Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Wątek: Dylemat Odnośnie filtra powietrza...

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tutaj ta dyskusja może być dalej prowadzona

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli Amsoli puszcza jeszcze mniej syfu niż Itg to nie będzie wcale gorszy od fabrycznej puszki i ori filtra, a przepływ zawsze na plus, no i żadnych olejków nie potrzebuje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Dzieki, teraz juz wiem co to jest stozek hurra!

    Co do zwiekszenia mocy, nie wiem. Rozne opinie slyszalem, rozne logi widzialem.

    Co do filtrowania, tez ciezko mi powiedziec ale wydaje mi sie i nie tylko mi, ze itg/amsoil w polowie tak dobrze nie przefiltruje jak seryjna pucha. Oczywiscie testy rozn sa zrobione, a wyniki zlezne od tego kto za nie placi :/

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Dzieki, teraz juz wiem co to jest stozek hurra!

    Co do zwiekszenia mocy, nie wiem. Rozne opinie slyszalem, rozne logi widzialem.

    Co do filtrowania, tez ciezko mi powiedziec ale wydaje mi sie i nie tylko mi, ze itg/amsoil w polowie tak dobrze nie przefiltruje jak seryjna pucha. Oczywiscie testy rozn sa zrobione, a wyniki zlezne od tego kto za nie placi :/
    Źle ci się wydaje, odnośnie poprawy mocy też jestem ostrożny, ale przy większych modach trzeba modyfikować dolot.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Mam nadzieje, ze sie nie mylisz odnosnie filtrowania
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 02-04-2013 o 19:02

  6. #21
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Ja wam powiem,że 3 lata jeżdżę na wkładce K&N i nie mam na co narzekać,co 10 tyś ją myję i oliwie,fakt suszy się z 3 dni zanim ją wsadzę z powrotem.Żadnych koni to ni daje przynajmniej przy serii,a przy modach pewnie też,dźwięk jest troszkę inny i to wszystko.Przynajmniej idąc tropem M and V mam co myć w wannie...

  7. #22
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Ja powiem tylko, że od 3 lat jeżdżę na stożkach SIMOTA, są to filtry suche i w momencie kiedy wyglądały na zabrudzone to je wyrzucałem i wsadzałem nowy, obecnie będę zmieniał już na czwarty ale może dzięki temu nie wpłynęło to w żaden negatywny sposób na silnik czy też inne podzespoły a dowodem na to mogą być moje ostatnie pomiary i wyniki na hamowni.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Ja wam powiem,że 3 lata jeżdżę na wkładce K&N i nie mam na co narzekać............
    Cytat Zamieszczone przez Cubanito Zobacz posta
    ........... nie wpłynęło to w żaden negatywny sposób na silnik czy też inne podzespoły a dowodem na to mogą być moje ostatnie pomiary i wyniki na hamowni.
    Panowie , ale tutaj nie chodzi o to że zaraz będzie jakaś awaria i silnik się posypie . Przy odrobinie szczęścia można to samo napisać jeżdżąc bez filtra
    Nieodpowiednio przefiltrowane powietrze wpływa na zużycie silnika w długim okresie czasu i postępuje małymi krokami .
    Aby mieć pewność trzeba by rozebrać 2 takie same silniki ( identyczny przebieg ) gonione na innych filtrach co w praktyce jest mało realne .

    Problem z K&N polega na tym że są na rynku od dawna i przez wiele lat nie mieli żadnej liczącej się i jakościowej konkurencji . Przez ten czas wyrobili sobie renomę wieloma kampaniami reklamowymi i w sumie dobrą jakością .
    Nie zmienia to faktu że jeśli chodzi o jakość filtrowania to nie jest to coś co chciałbym mieć u siebie w aucie .
    Oczywiście ludzie jeżdżą i nic się nie dzieje ale można to spokojnie porównać do palenia papierosów

    Podobnie z innymi filtrami , jeśli jest bawełniany to też nie przefiltruje tak jak należy .

    W końcu po latach zastoju nowa technologia i materiały dotarły również do ogólnie dostępnych filtrów i tutaj jednym z przykładów jest AMSOIL . Filtrują one znacznie dokładniej niż filtr papierowy i nie ma co ich nawet porównywać do K&N czy innych filtrów ''no name'' ale jednocześnie zapewniają dużo lepszy i mniej restrykcyjny przepływ .

    Czy lepszy filtr coś daje czy nie to już bardzo obszerny temat i sporo zależy od konkretnego setupu oraz faktu czy jest to silnik N/A czy turbo oraz jakiej wielkości jest ta turbina .

    Jeśli chodzi o nasze silniki to same wkładki dają marginalny wzrost przepływu ( widzianego przez przepływkę ) i w zasadzie jakikolwiek istotny wzrost był zauważalny tylko przy różnego rodzaju filtrach stożkowych . Oczywiście mniejszy lub większy w zależności od filtra ale nie był tak marginalny jak w przypadku wkładek .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar kori
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    lbn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    Sliber
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Oczywiście ludzie jeżdżą i nic się nie dzieje ale można to spokojnie porównać do palenia papierosów
    ... i tutaj jednym z przykładów jest AMSOIL . Filtrują one znacznie dokładniej niż filtr papierowy...
    Pozdrawiam
    Chyba sam zapętliłeś się w tym co mówisz !
    Rozróżnijmy 2 kryteria filtrów: 1. Jakość filtrowania; 2 prędkość przepływu (przyjmując tą samą powierzchnię filtrowania).
    Niestety nie da się połączyć tych dwóch elementów w jeden filtr a tylko 1 kosztem 2.
    I twierdzenie że papier przepuszcza więcej zanieczyszczeń od AMSOIL'i ? Nawet na stronie nie piszą o takim fakcie !
    Wytłumacz nam może na czym opierasz swoje tezy bo ... z całym szacunkiem:
    Amsoil podaje filtrowanie 0,005" = 125μm.
    Parametry papieru filtracyjnego: od 3 µm do 30 µm (materiał o najwiekszej przepuszczalności)
    Tak proforma:
    pył : 1 - 4000 µm
    kurz : 0,1 - 100 µm
    pyłki roślinne : 10 - 100 µm
    No Ale ...
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu zajmuje się dystrybucją tych produktów i w związku z tym że są to świetne filtry , zakładam temat z myślą o wszystkich klubowiczach planujących zakup lepszego filtra .
    Pozdrawiam
    Nie mówie że są złe ale zapewne porównywalne z innymi.
    Ostatnio edytowane przez kori ; 03-04-2013 o 10:01

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez kori Zobacz posta
    Chyba sam zapętliłeś się w tym co mówisz !
    Rozróżnijmy 2 kryteria filtrów: 1. Jakość filtrowania; 2 prędkość przepływu (przyjmując tą samą powierzchnię filtrowania).
    Niestety nie da się połączyć tych dwóch elementów w jeden filtr a tylko 1 kosztem 2.
    W niczym się nie zapętliłem przyjacielu
    Nowsza technologia pozwala na połączenie tych dwóch aspektów . W prosty i łopatologiczny sposób obrazuje to poniższy rysunek .


    A tutaj zdjęcia z mikroskopu . Amsoil Nanofiber vs Celuloza w porównaniu do cząsteczki o wielkości 2 i 5 mikronów



    Cytat Zamieszczone przez kori Zobacz posta
    I twierdzenie że papier przepuszcza więcej zanieczyszczeń od AMSOIL'i ? Nawet na stronie nie piszą o takim fakcie !
    AMSOIL oficjalnie podaje taką informację na swojej stronie !

    http://www.amsoil.com/shop/by-produc...a-air-filters/

    Cytat Zamieszczone przez kori Zobacz posta
    Amsoil podaje filtrowanie 0,005" = 125μm.
    Mógł byś mi podać linka do tej informacji ??

    Cytat Zamieszczone przez kori Zobacz posta
    No Ale ...

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu zajmuje się dystrybucją tych produktów i w związku z tym że są to świetne filtry , zakładam temat z myślą o wszystkich klubowiczach planujących zakup lepszego filtra .
    Pozdrawiam
    Nie mówie że są złe ale zapewne porównywalne z innymi.
    Posądzasz mnie o głoszenie kłamstw po to aby rocznie wysłać kilka sztuk filtrów do PL ??
    Nawiązałem do tych filtrów bo zostały wspomniane i dyskutowane w tym wątku .
    Wszędzie węszy się jakiś podstęp , jakież to oklepane i typowe !







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Dales przyklad wkladki a nie stozka ktory jest tak popularny?

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech a myślałem ,że już to pojąłeś, przeczytaj post nr 15 w tym temacie.....

  13. #28
    Awatar kori
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    lbn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    Sliber
    Posty
    59
    Proszę: http://www.amsoil.com/shop/by-produc...a-pre-filters/

    Kolego Arttur, ja o nic ciebie nie posądzam, życzę Ci nawet abyś sprzedał ich miliony, a kupujący byli zadowoleni. Nic mi do tego. Tak mi sie skojarzył ten anons i zamieściłem go z przymrużeniem oka, ale jak czujesz się urażony to zezwalam na zmoderowanie ww. WZC odrzućmy wszelkie posądzenia $.

    Niestety żaden z producentów nie podaje karty technicznej produktu która jednoznacznie wyeliminowałaby tego typu dywagacje a podaje tylko "5 razy lepiej". To taki marketingowy bełkot rodem z telesprzedaży.
    Żeby nie było, oczywiscie posiadam stożek, nie pierwszy w swoim żywocie i nie zauważyłem jakichkolwiek przeciwskazań aby go dalej nie montować

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To są przed filtry (Pre-Filters) czyli takie '' skarpety '' nakładane na właściwy filtr ....
    Polecane w przypadku używania auta w wybitnie zakurzonym środowisku i mają na celu oszczędzenie właściwego filtra przed przedwczesnym zapchaniem się .........








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Dales przyklad wkladki a nie stozka ktory jest tak popularny?
    przeciez to ten sam material,
    wez kartke papieru a 4 - masz filtr panelowy, a teraz zwin ja w stozek...
    ta sama kartka, ten sam material, tylko ksztalt inny

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Obudowa filtra powietrza do BAM
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 19:50
  2. Umiejscowienie filtra powietrza
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 13:56
  3. Kilka niewyjaśnionych kwestii odnośnie filtra stożkowego.
    Przez BigBird.co w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 10:03
  4. Rurę do filtra powietrza
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •