Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 50

Wątek: Irlandia 2013 ?

  1. #31
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Ciesze się, że coś się tutaj ruszyło i mam nadzieję, że impreza w swoim czasie wypali (:
    Odnośnie promu czy eurotunelu (ale tylko do Anglii) to znalazłem, rzeczowy artykuł na stronie z cenami co koledzy wcześniej podrzucali. PROM CZY EUROTUNEL ?.
    Osobiście nie wiem co lepsze - na pewno wygodniejszy jest prom bezpośrednio z FRA do IRL.

    ps. obym zdążył z furą.

  2. #32
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    dalaczam sie:

    prom z francji do uk - 29 fuli na caly samochod , ale potrzebna bedzie jeszcze jedna przeprawa z uk do ira - jesli dobrze pamietam , na wysokosci birmingham gdzies w tych okolicach - cena okolo 125 fuli - to chyba byla najdrozsza cena (zalezy od daty i godziny przeprawy)

    jresli chodzi o ruch w uk. i w ira jest dokladnie taki sam , ale drogi sa gorsze niz tutaj....do jazdy latwo sie przyzwyczaic , my inaczej wchodzimy w ronda ....trzeba bardzo uwazac na predkosc....jezdzi sie autostradami wiec nie odczuwa sie tego ruchu , oczywiscie pas najwolniejszy i najszybszy jest inaczej jak w europie...jesli nie wiesz czy masz pierwszenstwo na skrzyzowaniu drog , ten z przeciwnej strony mrygnie Ci swiatlami ze mozesz jechac - czyli mrygniecie swiatlami to gest kultury a nie ostrzezenie o niebezpieczenstwie - hiii..policja....hiii...

    uwaga , nie stosuja kierunkowskazow!!!!!mozna latwo sie nadziac!!!
    czesto wymuszaja - glownie ciapaci....
    i jezdza bardzo wolno - przepisowo ...tutaj punkty sa na koncie od 3-5 lat , za 12 punktow zabieraja prawko na rok - to ciekawostki...

    pozdrawiam z uk


    promy uk - ira :

    przykladowy link :
    http://www.stenaline.ie/pib/efp.aspx...&sessionTest=Y

    prom z FISHGUARD z uk do Rosslere w ira najnizsza cena w tym dniu 150 euro (20.08.2012) czas ponad 3 godziny

    z Dover do promu okolo 550 km...

    mozna tez do dublina z Holyhead cena podobna , czas 3 godziny ale 600km z Dover do przeprawy....

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sveden76 ; 18-08-2012 o 12:14

  3. #33
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Te 428 Eur, jakie podałem to cena za obie strony. Czy podawane przez Was ceny promów też są w obie strony? I co z noclegiem? Być może prom za 214 Eur za osobę w jedną stronę z noclegiem jest jednak tańszy?

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:48 18-08-2012 ---------- EDYCJA

    A tu coś dla zmotywowania niezdecydowanych
    https://www.google.pl/search?q=irlan...w=1000&bih=704

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:26 18-08-2012 ---------- EDYCJA

    Tak sobie jeszcze myślę, że można by po drodze zobaczyć jakieś ciekawe miejsca, czy piękne trasy, nie musimy przecież jechać na krechę autostradami. Ja bym chętnie zahaczył o Wrocław, Pragę, Paryż. Następnie prom i zwiedzanie Irlandii. Z powrotem Londyn, Amsterddam, Berlin. Taka trasa (bez samej Irlandii) to 5000km i 6-8 noclegów (w Paryżu i Londynie po dwa). Mapkę tego możecie zobaczyć na Google Maps. Mam nadzieję, że dopiszecie kolejne fajne miejsca po drodze i zrobimy fajną podróż
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 18-08-2012 o 22:18

  4. #34
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    moje ceny promow sa w jedna strone....mozna wjechac do ira np w rosslere a wracac z dublina....

  5. #35
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Na tej stronce http://www.irishferries.com/ie/index-ie-fr.asp prom tam i z powrotem razem z kabinami z oknem kosztuje 366€
    Jestem zaskoczony bo sama przeprawa w jedna strone kosztuje tylko 119€ co jest moim zdaniem okazja bo jak ja płynąłem do IRL to placilem 400€ w jedna strone 4 lata temu
    Wiec panowie w tym przypadku koszta znacznie ida w dol

  6. #36
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    To fajna strona, bo pokazuje też zdjęcia różnych typów kabin od których zależy cena (+_50E), dobrze, że jest też opcja zmiany terminu (za 15E, ale przyda się, jeśli nie będzie pewności kiedy powrót). 2000km po drodze to paliwo za ok 500E, mamy więc ok 900E plus koszty noclegów drodze.

    Czy preferujecie szybki dojazd na prom i szybki powrót, czy raczej dłuższą (i droższą) trasę, jak zaproponowałem?

  7. #37
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Realistycznie
    Dystans to ok 5-7tyśkm ze zwiedzaniem itp czyli paliwo, prom, kwatery, jedzenie, dwie osoby plus auto 10tyś-12tyś zł, trzeba było by też zastanowić się nad terminem wyjazdu, czy miał by być to okres wakacyjny, wiosenny czy jesienny,no i myślę że przynajmniej dwa tyg, tak że nie jest to takie hop siup i już lecimy, dojdą naprawy aut po wyjezdzie, czyli po wginane błotniki itp, przydało by się już odkładać kasę, he he
    Warto poczytaćhttp://zielonairlandia.pl/inne-rodki...sugestie-1656/
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #38
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Tak jak ZUCZEK pisze, trzeba kolo 10tys szykowac na taka wyprawe wiec nie jest tak "hop do wozu i jedziemy" to znaczy wy jedziecie ;P
    Wycieszka nie musi obejmowac tylko IRL, bo mozna kilka fajnych miast po drodze zwiedzic

  9. #39
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    5-7 tys km to jakbśmy jeszcze Skandynawię lub Lazurowe Wybrzeże zaliczyli (ja nawet chętnie . Trasa mniej więcej prosto na Londyn, a powrotna łukiem przez Czechy (jaką narysowałem na http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...09f395ffc9de03 to 3700km (zakładam prom z FRA-IRA w jedną stronę) plus to, co w samej Irlandii. Sądzę, że łącznie 4-4,5 tys km wyjdzie, czyli mamy:
    - paliwo za ok 1000E - 500 E/os
    - ok 14 noclegów - ok 700 E/os
    - jedzenie/picie - ok 50 E/dzień= 700 E/os
    - prom FRA-IRA - ok 200 E/os

    Razem 2100 Euro = 8600zł/osobę. Plus jakieś opłaty za autostrady, nieprzewidziany wydatek i faktycznie ok 10tys/os należy szykować. Można powższe koszty ograniczyć (jak i zwiększyć oczywiście też).
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 20-08-2012 o 22:59

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie wiem jakim cudem wychodzi ci 4.5tyś, jak do Dublina masz 2400 w jedną stronę, a gdzie jeszcze zwiedzanie, Lazurowe zaliczyłem TT w tamtym roku i wyszło mi prawie 5 tyś a dojechałem tylko do Marsylii.
    W każdym bądz razie jeżeli chodzi o mnie, to biorę pod uwagę takie wakacje w przyszłym roku, jako jedną z możliwych, o których myślę, na pewno przydało by się kilka dni plaży gdzieś, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie dalej.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 21-08-2012 o 14:08
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    To nie "mi" wychodzi tylko tak pokazuje Google Maps - zerknij na mapkę, jaką już 2x tu wskazywałem - Irlandia 2013 - Google Maps Dokładnie 4400km (w jedną stronę prom FRA-IRA, plus to, co w Irlandii). Nie mam zamiaru się sprzeczać, przecież nie o to chodzi, tylko by znać dobrą wartość.

  12. #42
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Realistycznie
    Dystans to ok 5-7tyśkm ze zwiedzaniem itp czyli paliwo, prom, kwatery, jedzenie, dwie osoby plus auto 10tyś-12tyś zł
    Hmmm, dla mnie ten przybliżony koszt jest zaporowy (nie mówię, że nie prawdziwy). Biorąc pod uwagę zakup samochodu w okolicach wakacji 2013, może nawet we wrześniu + ubezpieczenie to mogę nie podołać. A nie chciałbym odpuszczać tej wyprawy. Co do zahaczenia o parę dodatkowych miejsc to jestem jak najbardziej za. Nie naskakujcie na mnie ale szkoda, że data wyjazdu nie omsknęła mi się na 2014.

  13. #43
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Możliwe oszczędności to noclegi (szybkie skoki z dwoma noclegami, spanie w motelach, ew. w aucie), zabranie niskich pasażerów na tył (udział w benzynie i promie), zabranie prowiantu/napojów. Kazdy jakoś sam musi pokombinować, jak chce zaoszczędzić

  14. #44

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Itinéraire Varsovie Dublin - ViaMichelin

    dojazd okolo 530€ +prom
    911 Kiler

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Motele rzecz jasna, a i tak tanio nie będzie, spanie w samochodzie i dwoje pasażerów na tył, to w przypadku gdy bym jechał TT odpadają, pewnie nie tylko u mnie, jakoś nie wyobrażam sobie tego nawet w Coupe, no chyba że będzie to para chińczyków.
    BLERX jakoś wcale ci się nie dziwię, dlatego chciałem przybliżyć koszta, aby każdy mógł zobaczyć swoje możliwości, zanim bez zastanowienia krzyknie JADĘ na 100% ja też nic nie obiecuję bo nie jest to wypad na mazury, a koszty mogą zbliżyć się do ceny MK1 po okazyjnej cenie z lpg. od nie palącej pani, z minimalnym przebiegiem.

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:46 21-08-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez eb84 Zobacz posta
    Przestałem korzystać z tej mapy bo czasem głupoty pokazuje, mogli by chociaż zaktualizować, że jest autostrada A2 do Wa-wy, a nie Poznań-Konin.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Pojeżdżawka- Ułęż - 20.07.2013
    Przez remigiusz w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 06:38
  2. Wiosenny KONKURS 2013
    Przez Jambolek w dziale Nasze Auta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 22:46
  3. Zlot TT - Pieczyska 2013
    Przez STELMI w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 537
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 13:51
  4. 1 czerwca 2013 - SPOT TT
    Przez Jaqob w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 10:29
  5. WOŚP 2013 - Kraków - Moto orkiestra 13.01.2013
    Przez Wilczyca w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •