Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: TT 8J klawisze dezaktywacji alarmu

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15

    TT 8J klawisze dezaktywacji alarmu

    Potrzebuje informacji:gdzie znajdują się standardowo klawisze dezaktywacji alarmu wnętrza i odholowania samochodu w 8J? Wiem, że na drzwiach kierowcy ale konkretnie w którym miejscu? Może ktoś podesłać fotkę jak to jest umiejscowione? Ważne żeby dotyczyło to 8J z roczników starszych 2006,2007 bo widzę w instrukcji z 2011 że same klawisze/klawisz wyglądają już inaczej. Za pomoc z góry dzięki.

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Nie wiem dokładnie do jakiej to jest wersji, sam sprawdź: http://img41.imageshack.us/img41/1074/47625023.jpg

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    To jest właśnie skan z nowej instrukcji którą mam. Ale w niektórych wersjach klawisze były dwa (1 dezaktywacja wnętrza, 2 dezaktywacja odholowania) i tego szukam. Poza tym z tego skanu nie wynika w którym miejscu konkretnie mają te klawisze być - piszą że na drzwiach ale rysunek nie precyzuje w którym to jest miejscu. Obok klawiszy otwierania baku i klapy? Czy obok klawiszy szyb? A może w jeszcze innym miejscu....
    Ale za chęć pomocy bardzo dziękuję.

  4. #4
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jeżeli chodzi o przycisk pokazany na tym skanie, to postaram opisać Ci się jak najjaśniej miejsce, w którym on jest. Otwierasz drzwi kierowcy i przycisk jest nad zamkiem (tzn. powyżej tej części zamka z zapadką, w którą wchodzi to metalowe coś na słupku) bądź inaczej tłumacząc - jak otworzysz te drzwi, to masz na słupku naklejkę informującą o prawidłowych ciśnieniach w oponach. Przycisk jest tak jakby na przeciwko niej przy zamkniętych drzwiach. Mam nadzieję, że nie napisałem tego zbyt zagmatwanie. Jednak odnosi się to do wersji z nowej instrukcji. Jak było w pierwszych latach produkcji - nie wiem, ale chyba powinno być podobnie.

    Pozdrawiam.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    I o to mi chodziło. Serdecznie dziękuję - mam jasność teraz gdzie one są. Tak się zastanawiam......; ta płaszczyzna o której piszesz, że na niej jest ten przycisk, ona przy zamkniętych drzwiach nie jest przecież uszczelniona.... to ten klawisz (lub dwa klawisze) nie jest narażony na np. zalanie wodą, zabrudzenie itd?

  6. #6
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    No dobra, napisałem Ci to tak trochę mniej więcej gdzie to jest, bo myślałem, że jak popatrzysz w tamte okolice, to rzuci Ci się w oczy ten przycisk. Ale jeżeli chodzi o takie aspekty jak uszczelnienie i w ogóle, to postaram się to jeszcze doprecyzować. Nie dostaje się tam woda, bo jest to jak najbardziej dobrze uszczelnione od zewnątrz, ponieważ jest on na płaszczyźnie, którą zlokalizowałeś po poprzednim opisie, przesunięty do wewnątrz samochodu tak, że właściwie znajduje się na plastiku panelu drzwi. Oczywiście nadal mówimy o tamtej płaszczyźnie.

    Znalazłem zdjęcie, na którym zaznaczyłem lokalizację tego przycisku na drzwiach [żółtym kwadratem], żeby nie było już żadnych wątpliwości co do jego lokalizacji. Mam nadzieję, że pomogę Ci tym .

    Nazwa:  DWA.jpg
Wyświetleń: 283
Rozmiar:  31.1 KB

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Oki - teraz już w 100% wszystko jasne. Bardzo dziękuję za pomoc.
    p.s
    nie rzucił mi się w oczy bo go u mnie jeszcze nie ma. Ale ma być lada chwila i ma być jak w oryginale więc musiałem dokładnie wiedzieć

  8. #8
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Nie ma za co, cieszę się, że mogłem pomóc . Rozumiem, w takim razie powodzenia w montażu. Ja kiedyś też go szukałem, natomiast po to żeby sprawdzić czy jest i w związku z tym czy na pewno mam alarm .

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Nazwa:  P1020708.JPG
Wyświetleń: 270
Rozmiar:  26.4 KB

    Specjalnie dla Ciebie. Teraz juz chyba nie masz watpliwosci

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    Super! Dokładnie takie knefle mam i dziś już znajdą się we właściwym miejscu.

    Wysoczan - aby sprawdzić działanie alarmu najlepiej wejść do auta, zamknąć je z pilota, odczekać jakieś 30 sekund bez ruchu aż alarm się dozbroi a następnie po prostu się poruszyć. Wtedy syrena zaczyna wyć. Nie sprawdzałem jedynie działania funkcji zabezpieczenia przed odholowaniem. Domyślam się jedynie że trzeba auto przechylić aby zadziałała. Można też (co bardzo polecam jeśli kupiliście auto używane a nie nowe) sprawdzić jakie auto miało wyposażenie zabudowane seryjnie. Można to zrobić przez VIN decoder np. na stronie https://www.automo.pl/ . Zarejestrować się a następnie zakupić "punkty". Pełne sprawdzenie auta to obecnie koszt 5pln. Procedura wpłaty i sprawdzenia banalnie prosta a dostajesz pełną listę wyposażenia w tym także czy był zamontowany alarm a nawet w jakim języku były wydane instrukcje czy w jakim języku były naklejki serwisowe. Można się wiele w ten spośób dowiedzieć.
    Dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam.

  11. #11
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez georgo Zobacz posta
    fajna ta stronka wyszlo ze mam 220km
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 17-04-2012 o 10:42
    I TT

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    silver
    Posty
    15
    A jesteś pewny że dobrze sobie tłumaczysz i interpretujesz to co czytasz? Myślę, że nie..... Na pewno dostałeś w informacji jednoznaczny KOD silnika jaki został zamontowany w Twoim aucie. Po tym kodzie wiesz jednoznacznie jaką ma moc i myślę, że jest w pełni zgodna z prawdą.

  13. #13
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Panowie a gdzie taka ladną POLSKĄ instrukcje można nabyć w internecie?

Podobne wątki

  1. syrene alarmu
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2016, 08:44
  2. Kupię syrenę alarmu 8L0951605A
    Przez Krzysztof_B w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 11:25
  3. Brak alarmu dzwiękowego [MK1]
    Przez raiden25 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 10:46
  4. Głośnik od alarmu, gdzie w aucie?
    Przez violinka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 23:10
  5. Czujnik uderzeniowy od alarmu
    Przez maniakTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •