Cześć!
Jakieś pół roku temu moje TT otrzymało program.
Wszystko było ok. Jednak od jakiegoś czasu, w sumie odkąd zrobiło się cieplej pojawił się problem ( w głowie obarczałem o to słaby IC jak na doładowanie 1,3 bar. Problem odkąd pamietam dotyczył 3go biegu.
Dziś jednak zrobiłem logi.
W linku, ktory macie poniżej są logi na serwerze chomikuj. Log o nazwie TT dotyczy logu na 3 biegu i sondy jednocześnie, drugi tt2 to bieg 2 i 4.
Zwróćcie uwagę na to, że:
1. Późno wciskam pedał w podłoge w granicach 2,50 - 3,00 obr. (taki odcinek drogi badziewny) dlatego też trochę trwa zanim otrzymam żadane doładowanie. (normalnie turbo wstaje w otrzymuje doładowanie prawidłowo przy 3 tyś mam już żądane)
2. Blok 032 od dawna (odkad pousuwałem dodatkowe wężyki) pokazuje w granicach 0,00 w dwóch oknach ż
3. Komp nie ma ani jednego błędu.
4. Pliki celowo skracałem, żeby odrazu było widać moment przyspieszenia.( szczególnie ten na 3 biegu z sondą)

Na czym polega problem:
Auto na 3 biegu w granicach 4 tyś obr. słabnie. Na logach widać spadek doładowania w tym zakresie do ok 1900 żądanego i otrzymanego przy ok 5 tyś obr. żadane doładowanie rośnie z powrotem i otrzymane też.
Na każdym innym biegu sytuacja ta się nie powtarza!
Wyniki sondy z tego co wiem są dość kiepskie.
Dzwoniłem do tunera (za poradą Pawła)tuner dość fajnie podszedł do tematu, i miło się rozmawiało.
Stwierdził (nie wiem ile w tym prawdy), że złe wyniki sondy mogą przedkładać się na zła mieszanke a to z kolei moze odcinać.. z drugiej strony niby czemu na 4 biegu to sie nie dzieje?
Wyniki sondy w najlepszym wypadku to 0,9 (przy odcięciu)
Auto dość sporo pali ok 15 litr.
Zawsze wszystko było ok.

Pliki użytkownika limbo - Chomikuj.pl