Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 156

Wątek: Tuning 2.0 TFSI

  1. #136
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    OT pierwszy raz ten filmik widzę !!
    (inne podobne widziałem ale tego “intro“ nie... ukrywany był czy co )
    I TT

  2. #137
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tak teraz z Twojej wypowiedzi można wywnioskować ,że między moją TT a Twoją z rolki też by wielkiej różnicy nie było Tak się składa ,że też latałem z Michałem na Starym setupie 517PS ( obecne 600+ jest już poza zasięgiem) i wcale nie było źle:
    http://www.youtube.com/watch?v=fO8Y-poH9e8
    2 pojedynki zawsze do 140 z przodu,potem do 200+ uciekał ze 2-3 długości auta a jeden od świateł do świateł pierwszy:P Z rolki też lataliśmy i nawet moja miała lepszą reakcję na gaz ( dsg zanim zredukowało ) i po chwili Michał przeganial ale ze 2 długości dopiero powyżej 180 I to była właśnie różnica tych 70km dlatego jakoś mnie nie dziwi ,że z rolki nie wystrzeliłem Humiemu na 500m bo na to bym musiał mieć ze 100km więcej albo łapać się z jakimś 1.8t na seryjnym turbo
    Paweł, źle zrozumiałeś. Oczywistą oczywistością jest, że nie mam najmniejszych szans z Twoją TT. Chciałem jedynie powiedzieć, że dużo słabsza MK2 dzielnie sobie daje radę i w MK2 też drzemie potencjał.

    Ogólnie projekty należy podzielić na 2 grupy:

    1. Priorytetem są osiągi - odchudzamy auto na maxa, podkręcamy wszystkie parametry itd. Przykładem takich projektów jest Twoja TT (nie masz tylnej kanapy, odchudzone auto o ponad 130kg) czy Michała, gdzie też odchudza auto (np teraz zaciski wymienia na lżejsze). Co finalnie daje Wam znakomite osiągi z którymi mało kto może się porównywać.

    2. Priorytetem nie są tylko osiągi - dokładam sobie audio (ciężkie), duże zaciski (ciężkie) i wiele innych gadżetów, które mają mi sprawić frajdę z jazdy i użytkowania auta. Jako przykład podam auto żuczka. Ma piękne cabrio. Latem sobie jedzie, wiatr we włosach, piękny wydech gdzie jak da po garach (szczególnie w tunelu) to mocherowe berety padają jak muchy na zawał serca Co z tego, że otwarty dach to większe opory powietrza? Co z tego, że cabrio to + 130kg więcej bo płyta podłogowa jest wzmocniona? Jak tutaj liczy się fun. Na autostradzie i tak zleje 98% aut i to wystarczy. Dodatkowo tuning silnika to zabawa w której nie chodzi o same cyferki i puchary na półce z 1/4 mili.

    Ja zaliczam się do tej drugiej grupy ludzi i podnoszenie mocy w TT u mnie ma być tylko na celu zabawy. Nie ważne, że podniosę wagę ciężkimi felgami czy zaciskami jak mi się podobają. Tak samo nie wyobrażam sobie, żebym nie miał tylnej kanapy bo nie miałbym jak dzieci wozić Każdy w życiu ma inne cele.

  3. #138
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Jaqob - naleze do 2 grupy, nie widzial bym mojego auta na codzien wyprutego, odchudzanego na siłe. Szara seria , z cichym wydechem,dobrym audio, ktora czasem zaskoczy.
    No ale co kto lubi , jeden pruje drugi doklada masy i tez zadowolony.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  4. #139
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Paweł, źle zrozumiałeś. Oczywistą oczywistością jest, że nie mam najmniejszych szans z Twoją TT. Chciałem jedynie powiedzieć, że dużo słabsza MK2 dzielnie sobie daje radę i w MK2 też drzemie potencjał.

    Ogólnie projekty należy podzielić na 2 grupy:

    1. Priorytetem są osiągi - odchudzamy auto na maxa, podkręcamy wszystkie parametry itd. Przykładem takich projektów jest Twoja TT (nie masz tylnej kanapy, odchudzone auto o ponad 130kg) czy Michała, gdzie też odchudza auto (np teraz zaciski wymienia na lżejsze). Co finalnie daje Wam znakomite osiągi z którymi mało kto może się porównywać.

    2. Priorytetem nie są tylko osiągi - dokładam sobie audio (ciężkie), duże zaciski (ciężkie) i wiele innych gadżetów, które mają mi sprawić frajdę z jazdy i użytkowania auta. Jako przykład podam auto żuczka. Ma piękne cabrio. Latem sobie jedzie, wiatr we włosach, piękny wydech gdzie jak da po garach (szczególnie w tunelu) to mocherowe berety padają jak muchy na zawał serca Co z tego, że otwarty dach to mniejsze opory powietrza? Co z tego, że cabrio to + 130kg więcej bo płyta podłogowa jest wzmocniona? Jak tutaj liczy się fun. Na autostradzie i tak zleje 98% aut i to wystarczy. Dodatkowo tuning silnika to zabawa w której nie chodzi o same cyferki i puchary na półce z 1/4 mili.

    Ja zaliczam się do tej drugiej grupy ludzi i podnoszenie mocy w TT u mnie ma być tylko na celu zabawy. Nie ważne, że podniosę wagę ciężkimi felgami czy zaciskami jak mi się podobają. Tak samo nie wyobrażam sobie, żebym nie miał tylnej kanapy bo nie miałbym jak dzieci wozić Każdy w życiu ma inne cele.
    To jest oczywiste ,że w mk2 jest duży potencjał Nikt tutaj tego nie polemizuje i także nie czekam na ochy achy odnośnie mojej TT tylko chodzi o to ,że jak mówimy o furach 400-500km to czasem te trochę różnicy to jest właśnie te 100km;/ Niestety tak jak żuczek napisał ,że jakbym np dodał u siebie 50km to za wiele bym nie odczuł dlatego na razie nie robię nic :P
    2.0tfsi ma lepszą sprawność niż 1.8t i większą pojemność dlatego nawet z mniejszych turbin da się zrobić więcej i będzie to miało lepszy dół. Aczkolwiek jest tyle opcji ,że nawet i z małego 1.8t można zrobić fajną moc i fajny dół( nie mam na myśli dmuchania z seryjnych turbinek tylko projekty 500+). Trzeba na to tylko odpowiedniej wiedzy, środków i trochę czasu aby zbudować optymalny setup dlatego na razie nie tykam auta aby nie zepsuć dołu który bardzo mnie cieszy .Auto jest fajne na codzień nawet pomimo braku śmiesznej kanapy w której można posadzić jedynie małe dziecko i to za karę jeszcze:P

    PS audio też mam poprawione względem serii, może bez wzmacniaczy itp ale nowe grubsze kable, porządne radio i wszystkie nowe głośniki także mi to wystarcza bo auto ma pełen środek i w żadnym miejscu nie widać nawet cm2 blachy gdyż nie to jest moim celem
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 04-01-2014 o 11:39

  5. #140
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wiesz, nikt tutaj nie neguje, że brak kanapy to coś złego. Ja nie mógłbym sobie na to pozwolić bo nie miałbym dodatkowego miejsca dla dziecka a dla Ciebie była zbędna, dodatkowo zmniejszyłeś masę. Audio masz ale ja mam duży basowy głośnik + 6 kolejnych (ciężkich) ale moim celem nie była redukcja wagi. Chodzi tylko o to aby pokazać, że każdy ma inne priorytety a wszystko się sprowadza do tego, że właściciel swojej TT ma być zadowolony

  6. #141
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jaqob, kiedy zatem jedziemy na jakiś tor, by była ta przyjemność z ostrej jazdy (bo z tego, co zauważyłem na autostradzie, i na mieście jeżdzisz spokojnie, nie masz więc gdzie jej zaznać)? Ja mam jeszcze do zjechania stare opony, jakie w połowie zjechałem z Pawłem

  7. #142
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie ciągnie mnie do jazdy po torze i chyba szkoda by mi było tak ostro piłować auto.

  8. #143
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czyli jednak, pow pewnej mocy trzeba ostro koksować że by lepiej jechać, masz przykład z autem Humiego, to jest to o czym zawsze mówiłem, 50hp a ty myślałeś że obleci cię na kilometr, otóż nie, wystarczy że będzie przed tobą kilka metrów i już jest sukces, pomimo większej mocy, ech już nie mogę doczekać się sezonu, zestawimy te nasze konie i zobaczymy jaka różnica co daje i czy warto robić daną moc względem osiągów, moje klocowate cabrio nigdy jakimś cudem nie będzie, pomimo to cel zrealizowałem, mam szybkie auto i o to chodzi, mało jest aut w ruchu ulicznym które mogą nawiązać walkę i tak oblatuje wszystko co napotkam, a to że mam konkurencję w klubie bardzo mnie cieszy, tak więc czekam na kille z waszej strony, pierwszy już zaliczyłem z Michałem, fakt, jest teraz po za zasięgiem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #144
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    I o to chodzi, konkurować w klubie nie ma co, żadna to radość, jak kolega jest zdołowany. Ma być zabawa i przyjemność oraz wiedza płynąca z naszych porównań. A kilować to mamy obcych

  10. #145
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jakaś tam rywalizacja jest wskazana ale pod warunkiem ,że potem idziemy na piwo i sobie fajnie gadamy bez ciśnienia ,że mnie ktoś skilował czy ja kogoś skilowałem
    Jesteśmy już na takim poziomie ,że nie musimy sobie udowadniać kto ma bardziej "menski" setup bo i tak wszystkie nasze auta już reprezentują taki poziom ,że inni mogą tylko pozazdrościć. Cieszy mnie także jak na forum wzrasta liczba konkretnych profi projektów bo to tylko świadczy o tym ,że poziom forum idzie do góry .

  11. #146
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dlatego ja ze swoim marnym programem chętnie bym z wami pojeździł

    Mam myśl żeby przejechać się na tor do poznania latem - może tam jakieś spotkanie?
    No i powiedzcie mi jak wygląda eksploatacja po takim wypadzie? Klocki, opony, płyny do wymiany?

  12. #147
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    U mnie po dniu (jazdy ok 3h) na Ułęży przednie opony nadawały się już tylko na drugi taki wypad na tor (ale i tak prawie nie miałem na nich bieżnika) oraz zagotował się olej w skrzyni (jego wymiana to 400zł). I to wszystko (a jak będziesz kontrolował temperaturę oleju to tylko opony się mocno zużyją).

  13. #148
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    U mnie po dniu (jazdy ok 3h) na Ułęży przednie opony nadawały się już tylko na drugi taki wypad na tor (ale i tak prawie nie miałem na nich bieżnika) oraz zagotował się olej w skrzyni (jego wymiana to 400zł). I to wszystko (a jak będziesz kontrolował temperaturę oleju to tylko opony się mocno zużyją).
    Dlatego ja sobie tor odpuszczam. Nowe opony prawie 3 tys. wydatek i po oponach. Chyba, żeby mieć na tor drugie takie do zajechania. Ogólnie kiedyś nawet myślałem o budowie auta typowo na tor ale nigdy nie brałem udziału w wyścigach i chyba za stary jestem do tego sportu.

  14. #149
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ano właśnie, na tor mam drugi komplet (prawie slicki, bieżnik już się nie nadaje na co dzień), Ty też przecież możesz nie wyrzucać "zużytych" opon letnich i mieć je na tor właśnie.

  15. #150
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Nowe opony prawie 3 tys. wydatek i po oponach. Chyba, żeby mieć na tor drugie takie do zajechania.
    Bez przesady, aż tak to one nie idą. Na Ułężu byłem na prawie nówkach i tylko trochę się z wierzchu "pomarszczyły", fizycznie z grubości bieżnika niewiele zeszło. A Ułęż i tak uznawany jest za jedną z bardziej zdzierających gumę tarek. Hamulce też się nie rozpłynęły (oczywiście trochę napyliło, ale ponownie - fizycznie mniej milimetrów na klocku nie widać), skrzynia się nie ugotowała. Więc bez obaw .

Podobne wątki

  1. Tuning 2.0 tfsi w compsport na 270 ps
    Przez mateusz0311 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 08:05
  2. Tuning ttr aum 150 km
    Przez annecy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 18:37
  3. "Light" tuning TT 2,0 TFSI (211hp) Quattro
    Przez maxtor w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 06:11
  4. Tuning TT
    Przez lukaszienko w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 02:27
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •