Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 98

Wątek: Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    Przemek z Przemocar mi robił
    oo hehe moja ulubiona firma. Jak kolega chce pojeździć sobie TT w 2015 roku to też polecam Przemocar:P No pod warunkiem ,że kolektor nie popęka i zostanie zrobiony tak jak klient sobie tego życzy bo czasem Przemek zrobi to odwrotnie

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dodając do tego jak świetnie montuje Fmice w niektórych autach, no to setup pierwsza klasa
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    ja na robotę Przemka nie narzekam, zrobił wszystko tak jak chciałem, co innego z czasem jaki to trwało :P

  4. #49
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    By Arttur
    Post wydzielony z innego wątku aby kontynuoawć dyskusję bez zdnego OT



    Obilo mi sie o uszy ze do k03 jest chinskie zeliwo dobrej jakosci.

    Jak nie tak, to kup najtanszr niepopekane turbo na allegro i daj do regeneracji. Znam takie co po 1.8-2 bary dmuchaja :P

  5. #50
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    2 bary z k03s? to chyba w silniku 1.2:P

  6. #51
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    w 1.8t
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  7. #52
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tyle warte doładowanie co mamy z niego mocy więc ile warte? odpowiedź, NIC, jak w tej reklamie z kontem AIG.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #53
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tyle warte doładowanie co mamy z niego mocy więc ile warte? odpowiedź, NIC, jak w tej reklamie z kontem AIG.
    nieprawda
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #54
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie no pewnie ze 300km na k03s..i ładuje 2 bary hehehe jak to czytam to ręce już opadają ;/
    U mnie w trochę bardziej "menskim" setupie niż k03s różnicę na średnich obrotach pomiędzy 1.5 a 1.7 bar coś tam czuję . Kiedyś zdarzały się większe przeładowania do 2 barów gdy sterowanie było na n75 i auto nie jechało nic lepiej niż na 1.5 bar!!! Jedynie było tylko barów nawalone na budziku a przepływ i tak nie wzrósł. A Ty chcesz nam powiedzieć ,że 2 bary czuć na k03s? czuć będzie chyba jak wirnik się uwali i puknie kogoś w czoło...Apeluję abyśmy trzymali fason na forum i nie pisali bzdur bo jeszcze ktoś to przeczyta puści dalej i będzie opinia ,że u nas takie bzdury robią ....

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez RoGaS Zobacz posta
    Kupiłbym z Allegro ale się boje że mi prześlą z pęknięciami... A niestety żadnej nie ma na sprzedaż z mojej okolicy.
    Ja niebawem bedę miał k03s i jeśli muszla będzie cała to mogę się zamienić na pęknięta. K03s będzie robiła jako ozdoba na :

    http://imageshack.us/photo/my-images/200/t51r.jpg/

    Na stoliku może być z pęknieciami ale to zobaczymy w jakim stanie będzie ta muszla która będzie na tym turbie które niedługo odbiore od kolegi:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-12-2013 o 02:51

  10. #55
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    500koni.
    widzę że wiesz lepiej od czołówki światowej, nie będę wdawał się w jałową dyskusje, wypowiadasz się z taką pewnością - więc pewnie testowałeś i wiesz lepiej co ile daje na 2barach z k03s. Ty opierasz sie na odczuciach , ja opieram się o pomiar na hamowni. To jest ta różnica.
    Niech więc 2bary nic nie daje , ja wiem swoje i mam spokój
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 09-12-2013 o 11:07
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #56
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    gdzie TY widzisz na mapie 2 bary? Wychodzenie poza mapę w przypadku tak małej turbiny kończy się bardzo źle. Poza tym te turbo nie jest wstanie tyle naładować w 1.8t w kolektorze. Robiłem trochę pomiarów testów i nie będę spierał się na temat bzdury którą sobie napisałeś . Nie mówię tutaj o jakiś magicznych hybrydach rozwiertach itp bo to już nie jest wtedy k03-k03s.
    Robiłem testy doładowania w czarnym leonie który miał badziewny fmic zapychający dolot. N75 wysterowana na 100% i wpiąłem wężyk od zegara doładowania tuż za k03s. Wyniki to maks w peaku 1.7 bar i spadało na 1.5 . A to był pomiar tuż za turbo gdzie dalej był fmic który zapychał przepływ. Po zmianie IC ciśnienie przed fmic na pewno spadło a w kolektorze się podniosło dając dodatkowe koniki. Dlatego jak czytam takie bzdury o tym ,że k03s ( mówię o seryjnej turbinie i normalnym drogowym setupie ) dmucha 2 bary w kolektorze to mi po prostu ręce opadają ale nie mogłem zostawić tego bez komentarza gdyż przemilczenie mogło by być zrozumiane jako aprobatę tych bzdur.
    Dlatego po raz kolejny radziłbym zacząć cokolwiek myśleć zanim coś się tutaj napisze gdyż pisanie takich bzdur też nie jest tutaj mile widziane.

    Jeżeli kolega chce mnie jakoś przekonać to zapraszam aby coś wreszcie zrobił sam a nie czytał że ktoś coś gdzieś kiedyś zrobił bo ktoś inny o podobnym charakterze wejdzie na to forum przeczyta to też dalej będzie roznosił takie bzdury i jeszcze może poda link do naszego forum ;/


    Poza tym aby skończyć wreszcie te OT zapraszam autora tematu na pw to poda mi maila i wyślę fotki muszli turbo którą mogę sprzedać
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-12-2013 o 11:45

  12. #57
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615

    jakieś polemiki na temat k03s

    Grzesiek nagraj filmy albo daj logi ze swojego auta, bo zaraz sie okaze ze ty tylko piwielasz jakies informacje, bo tak twierdzi czlowiek ktory nie ma nic wspolnego z ECU, a robiac cos przy mechanice mysli ze pozhadal wszystkie rozumy ...


    Najsmieszniejsze jest to ze masz klapki na oczach i nic nie sluchasz. Twierdzizz nawet ze Grzesiek nie wie o czym mowi, szkoda ze hamownia i wszystko potwierdza to co mowi Gregor. Rece opadaja ze tak zachowuje sie moderator i nie potrafi rzeczowo rozmawiac :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przeprazzam za tego posta, ale poniekad sprowokowalem sytuacjd, zaraz uslysze ze mam zrabane auto bo k04 dmucnela 1.9 bar a to niewszystko

  13. #58
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czyli rozumiem że magicznym trickiem w ECU zwiększysz wydajność wirnika kompresora w k03s? Zmienisz mapę turbosprężarki i n75 dopchniesz jeszcze bardziej wg niż jest wstanie dopchnąć sprężyna....No niestety mam klapki na oczach i się nie znam na strojeniu tylko ,że takich cudów to nikt w pl nie potrafi no chyba ,że.....

    Ps 1.9 z k04 to nie 2 bary z k03s, poza tym co ma dać chwilowy pik boosta? chyba tylko nadwyrężyć łożyska sprężarki ale spoko ja się nie znam.....
    W razie czego jak chcecie dmuchać dużo to możecie jeszcze zaspawać WG, może wtedy turbo "mensko" dmuchnie.....

  14. #59
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Kazdy niech robi sobie co uwaza, Ty negujesz ze to jest niemozliwe jak sa na to dowody, to kto ma racje?

    Kolejna sprawa ile to daje koni, tez nie wiesz bo skad masz to wiedziec? Tak sie sklada ze Grzesiek hamowal auto to chyba wie?

    Co do peaku to na 6 biegu od 4tys obrotow do 5 to raczej nie jest peak, prosze -> http://www.youtube.com/watch?feature...&v=prQPh_BI0JQ

  15. #60
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po pierwsze to ja na budziku widzę 1.85 a one przy takich doładowaniach zawyżają przynajmniej 0.1 bara czyli realne było 1.7 bar co i u mnie na k04 się kiedyś zdarzyło jak deczko za mocno podkręciłem mbc i dmuchnęło 1.7 ale od razu odpuściłem. K04 1.7 bara da spokojnie tyle że to nijak nadal się ma do 2 barów z k03s
    Po drugie ten filmik tylko mnie utwierdził w przekonaniu ,że te bary nie przełożyły się na przyspieszenie auta. Przy 12 s wciskasz gaz mając 130 na liczniku a po 9s nadal nie masz 160 bo wskazówka nie doszła do 5 tys.... No jak na "1.9" bara to trochę słabo . To moje na 1.3 bara i seryjnym programie szybciej by to zrobiło. Niebawem jak poskładam pewne auto na k04 z normalnym doładowaniem to mogę nagrać identyczny filmik i zapewne zamiast 9s będzie trwało to pewnie ze 6s maks Ale zapewne napiszesz ,że jechałeś TT we 4 osoby i pod górkę tylko ,że zrobi się to już nudne...
    Podsumowując ten filmik tylko mnie jeszcze przekonał w tym co napisał Żuczek że te bary nic nie dają bo auto jedzie tak samo ( jak dla mnie gorzej ) jak na normalnym booscie dla tego turba....

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    .....Tak sie sklada ze Grzesiek hamowal auto to chyba wie?
    .......
    Dobrze ,że dodałeś chyba bo mogę się z tym zgodzić ale z dużym podkreśleniem CHYBA

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  3. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  4. Mk1 3.2 DSG tuning mechaniczny
    Przez evoq w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:32
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •