Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Jak zabezpieczyć drzwi przed porysowaniem?

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Jak zabezpieczyć drzwi przed porysowaniem?

    Gdzie bym nie parkował zawsze mam poważne obawy, że właściciel auta zaparkowanego obok przywali drzwiami w moje maleństwo czego bym nie przeżył :/ Zastanawiam się jak można zabezpieczyć lakier przed czymś takim. Niby są folie ochronne i tutaj pytanie do znawców jak bardzo są te folie ochronne i czy dałoby radę okleić same drzwi + klamkę tak aby nie było widać różnicy, że drzwi są oklejone a reszta nie?

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Szczerze to oprócz foli to nic innego Ci nie zostaje. Też zawsze obawiałem się o obicia przez drzwi innych kierowców. Nawet miałem mały ślad po jednych drzwiach. Jak dasz odpowiednią folię to z bliska ZAWSZE będzie widać. Widziałem cienkie folie które nic nie dają i takie nieco grubsze które fajną robotę robią.

    Problem jest taki, że masz tak piękny lakier, że szkoda to zakrywać folią.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Czyli jednak folia będzie się rzucać w oczy?

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Czyli jednak folia będzie się rzucać w oczy?
    Oblukaj to.
    Quick Peel Spray Clear Coating Install

  5. #5
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Może wyda wam się to śmieszne ale mam znajomego który zamontował w X6 4 miniaturowe kamery w bagażniku ma mały rejestrator dwie kamery są schowane z boku przy tylnych szybkach patrzą na boki a pozostałe dwie na tył i przód dzięki temu już raz ładnie zarejestrował gościa co mu dzwona pod Realem zrobił po czym odjechał na szczęście ładnie się nagrało i po numerach policja szybko typa znalazła...

    Na postoju kamery nagrywają w momencie zbliżenia innego pojazdu lub osoby a podczas jazdy obraz jest nagrywany cały czas z 4 kamer , urządzenie jest bardzo podobne do tego które są w pojazdach egzaminacyjnych na prawko.

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    ICE hymm ciekawy sposób zabezpieczenia wygląda bardzo solidnie ciekawe czy w Polsce też coś takiego robią jakieś zakłady lakiernicze?!

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:29 03-04-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez PatrykTT Zobacz posta
    Może wyda wam się to śmieszne ale mam znajomego który zamontował w X6 4 miniaturowe kamery w bagażniku ma mały rejestrator dwie kamery są schowane z boku przy tylnych szybkach patrzą na boki a pozostałe dwie na tył i przód dzięki temu już raz ładnie zarejestrował gościa co mu dzwona pod Realem zrobił po czym odjechał na szczęście ładnie się nagrało i po numerach policja szybko typa znalazła...

    Na postoju kamery nagrywają w momencie zbliżenia innego pojazdu lub osoby a podczas jazdy obraz jest nagrywany cały czas z 4 kamer , urządzenie jest bardzo podobne do tego które są w pojazdach egzaminacyjnych na prawko.
    Mnie się nie wydaje to śmieszne bo sam zapamiętuje numery rejestracyjne aut zaparkowanych obok i o rejestratorze też myślałem już.

  7. #7
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    No powłoka wygląda super tylko ciekawe czy nie będzie się bardzo odznaczać na boku...

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ICE hymm ciekawy sposób zabezpieczenia wygląda bardzo solidnie ciekawe czy w Polsce też coś takiego robią jakieś zakłady lakiernicze?!
    Może źle doczytałem ale gościu to sam malował jakimś produktem w spreju. ArTTur coś może więcej będzie wiedzieć.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Folie zawsze będzie widać na na ciemnym lakierze i nigdy nie są one takie '' lustrzane '' jak zadbany ciemny lakier .
    Widziałem już wiele folii ... Jeszcze na jasnym lakierze może by to jakoś przeszło .

    Pozostaje tylko parkowanie daleko i najlepiej jedną stroną przy krawężniku lub wysepce ..

    Poza tym choć by nie wiem jaka folia była to nie ochroni przed minimalnym zniekształceniem blachy ...

    Jeśli chodzi o ten spray to powierzchnia wykończenia wygląda typowo jak po amatorskim malowaniu sprayem Na zadbanym ciemnym lakierze nie przejdzie a polerować się tego nie da ...









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez PatrykTT Zobacz posta
    Może wyda wam się to śmieszne ale mam znajomego który zamontował w X6 4 miniaturowe kamery w bagażniku ma mały rejestrator
    cos podobnego chodzilo mi po glowie jakis czas temu:
    http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...onitoring.html
    patrykTT jesli jest to mozliwe zapytaj moze znajomego czy sam to robil, czy jakis zaklad i czy wie co dokladnie sklada sie na tego system,
    tzn. jakie kamery, jaki rejestrator, jakie czujniki ruchu i jak to polaczyl. ew. chociaz namiar na zaklad gdzie to robil, bo meczylem internet dosc mocno w tym temacie i o jakies sensowne rozwiazanie, czy tutorial raczej ciezko w tym temacie

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #11
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    cos podobnego chodzilo mi po glowie jakis czas temu:
    http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...onitoring.html
    patrykTT jesli jest to mozliwe zapytaj moze znajomego czy sam to robil, czy jakis zaklad i czy wie co dokladnie sklada sie na tego system,
    tzn. jakie kamery, jaki rejestrator, jakie czujniki ruchu i jak to polaczyl. ew. chociaz namiar na zaklad gdzie to robil, bo meczylem internet dosc mocno w tym temacie i o jakies sensowne rozwiazanie, czy tutorial raczej ciezko w tym temacie
    Zapytam go jak będzie u nas w firmie bo to w sumie bardziej "klient" niż znajomy
    Ale z tego co z nim rozmawiałem to robił mu to jakiś gość ze śląska a znalazł go na forum elektroda.pl
    Co do systemu to miał z tyłu schowany rejestrator z którego można było zgrać materiał na przenośną pamięć
    Kamerę przednią miał przy lusterku wstecznym
    Tylną od góry klapy a boczne w w takich małych szybkach i skierowane trochę w przód auta.
    Co do czujnika to wydaje mi sie że to już jest w opcjach rejestratora jak wykryje ruch to załącza nagrywanie , choć kiedyś czytałem na internecie że stosują też czujnik mikrofalowy do załączania nagrywania jak ktoś podejdzie do auta to kamera automatycznie włącza nagrywanie.

    Z racji że trzymam auto pod blokiem sam myślałem o takim systemem jednak kasa za rejestrator trochę mnie ogranicza ale jak będę miał trochę czasu to pomyśle nad takim zabezpieczeniem , obecnie od 3 miesięcy próbuję zamontować lokalizator GPS niestety z braku czasu jeździ pod siedzeniem nawet nie podłączony

  12. #12
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Może źle doczytałem ale gościu to sam malował jakimś produktem w spreju. ArTTur coś może więcej będzie wiedzieć.
    pare dni temu widzialem cos podobnego w sklepie tyle ze do felg naklada sie jak spryem a po wyschnieciu jest taka wlasnie cienka powloka ((nawet gosc pokazywal jak to wyglada na starych poniszczonych srebnych felgach - potem byly czarne i prawie jak nowe ))
    I TT

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    pare dni temu widzialem cos podobnego w sklepie tyle ze do felg naklada sie jak spryem a po wyschnieciu jest taka wlasnie cienka powloka ((nawet gosc pokazywal jak to wyglada na starych poniszczonych srebnych felgach - potem byly czarne i prawie jak nowe ))
    Jak będziesz mieć okazję zdobyć nazwę tego produktu to napisz na forum. Na zimę zabezpieczę progi w samochodzie, przedni zderzak i maskę.

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    na czas jak opuszczasz ttke , kładź klamkę-podróbkę lub kastet na desce rozdzielczej... i plakietkę imitująca tab. rejestracyjne z napisem E0 LYSY albo E0 KARKU, auto się rzuca w oczy to dojrzą... jest szansa , że zwrócą uwagę i ostrożnie sie będą z drzwiami obchodzić.... hehe

  15. #15
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    na czas jak opuszczasz ttke , kładź klamkę-podróbkę lub kastet na desce rozdzielczej... i plakietkę imitująca tab. rejestracyjne z napisem E0 LYSY albo E0 KARKU, auto się rzuca w oczy to dojrzą... jest szansa , że zwrócą uwagę i ostrożnie sie będą z drzwiami obchodzić.... hehe

    Ktoś stanie obok, srruu drzwiami, wgniecenie gotowe, zobaczy to i tylko ucieknie


    Najlepszym sposobem jest nie martwienie się, chociaż przy myciu szlag może trafić... Folia nie uchroni przed wgnieceniem, a takie delikatne dotknięcie, to można przy myciu czy pastą usunąć. Zazwyczaj pod sklepem staję gdzieś na końcu, żeby nikt nie miał możliwości uderzyć, ale niestety zawsze znajdzie się chętny na walnięcie drzwiami :/ Przejść się kawałek można, a to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo. Mam kilka śladów od takich i niestety chyba trzeba z tym żyć, albo w miejsca publiczne jeździć jakimś trupem.


    Ostatnio edytowane przez Darson ; 04-04-2012 o 11:23

Podobne wątki

  1. jak samemu zabezpieczyć karoserię
    Przez mobile_tinting w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 20:29
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 23:39
  3. Przed i po
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 21:34
  4. Przed i po..
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •