Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 55

Wątek: Problem! podczas skrecania cos szumi i piszczy cos ze wspomaganiem??

  1. #16
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Poziom płynu sprawdziłeś?
    Jaki płyn masz zalany ( powinien być zielony )?
    Kiedy zmieniałeś płyn we wspomaganiu?
    Pompa jest na 100% sprawna?
    Przewody hydrauliki są drożne?
    Pozdro.

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Poziom płynu w normie pompa raczej sprawna.Nie wiem czy dobrze mnie zrozumieliscie to huczenie jest podobne do walnietego lozyska(albo możliwe zeby przegub tak wyl, a moze polośka)? Jest to slyszalne juz przy lekkim skrecie kierownica(najbardziej przy pokonywaniu dłuższych łuków) ale tylko wtedy jak dodaje sie gazu.Podczas puszczenia gazu lub wciśnieciu sprzegla nic nie slychac.Najlepsze jest to że zaczeło sie to dziać po wyjęciu skrzyni(w której był wymianiony wysprzeglik) i wymianie prawej zwrotnicy i nowego łożyska i gum na przegubach.mechanik umywa rece twierdzac ze wszsytko jest ok złożone...

  3. #18
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    a może nowe łozysko jest do dupy, często zdarzają sie wadliwe nowe części. Może masz złą geometrie i dlatego przy lekkim skręcie masz problem.

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    ale raczej łożysko było by slychac podczas jazdy bez przyspieszenia i na luzie,a u mnie slychac tylko podczas przyspieszania od małego skrętu po większy...Możliwe jest żeby od zle ustawionej geometrii tak by huczalo podczas pokonywania łuków?

  5. #20
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Piszesz, że ujawnia się to na łukach, a konkretnie, to jak skręcasz w obie strony, czy tylko w jedną, konkretną? Jeśli jedna konkretna, to faktycznie obstawiałbym łożysko. Sprawdź też, czy piasta jest dobrze skręcona.
    Pozdro.

  6. #21

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Objawia sie to tak w jedna jak i w druga przy czym w prawo bardziej intensywniej huczy.Na prostej jadac 60km/h zrobimy energiczniej 5cm ruch kierownicy w prawo i juz jest slyszalne, ale tylko podczas przyspieszania.Mozliwe ze to skrzynia a moze polos przy ktorej byla wymieniona zwrotnica ?sam juz nie wiem mechanik tak samo umywa rece twierdzac ze wszsytko zrobil dobrze, jutro mam podjechac do innego fachowca.

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez adii100 Zobacz posta
    Objawia sie to tak w jedna jak i w druga przy czym w prawo bardziej intensywniej huczy.Na prostej jadac 60km/h zrobimy energiczniej 5cm ruch kierownicy w prawo i juz jest slyszalne, ale tylko podczas przyspieszania.Mozliwe ze to skrzynia a moze polos przy ktorej byla wymieniona zwrotnica ?sam juz nie wiem mechanik tak samo umywa rece twierdzac ze wszsytko zrobil dobrze, jutro mam pod jechac do innego fachowca.
    Zacznij od najprostszej rzeczy, czyli sprawdzenia łożyska koła po stronie kierowcy przód jak i tył koniecznie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Właśnie wrócilem od drugiego mechanika stwierdzil tzn powiedzial ze moze to wyc przegub wewnetrzny ale raczej obstawialby mechanizm roznicowy albo skrzynia....Czy skrzynia nie wylaby w innych przypadkach?jak zdiagnozowac roznicowy?

    EDYCJA ---------- Post dodany 09:00 17:33 ---------- EDYCJA

    Pomocy wracam z problemem wycia wyzej opisanego przez ze mnie dwoch mechanikow stwierdzilo mechanizm roznicowy.Ale mam do Was pyt moze czy uklad roznicowy skrzynia 6 biegowa ERR nie wiem czy dobrze napisze ale flansze sa tam stale czyli nie pracuja wchodzac wychodzac w mechanizm tylko do flanszy jest przykrecany przegub pozniej polos wiec mechanizm roznicowy w tym przypadku nie powinnien rowniez wyc podczas jazdy na wprost co ma wlasnie do tego ze wlasnie przy skrecaniu cos wyje...z gory dzieki za pomoc

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak , flansze są na stałe i do nich przykręcone są przeguby a ściślej półosie których częścią są przeguby .
    Moim zdaniem nie jest też za bardzo możliwe aby mechanizm różnicowy w tajemniczy sposób nagle się wysypał zaraz po zdjęciu i zamontowaniu skrzyni .

    Skoro wcześniej tak nie było to trzeba wywrzeć większą presję / perswazję na mechaniku aby zbadał i naprawił swój fackup

    Mógł albo zepsuć półoś ( przegub ) albo łożysko ( jesłi by np przetoczył auto bez półosi ) ewentualnie cały silnik jest w nieprawidłowej pozycji zamontowany ..








    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 22-01-2013 o 15:33


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A co jest złego w przetaczania auta bez półosi?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Zamówiłem skrzynie jak przyjdzie z pon wymiana,po zabiegu dam znac czy to mechanizm roznicowy...

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A co jest złego w przetaczania auta bez półosi?

    Marcin , to są podstawy ................

    Łożysko nie jest zaprojektowane do przenoszenia takich obciążeń jeśli nie jest ściśnięte w osi wzdłużnej ( ze tak to nazwę ) .
    Nawet w instrukcjach serwisowych jest napisane że przy wymianie półosi nie wolno stawiać auta na koła do dokręcania śruby/nakrętki ( występuje to albo to ) tylko auto ma być w powietrzu a pomocnik ma blokować koło hamulcem .

    Mogłeś słyszeć że Zenek czy Józek przetaczał i '' było OK '' ale co z tego ... Jak łożysko się jeszcze nie posypało to posypie się wcześniej niż powinno ...


    adii100 Powodzenia ..




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to pozamiatane, bo przepychałem auto bez silnika, niby kilka Metrów, ale skoro tak piszesz, to pewnie się posypią oby dwa z przodu.
    Ten pan Zenek z Józkiem, to Paweł z Żuczkiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tak , flansze są na stałe i do nich przykręcone są przeguby a ściślej półosie których częścią są przeguby .
    Moim zdaniem nie jest też za bardzo możliwe aby mechanizm różnicowy w tajemniczy sposób nagle się wysypał zaraz po zdjęciu i zamontowaniu skrzyni .

    Skoro wcześniej tak nie było to trzeba wywrzeć większą presję / perswazję na mechaniku aby zbadał i naprawił swój fackup

    Mógł albo zepsuć półoś ( przegub ) albo łożysko ( jesłi by np przetoczył auto bez półosi )
    Okaże sie po założeniu nowej skrzyni ale wczesniej jak zostala wyjeta skrzynia i samochod zostal wypchniety z garazu po kilku dniach znostal wepchniety z powrotem i zostala zalozona skrzynia....

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Marcin , to są podstawy ................

    Łożysko nie jest zaprojektowane do przenoszenia takich obciążeń jeśli nie jest ściśnięte w osi wzdłużnej ( ze tak to nazwę ) .
    Nawet w instrukcjach serwisowych jest napisane że przy wymianie półosi nie wolno stawiać auta na koła do dokręcania śruby/nakrętki ( występuje to albo to ) tylko auto ma być w powietrzu a pomocnik ma blokować koło hamulcem .

    Mogłeś słyszeć że Zenek czy Józek przetaczał i '' było OK '' ale co z tego ... Jak łożysko się jeszcze nie posypało to posypie się wcześniej niż powinno ...


    adii100 Powodzenia ..




    Pozdrawiam
    To wytłumacz mi jeszcze jak przestawiasz swoje auto bez silnika, nosisz je?? a na lawete jak wsadzić?? nurtuje mnie to bardzo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Stukanie podczas skręcania.
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2018, 19:58
  2. Strzela podczas skręcania
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 15:11
  3. Problem ze wspomaganiem
    Przez domin167 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 15:32
  4. problem ze wspomaganiem
    Przez Agnies w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 07:59
  5. Problem ze wspomaganiem cieknie....
    Przez graves w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •