Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 146

Wątek: Punkty karne.

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No i widzisz tutaj Twój błąd ja bym po prostu ich olał i pojechał dalej.

    Mandaty masz głupie ale powodowane przez to, że Cie nie lubią. Ustępując im teraz dasz im satysfakcje, walcząc z nimi w ten sposób dalej dajesz im zabawę oraz premię do wypłat za ilość mandatów i skuteczność. Obierz inną drogę. Możesz sobie z nimi igrać (jak to lubisz) i jednocześnie być bezkarnym. Jak się ogarniesz to zrozumiesz o czym piszę.

    Odpuść sobie już taktykę nieprzyjmowania mandatów bo to droga kiepska. Jak już łamiesz przepisy (nie polecam przeginać) to upewnij się, że nic na ciebie nie czai za rogiem.
    Opisywałeś sytuację jak wyjeżdżałeś z parkingu. Gdybyś nie miał z nimi na pieńku to by Cie nie zatrzymali. Sam na siebie bata kręcisz. Złośliwi ludzie są wszędzie w każdym zawodzie. Ja znam dwóch nie miłych Panów Policjantów, a cała reszta z mojego miasta jest nawet w porządku (i nie raz chcieli by się pośmiać, a nie mogą) chodź nie raz mają swoje odchyły i zdeczka przeginają robiąc np. kontrole komuś co siedzi sobie spokojnie w samochodzie na stacji benzynowej.

    Tak na koniec to nie idź z nimi na udry. Zlewaj ich na ulicy, idź na kurs by wymazać parę punktów karnych i staraj się ich unikać, a gdy stoisz w złym miejscu upewnij się, że nie ma ich w pobliżu.
    Właśnie dopiero uświadomiłem sobie, że mogłem ich olać i jechać dalej jak stanąłem na parkingu. Nie lubią mnie dlatego, bo widzą, że mam *****ane na nich i nieraz widziałem jak wychodzili z siebie, prawie im piana z pyska leciała. Najbardziej mnie rozbawiła sytuacja na parkingu, właśnie wtedy gdy zatrzymał mnie ręką jak powiedział "tydzień temu 500zł, teraz 200zł" (nikt z tych dwóch mnie nie kontrolował) - odpowiedziałem mu, że fajny mają przepływ informacji, szkoda tylko, że wtedy kiedy nie jest to konieczne. A gdzie załatwia się ten kurs, który wymazuję parę punktów? Udam się na niego, gdzieś w połowie kwietnia, bo wtedy kasują mi się 4 punkty, potem odejdą 6 i znowu będzie fun 100%

  2. #17
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Punkty zmniejszasz tam gdzie zdawałeś prawko. W WORDzie. U mnie są np. co dwa tygodnie w czwartek, musisz się dowiedzieć jak u ciebie to wygląda.

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No i widzisz tutaj Twój błąd ja bym po prostu ich olał i pojechał dalej.

    Mandaty masz głupie ale powodowane przez to, że Cie nie lubią. Ustępując im teraz dasz im satysfakcje, walcząc z nimi w ten sposób dalej dajesz im zabawę oraz premię do wypłat za ilość mandatów i skuteczność. Obierz inną drogę. Możesz sobie z nimi igrać (jak to lubisz) i jednocześnie być bezkarnym. Jak się ogarniesz to zrozumiesz o czym piszę.

    Odpuść sobie już taktykę nieprzyjmowania mandatów bo to droga kiepska. Jak już łamiesz przepisy (nie polecam przeginać) to upewnij się, że nic na ciebie nie czai za rogiem.
    Opisywałeś sytuację jak wyjeżdżałeś z parkingu. Gdybyś nie miał z nimi na pieńku to by Cie nie zatrzymali. Sam na siebie bata kręcisz. Złośliwi ludzie są wszędzie w każdym zawodzie. Ja znam dwóch nie miłych Panów Policjantów, a cała reszta z mojego miasta jest nawet w porządku (i nie raz chcieli by się pośmiać, a nie mogą) chodź nie raz mają swoje odchyły i zdeczka przeginają robiąc np. kontrole komuś co siedzi sobie spokojnie w samochodzie na stacji benzynowej.

    Tak na koniec to nie idź z nimi na udry. Zlewaj ich na ulicy, idź na kurs by wymazać parę punktów karnych i staraj się ich unikać, a gdy stoisz w złym miejscu upewnij się, że nie ma ich w pobliżu.
    Dobre te twoje rady ale nie w przypadku nie reformowanego kolegi, już dawno pisałem mu że jak zadarł i to jeszcze w tak małym mieście to polecą z nim po bandzie i nie wiem jak by się stawiał i co nie robił to ma przesrane, więc albo pokora i dzieńdobry albo prawko odda szybko, dojdą koszta, przegrany jesteć Sing0r na całej linii.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Powiem tak czy to będzie policjant, czy komornik, czy urzędnik skarbowy czy nawet Pani z ZUS-u to wszyscy jesteśmy ludźmi tylko niektórzy z nas posiadają inne kompetencje ale wszyscy jesteśmy lepieni z jednej gliny. Jako Polacy jesteśmy narodem dosyć nerwowym nieustępliwym próbującym pokazywać co ja mam i potrafię ale jesteśmy ludźmi i tylko odpowiednie podejście może złagodzić karę lub załatwić pozytywnie coś co może nie być takie łatwe i oczywiste. Zrozum to i naucz się tego a będziesz mógł czasami "manipulować" ludźmi w pozytywnym znaczeniu i osiągniesz to co mogłoby nie być osiągalne. Zauważ, że ty jesteś uparty na nich i mówisz "ni ch**a ja im pokaże" oni reagują teraz tak samo jak ty tylko, że to oni posiadają kompetencje, które tobie mogą zaszkodzić a nie im. Jak to kiedyś zrozumiesz zauważysz, że można prawie wszystko załatwić i życie wcale nie jest takie złe.

  5. #20

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Wielkopolska/Lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    54
    Kurs odbywa sie w WORD (przecięnie raz w miesiącu lub co 2 tyg - w zależności o wielkości miejscowosci w ktorej miesci się WORD).
    Kurs kasuje - 6 pkt. Można go odbyć 1 raz na 6 miesięcy. Trwa ok 8 godz.

    Co do zmian, to tego co słyszałem, to od pryszłego roku nię będzie już tych kursów. Zamist tego po zdobyciu w ciagu roku przez delikwenta ponad 24 punktów jest on kierowny na szkolenie, bez utraty prawa jazdy. Następnie dostaje okres 5 lat w którym nie może przekroczyć kolejnych 24 punktów. W przypadku przekroczenia traci on prawo jazdy.

    Jednoczenie jeżeli w pierwszym roku nie przekroczy 24 punktów, to ulegają one tak jak obecne zatarciu po okresie 1 roku - dotyczy opcji przed szkoleniem.

  6. #21
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Świadomie pchać się pod zakaz, bo wszyscy tak robią i to jeszcze pod komendę? Nie wiem czemu uważasz, że się czepiają czy ze mną jest coś nie tak? Policjanci to też ludzie, a jak komuś nie chce się przejść minutę czy 5, to niestety trzeba później płacić. Parkowanie u mnie w mieście do łatwych nie należy, bo wszędzie brakuje miejsc, ale czasem lepiej przejść się te 5 minut, zatrzymując się kawałek dalej, a jednak nie płacić mandatu, bo kręcą się ciągle i wypisują mandaty cały czas. Jakoś co dwa dni spotykam straż miejską jak po kolei lecą po tych co stoją, bo inni stali

    Bardzo dobrze, że zgarniają ludzi za rozmowę przez telefon, niedługo mają to zaostrzyć do 5 pkt. Sam dostałem przez takiego w tył, a znajoma została potrącona na przejściu i właśnie w obydwu przypadkach koleś gadał przez komórkę. Kup sobie słuchawki, zestaw słuchawkowy czy coś podobnego jak już musisz odbierać w samochodzie telefony.

    Jaaqob, dobrze piszesz

    Kolega jak zadarł z policją w małym mieście, po kilku dniach wybrał się do komisu i zmienił samochód, stary oddał i kupił całkiem inny. Też jest jakieś wyjście. Pewnie za wiele TT nie masz w mieście, dlatego nie ma się co dziwić, że ze sobą rozmawiają, zwłaszcza jak ktoś podskakuje i nie przyjmuje mandatu. Dla nich to jest więcej papierkowej roboty i też są tym wkurzeni.

  7. #22
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    singl0r skoro masz (jeszcze) prawko to wychodzi ze masz min. 18 lat, Twoje posty dotyczace Policji wygladaja natomiast na jakies 12-13 swieczek na torcie,
    odszczekujesz sie przy kazdej okazji mundurowym, a pozniej zdziwienie ze grzywna wpadnie? no ale co tam za mandat zaplaci mama bo jestes na utrzymaniu? czad, jest sie faktycznie czym pochwalic...
    inna sprawa, ze jeszcze raz natkne sie na Twoje "psy" w jakims poscie a osobiscie poprosze administracje o jakis urlop, bo nijak pasuja te epitety do poziomu forum i piszac dosadnie mocno mnie to juz wkur**a
    milego

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #23
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Specjalnie dla niego jednak przygotowana jest opcja- nie jestem w stanie wskazać kto prowadził, wieć płacę 500 i nie mam pkt'ów
    Wracajac jednak do tematu, jestes pewien ze tak jest? O ile wiem, jesli nie rozpoznasz kierujacego to sprawa zazwyczaj konczy sie w sadzie, gdzie dochodza inne koszty.

  9. #24
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Wracajac jednak do tematu, jestes pewien ze tak jest? O ile wiem, jesli nie rozpoznasz kierujacego to sprawa zazwyczaj konczy sie w sadzie, gdzie dochodza inne koszty.
    kluczowe jest tu "wieć płacę 500"
    jesli "nie wiesz" ale placisz to nie ma punktow i sadu,
    jesli nie wiesz i nie placisz bo twierdzisz, ze to nie ty, sprawa idzie do sadu - punktow i tak nie bedzie, ale zaplacisz wiecej niz 500 zl za zawracanie d*** sedziemu

    "Love Them BOTH" - M.

  10. #25
    Awatar Tommo
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Wracajac jednak do tematu, jestes pewien ze tak jest? O ile wiem, jesli nie rozpoznasz kierujacego to sprawa zazwyczaj konczy sie w sadzie, gdzie dochodza inne koszty.
    Jestem pewny, osobiście dostałem poleconym taki formularz do wypełnienia. Grzywna za niewskazanie osoby kierującej wynosi 500zł, czyli tyle co maxymalny mandat za prędkość. Zaznaczyłem tą opcję i dostałem 500zł mandatu bez 10 punktów, które dostałbym przyznając się do prowadzenia.
    W liście nawet zdjęcia nie było, tylko data, godzina, jakie auto i ile przekroczyłem.

    Link z pierwszej lepszej strony "strażackiej"
    http://sg.kesowo.pl/index.php?option...d=76&Itemid=71

    Przypadek 3
    Ostatnio edytowane przez Tommo ; 20-03-2012 o 01:33

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W tamtym roku dostałem pamiątkę z podróży poślubnej przez zananą w całej Polsce gminę Sulechów, zdjęcie od tyłu widać że z jakiegoś śmietnika, lub innego wynalazku, za 70 na 50tce zaproponowano mi mandat 200zł i 4punkty. lub 300 bez punktów. wezwanie do zapłaty dostałem po upływie 30dni, co powinno skutkować przekazaniem sprawy, no ale co tam, kasa to kasa więc trzeba dębić bo na skarb państwa by poszło, a tak to będzie na premie dla pracowników gminy, olałem sprawę, bo wiem dobrze że naginają prawo, oni też o tym wiedzą, skoro po pół roku przysyłają kolejną prośbę o zapłatę na konto gminy, strasząc sądem i takimi tam, myślę no skoro im zależy to po negocjuje trochę, bo predzej czy pozniej koszty i tak by były i raczej większe, zaproponowałem 200zł bez wskazania sprawcy i bez pnkt. no i oczywiście z moimi oczekiwaniami przysłali zgodę i znowu nr konta gminy, myślałem o zejściu na 100zł pewnie by się zgodzili, bo lepszy wróbel w garści, ale darowałem sobie zapłaciłem i sprawę zakończono.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Świadomie pchać się pod zakaz, bo wszyscy tak robią i to jeszcze pod komendę?
    Nie pod komendą, po prostu perfidnie zauważyli między innymi moje auto stojące tam i czekali, bo tyle mają do roboty

    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Pewnie za wiele TT nie masz w mieście, dlatego nie ma się co dziwić, że ze sobą rozmawiają, zwłaszcza jak ktoś podskakuje i nie przyjmuje mandatu.
    TT w całym powiecie miechowskim jest tylko jedno, moje.

    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    singl0r skoro masz (jeszcze) prawko to wychodzi ze masz min. 18 lat, Twoje posty dotyczace Policji wygladaja natomiast na jakies 12-13 swieczek na torcie,
    odszczekujesz sie przy kazdej okazji mundurowym, a pozniej zdziwienie ze grzywna wpadnie? no ale co tam za mandat zaplaci mama bo jestes na utrzymaniu? czad, jest sie faktycznie czym pochwalic...
    inna sprawa, ze jeszcze raz natkne sie na Twoje "psy" w jakims poscie a osobiscie poprosze administracje o jakis urlop, bo nijak pasuja te epitety do poziomu forum i piszac dosadnie mocno mnie to juz wkur**a
    milego
    O ile wiem, nie każdy musi darzyć sympatią "policję" niezależnie od tego ile ma lat chyba, nie? Szczególnie tą u mnie, jak miałem tą kontrole przechodziła grupka osób drąc japę w kierunku policji "JEBA... POLICJE" etc - dosłownie "śpiewali" przez dobrą minute - udali, że nie słyszą Ta u mnie musi sobie wyrobić czymś statystyki, no niestety. No raczej tylko na papierze jestem na utrzymaniu rodziców, bo daję rade bez ich kasy i na swoje przyjemności zarabiam sobie sam, tak samo nikt nie płaci za mnie grzywn/mandatów - tak więc daruj sobie.

  13. #28
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    LUDZIE NIE PŁAĆCIE ZA NIERÓBSTWO STRAŻY I POLICJI
    dostajesz zdjęcie na którym nie widać kto prowadzi? Prawnie Twoim obowiązkiem jest podać kto w danym czasie mógł prowadzić. Jak nie podasz, to płacisz grzywnę za nie wskazanie kierującego, a nie za prędkość. Tyle, że Twój samochód mogły prowadzić np 3 osoby w tym czasie i oczywiście żadna nie pamięta, czy to akurat wtedy siedziała za kółkiem. To ich obowiązkiem jest udowodnić kto feralnego dnia popełnił wykroczenie. Straszą, że oddadzą sprawę do sądu? Proszę bardzo. Sąd umorzy sprawę, bo Ty nie masz obowiązku zapisywania komu pożyczyłeś samochód. Poszukajcie w internecie np. tego - Sygn. akt VII W 223/09 Jedno z postanowień sądu o umorzeniu takiej właśnie sprawy. To co radarowcy robią to ewidentne nadużycie, wręcz straszenie właściciela samochodu, żeby wpadła kasa do gminy. Co to za kara po 3 miesiącach? Przyjdź kiedyś do domu i wlej np. swojej żonie/mężowi mówiąc: to za tę szklankę, którą być może stłukłaś/łeś 3 miechy temu. Czujecie absurd?

  14. #29
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    Jest na to wszystko jedna dobra rada... "noga z gazu, linia ciągła jest święta i nie parkować na zakazie"... ja 10 miesięcy jeździłem z 18 punktami (dwa rozdania po 10 i 8 punktów, było to jakieś 2,5 roku temu) i po tym całkowicie zmieniłem styl jazdy, początkowo z konieczności z obawy przed utratą prawka, a później z przyjemności, bo jeździ mi się lepiej, przyjemniej i co najciekawsze mniej się męczę na długich trasach(nawet jeśli jadę 15-20 minut dłużej), bo po prostu nie muszę się skupiać na tym czy przypadkiem nie ma radaru ustawionego w jakiejś wsi za przystankiem lub czy nie nagrają mnie na wideorejestrator... i zwyczajnie cieszę się jazdą i trasą... (oczywiście zdarzają się jakieś sytuacje, że zwyczajnie się człowiek zapomni lub zagapi i coś wpadnie na konto ale wtedy mogę mieć pretensje tylko do siebie).
    Jaaqob bardzo dobrze to ujął w tych paru słowach i ja też podobnie uważam. Odpowiednie nastawienie do ludzi nawet gdy czeka nas kara, czasem także udanie głupka jeśli trzeba, a przede wszystkim pozytywne nastawienie może wiele zmienić i załatwić rzeczy niemożliwe na pierwszy rzut oka.
    Singl0r moim zdaniem jeśli nie zmienisz nastawienia chociaż troszkę, to po prostu mówiąc dosadnie powolutku wypunktują Cię i przegrasz na punkty.
    Ostatnio edytowane przez pr2emo ; 20-03-2012 o 10:10 Powód: literówka

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wyjec Zobacz posta
    LUDZIE NIE PŁAĆCIE ZA NIERÓBSTWO STRAŻY I POLICJI
    dostajesz zdjęcie na którym nie widać kto prowadzi? Prawnie Twoim obowiązkiem jest podać kto w danym czasie mógł prowadzić. Jak nie podasz, to płacisz grzywnę za nie wskazanie kierującego, a nie za prędkość. Tyle, że Twój samochód mogły prowadzić np 3 osoby w tym czasie i oczywiście żadna nie pamięta, czy to akurat wtedy siedziała za kółkiem. To ich obowiązkiem jest udowodnić kto feralnego dnia popełnił wykroczenie. Straszą, że oddadzą sprawę do sądu? Proszę bardzo. Sąd umorzy sprawę, bo Ty nie masz obowiązku zapisywania komu pożyczyłeś samochód. Poszukajcie w internecie np. tego - Sygn. akt VII W 223/09 Jedno z postanowień sądu o umorzeniu takiej właśnie sprawy. To co radarowcy robią to ewidentne nadużycie, wręcz straszenie właściciela samochodu, żeby wpadła kasa do gminy. Co to za kara po 3 miesiącach? Przyjdź kiedyś do domu i wlej np. swojej żonie/mężowi mówiąc: to za tę szklankę, którą być może stłukłaś/łeś 3 miechy temu. Czujecie absurd?
    Absurd to mało to jest naginanie prawa ze strony Straży Miejscowej ogólnie to zapłaciłem dla świetego spokoju nie mam głowy ani chęci do zabawy w kotka i myszkę 200zł można przeboleć, po za tym zaraz za kila km złapała mnie policja na laser, gdyby zaczęto drążyć sprawe można by udowodnić, że to ja kierowałem pojazdem.
    Kolega ostrzegał mnie abym nie jechał przez Bory Tucholskie, bo jeden przejazd może skutkować utratą prawka, nie wierzyłem, więc postanowiłem przekonać się i to co tam się dzieje to masakra 12 kontroli, 2x mandat, a ile śmiecioradarów to nie wiem, na deser odpadająca głowa motocyklisty przy czołowym ok 100m prze de mną
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 20-03-2012 o 13:29
    Znowu TT znowu Cabriolet

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •