Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Witam :)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #16
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    kolego jasiel jeśli chodzi o "hipokryctwo" może wypowiesz się po co w autach są zakładane soczewki?

    Nie wykazuje się mniejszym buractwem. Zapraszam na przejażdżkę. Pojedziesz przede mną jak będę jechał na xenonie a potem przesiądę się do pierwszego lepszego auta które nie ma soczewek i lamp "czystych" tylko profilowane i wtedy pojadę za tobą.

    I tak na przyszłość jasiel nie wiem co masz z interpretacją prawa ale uwierz w temacie prawa lepiej nie wchodź ze mną w dyskusje

    Moje lampy cię nie oślepią ze względu na skupianie snopu światła inaczej będzie na lampie w której światło jest profilowane poprzez załamania na szkle lampy. Więc proszę nie mów mi o buractwie bo wybacz ale przeszedłem przez podejrzewam, że więcej aut niż ty zdążyłes zobaczyć (bez obrazy oczywiście ale taka specyfika pracy i ogólnie zamiłowanie) i w wielu autach zakladałem xenon łącznie z montażem soczewek i polerowaniem lamp.

    Jeśli chodzi o zatrzymanie Cię przez policję na sprawdzenie xenonu podejrzewam, że po prostu była taka akcja. Mój ojciec pracował w policji (teraz już jest na emeryturze) i często mają różne akcje. A to na xenon, a to na opony, a to na wydechy. Widocznie trafiłeś na jedną z akcji.

    Ogólnie xenon nie byłby nigdy problemem gdyby nie kupa buractwa, która kupuje super zestawy z allegro i cichaczem montuje je w swoich starych calibrach, bmw czy innych golfach. Do tego zakładając oczywiście mase innych świecidełek ala świecące spryskiwacze, super niebieskie halogeny. Co bogatsi tunerzy spod remizy przelatują nocami na pełnej pi...ie ze swoim wyprutym wydech na super nełonach brykających w rytm Disco Polo z radia Made By Małe Chińskie Rączki. Stąd różne akcje i problemy związane z xenonem. Nie mam nic przeciw zestawom xenonu z allegro (sam je montuje) ale należy robić to z głową nie po to żeby było i ładnie błyszczało tylko do czegoś służyło ale też nie przeszkadzało innym. Nie wiem jak to ogólnie jest w różnych miastach ale regulacja świateł na stacji diagnostycznej jest darmowa więc po założeniu zestawu warto podjechać i ustawić nowe światełka tak, żeby nie raziły.

    Czekam tylko aż będzie kiedyś akcja na super niemieckie ulepy, które mimo że nie mają xenonu to są troche krzywo złozone i jedna lampa oświetla okoliczne pola i czubki drzew a druga bije prosto w auto z naprzeciwka

    Co do spryskiwaczy nie pamiętam w tej chwili a nie chcę strzelać któryś Mercedes ma w serii xenon a nie ma spryskiwaczy.

    Soczewki oczywiście nie są wymogiem (przykładem może być Laguna 2, Fiat Stilo itp) natomiast dużo lepiej to wygląda.

    Z takich moich rad co do nieoryginalnego xenonu polecam ustawić soczewki delikatnie niżej niż to było na zwykłych żarówkach bo światło mimo że soczewka będzie ustawiona tak samo jest silniejsze i może bardziej razić.

    Co do zabierania dowodu Miałem kilka kontroli i nigdy nie było z tym problemu. Grunt to dobre ustawienie soczewek tak żeby światło nie raziło. Lampy powinny mieś atest na xenon który jest wybity na szkle lampy.

    Dla niewtajemniczonych jeśli macie problem z autem, który może spowodować zatrzymanie dowodu rejestracyjnego lub nawet brak przeglądu (często zdarza się nawet zapomnieć o przeglądzie) zawsze można powiedzieć że zapomniało się dowodu. Będzie tu skutkowało mandatem w wysokości 50 pln. Broń Boże nie namawiam do takich rzeczy ale niejednokrotnie jest to jedyne wyjście z sytuację przez niedoskonałość prawa. Zdarza mi się jeżdzić po auta o dziwnych porach, kiedy to na miejscu okazuje się że miły pan po 60 zapomniał o tym, że nie ma przeglądu a ja już nie mam gdzie zrobić o tej porze więc wracam "bez dowodu"

    Arttur człowiek od którego mam autko to Krzysztof Urbański. Bardzo miły facet. Powiedział co i jak z autkiem i opowiedział całą jego historię.

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:14 23-03-2012 ---------- EDYCJA

    A tu jeszcze kilka informacji odnośnie xenonu:

    1. Ksenony wyposażone są w wysokociśnieniowe spryskiwacze i system samopoziomowania lamp (zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nowe samochody z reflektorami ksenonowymi muszą być w to wyposażone, aby przejść proces homologacji).

    2. przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych.

    3. Homologacja jest przypisana do klosza lampy, do soczewki i przetwornicy jednocześnie. Te elementy otrzymują jedynie homologację na wspólną pracę. Jeśli wyjmiesz homologowane soczewki i włożysz do homologowanego klosza to tracisz homologację.Czyli jeśli lampa jest przystosowana pod xenon powiedzmy H4 ( np lampy ANGEL EYES gładkie szkło, Homologacja E) oraz posiadamy zestaw HID z homologacją E i przystosowany pod H4 to nie łamiemy prawa. w tym przypadku nie ingerujemu w lampe.


    4- Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    - Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł.
    - Na jakie kary narażają się kierowcy, którzy nie mają zaświadczenia, a ich ksenony oślepiają innych?

    - Policjanci mogą kierowcę takiego samochodu pouczyć, ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, a ponadto zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu do czasu przedstawienia przez kierowcę zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o zgodności reflektorów samochodu z obowiązującymi przepisami.
    5. Montaż większości tego typu urządzeń jest niedozwolony, bo nie spełniają one wymogów homologacji, według której pojazd został zarejestrowany - twierdzi Jerzy Kownacki z Zakładu Homologacji i Badań Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.

    To nie wszystko. Zgodnie z kodeksem drogowym, światła pojazdów poruszających się po drogach publicznych muszą być barwy białej lub żółtej (światło emitowane przez lampy ksenonowe jest oczywiście uznawane za białe). - Samochód, który na drodze emituje na przykład niebieskie światło spod podwozia, może dezorientować innych kierowców - utrzymuje nadkomisarz Jerzy Staniszewski z gdańskiej drogówki. - Pomijam już kwestię, że niebieskie światło jest zarezerwowane dla pojazdów uprzywilejowanych

    6. Ogólnie taka przeróbka jest w naszym kraju zakazana, według kodeksu o ruchu drogowym, który mówi: Zabrania się: stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych - są to właśnie instalacje xenonowe, które także oślepiając i nie posiadając spryskiwaczy oraz samopoziomowania - stwarzają duże zagrożenie. Coraz częściej docierają do nas sygnały o ukaraniu posiadacza niefabrycznych xenonów przez Policję 500 zł mandatem, zaborze dowodu rejestracyjnego, po odstawienie auta lawetą na parking policyjny.

    7. Każdy reflektor otrzymuje homologację wraz ze źródłem światła (halogenowym lub ksenonowym), dzięki któremu wytwarza światło. Jeśli źródło światła zostanie zastąpione innym, nie posiadającym homologacji lub nieprzewidzianym dla homologacji danej lampy, cała homologacja reflektora traci ważność, a tym samym również dopuszczenie samochodu do ruchu drogowego, co wyraźnie stwierdzają przepisy każdego europejskiego Kodeksu Drogowego w rozdziałach o warunkach dopuszczenia do ruchu. Jazda samochodem nie posiadającym ważnego dopuszczenia do ruchu prowadzi do ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela za spowodowane szkody.


    PKT 1 to to o czym mówiłem. Spryskiwacze i autopoziomowanie to wymysł aby nowe auto otrzymało homologację.
    Ostatnio edytowane przez TroyaN ; 23-03-2012 o 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •