Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: falujace obroty (tylko i wylacznie) na zimnym silniku

  1. #1
    Awatar PrettyBoy
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    39

    falujace obroty (tylko i wylacznie) na zimnym silniku

    Witam,

    Od jakiegoś czasu zauważyłem ze po odpalaniu autka, silnik zaczyna pracować nie równo... tzn. obroty falują (póki się nie zagrzeje), trwa to 5-10 min, w zależności od temperatury na zewnątrz i po osiągnięciu gdzieś 70* powoli wracają do normy (stabilne 900 na biegu jałowym). Chciał bym jeszcze dodać, ze jak zaczynam się poruszać na zimnym silniku to autko jedzie płynnie, obroty zaczynają spadać poniżej 900/min dopiero przy wciskaniu sprzęgła i zmiany biegu... kilka razy się zdarzyło że potrafił nawet zgasnąć... Po osiągnięciu roboczej temperatury silnik pracuje równiutko.

    VAG-COM pokazuje mi jedynie błąd związany z zaworem n75 (przemienny).

    Może ktoś z Was już podobny problem?

    Bardzo bym prosił o pomoc.

    Pzdr.

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    zacznij od wymiany czujnika temperatury, mialem identyczne objawy, tylko u mnie to trwało ok 15s

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    W moim przypadku za falujace obroty na "ssaniu" było odpowiedzialnych kilka elementów.Było to na tyle irytujące ze postanowiłem to wyeliminować za wszelką cenę.Dodam ze nierówne obroty przekladaly się na ledwo wyczuwalne podszrapywanie podczas jazdy na niskich obrotach.Z racji ze wszelkie czujniki temperaturowe, ciśnieniowe itp miałem wymienione na nowe, błędów VAG nie pokazywał wiec zacząłem szukać.Po długim czasie jestem w stanie powiedzieć...szczelność, szczelność i jeszcze raz szczelność.Mimo ze połączenia całego układu dolitowego miedzy np tipem i turbo, przeplywka a tipem wyglądały na szczelne to takie nie były.Zakupiłem porządne cybanty, gdzie dało rade założyłem szerokie skrecane śruba (nie ma opcji żeby się poluzowaly).Przed ponownym montażem powierzchnię oczyscilem znywaczem do hamulców.Objawy jak ręką odjal.Auto zaczęło inaczej reagować na gaz, silnik pracuje i przyspiesza wręcz idealnie płynnie, obroty oczywiście się uspokoiły.Polecam taka operację.Dużo pracy nie ma a efekt zamierzony osiągnięty.

  4. #4
    Awatar PrettyBoy
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    39
    dzieki wielkie za podpowiedzi, w przyszły weekend tym się zajme

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    wlasnie problem polegal na tym ze nie bylo uszczelki pod przepustnica... w tym miejscu zasysalo lewe powietrze... no i byla delikatnie ubrudzona (ale to chyba nie bylo istotne, jezeli chodzi o obroty na ssaniu). Wycialem uszczelke z papieru porafinowego i wszystko gra

  5. #5
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez PrettyBoy Zobacz posta
    dzieki wielkie za podpowiedzi, w przyszły weekend tym się zajme

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    wlasnie problem polegal na tym ze nie bylo uszczelki pod przepustnica... w tym miejscu zasysalo lewe powietrze... no i byla delikatnie ubrudzona (ale to chyba nie bylo istotne, jezeli chodzi o obroty na ssaniu). Wycialem uszczelke z papieru porafinowego i wszystko gra
    Taka uszczelka kosztuje niewiele w motoryzacyjnym...

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    10pln max w ASO

  7. #7
    Awatar PrettyBoy
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    39
    no ostatnio sie pytalem w ASO taka uszczelka kosztuje 14.50 zł

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Mam ją za 11 zł z aso - czeka aż ją założę

  9. #9
    Awatar PrettyBoy
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    39
    Kontynujac temat obrotow, chcialem opisac swoj kolejny problem... zauwazylem ze jak obroty zaczynaja spadac z 2000 albo 3000 to nie zatrzymuja sie odrazu na 750 -800 (tych wolnych obrotach) a spadaja odrazu ponizej normy, tak na chwile ( jak by silnik sie dusil) po czym odrazu wracaja do normy. Im wiekszych obrotow siega silnik, tym coraz niżej normy spadaja obroty na biegu jalowym. Jezeli daje n.p. do odciecia i puszczam gaz, obroty spadajac powoduja ze silnik gasnie... Dzieje sie to nie zaleznie od temperatury silnika. Silnik pracuje równo, nie szarpie. Podejrzewam ze to wina ktoregos z czujnikow... tylko nie wiem dokladnie jakiego...
    Dodam, ze komputer pokazuje 0 błędów, logi byly robione razem z Pawlem (Plonsk) i to tez nie pokazywalo odchylen od normy... Swiece wymienilem miesiac temu, fitr powietrza byl wymieniany ostatnio tez... przepustnica zostala przeczyszczona... Podejzewam ze to wina przeplywki albo czujnika polozenia przepustnicy...

    umówiłem sie w ta niedziele z mechanikiem... ktory twierdzi ze ma zaawansowany program i może mi sprawdzic te czujniki osobno... szczerze, to po raz pierwszy slysze o takim programie...

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak jak mówiłem sprawdź ten moduł abs bo on świrował i nie chciał się z nim łączyć. Ja bym najpierw się tym zajał bo może to być przyczyna.

Podobne wątki

  1. Odma - falujące obroty
    Przez Booster w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 13:46
  2. falujące obroty
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 17:43
  3. falujące obroty silnika
    Przez sebastian99 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 19:48
  4. Falujące obroty silnika
    Przez matikte w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 11:23
  5. Nierówne obroty na zimnym silniku
    Przez onedeep69 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 23:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •