Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Grzybek PCV na odmie 06A 129 101

  1. #1
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295

    Grzybek PCV na odmie 06A 129 101

    Cześć!

    Wiek ktoś na jakiej zasadzie działa ten zaworek PCV na odmie który przypomina grzybek Ma dwa wyjścia: jedno na odmę drugie do TIP. Wymontowałem to i zupełnie nie czaję jak to działa. Nie ma tam żadnej części ruchomej a jak zajrzymy do środka to widać tulejkę z otworem i na niej jest sprężynka jednak ta tulejka jest jednolitą częścią zaworka i ona się nie porusza:/ Jakby ktoś mógł mi wyjaśnić zasadę działanie tego żebym mógł sprawdzić czy prawidłowo funkcjonuje to byłbym wdzięczny!

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Służy on do redukcji podciśnienia jakim odpowietrzana jest skrzynia korbowa .
    W TIP-ie jest zawsze podciśnienie i oczywiście przy wysokich obrotach jest większe niż potrzebne do odpowietrzania silnika , wtedy właśnie zaworek w tym grzybku zmienia pozycję czyniąc przepływ bardziej restrykcyjny co z kolei obniża podciśnienie jakim odpowietrzany jest silnik .

    Chcesz zobaczyć jak to działa to włóż do ust boczny króciec i mocno wciąg powietrze
    Wypadało by to umyć wcześniej bo opary i osad przepracowanego oleju sa szkodliwe dla zdrowia







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    hehe, spoko Arttur dzięki za rozjaśnienie Może skuszę się na mała inhalację oparami

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    W takim razie lepiej pozostawic go kiedy montujemy catch tank???

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Testując kilka konfiguracji doszedłem do wniosku to że lepiej jest go zostawić .
    W sumie ludzie to masowo wywalają przy montażu catch tanka i nic się nie dzieje jednak z tym zaworkiem tank lepiej spełnia swoją role .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Testując kilka konfiguracji doszedłem do wniosku to że lepiej jest go zostawić .
    W sumie ludzie to masowo wywalają przy montażu catch tanka i nic się nie dzieje jednak z tym zaworkiem tank lepiej spełnia swoją role .
    czy wystarczy wyczyscic stary? czy wskazane jest kupno nowego jesli chce go zostawic przy catch tanku ?

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    40
    Ja bym zostawił stary, tylko dobrze wyczyścić i musi być dobrze, zresztą jutro się przekonam bo dzisiaj się zabrałem za wiosenne porządki pod maską i mam nadzieje że do jutra to ogarnę...

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak nie jest gdzieś pęknięty i przy teście '' paszczowym '' działa to można wyczyścić i zostawić .
    Nie mniej jednak nie jest to droga cześć







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Fajnie że w końcu znalazłem jak działa ten grzybek bo zawsze sie nad tym zastanawiałem, nawet jeździłem z nim do mechanika. Pytałem sie jak to działa, czy to sie jakoś powinno zamykać czy coś bo ja testowałem to na różne sposoby i nic sie nie ruszało w nim, a mechanik na to że bym sobie z tym dał spokuj bo to tak ma być, i jest dobre.

    Jeszcze raz spróbuje to przetestować tak jak artur napisał ale wydaje mi sie że na wszytkie sposoby próbowałem już i nic w moim sie nie ruszało.
    Przy okazji mam pytanie które mie bardzo ciekawi cz to może być przyczyną niskich wartości przepływki na wysokich obrotach??

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Kasprzyk19 Zobacz posta
    ............................
    Przy okazji mam pytanie które mie bardzo ciekawi cz to może być przyczyną niskich wartości przepływki na wysokich obrotach??
    Tylko w wypadku gdyby ta cześć była pęknięta i byłoby przez nią zasysane lewe powietrze do TIP-a






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    dzięki artur za informacje, ale jak by był pęknięty to pewnie byłby zawalony olejem zewnątrz.

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    no i wyciągnęłem swojego "grzybka" i nie działa, nic nie trzyma, nie zamyka się. A więc do wymiany.

    Powiedzcie mi troche na temat pracy tego grzybka jak są efekty gdy grzybek jest nie prawny?? jak wpływa czy wogóle wpływa jakoś negatywnie na silnik jak jest popsuty??
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 19-03-2012 o 19:06

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Chcesz zobaczyć jak to działa to włóż do ust boczny króciec i mocno wciąg powietrze
    Wypadało by to umyć wcześniej bo opary i osad przepracowanego oleju sa szkodliwe dla zdrowia
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jak nie jest gdzieś pęknięty i przy teście '' paszczowym '' działa to można wyczyścić i zostawić .
    jutro sie za to biore, czyli jak powinien, a jak nie powinien zachowac sie po wciagnieciu powietrza tym bocznym kroccem by sprawdzic czy jest sprawny ?

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak mocno pociągniesz za boczny króciec to słychać jak zawór się lekko przymyka i limituje delikatnie przepływ .
    Możesz też pociągnąć przez dolny ale zawór zadziała dopiero jak lekko przytkasz boczny króciec ..

    Kasprzyk19 myślę że przy niesprawnym zaworku po prostu więcej oleju dostaje się do dolotu . Jeśli jest pęknięty i bierze powietrze z zewnątrz to wiadomo , działa jak nieszczelność ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Kupie Odme grzybek !
    Przez maxim141 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •