczej niecodzienny widok i ciężko w sieci o filmy z podobną tematyką k03s 30psi
    Tak że doceńcie może że komuś się chciało jak to ładnie kolega Artur napisał - siedzieć i walczyć o każdego konia - mechanicznego rzecz jasna



    Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 13-12-2013 o 20:55
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #5
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Ja nie muszę nikomu nic udowadniać Ani nie chcę Ty potrafiłeś załadować za turbiną 1.7bara na k03s - ja ładuje 2bary ZA fmic i jest mi z tym dobrze. W drugim przypadku w AUQ laduje 2bary na chinskim zeliwku i jakoś też nie chce sie nic poddać. Istne cuda
    Paweł i nie proś o dowód. Bo go dostarczę w postaci filmiku z zegara
    Choc to i tak bez sensu , zaraz zacznie sie pisanie że oszukuje , filmik fake i wogole mam GTX35 założone....
    2 bary ładuje tylko po to żeby sobie turbo zepsuć i pogorszyć przepływy masz racje
    Dobra Pany ja kończę tą dyskusje bo to do niczego dobrego nie prowadzi...
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wydzieliłem kilka powyższych postów z innych dyskusji bo uważam że jak się powiedziało ''A'' to trzeba dokończyć ...

    Pierwsza zasadnicza sprawa :

    Panowie , nie drapcie się po oczach jak jakieś małolaty pod dyskoteką
    Proszę o kulturalną dyskusję bez wycieczek osobistych !
    Forum nie jest po to żeby się denerwować tylko po to żeby ludzie o podobnych zainteresowaniach mogli sobie podyskutować i czegoś się dowiedzieć

    Wracając do tematu to moim zdaniem prawda leży po środku .
    Osobiście nie będę negował faktu że można tyle dmuchnąć przy odpowiednich modyfikacjach natomiast zupełnie inną sprawą są rezultaty .
    Chyba każdy się zgodzi że po przekroczeniu pewnego pułapu doładowania dalsze jego podnoszenie daje nieproporcjonalnie i coraz mniejsze przyrosty . Czasem na tyle małe że dla kogoś może to być gra nie warta świeczki podczas gdy ktoś inny walczy o każdego konia .
    Dodatkowo modyfikacjami mechanicznymi i programem można dalej działać aby wyciągnąć coś jeszcze z każdego 0,1 Bara , wszystko to kosztuje czas i pieniądze a w efekcie auto i tak będzie dostawać zadyszki przy prawdziwych prędkościach ( czasy 100-200 km/h ) .
    Jeśli nie mamy wiedzy ani zaplecza aby robić to sami to wyjdzie kupa kasy i nerwów a efekt nieporównywalnie słabszy niż np . trochę większe turbo ale w podobnym budżecie ..

    Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z faktu że wyciskając tyle z tak małej turbiny mamy około 3,5 bara ciśnienia spalin jeszcze przed ich wejściem do muszli a to było mierzone na hybrydzie K04 , na K03 może być tylko gorzej .
    Niestety pewnych praw fizyki nie da się przeskoczyć .

    Teraz inna kwestia ...

    Jak już ktoś się udziela to proszę merytorycznie wyjaśniać / udzielać odpowiedzi albo nie pisać nic ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Ja nie muszę nikomu nic udowadniać Ani nie chcę Ty potrafiłeś załadować za turbiną 1.7bara na k03s - ja ładuje 2bary ZA fmic i jest mi z tym dobrze. W drugim przypadku w AUQ laduje 2bary na chinskim zeliwku i jakoś też nie chce sie nic poddać. Istne cuda
    Paweł i nie proś o dowód. Bo go dostarczę w postaci filmiku z zegara
    Choc to i tak bez sensu , zaraz zacznie sie pisanie że oszukuje , filmik fake i wogole mam GTX35 założone....
    2 bary ładuje tylko po to żeby sobie turbo zepsuć i pogorszyć przepływy masz racje
    Dobra Pany ja kończę tą dyskusje bo to do niczego dobrego nie prowadzi...
    No właśnie Gregor mam ale nie mam i ze by nie było nie twierdzę i nie twierdziłem nigdy że się nie da, pewnie że się da, tylko jaki ma to sens przy tak małej turbinie, jakie mody poczyniłeś aby schłodzić powietrze, jakie wydaję ta turbina przy 2.0Bara bo chyba nie powiesz że masz w dolocie 25stopni no i żywotność to też abstrakcja, zmiany w silniku? jakieś dodatkowe paliwo itd. z chęcią dowiem się czegoś ciekawszego niż to co do tej pory tu piszesz.
    Oczywiście wiedzę na ten temat chciał bym pozyskać dla pasji a nie w celu komercyjnym, tak że bez obaw klientów ci nie zabiorę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No to widzę że po za biciem piany nic ciekawego nie masz do dodania, można było się tego spodziewać że jak podejmiemy temat to nic z tego nie będzie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    A co bys chcial wiedziec/dostac?

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kolego, przecież nie do Ciebie było pytanie i zapewne Zuczek nie oczekuje od Ciebie tej odpowiedzi więc po co ten post ?
    Ogarnij się bo to już ostateczny czas aby to zrobić ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Kolego, przecież nie do Ciebie było pytanie i zapewne Zuczek nie oczekuje od Ciebie tej odpowiedzi więc po co ten post ?
    Ogarnij się bo to już ostateczny czas aby to zrobić ...
    Ok rozumiem, tylko wystarczy troche czytac:
    Gregor10:
    Dobra Pany ja kończę tą dyskusje bo to do niczego dobrego nie prowadzi...
    skoro zostaly tu pewne wypowiedzi moich "kolegow" to pociagne kawalek dalej temat, bo nie zostawie oczerniania mnie:

    Jeśli nie masz paliwa i szczycisz się ,że dmuchasz tyle i program nie ucina boostu to też świadczy o PROFESJONALNYM BEZPIECZNYM TUNINGU auta
    Nie wiem skad to wiesz, ze sie szczyce. Program jest taki jaki chce, czy ja ingeruje w to co TY robisz? A to ze nagralem ten filmik, pomimo braku paliwa napisalem ze nie bylo rozsadne

    Generalnie mówisz o wykresach a ja żadnego nie widziałem poza jakąś symulacją z excela która była mniej dokładna niż dupohamownia .Na wykresie były ochy achy jaki to super motor a po miesiącu zaczął się zacierać i korbe wysadziło bokiem.
    Jakie znaczenie ma moje auto w tym momencie i cos co mialo miejscie pol roku temu?

    Do Pana "młotka" to CI jeszcze brakuje bo tuningował swoją TT jak Ciebie jeszcze nie było na tym forum.Także Jego obecny setup jest dla Ciebie kosmosem bo On w przeciwieństwie do Ciebie nie wyznawał kultu k03 i k04 tylko tak jak ja stwierdził ,że jeśli chce się mieć prawdziwą moc trzeba zapodać coś bardziej konkretnego. Może też kiedyś dorośniesz do tego( trzymam mocno kciuki)
    Rozumiem, ze jak ktos nie ma Bigturbo to nic nie wie i ma sie nie odzywac, bo do tego zmierza Twoja wypowiedz. Nigdzie nie pisze, ze mam prawdziwa moc, tym bardziej czytajac co sie dzieje w swiecie tunningu moce po 400km tez uwazam za smieszne, skoro nowe 2.0t z k04 dlubniete jest porownywalnie szybkie.

    Kolego Zuczku
    Nic nie usłyszysz, bo nikt nie ma zamiaru wbijać ci młotkiem do łba to co jest oczywiste i pewnie kiedyś sam do tego dojdziesz, oby tak nastąpiło, wtedy będziemy mogli poprowadzić rzeczową rozmowę na pewne tematy, bo jak narazie to jak przepychanie się pod budką z piwem w stanie upojenia alkoholowego.
    A co takiego mam zrozumiec, bo nie wiem. Napisalem ze mozna i sa dowody na dmuchniecie 2bary z K03s a Ty dajesz taka odpowiedz. Nastepnie kilka postow nizej piszesz:
    nie twierdziłem nigdy że się nie da, pewnie że się da
    Kolejna sprawa, mow sobie do zony czy kogos innego, ze bedziesz mu wbijal cos mlotkiem do lba, a nie do mnie, nie zycze sobie takiego zachowania w stosunku do mnie, tym bardziej ze niczym Cie nie sprowokowalem??

    Ps Pozdrawiam dzial VIP, fajnie ze mozna sie bronic

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    mam pytanko uzywal ktos z kolegow albo wie jakies opinie na temat tej firmy i tych turbin bo cena za nowa to przystepna http://www.ebay.co.uk/itm/for-Audi-A...item20d4cf2e2d albo tutaj ceny nowych chinoli 100-300 ;]dolcow
    Ostatnio edytowane przez adii100 ; 12-12-2013 o 08:20

  12. #12
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    KisseM - zdecydowanie masz kłopot ze zrozumieniem kiedy masz przestać
    Większość pytań była skierowana do Gregora, nie wiem czy płaci Tobie za bycie jego adwokatem czy jak, w każdym razie robisz to zbyt nadgorliwie

  13. #13
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Messik, teraz masz nawet promocję na święta:





    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I także czekam na rzeczową wypowiedź kolegi gregor10 w tym temacie. Pełnymi zdaniami, z zachowaniem zasad j. polskiego, jak również popartą wykresami z hamowni (którą o ile dobrze rozumuję posiada - ale tego nie jestem pewien więc prawdopodobnie jestem w błędzie).
    Skoro powiedziało się "A", trzeba powiedzieć też "B"
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 12-12-2013 o 11:34
    Te Terrere Terrere terererererere …

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Niech bedzie i bol dupy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Odpowiadam za siebie i akurat wobec tego co napisalem o cisnieniu k03 i k04 nie mam sobie nic do zarzucenia. Najpierw mowie ze sa dowody, to jest smianie sie ze to niemozliwe, uwagi odnosnie wbijania, ktore do teraz nie wiem czego sie tyczyly i pewnie ta osoba sama nie wie o co jej chodzilo

    A na koniec chcecie wszystko na tacy, nie wierzycie Wasza sprawa. Ja zobaczylem i uwierzylem
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 12-12-2013 o 13:47

  15. #15
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    ...nie wierzycie Wasza sprawa. Ja zobaczylem i uwierzylem
    Coś mi to przypomina......hmmmm:



    Messik, nie ma dowodów, nie ma w co wierzyć....sorry Twój filmik 0:21 sekund sam się nie obroni....
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 12-12-2013 o 12:36
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  3. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  4. Mk1 3.2 DSG tuning mechaniczny
    Przez evoq w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:32
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •