Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Witam :)

  1. #1
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22

    Witam :)

    Witam. W końcu ruszyło mnie, żeby się przedstawić i cyknąć kilka fotek.

    Na imię mam Rafał.

    Auto:

    Audi TT
    Przebieg: 171 000
    Rocznik: 1998
    Moc: 180 KM
    Napęd: FWD

    Miejscowość - Białystok

    O forum dowiedziałem się z wyszukiwarki.

    Autko odkupiłem od znanego światowej klasy dyrygenta za bardzo fajne pieniążki

    Na co dzień zajmuję się auto handlem oraz warsztatem i lakiernią.

    Wyposażenie niestandardowe mojego audi:
    - Xenon 8000K
    - Zmieniarka USB/MMC
    - Antyradar
    - CB
    - G-Tech
    Fotki autka (na szybko z myjni):












  2. #2
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Witaj na forum

    Pozdrawiam!

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Witam w klubieTT

    Ładna srebrna strzała. Nie boisz się jeździć na HIDzie bez sprysków na lampach?

  4. #4
    Awatar adiparis
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Paris -Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    431
    Witaj na forum

  5. #5
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    WiTTaj w Klubie pozdrawiam
    I TT

  6. #6
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Witam w klubieTT

    Ładna srebrna strzała. Nie boisz się jeździć na HIDzie bez sprysków na lampach?
    Nie

    Jak dobrze wczytasz się z w ustawę to wyczytasz że autopoziomowanie oraz spryskiwacze muszą być w NOWYCH autach (jeśli ma być xenon )

    Ogólnie jesli chodzi o światełka policja raczej się nie czepia jeśli masz soczewki. Wtedy nie bijesz całą lampą po oczach. Jak masz dobrze wyregulowane lampy i gladkie szkło to nie stwarzają problemów tymbardziej, że nie jest to stary golf 3 który jak wiadomo nigdy xenonu nie miał

    Ogólnie sam jestem za tępieniem buractwa na xenonie bez soczewek. Jak jedzie taki za mną i wali całymi lampami po oczach to mam ochotę dać po hamulcu i uszkodzić mu te lampki

  7. #7
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Witaj na forum

    Co do xenonow bez spryskow i policji to racja, sam zostalem zatrzymany za predkosc kilka razy (w Polsce oczywiscie) i nawet slowa o lampach nie powiedzieli

  8. #8
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Witam Kolege na Forum!


    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Witam w klubieTT

    Ładna srebrna strzała. Nie boisz się jeździć na HIDzie bez sprysków na lampach?
    A CZEGO MA SIĘ BAĆ? chyba grubo przesadzone jest z tymi spryskami i xenonami. Przepis pewnie jest,ale jego egzekwowanie chyba nie bardzo. Swoją drogą czy policjanci są szkoleni do tego,żeby rozpoznawać w którym aucie są xenony a w którym nie ?

    pzdr

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Napisz co to za światowej sławy dyrygent był właścicielem autka
    Witam na forum







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    witaj na forum daj fotki w świetle dziennym i środek auta pozdrawiam

  11. #11
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Witam i dołączam się do prośby zdjęć autka w świetle dziennym

  12. #12
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Witaj na forum

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez TroyaN Zobacz posta
    Nie

    Jak dobrze wczytasz się z w ustawę to wyczytasz że autopoziomowanie oraz spryskiwacze muszą być w NOWYCH autach (jeśli ma być xenon )

    Ogólnie jesli chodzi o światełka policja raczej się nie czepia jeśli masz soczewki. Wtedy nie bijesz całą lampą po oczach. Jak masz dobrze wyregulowane lampy i gladkie szkło to nie stwarzają problemów tymbardziej, że nie jest to stary golf 3 który jak wiadomo nigdy xenonu nie miał

    Ogólnie sam jestem za tępieniem buractwa na xenonie bez soczewek. Jak jedzie taki za mną i wali całymi lampami po oczach to mam ochotę dać po hamulcu i uszkodzić mu te lampki
    Policja się nie czepia, bo 3/4 policjantów nie ma pojęcia w tym temacie.
    Podstawą xenonów jest zestaw samopoziomowania i oczyszczania (spryski). Brud na kloszu rozprasza strumień świetlny, więc brudna lampa ksenonowa będzie oślepiała dużo bardziej niż lampa halogenowa. Stąd wymóg samopoziomowania i spryskiwaczy reflektorów. Wiadomo samopoziomowanie można ręcznym pokrętłem niwelować, ale czystość reflektorów to już nie. Dodatkowo zestaw spryskiwaczy działa na większym ciśnieniu niż spryskiwacze szyb.

    Cytat Zamieszczone przez meta Zobacz posta
    A CZEGO MA SIĘ BAĆ? chyba grubo przesadzone jest z tymi spryskami i xenonami. Przepis pewnie jest,ale jego egzekwowanie chyba nie bardzo. Swoją drogą czy policjanci są szkoleni do tego,żeby rozpoznawać w którym aucie są xenony a w którym nie ?
    pzdr
    I tu masz rację, policja nie jest w stanie tego sprawdzi, ale zabawa z lampami wyładowczymi, które z założenia są źródłem specyficznego, bardzo silnego światła jest niedopuszczalna. Zgodnie z prawem obowiązującym w UE (regulacja ECE R4, pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb reflektorów. Każda samowolna ingerencja w budowę reflektora jest niedopuszczalna, bo unieważnia jego fabryczną homologację, dlatego są przeprowadzane kontrole w ramach przeglądów okresowych i to na diagnostach powinien spoczywać obowiązek wyłapywania takich pojazdów. Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjne samochodu posiadającego xenonowe źródło światła w reflektorze soczewkowym homologowanym dla tego źródła ale bez spryskiwacza i samopoziomowania.

  14. #14
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Większość osób pisze tutaj że nie ma się czego bać w związku z używaniem HIDów, a są w błędzie. Ja osobiście rok przejeździłem na zestawie HID i udało mi się bo nie miałem żadnych kontroli drogowych w tym okresie, jednak na badaniu technicznym musiałem przywrócić auto do stanu pierwotnego. Po sprzedaży TT kupiłem auto z fabrycznym xenonem i miesiąc po zakupie zatrzymała mnie (właśnie w Białymstoku) policja, jak sam policjant przyznał- żeby sprawdzić czy mam fabryczne xenony czy HIDy. Więc ludzie piszący że policja się nie czepia jak ktoś ma HIDy w soczewce, lub że w ogóle nie są w stanie tego sprawdzić i się po prostu nie znają są w wielkim błędzie. Koledze radzę wozić żarówki halogenowe i przećwiczyć procedurę wkładania na swoje miejsce żarówek halogenowych, bo dzięki temu jak trafisz na w miarę porządnych funkcjonariuszy nie stracisz dowodu rejestracyjnego i unikniesz mandatu. Weź też pod uwagę że praktycznie żaden producent nie montuje w aucie fabrycznie palników o barwie świecenia 8000K więc średnio ogarnięta osoba od razu widzi że są zbyt niebieskie, nie wspominając już o policjantach drogówki, którzy są w tym zakresie szkoleni.

    Cytat Zamieszczone przez TroyaN Zobacz posta
    Nie

    Jak dobrze wczytasz się z w ustawę to wyczytasz że autopoziomowanie oraz spryskiwacze muszą być w NOWYCH autach (jeśli ma być xenon )

    Ogólnie jesli chodzi o światełka policja raczej się nie czepia jeśli masz soczewki. Wtedy nie bijesz całą lampą po oczach. Jak masz dobrze wyregulowane lampy i gladkie szkło to nie stwarzają problemów tymbardziej, że nie jest to stary golf 3 który jak wiadomo nigdy xenonu nie miał

    Ogólnie sam jestem za tępieniem buractwa na xenonie bez soczewek. Jak jedzie taki za mną i wali całymi lampami po oczach to mam ochotę dać po hamulcu i uszkodzić mu te lampki
    Nie wiem w jaką ustawę się wczytywałeś, ale na pewno nie w obowiązującą aktualnie. Jeżeli chodzi o ścisłość to nie chcę Cię obrażać, ale jesteś hipokrytą lekkim pisząc o buractwie na "xenonie bez soczewek", bo niczym się w świetle prawa nie różnisz.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 23-03-2012 o 14:52

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    A ja koledze radzę zostać przy xenonach tylko byle po oczach nie świeciły. W DE do każdego samochodu możesz założyć xenony wyprodukowanymi przed datą wprowadzenia ustawy, oczywiście przegląd techniczny musi być lecz jak nie oślepiają to zostanie podbity. Czyli Golf I z xenonem to coś normalnego co sam widziałem w niemieckim programie w TV.

    Policjanci interpretują prawo na swój sposób. Najwięcej problemów mieli właściciele bmw bez soczewek, a gościu na przeglądzie jak robi problemy to sprawa prosta. Pojadę gdzieś indziej, a on straci klienta. Sami znają przepisy z opowieści znajomych tak jak wy i ich zdanie mam osobiście w ... . Ja śmigałem rok z xenonami i ani raz do kontroli nie byłem zatrzymany i nikt się nie czepiał.

    Podobnie w ASO gdy naprawiałem błotnik. Pomimo, że grubość lakieru jest ori to i tak wyskoczyli z tekstem że już parę razy malowany i pewnie bity. Rzeczoznawca oczywiście powiedział, że lakier ori gdy wyliczał straty. Tak więc wolę polegać na sobie niż na tych całych zbolałych specach co patrzą jak Ci tylko ubliżyć.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 23-03-2012 o 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •