Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: Maru Audi TT vs ... (cz.4)

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Maru Audi TT vs ... (cz.4)

    Znowu sporo czasu minęło - a ja go zbyt mało miałem by zaglądać na forum, postaram się to nadrobić

    Audi TT rocznik 1999 - 180KM - napęd na przód. Jedyne ulepszenia to Splitter Forge, filtr powietrza stożkowy Amsoil i już nie tak nowe opony (w ostatnich paru startach miałem zimówki).

    Poprzednie "sezony"/tematy stanowią dobre uzupełnienie moich wypocin:
    Część 1: http://www.klubtt.pl/kill-street/506...-180km-vs.html
    Część 2: http://www.klubtt.pl/kill-street/629...vs-cz-2-a.html
    Część 3: http://www.klubtt.pl/kill-street/836...vs-cz-3-a.html
    Cześć 3a: http://www.klubtt.pl/kill-street/840...cedes-slk.html
    Część 3b: http://www.klubtt.pl/kill-street/850...s-c-klasa.html

    Niektóre z opisanych poniżej wyścigów odbyły się parę ładnych miesięcy temu - więc jeśli nie pamiętałem ich przebiegu - to starałem się zawrzeć same fakty by nie wymyślać bzdur.

    Nie są to wszystkie starty - jedynie te, które udało mi się zapamiętać/zapisać gdzieś do późniejszego opisania na forum (tak wiem, żałosne ). Dane zazwyczaj pochodzą bezpośrednio od kierowcy bądź zostały uzupełnione z wikipedii - więc jeśli widzicie jakiś rażący błąd - czekam na poprawienie informacji. Nie wszystkie grafiki są idealnie dopasowane - chciałem tylko uwizualnić post.

    Miejsce: Cargo - dla zachowania optymalnego bezpieczeństwa przy głupiej zabawie

    Niestety niechronologicznie:

    Mercedes C350 AMG 272KM waga 1400+ RWD

    Bardzo ładnie prezentujący się samochód. Nie dość, że elegancki i czarny, to jeszcze z oryginalnymi czarnymi. Ślicznie wymyty i lśniący na odległość. Prezencja 5+.
    Kierowca: 90kg+, łysy, skóra, eleganckie buty i bardzo sympatyczny
    Odbyły się 2 starty. Pierwszy: start bardzo dobry, zmiany biegów bez zarzutów - ok 2 długości wygrałem
    Drugi: średni start - w połowie 2 byliśmy maska w maske, od 3 zaczął powoli odjeżdzać.



    Dodge Charger waga ok. 2000kg .... i 400KM+ (bodajże wersja Daytona?) RWD

    Parę razy już widziałem to monstrum na cargo. Amerykański czołg z ogromnym silnikiem, którego aż miło było słuchać jak przejeżdżał. Wszyscy patrzyli na to auto z zachwytem a ja stwierdziłem, że nie mogę przegapić takiej okazji Okazało się, że za kierownicą jest ... kobieta. O dziwo dała się namówić na start bez drugiego namysłu.
    Pojechaliśmy na kreskę, ustaliliśmy start na "pomarańczowe po czerwonym". Dłuuuugo czekaliśmy na zmianę świateł ale wkońcu gdy ona nastąpiła:
    Dopiero pod koniec 3 biegu mnie dogoniła i wyprzedziła o ok. pół długości. Wyścig jak z need for speed Fajna dziewczyna, ustawiliśmy się na rewanż



    FILMIK: Dodge Charger Daytona vs Audi TT - YouTube

    BMW 530d 280km 1650kg RWD automat

    Kierowca nie widział czy jest sens. Dał się przekonać, że może mu podołam. Sprawdziliśmy to 3-krotnie. Nie miał szans - za każdym razem wygrana 3-4 długości. Umiejętności przeciwnika bardzo niskie. Kierowca zmienił nastawienie i od razu zaczęliśmy rozmawiać o tym jak polepszyć jego start - miło, że zdał sobie sprawę z tego, że nie umie startować.



    Infinity m30d S 240 RWD automat

    Z zewnątrz auto podobne do Insignii - a w środku ? Jak je***y statek kosmiczny. Aż uwierzyć nie mogłem ile tam jest opcji i światełek Stwierdziłem, że jest zbyt ładne by mogło odjechać bez dostania kopa w dupe od słabej brzydkiej i starej TT 2 starty, odsadziłem o jakieś 10 długości nim skończył się 3 bieg. Jednak opisuję bo to rarytas na cargo Fajny gościu




    Mazda RX-8 232KM RWD 1300kg

    Zawsze zastanawiałem się nad tym - jak bardzo bym dostał od takiej ładnej nowej mazdy. Dodatkowo ktoś poruszył ten temat na forum, że bodajże nawet wersja quattro TT powinna dostać od tego auta. Postanowiłem sprawdzić statystyki i zapytałem drivera czy chce stanąć. Po odpowiedzi, że prowadzę "TT 180KM" zapytał się pewnym tonem czy oby na pewno jestem świadomy różnicy ponad 50KM - pamiętam, że wprowadziło mnie to w lekkie zakłopotanie: nie dość, że ma mocniejsze auto (50KM) i jest bodajże lżejsze (50kg) - to jeszcze kierowca wydaje się z tego zdawać sobie z tego sprawę, co oznacza, że chyba już się trochę ścigał.... no nic - przegrać z lepszym to nie wstyd.

    Czerwone.... zmieniają się światła dla pieszych .... czerwone światła .... POMARAŃCZ!
    Start idealny - zyskałem 1 długość, zmiana biegu 2. zyskałem kolejne 0,5 długości, widać, że słabo mu poszedł start ale auto ma trochę kucy pod maską bo mnie dogania na "prostej", idealna zmiana na 3. bieg - odzyskałem stracone 0,5 długości i do 4. już miałem 1.5 długości przewagi.
    Musiał się ładnie wnerwić bo nie uchylił szyby jak chciałem zapytać czy chce drugi raz spróbować i szybko się zwinął do domu A byłem pewien, że dostanę - tylko zastanawiałem się o ile.



    TT 180KM FWD ok 1350kg
    Do końca 3 biegu miałem z 8 długości przewagi. Pogadaliśmy - ma być rewanż w tym sezonie.

    Honda 2.2 prelude vtech 200KM
    Przyznam, że nawet nie pamiętam jak to wyglądało ale miałem zapisane Dopisane 2 wygrane

    BMW 530xd 250KM 1700kg

    Biały kolor, xenony itd. Bardzo ładnie prezentujący się samochód - nie pomyślałbym, że takim zwykłym TT można stanąć do walki z samochodem z napędem 4x4 i taką masą własną (oznacza to w moim przekonaniu start jak z procy). Miałem jeszcze zimówki - więc słabiej kleiły opony. Obawy ogromne, ale: Był to bardzo ciekawy dla mnie wyścig więc opiszę go w całości:
    Czekamy na pomarańczowe... POSZLI!
    1 bieg - Start udany - zyskałem ok 1 dlugość auta
    zmiana na 2. - bez straty
    2 bieg - od połowy biegu widać, że ewidentnie ma więcej mocy bo dogonił mnie i wyprzedził o 1 długość maski
    zmiana na 3. - idealna - pomimo, że bmw miało automat - ewidentnie zyskałem na tej zmianie
    3 bieg - jedziemy łeb w łeb, dosłownie jakbyśmy razem pchali jakąś kłodę - przy prędkości 150+
    zmiana na 4. - stwierdziłem, że muszę do samego końca pociągnąć 3 bieg i idealnie zmienić bieg żeby wyskoczyć na prowadzenie albo chociaż nie przegrać
    ......
    nie straciłem nic na zmianie! na dodatek udało mi się zyskać trochę ponad maskę przewagi! Po chwili musieliśmy już hamować. Minimalna wygrana ale widać było, że zaczałbym na tym czwartym biegu lekko mu odchodzić.
    Bardzo, bardzo wyrównana walka - z mocnym przeciwnikiem. Dla właśnie takich emocji się ścigam



    TT mk1 225KM Quattro ok 1450kg wersja "S-line"

    Bardzo "dziwna TT". Kolega powiedział, że zarejestrował się na forum ale nie pisze zbyt dużo. Miała taki kolor niebieski pomiędzy standardowym a tym, który był na 3.2V. Pierwszy raz spotkałem się z oryginalnymi siedzeniami kubełkowymi. Kolega na moje niedowierzanie chciał mi pokazać oryginalne numery części Audi na siedzeniach bo mówi, że sam myślał, że to sprawka poprzedniego właściciela. Bodajże, wersja "s-line" z full wypasem i kubełkowymi siedzeniami z salonu. Aż z ciekawości postanowiłem się z nim złapać.
    Pomimo braku Quattro - start miałem podobny - na 2. przeciwnik szedł szybciej, od 3. zaczałem doganiać, przy mocno wbitej 4 miałem 1,5 długości przewagi (i mocno ochodziłem). Ciekawe starcie szczególnie, że to "mocniejsza" wersja mk1 i już dostawałem od seryjnych mk1 225q

    TTS mk2 272KM Quattro ok 1500kg+ Cabrio

    Stwierdziłem, że nic mi nie szkodzi dostać baty. Ustawiliśmy się, że nie wystartuje przy użyciu sekwencji żeby lekko wyrównać szanse. Dogonił mnie dopiero w połowie 2. biegu - ale zaczał szybko odchodzić. Przy końcu 3. już nie było sensu kontyunować tej masakry

    Mam nadzieję, że moje wypociny nie pójdą na marne - i w tym sezonie będziecie częściej witać na cargo

    sry za ewentualne błedy gramatyczne - późna/wczesna pora
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    ciekawie sie to czyta wszystko - ale jeszcze lepiej na zywo Cie pewnie widziec tak czy inaczej gratuluje sukcesow pozdrawiam
    I TT

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Maru - Jak zwykle wszystko dokładnie i ciekawie opisane ...
    Gratuluje killi










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Maru mój idol normalnie bałbym się z tobą ścigać co by się czasem nie skompromitować

  5. #5
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No ładnie. Długie, ale przyjemnie się czyta. Powodzenia w kolejnych startach

  6. #6
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    czekałem na tą cześć uwielbiam czytać tak fajnie opisane tematy Gratuluje wszystkich
    kill z mazdą najbardziej mi się podoba
    Ostatnio edytowane przez Malina ; 26-03-2012 o 11:21

  7. #7
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Gratuluje wygranych startów Widać że zadbane auto i świetne umiejętności dają super wyniki.

    Chociaż ja myślę że Maru ma podtlenek zamiast koła w bagażniku i się teraz chwali super kilami z teoretynie mocniejszymi furami

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Maru szacunek! Jak widac, technika przede wszystkim
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Maru mój idol normalnie bałbym się z tobą ścigać co by się czasem nie skompromitować
    Jaqoob, Maru ma swietna technike, ale Ty masz... DSG, lzejsze auto i sporo mocniejsze Pojedynek bylby bardzo ciekawy

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Lunch control i auto samo wystrzeli wiec nie byloby co ogladac Da sie spalic konkretnie kapcia w dsg na wylaczonej kontroli trakcji?

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    DSG i inne automaty potrafią sobie ustawić moment obrotowy tak, aby auto szło pełnym ogniem, mam tak w swoim automacie, że tnie niuton na 1,2,3 i przy pełnym bucie nic nie boksuje, nawet na mokrym, po to jest komp że byśmy zajęli się czymś innym przy ruszaniu np ładną kobietą która siedzi obok
    koniec OT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Lunch control i auto samo wystrzeli wiec nie byloby co ogladac Da sie spalic konkretnie kapcia w dsg na wylaczonej kontroli trakcji?
    Nie da się, jest tak jak mówi żuczek automat sam wszystkim steruje i start jest od max 4 tys wiecej nie pozwoli po wystartowaniu ciągnie już do odcinki. Generalnie to nawet opony mi nie piszcza troche jest chwilowe zerwanie trakcji a poźniej już ciągnie pełnym ogniem. W MK1 180FWD bardziej mogłem zrywać kołami niż tutaj w DSG przy 270PS. Zobacz sobie ten filmik. Kamera jest w scrirocco które ma FWD ale DSG s-tronic. Włącz sobie głośniki i posłuchaj jak startuje. Zauważ, że on ma 360PS więc na 1ce powinien stać w miejscu i zwijać asfalt przy okazji powinien być jeden wielki pisk kół. W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca jedynie przez chwilkę jest zerwanie trakcji i to jest ten moment gdzie golf go chwilowo wyprzedził później już golf przegrywa z manualem. Podejrzewam, że gdyby to scrirocco miało manual to nie miałoby żadnych szans z tym golfem. Dwa auta o takiej samej mocy golf z napędem na 4 łapy przegrywa z ośką dlatego DSG s-tronic to świetny wynalazek audi



  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Czy to znaczy ze nie mozliwosci zabawy w zimie jak sie ma dsg?

    Z checia zobaczylbym filmik porownujacy 2 te same auta z dsg ale jedno fwd a drugie quattro, ciekawe jak to by wygladalo?

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wyglądałoby dosyć podobnie jak z tym golfem bo quattro to ok 150KG dodatkowej masy czyli ten z quattro by wyrwał jako pierwszy ale później ośka by zaczynała doganiać quattro bo jest lżejsza. Mowa o tych samych autach i takiej samej mocy.

    Wygrana nie byłaby aż tak spektakularna jak z tym golfem ale duże szanse, że przy 200 ośka by była z przodu. No i oczywiście mówimy o suchej nawierzchni bo na mokrym niestety automat musi się sporo napocić tracąc jednocześnie cenne sekundy.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 27-03-2012 o 10:45

  14. #14
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ale zeby nie bylo tak rozowo to dodam, ze FWD spisuje sie jako tako na rownym asfalcie. Przy maksymalnym przyspieszaniu, nierownosci w drodze sa bardzo nieprzyjemne i powoduja czasem uslizg. W quattro nie jest to tak odczuwalne. Jaqoob, a jak DSG radzi sobie podczas deszczu / mzawki (przy ESP Off)? Tez nie mieli?

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Szczerze mówiąc nie wiem jak bez ESP bo raczej nie wyłączam niemniej chwilowo ma spory problem co do nierówności to też się zgadza. 4 łapy to 4 łapy i nic tego nie zastąpi ale z automatem jest trochę łatwiej w ośce.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 20:47
  2. Maru Audi TT vs ... (cz. 3)
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 12:09
  3. Maru Audi TT vs BMW Z4 | Mercedes SLK
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 13:02
  4. Maru - 180KM 1.8T 98r FWD
    Przez Maru w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 16:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •