Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 156

Wątek: Tuning 2.0 TFSI

  1. #61
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zerknij sobie na 2-gą stronę tego wątku Wychodzi na to że dopiero przy Stage 4 zmieniane są korby






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #62
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Faktycznie, dzięki Artur za podpowiedź.

  3. #63
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Obecnie prowadzę sobie rozmowę z compsportem i niedługo będą mieli w sprzedaży turbo zrobione przez nich (środek garretta a kolektor od K04) tak, że wszystko będzie podłączeniowo pasować jak pod K04 ale samo turbo bedzie wieksze i moc jaką będzie można uzyskać na tej turbinie będzie ok 400-450 PS. Z racji, że nie będę zakuwał motoru 400PS jest granicą. Co o tym myślicie? Na K04 mogą mi zrobić ok 360PS dodatkowe 40 koni już chyba nie będzie jakimś wielką różnicą no ale zawsze wtedy może udać się mieć 4 z przodu. Oczywiście na tej ich turbinie moc maxymalną byśmy robili właśnie na 400PS co by korba bokiem nie wyszła. Zapewniają, że turbiny będą testowane itd. Co o tym myślicie?

  4. #64
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    A tak z ciekawaści jak się ma do tego napęd na przednią oś? Tzn. jak z trakcją?
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 10-05-2012 o 13:25

  5. #65
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Cubanito Zobacz posta
    A tak z ciekawaści jak się ma do tego napęd na przednią oś? Tzn. jak z trakcją?
    No niestety nie będzie to startować jak quattro niemniej tutaj sprawę częściowo ratuje DSG. Widać na przykładzie scirocco z mocą 360PS i DSG, że nie ma jakieś wielkiej masakry.



    Tak jedzie 360konne scirocco z DSG wiadomo, że na mokrym nie użyje mocy ale to i teraz też nie użyję. Myślę, że 40 koni więcej już tutaj dużej różnicy by nie zrobiły w trakcji.

  6. #66
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A z którym Compotem gadałeś? Możesz zrobić 400 hp ale z rozsądnym niutonem i tą drogą bym szedł, mój sąsiad ma s3 400hp od kompotów z Bielska i na serii jest 400hp, problemów jak widzę nie ma ale rozsądek przy użytkowaniu wskazany, bardziej obawiał bym się o seryjne DSG, no ale jak niuton będzie pociągnięty właściwie to nie powinno nic się jej stać.
    ps. widzę że ustawka w GDA wystarczyła na podjęcie męskich decyzji no i się zaczęło.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #67
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A z którym Compotem gadałeś? Możesz zrobić 400 hp ale z rozsądnym niutonem i tą drogą bym szedł, mój sąsiad ma s3 400hp od kompotów z Bielska i na serii jest 400hp, problemów jak widzę nie ma ale rozsądek przy użytkowaniu wskazany, bardziej obawiał bym się o seryjne DSG, no ale jak niuton będzie pociągnięty właściwie to nie powinno nic się jej stać.
    ps. widzę że ustawka w GDA wystarczyła na podjęcie męskich decyzji no i się zaczęło.
    Z Łodzi i mówili mi, że z DSG nie ma żadnego problemu tylko wgrają specjalny program bo domyślnie DSG ucina niutona na 360. Co masz na myśli mówiąc o rozsądku użytkowania? Nie wściekam się przecież w sumie jeżdżę głównie jak emeryt a na dobrej prostej lubię sobie mocniej wcisnąć. Moc i tak już planowałem wcześniej podnosić a skoro jest opcja zrobić 400 zamiast 360 to się człowiek zastanawia bo teraz 200 mieć to wstyd

  8. #68
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Z Łodzi i mówili mi, że z DSG nie ma żadnego problemu tylko wgrają specjalny program bo domyślnie DSG ucina niutona na 360. Co masz na myśli mówiąc o rozsądku użytkowania? Nie wściekam się przecież w sumie jeżdżę głównie jak emeryt a na dobrej prostej lubię sobie mocniej wcisnąć. Moc i tak już planowałem wcześniej podnosić a skoro jest opcja zrobić 400 zamiast 360 to się człowiek zastanawia bo teraz 200 mieć to wstyd
    W zasadzie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, jak 3 lata temu robiłem 300 to było coś, teraz to podstawka, za jakiś czas i 400 nie zrobi szału,nie nadążysz, ale zawsze będzie to szybkie i mocne auto 300 jak i 400.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #69
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    W zasadzie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, jak 3 lata temu robiłem 300 to było coś, teraz to podstawka, za jakiś czas i 400 nie zrobi szału,nie nadążysz, ale zawsze będzie to szybkie i mocne auto 300 jak i 400.
    Wiem, jeszcze nie tak dawno BT na 300PS to było coś niesamowitego teraz 400 PS nie robi już takiego szału jak wtedy 300.

  10. #70

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Niebawem 600 to będzie wam mało.

  11. #71
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Niebawem 600 to będzie wam mało.
    tak czytam i mi CENKA opada panowie hehe faktycznie jeszcze troche i 600 bedzie standardem mam nadzieje też tak kiedyś zainwestować w moc ale najpierw uzbierać na mk2 i dopiero w mody.

    ps. miło się czyta

  12. #72

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    To 600 było z ironią. Ciągle mało chodź nie wiedzą ile już mają.

  13. #73
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Co tu się dziwić, taka natura ludzka, zawsze będzie mało...

  14. #74
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie ma w zasadzie żadnych danych żeby rozsądnie podjąć decyzje odnośnie tej turbiny
    Jakaś turbina Garretta ( no właśnie , jaka ? ) , coś tam przerabiają .....

    W tych aurach kolektor wydechowy i gorąca cześć turbiny to jedna całość , jeśli przeróbka miała by obejmować tylko wymianę części gorącej bez '' tykania '' samej turbiny to jeszcze spoko . Jeśli jednak mają kombinować sami z wymienianiem wirników to bym odpuścił i uciekał daleko

    Wiem ze CS jest dość tajemniczy w udzielaniu konkretnych danych nie mniej jednak wypadało by wiedzieć przed podejmowaniem decyzji jaka to dokładnie turbina i jaki jest zakres jej przeróbek .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #75
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie ma w zasadzie żadnych danych żeby rozsądnie podjąć decyzje odnośnie tej turbiny
    Jakaś turbina Garretta ( no właśnie , jaka ? ) , coś tam przerabiają .....

    W tych aurach kolektor wydechowy i gorąca cześć turbiny to jedna całość , jeśli przeróbka miała by obejmować tylko wymianę części gorącej bez '' tykania '' samej turbiny to jeszcze spoko . Jeśli jednak mają kombinować sami z wymienianiem wirników to bym odpuścił i uciekał daleko

    Wiem ze CS jest dość tajemniczy w udzielaniu konkretnych danych nie mniej jednak wypadało by wiedzieć przed podejmowaniem decyzji jaka to dokładnie turbina i jaki jest zakres jej przeróbek .






    Pozdrawiam
    Nie wiem dokładnie jak to wygląda ale informacje jaką uzyskałem to, że całe turbo czyli jego środek to garrett a reszt to od K04. Tutaj chodzi o to, że podłączeniowo wszystko będzie pasować z K04 a samo turbo będzie większe garretta. Co z tym fanetm zrobić? Oferta dosyć kusząca bo na K04 max to 360PS na tej ich turbinie 400 będzie a podłaczenie bedzie identyczne jak K04.

Podobne wątki

  1. Tuning 2.0 tfsi w compsport na 270 ps
    Przez mateusz0311 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 08:05
  2. Tuning ttr aum 150 km
    Przez annecy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 18:37
  3. "Light" tuning TT 2,0 TFSI (211hp) Quattro
    Przez maxtor w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 06:11
  4. Tuning TT
    Przez lukaszienko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 02:27
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •