Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Jak wymontować Turbo K04??

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516

    Jak wymontować Turbo K04??

    Jak w temacie , gdzies w tamtych okolicach mam wyciek oleju , najlepiej by bylo od razu wyciagnąc , bardziej od gory ?? moze od dolu , jakies sugestie ??

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wyjęcie turbiny w 225 to wrzód na tyłku
    Zrobisz to mając zapewniony dostęp od góry i od dołu , bardzo pomocny jest też dostęp bokiem po zdjęciu koła i plastikowej osłony błotnika od strony pasażera .
    W pierwszej kolejności powinieneś zrobić sobie trochę miejsca demontując rurę wyjściową z turbo oraz TIP , następnie trzeba odkręcić Down Pipe , linie olejowe i wodne , podporę turbiny do bloku i w końcu samą turbinę .
    W sumie nie brzmi jakoś skomplikowanie ale jak nie masz doświadczenia w grzebaniu przy aucie to lepiej tego sam nie rób

    Polecam też Bentley manual -Audi TT jest tam opisane krok po kroku co i jak .
    Można też poszukać w sieci czy jest jakiś dobry opis ale osobiście sie nie spotkałem ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wyjęcie turbiny w 225 to wrzód na tyłku
    Zrobisz to mając zapewniony dostęp od góry i od dołu , bardzo pomocny jest też dostęp bokiem po zdjęciu koła i plastikowej osłony błotnika od strony pasażera .
    W pierwszej kolejności powinieneś zrobić sobie trochę miejsca demontując rurę wyjściową z turbo oraz TIP , następnie trzeba odkręcić Down Pipe , linie olejowe i wodne , podporę turbiny do bloku i w końcu samą turbinę .
    W sumie nie brzmi jakoś skomplikowanie ale jak nie masz doświadczenia w grzebaniu przy aucie to lepiej tego sam nie rób

    Polecam też Bentley manual -Audi TT jest tam opisane krok po kroku co i jak .
    Można też poszukać w sieci czy jest jakiś dobry opis ale osobiście sie nie spotkałem ...

    Pozdrawiam
    Mechanik zasugerowal wyciek z odplywu lub zasilania turbiny , ciezko bylo to stwierdzic dlatego pytam , w sumie wyciek byl nie wielki ale zrobic trzeba , moze jednak sam demontaz turbiny bedzie zbyteczny przy usuwaniu wycieku , zdazaja sie w tamtych okolicach nieszczelnosci przewodow?? nalezy zwrocic na cos konkretnego uwage ?

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Najczęściej wycieki są na połączeniach przewodów z turbo taka mała flansza, ciężki dostęp bez demontażu suszarki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Najczęściej wycieki są na połączeniach przewodów z turbo taka mała flansza, ciężki dostęp bez demontażu suszarki.
    Zdaje sobie z tego sprawe , moj mechanik takze , oby to nie bylo tylko nic powaznego

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Proponuję wyczyścić to dokładnie np sprayem do czyszczenia hamulców i sprawdzić za dzień czy 2 z jakiego miejsca cieknie .
    Da się te linie wymienić bez wyciągania turbiny i moim zdaniem wyciąganie turbiny do tej roboty jest delikatnie mówiąc nieuzasadnione






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    W nastepnym tygodniu napewno bede wiedzial wiecej co i jak , jak tylko zrobi sie ladniej to postaram sie zrobic jakies zdjecia



    Problem rozwiazany wyciek byl z zasilania Turbo .
    Ostatnio edytowane przez michal26 ; 04-04-2012 o 19:54

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    może dla jednych banalne pytanie ale jakim kluczem odkręcić turbinę k04 w wersji 225? kiedyś odkręcałem zwykłą nasadką 6 kątną o rozmiarze 11( bo nie miałem takich specjalnych). Mało profi ale dobrze się zahaczała i jak ktoś nie dowalił to spokojnie udawało się odkręcić. Jakiś czas temu kupiłem taki zestaw:
    Zestaw nasadek gwiazdkowych Torx E 14szt Jonnesway (3020103180) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    zabieram się dziś do dzieła odkręcenia tych nieszczęsnych 3 śrub od turbiny i okazuje się zomk;/ ani e14 ani e16 poprawnie się nie zazębia i nie da się tego odkręcić bo nasadka zaraz omyka na śrubie;/
    Kluczem 11 nie idzie bo jakiś profi mechanik składał turbo po regeneracji i tak dojXXXł ,że teraz takim lekko druciarskim patentem nie odkręci tych śrub bo nasadka będzie się obracać względem śruby. Te zakupione nasadki próbowałem nabijać na te śruby i też lipa;/ Niby wchodzą na śrubę ale poprawnie się to nie zazębia i omyka;/ Nie wiem audi ma jakiś specjalny klucz do tego?

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    a jesteś pewien , że to Torx? może tam jest taka śruba jak np. taka jaką przykręcony jest zamek w drzwiach, ona ma więcej kątów niż torx?

  10. #10
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    osobiście korzystałem z nasadki SATA E14, pasuje idealnie

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wniosek z tego że dobrych używałem ale jakiś spec 2 tys km temu tak je super przykręcił że żadna nawet nie drgneła;/ nie wiem czy zakitował te śruby ale nawet dospawałem specjalną nakrętkę na klucz 22 ( w środku duża dziura że po położeniu na nieszczesną śrubę przez dziurę kładłem spoinę ). Nakrętka odpowiednio wysoka aby dało się podejśc i dalej kupa;/
    Nazwa:  2013-02-22-775.jpg
Wyświetleń: 581
Rozmiar:  93.8 KBNie wiem szczerze już jak je ruszyć:P Rozwiercić nie za bardzo się da bo twarde cholerstwo i wiertła niszczę a ostatnio kupiłem jakieś profi za niemałą monetę. Zeszlifować się nie bardzo da bo podejścia nie ma. Spawanie nie przynosi dobrych efektów a nabijanie innych nasadek po oszlifowywaniu łba też nie przyniosło efektu gdyż nic nie drgneło;/ miał ktoś może taki problem? idę spać bo już na dziś mam dość rozkładania auta które składał jakiś szpec mechanik ;/ ale nie wiem co jutro mam czynić z tym dziadostwem;/

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł zrób tak jak gadaliśmy przez tel. nie będzie łatwo, ale zaoszczędzisz sobie kilku godzin nad rozkminką czemu ktoś przed tobą zrobił tak jak zrobił, czyli sierp i młot wazne byle by się trzymało.
    Czyń co trzeba ważne, że by to roberać i tak głowa jest do zdjęcia budzę sie rano i slyszę że wszystko masz na blacie pozdr.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W 80% przypadków uparte śruby puszczają po rozgrzaniu ...
    Jeśli auto chodzi to odpal i porządnie rozgrzej tyle że wtedy trzeba jak z jajkiem żeby się nie poparzyć
    Jeśli nie możesz odpalić to palnik tyle że z klasycznym bym tam nie podchodził , najlepiej kupić miniaturowy bo przyda się też do innych robót jak lutowanie itd ...

    Jeśli chodzi o końcówkę to oczywiście jest to Trox E14

    Inna opcja jest taka że skoro i tak ma być ściągana głowica ( bazując na poście Zuczka ) to odkręć tylko DP od turbo i wyciągaj wszystko razem ( oczywiście trzeba pamiętać o liniach ) .

    ''Młot i sierp'' może przyczynić się do pęknięcia kolektora bo żeliwo to kruchy materiał









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Ja bym spróbował wiertłem kobaltowym z dobrą wiertarką.

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No i jak Paweł dałeś rady??
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Wymontować przełącznik świateł
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 09:18
  2. Jak wymontować TĄ część bez jej uszkodzenia?
    Przez violinka w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 13:29
  3. Jak wymontować TĄ część? :)
    Przez violinka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 11:24
  4. Jak wymontować klamkę?
    Przez ICE w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 19:11
  5. Jak wymontować próg
    Przez Krystian___ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 00:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •