Zobacz wyniki ankiety: Jak myjesz twój TT ?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Sam z płynem do mycia naczyñ

    2 6.45%
  • Sam z gamą produktów dla amatorów

    23 74.19%
  • Zostawiam to specjalistów

    4 12.90%
  • Nie myję :-p

    2 6.45%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: Mycie TT

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466

    Mycie TT

    Jestem ciekawy wiedzieć na ile kochacie własną TT-ke
    911 Kiler

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    od zakupu w 2000r. do dnia dzisiejszego na R Ę C Z N E J myjni samochodowej

  3. #3
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Ja wyłącznie (od zakupu) na myjni tzw. bezdotykowej (co się wrzuca pieniążek i z takiego drążka leci woda przez pare minut). A jak są wieksze zabrudzenia, to sam szmatkami ładnie szoruję

    Raz tylko oddalem innym ludziom do mycia moją TeTunię (na myjnie reczną oczywiscie) i mi jakis piiiiip zrobil male wgniecenie lakieru w jednym słupku! Od tamtej pory wyłącznie sam
    Pozdrawiam!
    Pajak

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    zapomniałem dodać cały czas jedna i ta sama myjnia. Chłopcy znaja auto i wiedzą co maja robić.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Ja swoja TT myje na myjni bezdotykowej( wrzucam pieniazek i latam dookola) :P ale szczerze mowiac poprzedni wlasciciel myl ja na automatycznej i juz sa takie smugi ze sie bardziej juz nie da porysowac ale ja lubie piescic moja TT wiec myje sam
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    Ja swoja TT myje na myjni bezdotykowej( wrzucam pieniazek i latam dookola) :P ale szczerze mowiac poprzedni wlasciciel myl ja na automatycznej i juz sa takie smugi ze sie bardziej juz nie da porysowac ale ja lubie piescic moja TT wiec myje sam
    smugi czy rysy mozna "naprawic"

    www.meguiars.pl

    Wlasnie chce kupic duzy zestaw, jezeli ktos chce sie dolaczyc do mnie moze sie uda negocjowac jakis rabat dla klubu...
    911 Kiler

  7. #7
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Pewnie to i dobre, ale zapewne i drogie. Ja na rysy i smugi polecam gorąco po prostu paste ścierną, najlepiej Druchema (nazywa sie Oryginaltempo). Jest to oryginalna pasta scierna czeskiej produkcji, taka jak za dawnych lat i nic jej nie przebije! Serio - jest naprawde kozacka!
    Pozdrawiam!
    Pajak

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja Tez myje sam recznie , jedynie kiedy nie mam czasu , jade na myjnie bezdotykowa...
    Do wykonczenia stosuje ZAINO , nie jestem pewien czy dotarlo za ocean ale sa to wysmienite produkty
    Co do past sciernych to do czarnego nie stety sie nie nadaja ....

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Ja Tez myje sam recznie , jedynie kiedy nie mam czasu , jade na myjnie bezdotykowa...
    Do wykonczenia stosuje ZAINO , nie jestem pewien czy dotarlo za ocean ale sa to wysmienite produkty
    Co do past sciernych to do czarnego nie stety sie nie nadaja ....

    Pozdrawiam
    Zaino znam , jest popularny w Szwajcarii, dobry produkt ale trudno dostepny

    [ Dodano: Pią Lip 13, 2007 7:12 pm ]
    Pokaze wynik z produktami Meguiar's





    [ Dodano: Pon Lip 16, 2007 11:59 pm ]
    Jeszcze kilka zdjęć po drugi woskowaniu








    911 Kiler

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odgrzeje kotlecika
    Artur zerknij tu
    http://zaino.pl/
    Wiem że uzywasz, a nie chcę sprawdzać metodą prób i błedów,chciał bym jakiś dobry wosk, taki który został by na jakiś czas na lakierze, chroniąc go i z tego widzę że ten Z8 jest najlepszy, co sądzisz o nim, czy uzywasz innego, na stronie podanej przez EB też jest jakiś cudowny wosk może ten był by lepszy
    http://www.meguiars.pl/shop/product_...roducts_id=274
    POZDR.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Fajnie ze jest to już dostępne w PL Jednak nie ma na stronce wszystkich koniecznych informacji .

    ZAINO to bardziej system kosmetyków które należy używac razem .
    Z-8 jest świetny jednak nie jest to podstawowy produkt do pielęgnacji lakieru .
    Z-6 i Z-8 stosuje się po woskowaniu i miedzy woskowaniami , produkty te wzmacniają w znacznym stopniu efekt i i reagują z warstwa wosku tworząc dodatkowe zabezpieczenie .

    Jeśli chcesz zacząć używać te produkty to trzeba kupić cały zestaw żeby to miało sens i efekt był widoczny .

    Będziesz potrzebował : Z-18 ClayBar , Z-7 Show Car Wash , Z-5 PRO Show Car Polish i/lub Z-2 PRO Show Car Polish
    Z-6 Ultra Clean Gloss Enhancer Spray i na specjalne okazje właśnie Z-8 Grand Finale Spray Seal .
    Z-18 konieczny jest tylko przy rozpoczęciu używania ZAINO później już nie będzie Ci potrzebny , Z-7 można zastąpić innym szamponem samochodowym który nie bedzie zmywał istniejącej warstwy wosku i jest klasycznym szamponem nie żadnym 2-w jednym ( szampon z woskiem , itp ) .
    Teraz cala procedura

    Przed pierwszym użyciem wosku zalecane jest wymycie auta klasycznym plynem do mycia naczyń , usunie on wszystkie pozostałości wosków używanych wcześniej .
    Musi to być klasyczny detergent nie żadne ekologiczne płyny Zaino zaleca DAWN niebieski , nie wiem czy jest on sprzedawany pod ta nazwa w EU

    Po wymyciu auta trzeba użyć Z-18 ClayBar , ma to na celu usuniecie wszelkich mikroskopijnych cząsteczek które z biegiem czasu przylegają do lakieru jak również usuniecie cieniutkiej warstwy utlenionego lakieru która naturalnie pojawia się z biegiem czasu . Po tym zabiegu auto gotowe jest do woskowania .

    Woskowanie warto zaczynać używając Z-5 PRO Show Car Polish jest on bardzo pomocny przy usuwaniu mikro rysek które z zasady zawsze świetnie widać na czarnym lakierze w świetle dziennym . Po 3- cim użyciu wosku większa ich część staje się niewidoczna . Po zużyciu butelki Z-5 można przejść na Z-2 , daje on delikatnie głębszy efekt .

    Z-6 i Z-8 używa się po woskowaniu lub miedzy woskowaniami wyostrzają one efekt woskowania i utrwalają połysk , zapewniają tez mniejsza podatność lakieru na przyciąganie kurzu .

    Ja używam jeszcze ZFX Flash Cure Accelerator Additive dodaje się to do wosków Z-5 lub Z-2 i zapewnia to znaczne skrócenia czasu całkowitego związania się wosku i pozwala na położenie do 3 warstw wosku w w tym samym dniu , bez tego trzeba odczekać 24H
    Generalnie efekt działania tych kosmetyków potęguje się z czasem używania i ilością warstw

    Nie widzę ZFX w ofercie na tej stronie ale pewnie nie było by problemu skro jest reszta produktów .

    Meguiars to świetne produkty ale nie mam z nimi żadnego doświadczenia .

    ZAINO mogę polecić z czystym sumieniem . Fakt ze ceny są wyższe niż reszta kosmetyków i jest lekko upierdliwa początkowa procedura ale efekt jest na prawde świetny ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    ja zawsze myję ręcznie i zawsze robię to sam nikomu innemu nie pozwalam dotykać

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Arttur, Dzieki za wyczerpujace info
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    POLECAM GAME PRODUKTÓW SONAX I TURTLE WAX NP ICE-WOSK WYSNTETYCZNY.SUPER SZYBKO SIE NAKLADA I EKTY SA POWALJACE:d
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  15. #15

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    54
    Ja dopiero od kiedy mam TT odkryłem myjnie bezdotykowe Wcześniej tylko na automat jeździłem i za 12zł efekty były różne... Teraz za 5 zeta myję sobie autko na błysk i jeszcze mam gratis fun myjąc go sobie karszerem

Podobne wątki

  1. Demontaż reflektorów - mycie
    Przez Bartosz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2016, 17:10
  2. Profesjonalne i bezpieczne mycie silnika w Warszawie?
    Przez BigBird.co w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 13:31
  3. Mycie blendy R32 tył.
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 21:43
  4. Mycie auta za 45 tys :D
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:09
  5. mycie silnika ...
    Przez Nitr0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •