Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Sprawy kupna auta - proszę zaglądnąć

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73

    Sprawy kupna auta - proszę zaglądnąć

    Kupiłem kilka dni temu Audi TT, wszystko cacy-pięknie ładnie 180 Q - silnik żyleta, ale po kupnie auta i kilkuset KM i wyższych prędkościach wyszło dużo nieprawidłowości. Sprzedający potwierdzał extra stanie i obiecywał a nawet gwarantowałże nie jest potrzeby żaden wkład finansowy w sprawy tech. auta bo wszystko jest cacy itd.

    Niestety są nieprawidłowości z światłami, przednimi łożyskami i wg. serwisu również z półosią która jest delikatnie skrzywiona dlatego też występują duże bicia auta. Wg. nich auto zahaczyło duzą dziure, ale bez większych konsekwencji.

    Mam pytanie jak wygląda sprawa z zerwaniem umowy gdyż auto inaczej "wygląda" niż to sprzedający mówił itd. Ze tak powiem towar jest niezgodny z opisem:]

    Ewentualnie myślę o częściowym pokryciu kosztów naprawy usterek przez sprzedającego po ustaleniu, ale póki co mam pytanie jak to wygląda to z tą umową.

  2. #2

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    mialem podobna sytuacje ;] kupile ttke bardzo tanio, bez nakladow finansowych heh, oczywiscie samochod byl bity wiec bylem nastawiony na koszta, ostanio wymienilem doslownie wszystkob w zawieszeniu ;] do naprawy jeszcze szyby i esp ale i tak sie oplacalo... wymienilem wszystkie elementy metalowo-gumowe, zawieszenie perfect, ale zaplacile 1300 za samo zawieszenie, polos byla tez skrzywiona, powiem ci ze ciezko ci bedzie z zerwaniem umowy...... Trzeba troche nad nia popracowac, sprawdzic na Vag'u wymienic pare rzeczy i dopracowac.... Widze ze jestesc z katowic, niedalego mnie Jak cos to pisz na PM, postaram sie pomoc i doradzic..., co do strony prawnej nie pomoge chyba ze moj znajomy adwokat wroci z urlopu (4 wrzesnia) i powie co i jak...Pozdrawiam
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    W umowie pewnie jest zapis "kupujacy zapoznal sie ze stanem technicznym ble ble ble"... Jak kupiles ponizej 50.000 to na bezwypadek sie nie nastawiaj, tylko kulaj sie do serwisu niech ci od razu powiedza co trzeba zrobic.

    Masz jakies foto auta?

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    zgadzam sie z killazem, ja kupilem ponizej 50... trzeba sie liczyc z tym ze trzeba samochodzik dopracowac.... ta polos wymien od razu bo ci wybije reszte zawieszenie, w gorszym wypadku skrzynie biegow... zawieszenie sprawdz i powymieniaj czesci, swieca ci sie jakies kontrolki? sprawdz dokladnie pod maska blotniki i plastiki, bedzie widac ze jest szpachla inny lakier.... pekniete plastiki, ja niedlugo wrzuce zdjecia mojej.... moja dostala uderzenie w prawy blotnik, obrocila sie i uderzyla prawym tylem, zawieszenie zrobione na cacy, teraz lakiernik, potem niestety jeszcze troche elektroniki, ale samochod kupilem ponizej 50.... quattro z przebiegiem 44000 bez przekrecania licznika...
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Na umowie jest że sprzedający ocenia stan samochodu bla bla bla i że kupujący zapoznał się ze stanem tech, tylko że są to wady ukryte o których musiał wiedzieć sprzedający. Jeszcze zapewniał i gwarantował że wszystko jest Ok, nie potrzeba żadnych nakładów finansowych, pokazywał ostatnie przeglądy itd. Bicie w aucie zaczynało się już przy 120km/h więc nie wieże żeby tego nigdy nie zauważył, a nawet mówił że auto miało kilka dłuższych tras.

    U mnie auto jak to powiedzieli w serwisie i jeszcze jeden magik od aut ze tt-ka miała mocne hamowanie (ubytek ogumienia w jednej cz. opony)i wpadła w jakąś dziurę na drodze lub coś podobnego. Bo cała karoseria: zderzaki, listewki i inne elementy nie naruszone.

    Oprócz tego problem z pływakiem, zapowietrzył się ale to takie dod. usterki, problem z oświetleniem - bezpieczniki lub jakiś element przetwornicy, ale to dziś będę robił i od razu go mył i wtedy mogę wrzucić fotki.

    Ogólnie to z samochodu jestem tak w 80% zadowolony, bo silnik to naprawdę chodzi jak z fabryki, quatro naprawdę fajna sprawa ale kasy trzeba trochę włożyć żeby wiedzieć czym się jeździ

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    dokladnie.... ja tez tak 89% ;p, no niestety nie kazdy ma takie finanse zeby sprawic sobie niebita ttke....
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Hmm..skoro mechanik wszedl pod auto i zauwazyl problem to nie jest to wada ukryta... To sa wszystko rzeczy ktore mozna bylo sprawdzic jadac do serwisu albo robiac rundke autem.. Sprzedajacy latwo sie moze wykrecic mowiac ze o wszystkim wiedziales bo powiezdial (co potwierdziles podpisujac sie pod umowa) lub ze stalo sie to juz po tym jak ci go sprzedal.. To ze "bije" to sprawa totalnie przegrana, bo przeciez to nawet bez zadnej wiedzy technicznej mozna bylo sprawdzic przed podpisaniem umowy..

    Kantujacych w ogloszeniach jest wielu, kazde auto jest igla, tu masz podobny parametrami do twojego
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3257979
    standardowo w opisie "serwisowany w ASO, sprowadzony, bezwypadkowy" a nie trzeba sie dlugo przygladac zeby sie zorientowac ze byl bity przodem (przynajmniej), bo o ile wymiana grilla na inny to mogl byc objaw tuningu, to kierownica od audi a3 juz nim nie jest

    [ Dodano: Pią Sie 24, 2007 9:26 am ]
    Cytat Zamieszczone przez Ankus
    Oprócz tego problem z pływakiem, zapowietrzył się ale to takie dod. usterki, problem z oświetleniem - bezpieczniki lub jakiś element przetwornicy, ale to dziś będę robił i od razu go mył i wtedy mogę wrzucić fotki.
    Jakiego typu to sa problemy, czym sie objawiaja?

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Problemy z ośw. dzisiaj spróbuję naprawić.

    Rundka autem była ale bicie zaczyna się przy 120-130 ale te remonty na dorgach nie pozwalają nawet się rozpędzić. No wiem że zawaliłem bo nie wyszło to wszytko jeszcze na miejscu, narazie myślę jak to naprawić.

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    jak ja kupowalem swoja nie sprawdzilem czy klima dziala, okazalo sie ze nie dziala,moj blad.. zawsze czlowiek jedzie podniecony i nie mysli racjonalnie ja swoja kupilem sporo taniej niz inne chodza bo okolo 45tys...z przebiegiem 100tys...

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Kurcze za 49 - 45 TT Q i nazekacie jeszcze Ja nie bede mowil ile za swoja zaplacilem 180FF i stan jak igla.

  11. #11

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    ta kierownica z a3 to dobry zart ;ppp, ale to jest standart.... tanie tt kupowane w polsce 'bezwypadkowe".... ludzie sprowadzaja z niemiec, szwajcari, naprawiaja i sprzedaja.... skoro mowa o cenach to ja kupilem za 40-- ale z nastawieniem na naprawy ;], samochod byl na niemieckich rejestracjach... naprawiony tylko tak zeby jezdzil i wgniecenia i zarysowania zostaly przez wlasciciela potraktowane akrylowym sprayem do felg ;ppp, wiec prowizorka, zeby zachowac widoczne uszkodzenia.... bez ukrywania wad....
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  12. #12
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Ankus
    Bicie w aucie zaczynało się już przy 120km/h więc nie wieże żeby tego nigdy nie zauważył
    nie wieże żę Ty nie zauważyłeś,kupiłeś auto w "worku"?

  13. #13
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Ankus, a skad wiesz, ze nie byla po prostu bita? Twoje TT nie jest jeszcze takie stare, by przytrafialy mu sie jakies dziwne usterki. "Przelec" samochod testerem do lakieru - to najprostsza metoda na sprawdzenie czy byla bita. To ze wszytsko jest na swoim miejscu, jeszcze o niczym nie swiadczy. Przejezdzalem ostatnio ul. Polnocna w lublinie i zauwazylem TT w komisie. Z ciekawosci poszedlem je obejrzec (mialem tester przy sobie bo kupuje inne auto). Z zewnatrz wygladala OK. Powiem tak: przod i tyl ULEPIONY ze szpachli ;] konkretnie mowie o tej TT http://sukces-lublin.gratka.pl/ogl/2241.html . Dodatkowo cena ma uwiarygodnic to, ze jest bezwypadkowy ;] Acha, zwroccie uwage jaka ma fajowa kierownice hmm... ciekawe czemu bezwypadkowe tak maja pozdrawiam.

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Hym ja dalem sporo wiecej I dzisiaj tak postanowilem oczyscic klime bo znalazlem super preparat szybko bezbolesnie latwo. I na oslownie aluminiowej od radia z napisem tt od wewnetrznej strony znalazlem zielona nalepke ( jak w sklepach ) ale zamiast ceny byla data dzien miesiac rok. A rocznik mojego samochodu byl. Sprawdzal ktos z was czy macie to samo? Zrobie skan tej nalepki i wystawie.

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    Z ciekawosci poszedlem je obejrzec (mialem tester przy sobie bo kupuje inne auto). Z zewnatrz wygladala OK. Powiem tak: przod i tyl ULEPIONY ze szpachli ;] konkretnie mowie o tej TT http://sukces-lublin.gratka.pl/ogl/2241.html . Dodatkowo cena ma uwiarygodnic to, ze jest bezwypadkowy ;] Acha, zwroccie uwage jaka ma fajowa kierownice hmm... ciekawe czemu bezwypadkowe tak maja pozdrawiam.
    Po prostu "witki opadaja" jak sie oglada takie cuda i jeszcze "bezwypadkowy" jak wszedzie, powinni zamykac za takie cos
    ttless..

Podobne wątki

  1. Pomoc -Umowa kupna / sprzedaży a wady ukryte
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 00:53
  2. proszę o wycene auta
    Przez kblaszczyk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2008, 08:19
  3. może jest ktoś chętny do kupna?
    Przez kondi w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •