Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 146

Wątek: Punkty karne.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No i widzisz tutaj Twój błąd ja bym po prostu ich olał i pojechał dalej.

    Mandaty masz głupie ale powodowane przez to, że Cie nie lubią. Ustępując im teraz dasz im satysfakcje, walcząc z nimi w ten sposób dalej dajesz im zabawę oraz premię do wypłat za ilość mandatów i skuteczność. Obierz inną drogę. Możesz sobie z nimi igrać (jak to lubisz) i jednocześnie być bezkarnym. Jak się ogarniesz to zrozumiesz o czym piszę.

    Odpuść sobie już taktykę nieprzyjmowania mandatów bo to droga kiepska. Jak już łamiesz przepisy (nie polecam przeginać) to upewnij się, że nic na ciebie nie czai za rogiem.
    Opisywałeś sytuację jak wyjeżdżałeś z parkingu. Gdybyś nie miał z nimi na pieńku to by Cie nie zatrzymali. Sam na siebie bata kręcisz. Złośliwi ludzie są wszędzie w każdym zawodzie. Ja znam dwóch nie miłych Panów Policjantów, a cała reszta z mojego miasta jest nawet w porządku (i nie raz chcieli by się pośmiać, a nie mogą) chodź nie raz mają swoje odchyły i zdeczka przeginają robiąc np. kontrole komuś co siedzi sobie spokojnie w samochodzie na stacji benzynowej.

    Tak na koniec to nie idź z nimi na udry. Zlewaj ich na ulicy, idź na kurs by wymazać parę punktów karnych i staraj się ich unikać, a gdy stoisz w złym miejscu upewnij się, że nie ma ich w pobliżu.
    Dobre te twoje rady ale nie w przypadku nie reformowanego kolegi, już dawno pisałem mu że jak zadarł i to jeszcze w tak małym mieście to polecą z nim po bandzie i nie wiem jak by się stawiał i co nie robił to ma przesrane, więc albo pokora i dzieńdobry albo prawko odda szybko, dojdą koszta, przegrany jesteć Sing0r na całej linii.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Dobre te twoje rady ale nie w przypadku nie reformowanego kolegi, już dawno pisałem mu że jak zadarł i to jeszcze w tak małym mieście to polecą z nim po bandzie i nie wiem jak by się stawiał i co nie robił to ma przesrane, więc albo pokora i dzieńdobry albo prawko odda szybko, dojdą koszta, przegrany jesteć Sing0r na całej linii.
    No cóż parę stron wcześniej napisałem tak jak teraz się dzieje, przesrane masz i tyle.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Człowieku, weź to się nie denerwuj. Na początku tego tematu opisywałem sytuację:

    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    ..tak jak ostatnio - PRZEPUSZCZAŁEM ICH PIESZO NA PASACH, rozmawiałem przez telefon, a on ZATRZYMAŁ MNIE RĘKĄ, ja idiota zjechałem na parking, dał mi mandat za rozmowę przez telefon, trochę go pojechałem, nie przyjąłem mandatu, na policji dodatkowo były wpisane pasy, które miałem zapięte. Sprawa skończyła się w sądzie, dostałem 500zł grzywny tak więc psy robią co chcą, widać to po tym przykładzie.
    Wczorajsza akcja - ten sam pies (inaczej nie można ich nazwać, chociaż teraz dla mnie po wczorajszej akcji to i tak łagodna forma, bo od wczoraj nazywam ich zwykłymi kur...mi) co w podanej wyżej akcji, wczoraj przeszedł sam siebie. Mijałem się z nimi, nie miałem zapiętych pasów, zauważyłem, że zawracają. Przy ich zawracaniu zapiąłem pasy, jechali kilka aut za mną, ja mówię jadę sobie powoli, może zawrócili tak przypadkowo i nie będę miał kontroli. Po kilkuset metrach patrze, skręcają już w stronę mojego domu (ja byłem już tylko 50m przed nimi, bo sobie jechałem powoli), wjechałem na swój teren PRYWATNY, który należy do mnie, a ten bezczelny pies za mną. Wiedziałem co już jest grane, wychodzi, mówi do mnie "dokumenty", ja mówię - wie pan co "nie życzę sobie pana na swoim prywatnym terenie, pokaże mi pan nakaz to wtedy porozmawiamy", trochę się zdenerwował, szarpnął z pełną siłą drzwi od TT i prawie mnie wyciągnął, ja mówię "co pan robi? Pana auto? Jedzie pan za mną, robi widowisko wokół sąsiadów tak jak normalnie bym kogoś zabił dodatkowo próbuje mnie pan wyciągnąć z auta". Powiedziałem mu, że na swoim terenie prywatnym z tego co wiem dokumentów nie muszę mieć i że właśnie odniosłem do domu, nalegał na nie to mu je pokazałem, bo cóż mogłem zrobić. Coś tam poklekotał, nie byłem wobec niego przez całą rozmowę za miły, bo "trochę" się wkur... Od 3 miesięcy jeżdżę normalnie, bez jaj, a ta kur... będzie za mną wjeżdżać na mój teren jak bym nie wiadomo co zrobił. Skończyło się na tym, że mandatu nie przyjąłem, powiedziałem mu dodatkowo, żeby w wniosku do sądu wpisał prawde, czyli tylko pasy i to, że kontrola była na moim prywatnym terenie, a nie tak jak było ostatnio, że rozmawiałem przez telefon a on dopisał brak pasów moich i pasażera, które akurat o dziwo mieliśmy. Weź tutaj się nie denerwuj, jest już 19 punktów ^^

    Co do grodzkiego, jeżeli odmówisz mandatu to dostajesz tylko grzywnę w zł bez punktów? Słyszałem różne teorię i nie wiem jak to jest?

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    Człowieku, weź to się nie denerwuj. Na początku tego tematu opisywałem sytuację:



    Wczorajsza akcja - ten sam pies (inaczej nie można ich nazwać, chociaż teraz dla mnie po wczorajszej akcji to i tak łagodna forma, bo od wczoraj nazywam ich zwykłymi kur...mi) co w podanej wyżej akcji, wczoraj przeszedł sam siebie. Mijałem się z nimi, nie miałem zapiętych pasów, zauważyłem, że zawracają. Przy ich zawracaniu zapiąłem pasy, jechali kilka aut za mną, ja mówię jadę sobie powoli, może zawrócili tak przypadkowo i nie będę miał kontroli. Po kilkuset metrach patrze, skręcają już w stronę mojego domu (ja byłem już tylko 50m przed nimi, bo sobie jechałem powoli), wjechałem na swój teren PRYWATNY, który należy do mnie, a ten bezczelny pies za mną. Wiedziałem co już jest grane, wychodzi, mówi do mnie "dokumenty", ja mówię - wie pan co "nie życzę sobie pana na swoim prywatnym terenie, pokaże mi pan nakaz to wtedy porozmawiamy", trochę się zdenerwował, szarpnął z pełną siłą drzwi od TT i prawie mnie wyciągnął, ja mówię "co pan robi? Pana auto? Jedzie pan za mną, robi widowisko wokół sąsiadów tak jak normalnie bym kogoś zabił dodatkowo próbuje mnie pan wyciągnąć z auta". Powiedziałem mu, że na swoim terenie prywatnym z tego co wiem dokumentów nie muszę mieć i że właśnie odniosłem do domu, nalegał na nie to mu je pokazałem, bo cóż mogłem zrobić. Coś tam poklekotał, nie byłem wobec niego przez całą rozmowę za miły, bo "trochę" się wkur... Od 3 miesięcy jeżdżę normalnie, bez jaj, a ta kur... będzie za mną wjeżdżać na mój teren jak bym nie wiadomo co zrobił. Skończyło się na tym, że mandatu nie przyjąłem, powiedziałem mu dodatkowo, żeby w wniosku do sądu wpisał prawde, czyli tylko pasy i to, że kontrola była na moim prywatnym terenie, a nie tak jak było ostatnio, że rozmawiałem przez telefon a on dopisał brak pasów moich i pasażera, które akurat o dziwo mieliśmy. Weź tutaj się nie denerwuj, jest już 19 punktów ^^

    Co do grodzkiego, jeżeli odmówisz mandatu to dostajesz tylko grzywnę w zł bez punktów? Słyszałem różne teorię i nie wiem jak to jest?
    Singl0r - sprawa jest prosta nie słuchałeś naszych rad, od początku się stawiałeś to się uwzięli na Ciebie i niestety tak szybko ci już nie odpuszczą. Co najgorsze nic ci nie pomoże bo czym bardziej będziesz rozkręcał z nimi wojnę to tym dłużej ona będzie trwać a niestety prawie zawsze będziesz na przegranej pozycji. Zbierasz cięgi za wcześniejsze stawianie się niestety...
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Singl0r - sprawa jest prosta nie słuchałeś naszych rad, od początku się stawiałeś to się uwzięli na Ciebie i niestety tak szybko ci już nie odpuszczą. Co najgorsze nic ci nie pomoże bo czym bardziej będziesz rozkręcał z nimi wojnę to tym dłużej ona będzie trwać a niestety prawie zawsze będziesz na przegranej pozycji. Zbierasz cięgi za wcześniejsze stawianie się niestety...
    A tam dał im w dupę to teraz go męczą. Nie mniej jednak pAn policjant przegiął pałę. Ja bym namówił sąsiadów by zeznali, że Cie napadł, wydarł z auta i chciał pobić.

  6. #6
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    Wczorajsza akcja - ten sam pies. Mijałem się z nimi, nie miałem zapiętych pasów, zauważyłem, że zawracają...
    Nawet jakbym chciał to nie mam w tym momencie jak Ciebie obronić. Singl0r, rozmawialiśmy już wszyscy o tym. Jeździj bardziej przepisowo, a kłopoty z policją same się skończą.
    Daj z siebie trochę więcej.

  7. #7
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Takie życie, albo jeździj bardziej uważnie albo przesiądź się na autobus.
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 28-05-2012 o 14:41

  8. #8
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Nie radzę trafić na tego samego sędziego, grzywna, mandat + koszty postępowania masz jak w banku. Dodatkowo na osoby, ktore mają sprawę nie po raz pierwszy za mandaty, sędziowie mają jeden myk. Nie kończą sprawy na pierwszym wezwaniu tylko specjalnie przeciągają powołoując np. policjanta który wypisywał mandat a nie stawił się na sprawie, a jak się stawił to wołają drugiego bo brak świadków itd. W ten sposób koszty rozprawy, rosną i rosną, pamiętaj, że każde doręczenie listu nawet kosztuje a w ten sposób sumka spokojnie może zamknąć się nawet na 2000 zł a wtedy odechciewa się nie przyjmowania mandatów. Powodzenia

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Singl0r sorry, że to mówię ale jesteś idiotą i tyle. Już kolejny raz mówisz o tym jak to się stawiasz policji i za chwile się pożegnasz z prawkiem na własne życzenie. Za każdym razem się stawisz i zachowujesz jak szczeniak to ci teraz nie dadzą żyć i wcale im się nie dziwie. Dorośnij chłopie w końcu bo nie pojeździsz sobie autem za chwilę.
    Mam ich w dupie, wole stracić prawko niż podporzadkować się tym idiotom, poważnie, takie mam wrażenie. Zmienię auto i będę jeździł bez Mandatów mam do zapłaty koło 2000zł już, większość to po prostu za nic, typu ten zakaz wjazdu, albo kontrola gaśnicy, trójkąta etc.



    Cytat Zamieszczone przez Cubanito Zobacz posta
    Nie radzę trafić na tego samego sędziego, grzywna, mandat + koszty postępowania masz jak w banku. Dodatkowo na osoby, ktore mają sprawę nie po raz pierwszy za mandaty, sędziowie mają jeden myk. Nie kończą sprawy na pierwszym wezwaniu tylko specjalnie przeciągają powołoując np. policjanta który wypisywał mandat a nie stawił się na sprawie, a jak się stawił to wołają drugiego bo brak świadków itd. W ten sposób koszty rozprawy, rosną i rosną, pamiętaj, że każde doręczenie listu nawet kosztuje a w ten sposób sumka spokojnie może zamknąć się nawet na 2000 zł a wtedy odechciewa się nie przyjmowania mandatów. Powodzenia
    Dla mnie to jest bez różnicy. Mogą podnieść mi tylko grzywnę, tak jak było w tym przypadku gdzie z mandatu 200zł, dali mi grzywnę 500. Nie mogą dać mi kosztów sądowych, bo jestem na utrzymaniu rodziców, uczę się i nie pracuje. Więc dlatego zamiast kosztów sądowych dają mi większą grzywnę pajace.


    A jeszcze lepszy motyw z tym pierwszym nie przyjętym mandatem gdzie ciągle byłem informowany, upewniałem się paręnaście razy u tego psa, który spisywał moje zeznania czy będę na sprawie w sądzie grodzckim, dosłownie w ciągu jednego przesłuchania zapytałem z 5 razy, ciągle powtarzał mi, że będę. No to ja zadowolony odbieram list z sądu (niedoświadczony w tych sprawach) myślę sobie pewnie termin rozprawy - patrzę, a tutaj już grzywna, która staję się ważna wraz z odebraniem listu. Ten temat też poruszę jak będę na kolejnym przesłuchaniu, bo tego mandatu co dostałem za zakaz wjazdu również nie przyjąłem.
    Ostatnio edytowane przez singl0r ; 19-03-2012 o 17:41

  10. #10
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Cytat Zamieszczone przez singl0r Zobacz posta
    Mam ich w dupie, wole stracić prawko niż podporzadkować się tym idiotom, poważnie, takie mam wrażenie. Zmienię auto i będę jeździł bez
    W tym momencie nie wiesz co mówisz. 2 lata temu miałem zabrane prawko , strzeliło mi 28 pkt . Nie wiem jak długo posiadasz uprawnienia ale ja po 8 latach od egzaminu miałem swój styl jazdy - nie koniecznie "po myśli" egzaminatorów. Zdawać egzamin ponownie to makabra , nie polecam tego nikomu , nie chciałbym przechodzić przez to jeszcze raz. Dlatego radzę Ci na spokojnie poukładać sobie wszystko w głowie i zastanowić się czy warto,bo nie chciałbym odpowiadać w kolejnym poście "a nie mówiłem" .
    Rozumiem Twoją sytuację bo ja mieszkam w totalnym zadupi które słynie głównie z reportażów na temat Policji w programie "express reporterów" i wierz mi, że to co Ty opisujesz to jest zabawa w porównaniu co za akcje ja przechodziłem. Fakt, że zdrażniłem ich kilkakrotnie nie zatrzymując się do kontroli smigając na jednym kole ścigawką,czy też jak pomykałem 2 paczki na 80tce. No ale mniejsza o to, nie rozpisuje się bo każdy może to przeczytać a różni ludzie tu zapewne bywają...
    Życie nauczyło mnie jednego - z nimi nie wygrasz , musisz się z tym pogodzić. Pamiętaj, że im więcej cwaniakujesz tym bardziej się pogrążasz i uwierz mówi Ci to ktoś kto kiedyś miał identyczną postawę jak Ty
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez meta ; 20-03-2012 o 15:04

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez meta Zobacz posta
    W tym momencie nie wiesz co mówisz. 2 lata temu miałem zabrane prawko , strzeliło mi 28 pkt . Nie wiem jak długo posiadasz uprawnienia ale ja po 8 latach od egzaminu miałem swój styl jazdy - nie koniecznie "po myśli" egzaminatorów. Zdawać egzamin ponownie to makabra , nie polecam tego nikomu , nie chciałbym przechodzić przez to jeszcze raz. Dlatego radzę Ci na spokojnie poukładać sobie wszystko w głowie i zastanowić się czy warto,bo nie chciałbym odpowiadać w kolejnym poście "a nie mówiłem" .
    Rozumiem Twoją sytuację bo ja mieszkam w totalnym zadupi które słynie głównie z reportażów na temat Policji w programie "express reporterów" i wierz mi, że to co Ty opisujesz to jest zabawa w porównaniu co za akcje ja przechodziłem. Fakt, że zdrażniłem ich kilkakrotnie nie zatrzymując się do kontroli smigając na jednym kole ścigawką,czy też jak pomykałem 2 paczki na 80tce. No ale mniejsza o to, nie rozpisuje się bo każdy może to przeczytać a różni ludzie tu zapewne bywają...
    Życie nauczyło mnie jednego - z nimi nie wygrasz , musisz się z tym pogodzić. Pamiętaj, że im więcej cwaniakujesz tym bardziej się pogrążasz i uwierz mówi Ci to ktoś kto kiedyś miał identyczną postawę jak Ty
    Powodzenia
    Niestety on popełni ten sam błąd bo uczymy się niestety na własnych błędach.

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:15 20-03-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Dołączam się do wypowiedzi użytkowników.

    Daj sobie lepiej na luz singl0r, z nimi nie wygrasz, jesteś na przegranej pozycji no chyba, że masz znajomości w Policji, to wystarczy jeden telefon...
    Ale ja do takich osób nie należę, mandaty trzeba płacić grzecznie bo w innym przypadku odechce Ci się wszystkiego, sam sobie robisz szkody i problemy, jak ich masz za mało to idź przekop hektar ziemi szpadlem to się rozładujesz emocjonalnie.

    Walka z nimi jest bez sensu. Do policji podchodź spokojnie, zaczynaj rozmowę od "sierżancie" , "panie władzo". Rozmawiaj z szacunkiem, grzecznie "dzień dobry" i nie tłumacz się! Policja kocha jak przepraszasz i przyznajesz im rację. A zwłaszcza uwielbiają jak błagasz ich Z policją trzeba dobrze gadać to wyjdziesz nawet bez mandatu

    Życie jest od tego żeby sobie je ułatwiać, a nie utrudniać. A jak im podpadniesz to zmiana samochodu tylko pomoże zwłaszcza jak jeździsz tak wyróżniającym się autem jak TT.

    Jak teraz się tego nie nauczysz, to dojdziesz do tego sam z czasem. Z systemem się nie walczy.


    Pozdrawiam.
    W pełni się z tym zgadzam.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dojadą Cie. Poleciałeś za dużo razy z nimi w kulki. Już tego nie odkręcisz.

  13. #13
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Wszystko sie da ! Tylko dalej musisz byc spokojny
    I TT

  14. #14
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    To zależy tylko i wyłącznie od przychylności sędziego, jeśli nie pracujesz i jesteś na utrzymaniu to zawsze możesz odrobić to poprzez prace społeczne, czego również nie życzę Jeśli masz mandatów na 2000 zł to gwarantuje że skończy się to w sądzie i komornikiem. Pamiętaj, że za każdą próbę kontaktu z Tobą komornik liczy sobie bardzo słono. I jeśli sąd wyda wyrok a TT jest na Ciebie i to jedyna rzecz na Ciebie to komornik za te 2000 zł ma prawo Ci ją zająć. Obecnie sądy, urzędy skarbowe i komornicy działają naprawdę szybko i sprawnie.

    Moja rada w przypadku gdybyś dostał wyrok i komornika to zglosić się do niego osobiście i dogadać odnosnie spłacenia długo bo jak się do niego samemu grzecznie nie pójdzie to potrafią być bezlitośni.
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 19-03-2012 o 17:45

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Wiem, z "obróbką" mają do czynienia niektórzy moi znajomi. Ale jestem pewien, że nie może dać kosztów sądowych nawet patrząc na to, że jest możliwość odrobienia poprzez prace społeczne. Po prostu zwyczajnie zwiększają wtedy grzywnę, gdyby mógł to pewnie byłoby 300zł grzywny i 200zł kosztów sądowych, nie może to dał 500zł grzywny - proste.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •