Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Folia a'la carbon- wiocha, czy nie? Proszę o opinie!

  1. #1
    Awatar Tommo
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    75

    Folia a'la carbon- wiocha, czy nie? Proszę o opinie!

    Witam!
    Zacznę od tego, iż zauważyłem, że w dolnej części lewego progu przybyły mi dwa dość spore ubytki w lakierze- prawdopodobnie ktoś już ten próg wcześniej malował. Patrząc od samego dołu w ok 1/3 wysokości progu jest "linia-odcięcie" lakieru. I właśnie poniżej tej linii pojawiły się te szpetne ubytki lakieru. Nie wiem czy to odcięcie występuje tylku u mnie czy jest to "normalne".
    W każdym razie drażni mnie niesamowicie zaistniały fakt i postanowiłem coś z tym zrobić. Myśl pierwsza malowanie, ale pomyślałem jeszcze o folii karbon, znajomy znajomego podobno się tym zajmuje.

    Wymyśliłem, że mógłbym okleić progi, właśnie do tej 1/3 wysokości (do tego odcięcia), + lusterka + lotka tylnej klapy + blenda w zderzaku nad wydechem + obramówka grilla.

    Zielony roadster.

    Proszę o szczere opinie- wolę zostać pojechany tu niż na ulicy )

    Osobiście jak widze golfa III oklejonego taką folią to pierwsza myśl- wiocha. Jak będzie w przypadku TT?

    A tak poważnie nie mam jakiegoś zmysłu wyobraźni, żeby samemu zadecydować, czy tak czy nie. Nie chodzi o to czy się opłaca, bo napewno będzie to tańsze od lakierowania, to już wiem.

    A więc wiocha czy nie? Od was zależy

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    40
    Ja to raczej bym Ci odradzał... Co do wynalazków typu carbon to jeśli już to hydrografika ale u nas to jeszcze im niezbyt wychodzi a poza tym to tylko elementy które da się zdemontować, więc lepiej pomalować, tym bardziej, że na zielonym to z wpyleniem się nie powinno być większych problemów...

  3. #3
    Awatar lismen
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    110
    ja osobiście bym nie obklejał raczej zrobił bym ten element ja też mam jedną część na nadkolu do poprawki lakierniczej ale chyba i tak wymienię cały element nie wiem jak to u ciebie wygląda musiałbyś wrzucić parę fotek ale kwestia gustu ja jestem na nie .

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Osobiście jestem wrogiem wszelkich imitacji jeśli jednak komuś nie przeszkadza że nie ma prawdziwej rzeczy to czemu nie .
    Powinien być jednak zachowany warunek że musi to wyglądać jak prawdziwe .
    Przykładowo , można okleić klamki , lusterka czy spojler albo jego dokładkę to wygląda to wiarygodnie bo w sumie te części mogły by być zrobione z włókna węglowego .

    Jak okleimy całe auto czy też kawałek części blacharskiej to jest z daleka oczywiste że to folia


    Poza tym auto jest w jasnym odcieniu , jak przykleisz ciemniejszą folie na dole progów to będzie optyczny efekt jak by auto stało wyżej od ziemi ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Hydrografike mozna porownac do lakieru - nie posiada wyczuwalnej pod palcem struktury. To wlasnie ona wyglada dla mnie "wiejsko". Folii carbon jest wiele rodzai, wszystko zalezy od ceny. Te z wyzszej polki naprawde dobrze wygladaja. Jednak tak jak Arttur mowi, dobrze to wyglada na lusterkach i innych elementach, ktore moga zostac wykonane w carbonie. Jest jeszcze druga sprawa. Wspomniales, ze powodem oklejenia jest zly stan lakieru. Folie kladzie sie na idealna powloke, w przeciwnym wypadku zacznie odpadac razem z lakierem.

  6. #6
    Awatar Tommo
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Hydrografike mozna porownac do lakieru - nie posiada wyczuwalnej pod palcem struktury. To wlasnie ona wyglada dla mnie "wiejsko". Folii carbon jest wiele rodzai, wszystko zalezy od ceny. Te z wyzszej polki naprawde dobrze wygladaja. Jednak tak jak Arttur mowi, dobrze to wyglada na lusterkach i innych elementach, ktore moga zostac wykonane w carbonie. Jest jeszcze druga sprawa. Wspomniales, ze powodem oklejenia jest zly stan lakieru. Folie kladzie sie na idealna powloke, w przeciwnym wypadku zacznie odpadac razem z lakierem.

    Macie rację Panowie, w sumie głównie chodzi mi o zakrycie progów, a właśnie tam efekt będzie niewłaściwy, tzn. jak napisał Arttur, nie okleja się fragmentu elementu blacharskiego bo odrazu widać ocb, całych progów też nie okleję bo są za wysokie.
    No i Mari też święta racja, folię kładzie się na dobry lakier.

    Jednak myślę, że lusterka + lotka + ew. blenda w tylnym zderzaku dały by całkiem niezły efekt.

    Z progami fakt, pomyłka, i faktycznie, dodatkowo auto by się "podniosło"

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wg mnie folia ok ale nie imitująca cokolwiek jedynie na zmianę koloru. Jak ktoś dysponuje niskim budżetem i bardz bardzo pragnie mieć karbonowe lusterka noo ok ale ja osobiście bym nie mógł spać w nocy gdybym wiedział, że w mojej TeTuni jest imitacja karbonu i jeśli bym miał zmieniać to tylko na prawdziwy karbon no ale mnie nie słuchaj bo ja jestem dziwny

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    16
    Jak dla mnie nie do przyjęcia maska czy tylna klapa ale ładny Carbon na dachu może wyglądać zacnie. Pamiętać trzeba o jakości okleiny bo tak naprawdę zależy nam na końcowym efekcie. Jeżeli kupię hardtop na zimę to będę eksperymentować z carbonem. Pozd.

  9. #9
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Wtrącając swoje zdanie do dyskusji, maska, klapa, dach!!!,i ewentualnie lotka zasługują na pseudo karbon. Tylko większe powierzchnie (pomijając lotkę) moim zdaniem dobrze się prezentują...

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z klapą bym polemizował , raz że przykładowo na srebrnym psuje to ogólną sylwetkę i linię auta jeśli macha jest ciemniejsza a na czarnym wygląda jak brudna . No i oczywiście widać od razu że to nie maska karbonowa tylko imitacja








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Ja mam u siebie lusterka i lotke oklejone folia carbon. Można było zamówić taka konfiguracje w ASO. Dla mnie duże powierzchnie stanowczo odpadają. Co do imitacji to oczywiście jak ktos wie co to wlokno weglowe i jak ono wygląda to pozna, ze to folia. Mimo wszysrtko spotyka się też matowy carbon i wtedy już o wiele ciężej jest odróżnić folie od prawdziwego włókna. Na brytyjskim forum tt ludzie oklejanie no lusterka cienka warstwa prawdziwego carbonu to wygląda jak 100% carbon.

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Wielkopolska/Lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    54
    Ja mam u siebie oklejone klamki, lotkę oraz ręczny folią typu carbon. Zastanawiam sie nad dachem.
    Kwestia tu jest tylko tego, żeby nie przesadzić. Pozwolę sobie tutaj podać przykład kolegi ICE, który folią wykończył właśnie klamki oraz lotkę i wyglądało to elegancko.
    Wszystko jest kwestią smaku i pieniędzy

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Wawa_33 Zobacz posta
    Ja mam u siebie oklejone klamki, lotkę oraz ręczny folią typu carbon. Zastanawiam sie nad dachem.
    Kwestia tu jest tylko tego, żeby nie przesadzić. Pozwolę sobie tutaj podać przykład kolegi ICE, który folią wykończył właśnie klamki oraz lotkę i wyglądało to elegancko.
    Wszystko jest kwestią smaku i pieniędzy
    Teraz czas na powtórzenie zabiegu w żółtku .
    Klameczki, część lotki, pokrywki na macphersony i inne elementy na próbę jak będą wyglądać.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 01-05-2012 o 18:02

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Wielkopolska/Lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    54
    ICE - pokaż potem efekty
    Ja jeszcze elementy drzwi (listwa otaczająca siatkę drzwi) chce dać dla wykończenia, oraz dałem ten cienki pasek 2 mm wokół przełącznika blokady drzwi
    ja jak swoja modyfikacje całości skończę to też pokażę jak wyszła całość a nie tylko folia

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Kupno TTRS proszę o opinie
    Przez KpRacing w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 22:57
  2. Prosze o opinie na temat tego produktu.
    Przez archi781 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 22:43
  3. Sprężyny Kayaba RX6631 tył - proszę o opinię
    Przez marini w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:09
  4. Skanowanie Vagiem 409 - prosze o opinie.
    Przez onedeep69 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •