Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 98

Wątek: Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

  1. #1
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913

    Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

    Jest temat o BT a nie chce tam smiecic swoimi sprawami z K04, wiec zalozylem nowy temat, w ktorym mozemy zamiescic podstawowe informacje o tuningu na seryjnej turbinie ( pelno postow przewija sie juz po forum, ale tak mozna byloby pisac juz w jednym miejcu).

    Jesli pomysl glupi to prosze o usuniecie/albo jesli nie znalazlem odpowiedniego tematu

    Wiec mozemy zacznijmy od poczatku, wiec:

    *Wydech, DP 3" reszta moze byc 2,5" - ok 2k
    *Fmic (warto zainteresowac sie Precisionem bo jest nawet w dobrej monecie) - ok 2k
    *Stozek/wakbox 250/0
    *Tip najlepiej 3" cos jak badger5 ok 800zl
    *Wtryski 440 ok 800zl
    *oczywiscie program ok 1500zl
    *predzej czy pozniej trzeba zalozyc lepsza DV - properfect/Forge
    Po tych modyfikacjach mamy ok 280km

    Bonusy:
    1. Warto zalozyc walek od ADR? tak jak tu? MR-MOTORS - chiptuning / kompleksowe modyfikacje programowe oraz mechaniczne / warsztat samochodowy /
    2. Co myslicie o uszczelce na kolektor dolotowy, ktory ma izolowac cieplo? ok 100zl
    3. Bawic sie w portowanie kolektora albo szlifowanie itd(cokolwiek jeszcze tam mozna robic)?
    4. Oczywiscie wisienki na torcie: woda z metanolem i NOS

    Chodzi mi glownie o 1-3 z bonusow? Jestem swiadomy, ze nie bedzie wielkiej poprawy, bo nie moze jej byc na malej suszarce, ale chce doprowadzic skromny projekt do konca i zobaczyc co z tego bedzie
    Ostatnio edytowane przez Messik ; 14-04-2012 o 20:32

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ktoś wspominał, że można jeszcze zmienić łopaty wirnika na takie ciutkę inaczej wyprofilowane przez co turbo wcześniej wstaje. Nie wiem na ile to prawda ale może warto by się tym też zainteresować. Poza tym, przy takim setupie dochodzi jeszcze kwestia odchudzania auta gdzie Paweł myślę pokazał jak to kilogram do kilograma robi różnicę. Mocy od tego nie przybywa ale polepsza osiągi.

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Z pewnoscia hybryde mozna zrobic ale placic ok 2tys za cos co zyje przewanie pol roku to dziekuje.

    Co du odchodzania to mozna cos pomyslec, ale najpierw zaczne od siebie

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Z pewnoscia hybryde mozna zrobic ale placic ok 2tys za cos co zyje przewanie pol roku to dziekuje.

    Co du odchodzania to mozna cos pomyslec, ale najpierw zaczne od siebie
    Na hybrydach się nie znam i pozostawiam temat dla fachowców a co do odchudzania to niestety mam podobnie :/

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja rok temu mialem -15kg ale dieta sie posypala od 1listopada i trzeba znowu zaczac od nowa :/

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ogólnie fajny temat dla tych co chcą modzić na seryjnym turbo ale jest małe ale:P


    *Wydech, DP 3" reszta moze byc 2,5" - ok 2k
    *Fmic (warto zainteresowac sie Precisionem bo jest nawet w dobrej monecie) - ok 2k
    *Stozek/wakbox 250/0
    *Tip najlepiej 3" cos jak badger5 ok 800zl
    *Wtryski 440 ok 800zl
    *oczywiscie program ok 1500zl
    Po tych modyfikacjach mamy ok 280km
    kupowanie precision do k04 to totalna bzdura, pozatym nie kosztuje 2k bo ja płaciłem 1600zł za taki do 600hp ale można kupić taniej (nie wiem o ile ale na pewno sporo) tego do 350 ale po co? po co skoro chiniec za 400zł robi robotę że temp w dolocie jest o 5 stopni większa???????? co chcesz chłodzić do poziomu niższego niż otoczenie? a na precision będziesz miał 2 stopnie i da to jakiś efekt? chyba po kieszeni, pisałem o tym już wiele razy że po co przepłacać;/

    odnośnie TIPa to 3 cale rozumiem że przy przepływce, a przy turbo oczywiście mniej czyli tyle ile jest wlot turba , bo 3 calami się tam nie przeciśnie w serii a poza tym to nic nie da;/

    zniana wtrysków na 440ccm jest bezpodstawna nie konieczna i generalnie kolejna kasa wyrzucona w błoto, jeżeli wtryski są sprawne i pompa także to paliwa wystarczy , a jak nie wystarczy to dajemy regulator 4 bary za 30zł i wtedy na pewno starczy (4 bary jest seryjne w AEB 1.8t i tam pompa paliwa nie zdycha także w 225 też jej nic nie będzie)

    poza tym niema recepty na 280 km a co będzie jak się okaże że jest 270? jeżeli zdrowy motor i turbo to 270 jest to pewniak ale zakładanie że ma być więcej może skonczyć się rozczarowaniem;/

    odnośnie bonusów to tylko metanol mógłby coś dać a pozostałe rzeczy nic nie dadzą albo efekt zupełnie niewspółmierny do nakładu pracy lub kasy ;/

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Fmic: juz pisalismy sobie na PW ze mala roznica jest przy 0,9bar a nie przy 1,3 czy 1,4 wiec te dane mozesz sobie wlozyc w kieszen Precision 224$ i mozna cos zamotac i w kwocie 2200 pewnie sie zamknac za calosc, wiec jesli ktos zleca montaz to mysle ze jest ok. Tym bardziej ze jeszcze niedawno najlepszy byl Forge ktory chodzil za 2tys :/

    Tip - pewnie sie nie interesowales ale poczytaj, poszukaj o badgerze5 i jakie ma przyrosty, jest on caly 3" i przy samej tubinie ma wytoczony adapter i robi robote

    Zmiana wtryskow, kazdy robi jak uwaza, ja zainwestuje w nowe

    Pewnie ze recepty nie ma ale 280km jest realne i tyle, to ze ktos bedzie mial zajechany silnik, albo dziure w dolocie to nie jestem w stanie tego przewidziec

    Ja wiem ze dla Ciebie kwestia 2-3KM to nic ale na K04 to troche jest wiec? Metanol niby cos kolo 15 km mam do lykniecia za 1600, ale jestem bez kasy

    Co do nitro:
    Cytat Zamieszczone przez Yukon Zobacz posta
    witam juz obecny .........co do danych technicznych ......:
    seria 225 KM 6.4 s/100m
    podkr?cony 260KM 5.7 s/100m
    z nitro na dyszach +50KM 4.5s/100m
    mo?e nie jest rewelacja ale robi wra?enie.
    A jeszcze jedno : "Nitrous not for Amators."


    EDYCJA ---------- Post dodany 22:04 14-04-2012 ---------- EDYCJA

    Co do bonusow - oczywiscie nie chce wydawac wiekszej kasy dla 1-3 koni, ale jesli sam moge cos zrobic, zalozyc to czemu nie. Jesli bym sie uparl i chcial zrobic niektorym na zlosc (tylko po co?) to bym zalozyl nowy kolektor dolotowy, wydechowy, wode z metanolem i 300km peklo by jak nic

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tak dla doprecyzowania to FMIC FORGE ja sprzedawałem za 2 tys a nowy w sklepie kosztuje 3.5

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cos jest tyle warte ile ktos placi

  10. #10
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Kupowanie markowych części nie jest złe na pewno temp w dolecie będzie mniejsza a cooler bardziej wydajny niz chinczyk. Poza tym na forum nie widziałem logów standardowego chińczyka w aucie po programie. Cena precisiona 350HP to ok 1500zł ok może można taniej ale o ile? jakieś 200-300zł i czas oczekiwania do kilku tygodni. Co do modyfikacji to odniosie się do swojego auta. U mnie wyszło 255HP i 366Nm przy małych modyfikacjach typu program, stożek i wzmocniony TIP żeby się nie zasysał. Do ugrania jest 20-30HP ale koszta będą rosły znacznie więc kwestia do przemyślenia.

    Messik może w Twoim wypadku sprawdź ten regulator 4bar i zobaczysz co się będzie działo. Może wystarczy żeby dociągnąć do 280HP. Intercoolera jeszcze nie zamontowałem nie mam kiedy to zrobić ale jak zrobie to porobie logi. Ostatnio wymieniłem tylko świeczki na pfr7q ale nie mam jeszcze szczelinomierza i nie mogłem porównać przerw a jestem ciekawy bo przy wot na max przepływach ma delikatne cofanie zapłonów. Więc jestem ciekawy czy to świece czy może też wtryski albo taki program. Temat będę śledzić wnikliwie jeśli uda Ci się osiągnąć dobry przyrost to może pójdę tą samą drogą

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Zrob wydech + Fmic + wtryski/regulator = bedzie lepiej Powiem Ci ze 255 i 366 to b.ladny wynik

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:28 14-04-2012 ---------- EDYCJA

    Co do regulatora to po co? Na dluzsza mete tak nie bede jezdzil wiec musze miec wtryski, bo nie ma paliwa na gorze :/

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:29 14-04-2012 ---------- EDYCJA

    Btw Marini zrob logi czasu wtryskow

  12. #12
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    FMIC będzie bo leży w garażu Wydech w MG miał kosztować 3.5tyś więc torchę to już jest a Nm raczej nie pójdzie już do góry jedynie wpadnie pare koników na samej górze o ile układ paliwowy da radę. Co do regulatora to przy 4bar wtryski powinny wydać więcej. Jeśli nie zmieniasz pompy paliwa to spróbuj ten regulator bo koszta niewielkie a będzie dla potomnych ile można wycisnąć więcej. Czas wtrysków ok 18ms.

  13. #13
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Jak cos to podjedz to Wrocka i zrobisz za 2200, moment nie podrosnie ale bedzie bardziej plasko, gora sie poprawi itd POLECAM CO do regulatora to pewnie 380 na 4 barowym regulatorze beda tak dawac jak 440 wiec tu raczej nie ma co sprawdzac

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dobry intercooler to jedna z podstaw w aucie turbodoładowanym .
    Moim zdaniem im niższa temperatura w dolocie tym lepiej więc warto zainwestować w dobry FMIC .
    Na różne testy można paczyć lekko przez palce bo raczej powinna być identyczna temperatura na zewnątrz i test y powinny być przeprowadzane przy identycznej temperaturze początkowej w IC i takim samym stopniu jego rozgrzania .

    Poza tym dodatkowa rzeczą do przetestowana jest '' zapychanie '' się ciepłem FMIC a czyli jak spada jego wydajność chłodzenia przy powtarzanych pod rząd ostrych startach .

    Temperatura w dolocie jest na tyle istotne że jako alternatywa do klasycznych IC stosowane są takie chłodzone cieczą i przy dobrym setupie z intercoolerem wodnym można mieć temperaturę w dolocie niższą niż otoczenia .

    Reasumując moim zdaniem warto zainwestować w lepszy FMIC jeśli chcemy uzyskać max z seryjnej turbiny bo mniejsze turbiny potrafią bardzo rozgrzać powietrze podczas wysokiego doładowania .
    Jeździ w stanach TT225 w którym gość dmucha 2 bary na seryjnej turbinie i auto robi 300KM na 4 kołach Oczywiście jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu wtrysku wody i precyzyjnemu strojeniu

    Pozostałe sprawy to oczywiście zmniejszanie i wszelkich restrykcji przepływu i jego polepszanie .
    Od strony dolotu to właśnie 3 calowy TIP z adapterem na wejście turbiny . Znacznie poprawia to przepływ i zmniejsza restrykcje .
    Na podobnej zasadzie jest zrobione wejście do turbiny w GT3071R , duża średnica i łagodne przejście w średnice górnej części wirnika .

    Od strony wydechu to oczywiście DP , wymiana na 3 calowy daje bardzo dobre rezultaty bo seryjny jest dość restrykcyjny .
    Dla najlepszego efektu DP powinien być w całości 3 calowy czyli do części gdzie kończy się seryjny ( za katalizatorem ) .
    Dalej wydech na tłumikach przelotowych może być 2,5 cala lub 3 cale tyle że ten ostatni trudniej jest zrobić aby dźwięk nie był za głośny ( jeśli komuś na tym zależy ) idealnym kompromisem jest 2,75 cala .

    Wtryski , przepływka to już sprawy bardziej uzależnione od wymogów programu i tunera ....
    Nie ma nic złego w stosowaniu regulatora 4 barowego aut które wychodziły tak seryjnie nie da się policzyć na palcach obu rąk ( nie tylko AEB) .


    Poza tym jest jeszcze sporo drobiazgów na których można zyskać dodatkową moc , kwestia tylko budżetu bo powyżej pewnego pułapu każdy kolejny '' konik '' jest coraz droższy ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Z tym regulatorem widze ze zdania sa podzielone :/ Co mnie denerwuje bo jednak jest roznica 600zl a 50 :/

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  3. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  4. Mk1 3.2 DSG tuning mechaniczny
    Przez evoq w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:32
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •