Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Wątek: Audi TT 381 KM 400 Nm by R Performance (Flat Shift) - Coś tam jedzie :)

  1. #46
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No widzę właśnie i ciekawy jestem jaki da to przyrost względem AGU, ja na razie pozostaje przy takim pewnie za jakiś czas trafi jakiś SEM, puki co mam ośkę więc nie ma potrzeby wyciskać ostatnich soków z GT30 ale ciekawość jest i nie sądzę aby do gt2876 i 400hp był on wąskim gardłem, problemy zaczynają się przy większym boście i mocach grubo ponad 400hp

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Jaanooop jako stały klient Compsportu, polecam Ci usługi Patryka Ścieżki, żeby zajął się adaptacją. Zrobi Ci maksymalny bezpieczny wynik w stosunku do możliwości hardware'u auta w dodatku lepszych kresek nie widziałem.
    Jeżeli będziesz zainteresowany podam Ci info na PW.


    Wadą jest to, że nie po drodze z Wawy jak nie lubisz długich dystansów.
    Ty wiesz, ja wiem, inni wiedzą, ale wiesz jak jest i nie sądzę aby kolega chciał zmieniać stroiciela, bo to taka lojalność jest, ale rozwody czasem dobrze robią, mam nadzieje się o tym przekonać już niebawem.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 30-07-2013 o 18:30
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #47

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    5??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    82
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    No widzę właśnie i ciekawy jestem jaki da to przyrost względem AGU, ja na razie pozostaje przy takim pewnie za jakiś czas trafi jakiś SEM, puki co mam ośkę więc nie ma potrzeby wyciskać ostatnich soków z GT30 ale ciekawość jest i nie sądzę aby do gt2876 i 400hp był on wąskim gardłem, problemy zaczynają się przy większym boście i mocach grubo ponad 400hp.
    No właśnie w przypadku tego kolektora za mała jest powierzchnia napełniania się. Co z tego że sprężarka ma zapas jak kolektor powierzchniowo jest za mały. W czwartek będziemy zapewne na spocie to zobaczysz o co chodzi. I właśnie aby przebić barierę 4xx został zmieniony zarówno kolektor jak i przepustnica. Moja żona o tym rozmawiała z WItkiem i Rafałem. Bo nie ukrywajmy akurat ona zawsze ma niedosyt mocy i chce więcej. Jedyny samochód który powoduje u niej podniesienie ciśnienia to właśnie golf Rafała. Ale Red Baron jest bardzo specyficznym pojazdem.

  3. #48
    Awatar Smerfetka
    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    387
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133
    Jak byłam ostatnio na Mineralnej właśnie w kwestii poprawienia jeszcze parametrów TiTi to właśnie w czasie rozmowy mojej, Rafałą i Witka zostało określone że kolektor pomimo prawidłowej szerokości kanałów ma problem z prawidłowym napełnieniem się, dlatego konieczne jest zwiększenie jego pojemności czyli de facto powiększenie jego gabarytów aby powietrze odpowiednio go napełniało i przepływ był prawidłowy.

    A co do golfa Red Devil, to moja miłość... Gdybym mogła to bym zamieszkała w bagażniku i jeździła nim za kazdym razem kiedy Rafcio wyprowadza go na spacer ;o)
    Ostatnio edytowane przez Smerfetka ; 30-07-2013 o 20:09

  4. #49
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehehe no golf niszczy system i wreszcie muszę się uśmiechnąć do Rafała na jakąś przejażdżkę
    Fajnie ,że auto trafiło w dobre ręce i Rafał czuwał nad tą TT i projekt będzie opisywany na forum i widywany na spotach
    Pomysł z kolektorem jest mi znany już od dawna i jednym powodem czemu się nie zdecydowałem na taki jest obawa czy wszystkie cylindry dostają tyle samo wiatru co jest bardzo istotną rzeczą . Dlatego u mnie padło na coś markowego bo ktoś to policzył i sprawdził przepływy , ale mam nadzieję ,że i ten wasz będzie dawał radę karmiąc wszystkie garnki taką samą ilością powietrza
    Kiedy będzie finalne strojenie? rozumiem ,że na mineralnej?

  5. #50
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ja się cieszę, że ktoś ma jaja i robi coś ze swoją TT dzieje się, dzieje w tym sezonie będą mocne projekty.

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Co tam słychać w temacie, było jakieś strojenie, ciekawe co tam wystrugaliście z tej turbiny? Masz wykres?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    5??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    82
    Mam propozycję samochodzik jest opisany w temacie Nasze Auta może zamknąć ten temat

  8. #53
    Awatar Smerfetka
    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    387
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zamykamy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Audi TT problem - nie jedzie, pomocy
    Przez pjddz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2017, 08:30
  2. hamulce sp performance
    Przez Ramzes1990 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 21:47
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 08:55
  4. SFS performance Audi TT 3.2 V6 coolant hose kit
    Przez PN w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 08:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •