Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: TT 225 po sofcie LOGI, 255KM pod lupą

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    TT 225 po sofcie LOGI, 255KM pod lupą

    Cześć!
    Jakieś pół roku temu moje TT otrzymało program.
    Wszystko było ok. Jednak od jakiegoś czasu, w sumie odkąd zrobiło się cieplej pojawił się problem ( w głowie obarczałem o to słaby IC jak na doładowanie 1,3 bar. Problem odkąd pamietam dotyczył 3go biegu.
    Dziś jednak zrobiłem logi.
    W linku, ktory macie poniżej są logi na serwerze chomikuj. Log o nazwie TT dotyczy logu na 3 biegu i sondy jednocześnie, drugi tt2 to bieg 2 i 4.
    Zwróćcie uwagę na to, że:
    1. Późno wciskam pedał w podłoge w granicach 2,50 - 3,00 obr. (taki odcinek drogi badziewny) dlatego też trochę trwa zanim otrzymam żadane doładowanie. (normalnie turbo wstaje w otrzymuje doładowanie prawidłowo przy 3 tyś mam już żądane)
    2. Blok 032 od dawna (odkad pousuwałem dodatkowe wężyki) pokazuje w granicach 0,00 w dwóch oknach ż
    3. Komp nie ma ani jednego błędu.
    4. Pliki celowo skracałem, żeby odrazu było widać moment przyspieszenia.( szczególnie ten na 3 biegu z sondą)

    Na czym polega problem:
    Auto na 3 biegu w granicach 4 tyś obr. słabnie. Na logach widać spadek doładowania w tym zakresie do ok 1900 żądanego i otrzymanego przy ok 5 tyś obr. żadane doładowanie rośnie z powrotem i otrzymane też.
    Na każdym innym biegu sytuacja ta się nie powtarza!
    Wyniki sondy z tego co wiem są dość kiepskie.
    Dzwoniłem do tunera (za poradą Pawła)tuner dość fajnie podszedł do tematu, i miło się rozmawiało.
    Stwierdził (nie wiem ile w tym prawdy), że złe wyniki sondy mogą przedkładać się na zła mieszanke a to z kolei moze odcinać.. z drugiej strony niby czemu na 4 biegu to sie nie dzieje?
    Wyniki sondy w najlepszym wypadku to 0,9 (przy odcięciu)
    Auto dość sporo pali ok 15 litr.
    Zawsze wszystko było ok.

    Pliki użytkownika limbo - Chomikuj.pl
    MARUDA

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    rozumiem że w pliku tt2 widać te 2 wiersze 980 tak? bo jeżeli to jest to to zobacz na obroty bo ja nie mogę się połapać, była zmiana biegu czy nie?

  3. #3
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    W pliku tttt widac problem. W tym drugim pokazuje ze wszystko jeet ok na innych biegach.

    EDYCJA ---------- Post dodany 18:08 03-04-2012 ---------- EDYCJA

    W tym tt2 bylo w czasie jazdy. Tam gdzie 980 zdjalem noge z gazu
    MARUDA

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no widać że spadło ale wykonaj pełne logi tzn przepływ czasy wtrysków itp bo teraz to widać że boost spadł ale może program jest tak napisane że w danych obrotach osiąga przepływ przy tak niskim boost albo ucina bo cos niedomaga dlatego wykonaj komplet logów

  5. #5
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ale tylko na 3 to zauwazylem. Wpadlem na pomysl co to jest. Czy moze byc to problem z przepustnica?
    Zdaza sie to rzadko ale tylko na 3 i tylko gdy mam wcisniete do dechy. Zauwazylem ze jak delikatnie odpuszcze gaz to jedzie lepiej, czuje doladowanie. Co z sonda? Czy te wart sa ok? Pelne logi tj jakoe kanaly?
    MARUDA

  6. #6
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Hej, zrobiłem nowe logi. Tym razem, są ładne i wszysko widać, każdy kanał osobno.
    W aucie znalazlem pękniety wężyk (ten pod kolektorem dolotowym, który idzie z kolektora do trójnika)
    Wąż wymieniony.
    Nie ma już opisanego wcześniej problemu. Ale jest inny.
    Wrzuciłem logi, każdy zrobiłem osobno, kanał 115, 118 i sonda 031.
    Na stronie są opisane Audi TT 115, Audi TT 118 oraz Audi TT 031,
    Proszę o podpowiedzi. Czy zawór N75 jest padnięty? wszystkie inne węże wyglądają w aucie na suche.
    kanał 032 pokazał mi -0,9 i 1,6
    Nowe logi wrzuciłem tu: Pliki użytkownika limbo - Chomikuj.pl

    Czekam na waszą pomoc,
    MARUDA

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    fajnie tylko dlaczego nie przerobiles plikow .csv na .xls?? bo mi np. nie chce sie ich sciaga i przerabiac aby na nie zerknac i pewnie nie jeden postapi tak samo

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Pliki są przerobione programem od vag na plik ktory robi tabelki w excelu i takie są też wrzucone. moze w nazwie maja inne rozszerzenie ale jest to tabela juz przerobiona. Otworz i zobacz
    MARUDA

  9. #9
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Z logów widać, że turbina nie pompuje tego co chce program. Myślę, że warto sprawdzić szczelność całego układu oraz zrób jeszcze logi kanału 020 i 02.
    pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    By łatwiej było dam screena. Na moje oko nieszczelość gdzieś jest. N75 tylko nie reaguje na tyle by to wyrównać.


  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    N75 ma dość wysoki cykl pracy ale może program jest tak zrobiony . Nie widzę powodu aby wymieniać N75 ale jeśli masz możliwość podmiany na inny to można sprawdzić czy coś się zmieni ..

    Sonda pokazuje że jednak trochę za dużo podlewa przy doładowaniu , jeśli jest już stara to wymień ją a zwłaszcza jak wcześniej wszystko było OK . Również nie wykluczone że program jest tak zrobiony ale sonda nie jest wieczna i prędzej czy później trzeba ją wymienić .

    Wartości z bloku 032 jakie podałeś w ostatnim poście są bardzo dobre , trzeba by je jeszcze sprawdzić jak będą wyglądać po przejechaniu ok 50-100 km od usunięcia nieszczelności .

    Tak jak koledzy napisali , myślę że szczelność układu zawsze warto sprawdzić , w sumie napisałeś że wciskałeś do oporu tuż przed 3 tyś co tłumaczy minimalne opóźnienie nie mniej jednak wydaje mi się że mogło by być odrobinę lepiej .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    no ale co z tym ze zadane doladowanie jest 2300 a turbo daje 2100? tak ma byc ? generalnie auto sprawuje sie super. Nie slysze nieszczelnosci silnik i weze wszystkie sa suche. Rozumiem, ze skoro program chce 2300 to turbo tyle powinno zasadzic.
    Czy mozliwe jest ze skoro teren na ktorym robilem logi jest lekko z gorki to turbo dawalo mniej? czy to mozliwe?
    Auto spala mi dosc duzo. Przyzwyczailem sie..... ale czy tak ma byc? zawsze rozpedzam sie dosc dynamicznie, na trasie raczej z 120 nie schodze no i czesto wyprzedam, po miescie tez dosc zwawo sie poruszam, ale nie zebym zawsze dawal do oporu i spalanie ostatnio srednie ok 16-17 literkow.
    MARUDA

Podobne wątki

  1. TT 255KM vs Mercedes R129 600AMG
    Przez Limbo w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 21:08
  2. Logi 1,8 T 180 km
    Przez oliv w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 19:27
  3. logi 225 ps apx 99
    Przez kubagti w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 21:14
  4. Logi 180
    Przez RoGaS w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 18:17
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •