Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Wątek: pomoc w doborze turbo

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    10

    pomoc w doborze turbo

    witam

    jako że macie jakieś doświadczenie poprosiłbym was w doradzeniu jaką turbinę wybrać do 1.8T 224

    mam tutaj 2 i powiedzcie która bedzie lepsza od razu mówię ze mam ograniczone fundusze ;/

    pozdrawiam Adrian

    TURBOSPRĘŻARKA TURBOWORKS VW AUDI 1.8T UPGRADED (2204212022) - motoAllegro

    TURBO TURBINA GT35 GT30 GARRETT HX35 650KM VR6 BMW (2205703383) - motoAllegro

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Chłopie, jak masz ograniczone fundusze, to odpuść sobie ten tuning. Turbina to wierzchołek pieniężnej góry lodowej... sam się o tym dobrze przekonałem, ale nie było odwrotu i musiałem wyłożyć dużą walizkę kasy...
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 08-04-2012 o 23:15

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Turbina to wierzchołek pieniężnej góry lodowej... sam się o tym dobrze przekonałem, ale nie było odwrotu i musiałem wyłożyć dużą walizkę kasy...
    bylo juz o tym trylion tematow, ale jak to nie problem to mozesz kuba pociagnac ta mysl o kilka zdan? tak z ciekawosci twoja droga finansowa od 180 do 300, na co poszly najwieksze zlotowki poza turbo ?

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Myślę że temat warto poruszyć choćby dla tego aby kolegę uświadomić że błądzi w ciemnościach

    Nie napisałeś dla czego chcesz wymieniać tą turbinę i czego oczekujesz po tym zabiegu .. ??
    Pytam bo dałeś linki do 2 zupełnie innych turbin i wymagających diametralnie innego podejścia do tematu .

    Pierwsza to jakiś chiński zamiennik zamiennik seryjnej turbiny na której to nie wyciągniesz więcej niż na seryjnej którą obecnie masz w aucie i ogólnie będziesz szczęściarzem jak ta turbina wytrzyma 6 miesięcy .

    Druga turbina to również chińska podróba kopiowana wymiarowo na turbinie Garrett GT35 która pozwala wyciągnąć i ponad 600KM . Oczywiście Garrett nie ta podróba która dodatkowo jest na łożyskach ślizgowych a nie kulkowych ...
    Również nie wróże długiego żywota tej turbinie
    Za takiego Garreta trzeba zapłacić ponad 5 tyś zł ...

    Dalej tak jak Kuba napisał , turbina to sam wierzchołek góry lodowej .
    Jeśli masz ograniczone fundusze a chcesz więcej mocy to rób to stopniowo na seryjnej turbinie albo zostań przy serii z programem .
    Napisałem stopniowo bo od razu tego nie zrobisz skoro masz limitowane fundusze .

    Standardowy pakiet wzmacniający to kompletny wydech wraz z DP lepszy intercooler mocowany z przodu ( FMIC ) i do tego dobry filtr stożkowy do tego korekta oprogramowania jeśli walczymy o każdego konia
    Nie zaszkodzi też lepszy DV i inne drobne modyfikacje oraz naprawy .. Ale o tym akurat jest sporo już pisane na forum i najlepiej będzie jak się troszkę podszkolisz samodzielnie w tym temacie







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    M and V. Nie będę wymieniał cen, bo myślę, że każdy orientuje się mnie więcej ile, co kosztuje.

    - Pierwsza sprawa to trubina
    - Kolektor wydechowy, żeby mieć na czym tą turbinę powiesić
    - FMIC
    - Silikony do FMIC, wbrew pozorom nie jest to tanie
    - Rury z kwasówki do wykonania orurowania FMIC i wydechu (Kwasówka jest bardzo droga, a najdroższe kolana...)
    - Generalnie taka zabawa wymaga tego, aby czujniki typu Przepływomierz, MAP Sensor, zawór N75 wymienić na NOWE. ( Drogo oj drogo...)
    - Układ paliwowy; Pompa Bosch 044 koszt ok. 700 zł, wtryski 4x630cc ok. 1000 zł
    - Sprzęgło; generalnie i tak starałem się tanio, co nie znaczy źle; Koło jednomasowe G60 (Deficytowy towar, trzeba dać ok 300 zł, ale cud je znaleźć), odelżenie 200 zł, kompletne sprzęgło Sachs z VR6 - 700 zł
    - Wszelkie uszczelki; kolektor wydechowy, turbo-kolektor, turbo-downpipe, pokrywa zaworów itp.
    - Wskaźniki moim zdaniem najważniejsze 3 szt. temp oleju, boost, egt, ew. można zamienić temp oleju na afr. W tym jakieś podstawki pod filtr itd.
    - Dobry zawór DV, czy BOV
    - Porządny stożek
    - Wszelkiego rodzaju flansze do wydechu, to ok 500 zł
    - I mase, mase innych pierdół
    - Linie wodne i olejowe, też nie mały koszt, ciężko mi ocenić bo robiłem... samemu

    No i w reszcie sprawa wyglądała tak: 100 zł tu, 200 zł tam, 50 tu, 100 tam, 200 tam, 250 tam itd itd itd.......
    Nie liczę tego, że: wszystko spawałem sam, wszystko robiłem sam, wszystko składałem sam.....

    Jak o czymś zapomniałem to będę dopowiadał. Oczywiście można iść tańszą linią oporu.... tylko po co...
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 09-04-2012 o 08:39

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    korby z 225q? albo zeby spac spokojnie klucizna - ok 5 tys?
    chlodnica oleju?
    garecik na 350-400km za 4tys da rade kupic?
    linie wodne i olejowe jaki to moze byc koszt?
    kolektor z 2k

    Mysle ze spokojnie mozesz podac ceny, no chyba ze to taka tajemnica ze musze poszukac 5 min w necie. Tak zaoszczedzilbys mi i innym szukania

  7. #7
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ja nie zakuwałem silnika, więc nie znam ceny zakuwania. Generalnie do mocy jak do mocy, ale 400 Nm jest bezpiecznym momentem dla seryjnych korb.
    Chłodnica oleju nie jest koniecznością do mocy ok. 320PS, Mam wskaźnik i jest naprawdę ok. Za nowego Garretta trzeba dać 5 tysięcy zł. Kolektor zależy jaki, 2 tysiące to przesada, ale z 1k trzeba dać za dobry, ew. wyspawać.

    Co do linii wodnych i olejowych, jeżeli ja robiłbym je komuś wziąłbym ok. 500 zł, bo tyle warte są przewody z końcówkami.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    10
    dzięki Panowie za szybką odpowiedź moc jaka mnie interesuje to ok 300-350 KM wiele rzeczy bym robił sam lub z pomocą wujka i ojca jedyny plus obaj mechanicy gdyby nie to że jest robiony drugi mniejszy projekt byłoby więcej fundusz ;p

  9. #9
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ja tam mistrzem tuningu nie jestem, ale duzo na forum czytam, wiec rada ode mnie (ew. do zweryfikowania przez bardziej doswiadczonych kolegow)
    skoro masz 225 a celujesz w 300-350 i nie masz teraz za bardzo funduszy, zacznij od pracy na swojej turbinie, zrob fmic, pelny wydech od DP i zacznij tansza wycieczke po jakies 280 km - sa na forum 225 podciagniete w gore na pewno podpowiedza co jest jeszcze do zrobienia, ale duzo tego w tym wypadku nie bedzie, droga w 3 z przodu to juz spore przemeblowanie w aucie i susza w portfelu

    "Love Them BOTH" - M.

  10. #10
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Z 225q to jest do wyciagniecia MR-MOTORS - chiptuning / kompleksowe modyfikacje programowe oraz mechaniczne / warsztat samochodowy /

    Jesli chcesz ponad 350 to odloz kase i zrob wszystko za jednym razem, bo pozniej trzeba bedzie zmieniac DP czy silikony, No chyba ze to co wyzej Ci wystarczy, tak na szybko:
    wydech 2k
    fmic 2k
    tip min 500
    stozek 250
    wtryski 800
    walek 100
    program 2k
    czyli ok 8k

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Z 225q to jest do wyciagniecia MR-MOTORS - chiptuning / kompleksowe modyfikacje programowe oraz mechaniczne / warsztat samochodowy /

    Jesli chcesz ponad 350 to odloz kase i zrob wszystko za jednym razem, bo pozniej trzeba bedzie zmieniac DP czy silikony, No chyba ze to co wyzej Ci wystarczy, tak na szybko:
    wydech 2k
    fmic 2k
    tip min 500
    stozek 250
    wtryski 800
    walek 100
    program 2k
    czyli ok 8k
    Nie da się tego tak policzyć bo nigdy nie przewidzisz co jeszcze będziesz musiał wymienić lub co się wysypie. Na ten temat myślę, że dużo mógłby napisać Paweł. Wg mnie powinna być zasada, że masz przykładowo 15k na modyfikacje + 5k rezerwa na nieprzewidziane wydatki bawisz się w tuning. Jak nie masz kasy to oszczędzasz i na dany moment zadowalasz się programem.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Z 225q to jest do wyciagniecia MR-MOTORS - chiptuning / kompleksowe modyfikacje programowe oraz mechaniczne / warsztat samochodowy /

    Jesli chcesz ponad 350 to odloz kase i zrob wszystko za jednym razem, bo pozniej trzeba bedzie zmieniac DP czy silikony, No chyba ze to co wyzej Ci wystarczy, tak na szybko:
    wydech 2k
    fmic 2k
    tip min 500
    stozek 250
    wtryski 800
    walek 100
    program 2k
    czyli ok 8k
    Aha powodzenia w bezawaryjnym użytkowaniu TT.
    ps. buda tanio bujdzie na handel z wyrąbanym motorem

  13. #13
    Awatar sebastian99
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    102
    mozesz zalozyc tez turbine k04 hybrid pasuje plug&play, ostatnio szukalem do siebie k04 hybrid i mozna je kupic w 4 wielkosciach niby najwieksza starcza do 350 KM.
    k04 Hybrid for 210/225 owners, LCR/TT/S3 etc-330bhp achieved!! - SEAT Cupra.net - SEAT Forum w tym linku masz goscia ktory wyciagnal 330 na hybrydzie wraz z innymi gratami ale ty jak chcesz mozesz wymienic tylko zmienic turbo + program + ic +4bary reduktor cisnienia, dp 3" i okolice 300 powinny byc osiagniete
    Ostatnio edytowane przez sebastian99 ; 09-04-2012 o 16:58

  14. #14
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jak czytam te bzdury, to mi się niedobrze robi...

  15. #15
    Awatar sebastian99
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    102

Podobne wątki

  1. Pomoc w doborze HID
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 18:43
  2. Prośba o pomoc w doborze dystansów...
    Przez wiszek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 21:27
  3. Proźba o pomoc w doborze tulei wahacza
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 12:50
  4. Pomoc w doborze felg...
    Przez wiszek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 07:18
  5. Proszę o pomoc z turbo
    Przez micahlo84 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 07:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •