Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Witam :)

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Witam Kolege na Forum!


    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Witam w klubieTT

    Ładna srebrna strzała. Nie boisz się jeździć na HIDzie bez sprysków na lampach?
    A CZEGO MA SIĘ BAĆ? chyba grubo przesadzone jest z tymi spryskami i xenonami. Przepis pewnie jest,ale jego egzekwowanie chyba nie bardzo. Swoją drogą czy policjanci są szkoleni do tego,żeby rozpoznawać w którym aucie są xenony a w którym nie ?

    pzdr

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Większość osób pisze tutaj że nie ma się czego bać w związku z używaniem HIDów, a są w błędzie. Ja osobiście rok przejeździłem na zestawie HID i udało mi się bo nie miałem żadnych kontroli drogowych w tym okresie, jednak na badaniu technicznym musiałem przywrócić auto do stanu pierwotnego. Po sprzedaży TT kupiłem auto z fabrycznym xenonem i miesiąc po zakupie zatrzymała mnie (właśnie w Białymstoku) policja, jak sam policjant przyznał- żeby sprawdzić czy mam fabryczne xenony czy HIDy. Więc ludzie piszący że policja się nie czepia jak ktoś ma HIDy w soczewce, lub że w ogóle nie są w stanie tego sprawdzić i się po prostu nie znają są w wielkim błędzie. Koledze radzę wozić żarówki halogenowe i przećwiczyć procedurę wkładania na swoje miejsce żarówek halogenowych, bo dzięki temu jak trafisz na w miarę porządnych funkcjonariuszy nie stracisz dowodu rejestracyjnego i unikniesz mandatu. Weź też pod uwagę że praktycznie żaden producent nie montuje w aucie fabrycznie palników o barwie świecenia 8000K więc średnio ogarnięta osoba od razu widzi że są zbyt niebieskie, nie wspominając już o policjantach drogówki, którzy są w tym zakresie szkoleni.

    Cytat Zamieszczone przez TroyaN Zobacz posta
    Nie

    Jak dobrze wczytasz się z w ustawę to wyczytasz że autopoziomowanie oraz spryskiwacze muszą być w NOWYCH autach (jeśli ma być xenon )

    Ogólnie jesli chodzi o światełka policja raczej się nie czepia jeśli masz soczewki. Wtedy nie bijesz całą lampą po oczach. Jak masz dobrze wyregulowane lampy i gladkie szkło to nie stwarzają problemów tymbardziej, że nie jest to stary golf 3 który jak wiadomo nigdy xenonu nie miał

    Ogólnie sam jestem za tępieniem buractwa na xenonie bez soczewek. Jak jedzie taki za mną i wali całymi lampami po oczach to mam ochotę dać po hamulcu i uszkodzić mu te lampki
    Nie wiem w jaką ustawę się wczytywałeś, ale na pewno nie w obowiązującą aktualnie. Jeżeli chodzi o ścisłość to nie chcę Cię obrażać, ale jesteś hipokrytą lekkim pisząc o buractwie na "xenonie bez soczewek", bo niczym się w świetle prawa nie różnisz.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 23-03-2012 o 14:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •