Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Gumy na lato - Toyo czy Federal?

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ja się dziwie że kolega chciał kupować toyo r888 skoro ma tylko 225km( chyba że tylko tak pod avatarem a w rzeczywistości jest 2x tyle) napęd na 4 koła gdzie przy tej mocy i sprzęgle i tak nie będziemy gubić trakcji;/. No chyba że kolega lubi pośmigać po torze testując maks przyczepność opon. Bo tak jak inni pisali takie semi slicki mają wadę typu że w deszcz może być lipa albo w chłodniejsze dni kiepska przyczepność;/
    jak by tu była ośka to bym zrozumiał ale że tutaj quattro to dla mnie bez sensu;/

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cytat Zamieszczone przez remigiusz Zobacz posta
    Czesc!

    Szukam opon na lato, do dynamicznej jazdy po asfalcie lub torze, glownie w dobrych warunkach, w rozmiarze 225/40 R18. Priorytetem jest przyczepnosc, szczegolnie w zakretach. Rozwazam dwa modele: Toyo Proxes R888 lub Federal 595 Rs-R.

    W necie opinie sa podzielone - jedni chwala Toyo, inni Federale. Czy mieliscie okazje uzywac ktorys z nich? Jakie sa Wasze opinie?

    Pozdrawiam,
    Remigiusz.
    Wiele osob chyba nie czyta co napisal autor!

  3. #18
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    najlepsze dwójeczki ponoć.. masz porównanie może Jaaqob?
    Nie produkują już 2 teraz są już tylko 3 to jest to samo + jeszcze niby coś tam ulepszyli. Co do przyczepności to naprawdę jak jest tylko ciepło to lepią rewelacyjnie np. continentale to mogłem dosłownie palić gumę a w Michelin się praktycznie nie dało tak samo idealnie się trzymają na mokrym jeden warunek to musi być ciepło 10+ przynajmniej.

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to jeżeli kolega lubi pośmigać po torze to niech napisze czy poprawił hebelki czy zawias seria itp.
    bo jeżeli hamulce seria z dawno nie wymienianym płynem to po paru hamowaniach je zagotuje i nici z dobrych gum;/

  5. #20

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    Moją TTką nie jeżdżę na co dzień, lecz traktuję ją jako weekendowy fun-car, więc mogę pozwolić sobie na odrobinę fantazji, jeśli chodzi o opony Trakcja przy obecnej mocy faktycznie nie jest problemem, ale mi nie zależy na startach na ćwiartkę, a raczej na ćwiczeniu jazdy technicznej i testowaniu ograniczeń w przyczepności auta... stąd zabawa na semi slickach może być ciekawa Poza tym cena tych oponek jest bardzo przystępna.

    A co do pozostałych modów to też są w planie. Oprócz poprawy hamowania, także trochę szybsze odpychanie się - na razie sprawdzam możliwości i koszty.

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    x
    Rocznik
    x
    Kolor
    x
    Posty
    2
    Cytat Zamieszczone przez remigiusz Zobacz posta
    Czesc!

    Szukam opon na lato, do dynamicznej jazdy po asfalcie lub torze, glownie w dobrych warunkach, w rozmiarze 225/40 R18. Priorytetem jest przyczepnosc, szczegolnie w zakretach. Rozwazam dwa modele: Toyo Proxes R888 lub Federal 595 Rs-R.

    W necie opinie sa podzielone - jedni chwala Toyo, inni Federale. Czy mieliscie okazje uzywac ktorys z nich? Jakie sa Wasze opinie?

    Pozdrawiam,
    Remigiusz.
    Hej, osobiście zrobiłem już dość dużo kilometrów na r888, głównie na torze, choć zdarzało mi się czasem jeździć na nich normalnie po ulicy.
    Ich krótka charakterystyka:
    - bardzo dobra przyczepność bez większej potrzeby dogrzewanie, opony na osi napędowej kleją w około 80% swoich możliwości już od samego startu w moim przypadku (mały samochód z bardzo lekkim tyłem) aby dogrzać opony z tyło potrzeba jednego kółka po torze kartingowym w Bydgoszczy i kleją wtedy równie dobrze jak przody.
    - są wykonane z miękkiej mieszanki (treadwear 100) przez co dość szybko się zużyją przy jeździe na co dzień, jeden z moich klientów jeżdżąc tylko po drogach publicznych zużył komplet w ciągu 5 tys. km.
    - mają bardzo twarde ścianki boczne jak na semi-slicka dzięki czemu nawet przy rozmiarze 185/60/14 nie kładą się na boki i wyczucie samochodu w zakręcie cały czas pozostaje idealne
    - są dosyć głośne - to prawda ale hmm kto by się tym przejmował w przypadku semi-slicka
    - jeździłem parę razy na tych oponach w deszczu i dopóki na torze/drodze nie ma kałuż to opony mają optymalną przyczepność, w kałużach/koleinach robi się kiepsko hehe
    - jeździłem na nich nawet przy temperaturze w okolicach 0C i też dużego dramatu nie było...
    - przy wysokich temperaturach toyo przegrzeje się szybciej niż federal

    Teraz krótko o federalu 595 RS-R którego zużyliśmy w firmie już "kilka" kompletów.
    - zdecydowanie twardsza mieszanka niż r888 co niesie za sobą dwie konsekwencje:
    - trudniej je dogrzać, przy temperaturze jaką mamy obecnie oś nienapędzana będzie wymagała kilku kółek aby opony osiągnęły optymalną temperaturę
    - starczają na zdecydowanie dłużej niż r888, nie mam potwierdzonych danych ale przebiegi rzędu 10-15 tys. km nie powinny być problemem
    - na deszczu federal ma troszkę lepsze właściwości ale do uniroyala to mu nadal wiele brakuje...
    - może to nie dla wszystkich ważne ale federal jest dosyć ciężką oponą, ale dzięki temu jest dużo wytrzymalszy od toyo

    Podsumowując jeśli jeździsz 80% track-day 20%ulica to polecam r888 jeśli 20% track-day 80% ulica to polecam Federala Przy temperaturach w granicach 10-30C lepszy czas zrobisz na toyo przy temp powyżej 30C na federalu

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    Cytat Zamieszczone przez kuba_oponeo Zobacz posta
    Hej, osobiście zrobiłem już dość dużo kilometrów na r888, głównie na torze, choć zdarzało mi się czasem jeździć na nich normalnie po ulicy.
    Ich krótka charakterystyka:
    - bardzo dobra przyczepność bez większej potrzeby dogrzewanie, opony na osi napędowej kleją w około 80% swoich możliwości już od samego startu w moim przypadku (mały samochód z bardzo lekkim tyłem) aby dogrzać opony z tyło potrzeba jednego kółka po torze kartingowym w Bydgoszczy i kleją wtedy równie dobrze jak przody.
    - są wykonane z miękkiej mieszanki (treadwear 100) przez co dość szybko się zużyją przy jeździe na co dzień, jeden z moich klientów jeżdżąc tylko po drogach publicznych ...
    ...
    Podsumowując jeśli jeździsz 80% track-day 20%ulica to polecam r888 jeśli 20% track-day 80% ulica to polecam Federala Przy temperaturach w granicach 10-30C lepszy czas zrobisz na toyo przy temp powyżej 30C na federalu
    Dzięki za info. W zeszłym tygodniu kupiłem już Federale. Teraz czekam na nowe felgi i zaczynam zabawę

  8. #23
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Chciałbym wrócić do tematu.
    Mam 4 opony zimowe i chciałbym je zmienić bo jest mi ich szkoda..
    Mam 2 opony letnie, bieżnik około 4-4,2mm no o chciałbym kupić 2 oponki albo nowe albo używane ale w dobrym stanie.
    Co mogli byście polecić? Nie jeżdżę agresywnie, potrzebuję je do normalnego użytkowania
    Nie ukrywam że wolałbym coś tańszego..

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    z tego co mi wiadomo to nie bardzo możesz założyć opony o różnym stopniu zużycia do quattro. Tak więc albo kupuj cztery nówki albo szukaj dwóch ale tak samo zużytych jak dwie, które już masz ale to chyba nie tak łatwo znaleźć. Właśnie jestem na etapie szukania opon do siebie i znalazłem coś takiego no i cena też ok Toyo Proxes T1-R 225/45 R17 94 Y ZR. Opony Toyo . Oponeo.pl

  10. #25
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Kurde, sam nie wiem co robić.. :/
    Koledzy i koleżanki podpowiedzcie

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez miskof Zobacz posta
    Kurde, sam nie wiem co robić.. :/
    Koledzy i koleżanki podpowiedzcie
    Jedno co ci moge doradzić to to, że na oponach nie oszczędza się, bo skupowania używek raczej nie doradzam nikomu, bo różnie z tym bywa, masz już doświadczenie w temacie, tak że wiesz jak jest.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    A można założyć 2 nowe i 2 używane do Q czy nie??

  13. #28

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    nie chodzi o to czy opony są nowe czy używane. Nie może być dużej różnicy w zużyciu bieżnika przedniej osi w stosunku do tylnej , bo tym samym średnica opon bedzie różna,a w quattro ma to znaczenie. Na forum jest to opisane tylko trzeba poszukać. Ja też chciałem kupić opony tylko na przód ale właśnie gdzieś tutaj wyczytałem, że najlepiej zmienić komplet.Poza tym kupisz nowe i bedziesz miał spokój na kilka lat...

  14. #29
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    OK, to teraz powiedz jakie opony byś polecił w rozsądnej cenie?
    Nie muszę mieć najlepszych, najnowszych modeli. Jeżdżę normalnie, bez zbędnych manewrów

  15. #30

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    nie róbmy OT. Tutaj jest odpowiednie miejsce na Twoje pytanie: http://www.klubtt.pl/ogallne/1127-ja...ny-kupiae.html

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Felgi TTS 8J 19" 9J z oponami Toyo Proxes 255/35/19
    Przez KpRacing w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 15:30
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •