Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Hamulce. Pilnie!

  1. #1
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356

    Hamulce. Pilnie!

    Czołem, potrzebuję pilnie porady.

    Dziś podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka ESP (w sensie trójkąt otoczony strzłką) i nie można go było wyłączyć, zniknął po ponownym uruchomieniu auta.

    Zrobiłem scan własnie i wywalilo mi

    Brake pressure release solenoid (F84) 35-10 Intermittent
    (kodu bledu dokladnego nie pamietam, a skasowałem blad)

    Jak wciskam pedał hamulca to słychac takie sykniecia, jakbym pompował dziurawą pompką, jednak nie ma zauważalnej roznicy w hamowaniu.

    Pytanie moje, czy dojade do mechanika z tym i o co chodzi? Na gwałt potrzebuję dzisiaj auta z rana, a boję się jechać.

    Znalazłem temat pododbny do mojego, jednak, nie widzę tam konkretnej odpowiedzi. Arturr napisalbys jak odpowietrzyc uklad za pomocą Vag? bo tam chyba nie napisales w koncu.
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 17-03-2012 o 03:24

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133
    Jeśli słychać syknięcia to być może jest powietrze w układzie.Jakieś rozszczelnienie.W takim przypadku jazda z taką awaria nie jest zbyt bezpieczna,szczególnie po nagrzaniu hamulców.Powietrze jest ścisliwe i spadnie efektywność hamowania.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Odpowietrzanie vag-iem sobie daruj auto musiałoby być na podnośniku bo nie może dotykać wtedy kołami do podłoża ale to i tak nie zastąpi tradycyjnego odpowietrzania. Kiedyś próbowałem vagiem odpowietrzać i lipa była :/ dopiero ręczne odpowietrzanie pomogło.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pewnie już musztarda po obiedzie bo wspomniałeś że wybierasz się do mechanika ....
    Brake pressure release solenoid (F84) jest zamontowany wewnątrz serwa i niestety jak padnie to trzeba wymienić serwo .
    To co słyszysz to pewnie powietrze używane do wspomagania układu , nie ma to za wiele wspólnego z odpowietrzaniem hydraulicznego układu hamulcowego .

    Vagiem można odpowietrzyć pompę i układ ABS , nie zastąpi to jednak klasycznego odpowietrzania układu hamulcowego tak samo jak klasycznym sposobem nie odpowietrzysz pompy i układu ABS ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Hej. Dotarłem do domu z mieszkania, nie widzę generalnie roznicy w hamowaniu totalnie. Z mechanikiem rozmawialem i powiedział mi ze ten dzwiek tam jest po prostu, moze nie zwracalem na niego uwagi wcześniej. Podczas skanowania bloku 03 ABS/Brakers na FIS wyświetla sie ikona hamulców z wykrzyknikiem i piszczy.

    Czy kod błędu był 84 czy 83 to nie pamiętam, bo błąd skasowałem a poprawną nazwę błędu przekleiłem z netu.

    Nie wiem czy dobrze wycyztałem na innych forach, że jak padnie to "serwo" to nie można tego samodzielnie wymienić, czy coś i trzeba wszystko rozbierać, ludzie pisali o kosztach rzędu 1000 funtów...

    Jedno co mnie niepokoi to że po nocy wsiadlem w auto i hamulca nie dało się wcisnać gdy silnik był wyłączony, włączylem i już ok, ale na wyłaczonym nic. Odpaliłem pojezdzilem i normalnie sie wciska na wyłączonym, nie wiem od czego to zależy i czy tak było wcześniej, bo nie zwracałem uwagi.

    Nic jeszcze nie robilem poza kasacją błędu ktory do tej pory nie powrócił. Co robić Arttur? Jechać z tym? Mechanik mówił żeby zignorować, chyba że sie bląd powtorzy.
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 17-03-2012 o 12:02

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie powinno być żadnego dźwięku ''syczącego powietrza'' podczas używania hamulca nie mnie jednak pewien dźwięk występuje jeśli się dobrze wsłuchać . Pozostaje więc kwestia interpretacji .
    Jeśli jest mała nieszczelność to nie poczujesz różnicy w efektywności wspomagania hamulca ale jak zacznie się powiększać to trzeba będzie coraz mocniej naciskać pedał .
    Podaj dokładny nr. błędu, będzie można coś konkretniej powiedzieć ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Według mnie Elor to powinieneś coś z tym zrobić, bo z hamulcami nie ma jaj. Wszystko będzie działać, a spieprzy się coś w najmniej oczekiwanym momencie i możesz mieć jeszcze większe koszta.

  8. #8
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Jak auto stoi na Wyłączonym silniku, wciskam hamulec kilka razy, każde nacisniecie jest coraz trudniejsze do wykonania za 6-7 razem juz nie da się wcisnąć pedału, odpadalm auto i zwalnia od razu hamulec. Dzwiek nagrałem zaraz wrzucę


    http://www.youtube.com/watch?v=IZHIH...ature=youtu.be

    EDYCJA ---------- Post dodany 12:27 17-03-2012 ---------- EDYCJA

    Zdecydowanie tego dzwieku nie powinno tam być
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 17-03-2012 o 12:20

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadzam się , zdecydowanie nie powinno być takich odgłosów .

    Szykuj się na wymianę serwa ...
    No i oczywiści przeskanuj jeszcze później ciekawi mnie nr błędu ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Widze ze oryginalne serwo z robotą ok 2500 pln, bede musiał poszukać zamiennika albo używki sensownej. Do tego momentu nie ma co jeździć rozumiem?

    Arttur robiłem ostatnio scan jeszcze dzisiaj, i błędu na tą chwilę nie pokazuje, pewnie wywali niedługo znowu to podam kod błędu.

    Dziękuję za pomoc

  11. #11
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Mam ten sam problem, dźwięk identyczny jak na filmiku. Ten błąd wywaliło mi może 3 razy. Odpowietrzony został ABS Vagiem + wszystkie koła niestety nic nie pomogło. Zakupiłem już używane serwo, mam nadzieje że będzie sprawne. Może ma ktoś jakiś instrukcje wymiany serwa.

    Artur a czy to na pewno serwo. Może to pompa hamulcowa przepuszcza?
    TT Quattro - Stage 1

  12. #12
    Awatar Tommo
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    75
    To napewno serwo, większość z was pewnie teraz popuka się w głowę, ale jeżdżę z tym już jakiś czas, nieszczelność mam już taką, że "syk" słyszę jeszcze chwilę po wciśnięciu hamulca "do oporu". Też w końcu muszę wymienić serwo, ale strasznie się z tym ociągam ze względu na dość ciężki dostęp i konieczność wywalania kilku gratów...
    Ostatnio edytowane przez Tommo ; 18-03-2012 o 22:42

  13. #13
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Ja tego teraz nie wymienie... wylał mi amortyzator i robie całe zawieszenie przednie z wahaczami i stabilizatorami włącznie.

    Auto wisi u mechanika, spradziwli szczelność serwa, linek hamulcowych (z poczatku myslelismy ze to ktoras z nich pękła i wylał się płyn, ale jednak był to amortyzator), mechaniok kazał mi wsiaść do 3 samochodów z rzędu i wszędzie jest taki sam dzwięk wciskanego pedału hamulca. Spradziłem to jeszcz w Renault Clio Grandtour ojca, samochód ma niecały rok, jest taki sam dzwięk.

    Problem moze byc z tarczami na tyle - stąd błąd. Linki są lekko napęczniałe, bo klocki już zużyte ocierały o delikatną obręcz z rdzy na tarczy (tarcze z tyłu mam stare jakieś, wymieniałem wszystko z przodu tylko), po przyszlifowaniu tej rdzy na tarczach i zmianie kloców nie powinno być problemu, więc jutro to zrobię i zobaczymy co będzie.

    Taki tam schemat narysowałem.


    http://desmond.imageshack.us/Himg27/...jpg&res=medium
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 19-03-2012 o 17:25

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    A u mnie jak haldex trzeszczal to tez mi mowili , ze tak ma byc Wiec uwazaj troche i nie sluchaj wszystkiego co mowia

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak jak Ci napisałem wcześniej , pewien dźwięk występuje i jest to normalnie , na pewno nie tak głośno jak na filmiku ale być może jest bardzo czuły mikrofon i dźwięk został przerysowany a my panikujemy niepotrzebnie .
    Dodatkowo napisałeś że jest '' jakiś '' błąd z Brake pressure release solenoid (F84) co dodatkowo rzuca podejrzenie na serwo . Szkoda jedynie że nie ma numeru błędu bo wtedy by było jaśniej .
    Jedno jest natomiast pewne , błąd związany z Brake pressure release solenoid nie ma prawa pojawić się w związku z sytuacją jaką opisałeś odnośnie tylnych hamulców ...

    Proponuje wiec od czasu do czasu przeskanować auto aby sprawdzić czy błąd nie powraca i jeśli pojawi się to przded skasowaniem zapisać nr.










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Hamulce
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 07:21
  2. Kupie hamulce 256 kpl PILNIE
    Przez krysbi90 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 01:28
  3. hamulce w TT
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 23:02
  4. Hamulce Do TT
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 11:19
  5. hamulce od tt w a3
    Przez gosc w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2003, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •