Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 40

Wątek: Dylemat Odnośnie filtra powietrza...

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123

    Dylemat Odnośnie filtra powietrza...

    Witam, zakupiłem nowy sprzęt TT Stoi jeszcze u mechanika... W puszce jest filtr sportowy K&N i mechanik mówi że lepszy zwykły będzie? Co wy na to?

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Najlepszy będzie zwykły stożek

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Temat ogólnie wałkowany kilka razy na forum ale jako że jesteś nowy i napisałeś temat w dziale OT to przymknę oko

    W skrócie mówiąc mechanik ma rację .
    O ile wkładki poprawiają w bardzo małym stopniu przepływy ''widziane'' przez przepływkę o tyle w przypadku K&N pogarsza się dokładność filtrowania i drastycznie spada czas żywota przepływomierza .

    Streszczając dalej , zyski jakie to daje w seryjnym aucie są nie współmierne do strat






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Dzięki, Panowie. Narazie zostanę przy seryjnej mocy. Chodzi mi po głowie ewentualny chip w firmie compsport do 250KM powiedzieli że jest bezpiecznie, ale to w niedalekiej przyszłości. Arttur czytając Twoje posty na tym forum widzę że masz sporą wiedzę na temat naszych aut.
    Ostatnio edytowane przez szpaku88 ; 04-04-2012 o 20:20

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zapytaj Patryka na temat "tuningowych" wkładek do puszek filtra...już wiem co odpowie:P

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Pawel aż jestem ciekaw co by powiedział...

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez szpaku88 Zobacz posta
    Arttur czytając Twoje posty na tym forum widzę że masz sporą wiedzę na temat naszych aut.

    Dziękuję , coś tam wiem bo trochę się tym interesuję


    ksolik w tym przypadku pewnie to że nie widać różnicy







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Filtr "sportowy" dodający super tajną moc został wymieniony na ten zwykły i jest wszystko ok. Nie czuć spadku mocy

  9. #9
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jakaś tam różnica jest hehe, w dzwięku i w tym,że się go myje i oliwi a nie zmienia

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak szczególnie filtr K&N to super rozwiązanie hehehe

  11. #11
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    tak szczególnie filtr K&N to super rozwiązanie hehehe
    Ja wiem ze slepo wierzysz w stozki i nie mam zamiaru dyskutowac na ten temat, jak napisalem ma byc cicho wiec stozkzki wakboxy odpadaja wiec zostaje k&n

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja wiem ze slepo wierzysz w stozki i nie mam zamiaru dyskutowac na ten temat, jak napisalem ma byc cicho wiec stozkzki wakboxy odpadaja wiec zostaje k&n
    cały pic właśnie polega ,że właśnie nie wierzę!!!! zanim coś komuś polecę to sam to testuję i jeżeli działa to dopiero się wypowiadam. Na jakiej podstawie stwierdzasz że wkładka K&N to super pomysł? Bo jak dla mnie to chyba jeden z najgorszych, równie dobrze można jeździć bez filtra...
    Nigdy nie włożyłem tego do TT ale ojciec ma to w motorze i puszcza taki syf że masakra ( oczywiście czyszczony co chwila i pryskany jakimś gęstym olejkiem ) i od tego czasu nie mogę patrzeć na K&N. Materiał z jakiego wykonane są te filtry jest wszędzie taki sam i różni się jedynie kształtem dlatego taka wkładka do tt będzie puszczać taki sam syf...nie dając nic mocy;/
    Dlatego KisseM zanim coś polecisz to dowiedz się czy to jest na prawdę dobra rada , bo wiedza forumowa bardzo często jest błędna...
    Ale koniec już OT o stożkach
    odnośnie tematu to widzę że i tak zboczył już na temat robienia mocy programem bo to jedyna słuszna opcja dla APX...

  13. #13
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    wtrace sie, choc nie mam pojecia o tuningu, ale dziwi mnie wlasnie firma K&N. Znana, popularna - pamietam ze jak jezdzilem na rajdu jeszcze w us to wiele osob je uzywalo, oliwili itd, ale znajdue wlasnie duzo opini ze puszcza ten olej (malutko ale zawsze) i na czujniki leci, ze to nic nie daje etc. Kiedys u siebie zalozylem wlasnie takie filtry w mercedesie w211 (byly akurat tansze od oryginalnych - wiec mysle sprobuje), mialem 3,2 V6 benzyne gdzie sa dwa duze filtry powietrza w silniku i - nie wyczulem absolutnie zadnej roznicy.

  14. #14
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Powyzszy filtr ma dwie duze wady:
    1. Slabo filtruje, ma dobre przeplywy, wiec mozna dzieki niemu zyskac na mocy, ale kosztem jakosci wplywajacego do silnika powietrza. Nie jest dobrze dla silnika jak dostaje sie do niego powietrze razem z kurzem
    2. Smarowanie olejkami w polaczeniu ze slaba filtracja-olejek przedostaje sie z filtra wglab silnika. Nie jest to problemem dla samego silnika, ale jest dla przeplywomierzy typu hot wire, poniewaz po pokryciu drucika przeplywomierza olejkiem sprawia, ze zaczyna on zle mierzyc przeplywy i prowadzi do jego rychlej wymiany

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Pewnie.ze lepiej zrobic tipa i zostac przy seryjnej puszce, bo stozek tez puszcza kupe syfu w porownaniy do puchy


    Pawel-2005: Stożek to jest figura geometryczna przestrzenna typu:

    Mówi się tak popularnie na sportowe filtry "stożek" z racji tego iż mają zbliżony kształt ( najlepszy przepływ zapewne) do stożka.
    Natomiast to czy on będzie puszczał syf nie zależy od tego czy jest to "stożek" ,"walec" tylko z czego jest on wykonany.
    Wkładka K&N będzie puszczała taki sam syf jak filtr stożkowy firmy K&N bo materiał jest ten sam.
    Z moich doświadczeń zauważyłem ,że bardzo dobrze filtruje filtr stożkowy AMSOIL Nie bez powodu znalazł się taki w moim aucie :P
    Odnośnie tego czy takie filtry coś dają to nie wiem ale skoro firma COMPSPORT zrobiła test w swoim golfie 2.8T o mocy 480km i wyszło że moc na hamowni była identyczna z fabryczną puszką filtra i wkładką jak zupełnie bez puszki to śmiem sadzić ,że raczej nie jest to duża poprawa;/

    Dlatego wymiana samej wkładki na taką np firmy K&N jest dla mnie totalną bzdurą :P lepiej tę kasę przeznaczyć na zrobienie TIP co już może przynieść korzyści.
    Tak na marginesie to w hondzie mam filtr K&N( poprzednik bawił się w takie "tuningi" hehehe) i jak mi się kiedyś będzie nudzić to zajrzę jaki syf puszcza ten filtr :P
    Temat oczywiście przenoszę
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-04-2013 o 12:31

Podobne wątki

  1. Obudowa filtra powietrza do BAM
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 19:50
  2. Umiejscowienie filtra powietrza
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 13:56
  3. Kilka niewyjaśnionych kwestii odnośnie filtra stożkowego.
    Przez BigBird.co w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 10:03
  4. Rurę do filtra powietrza
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •