Strona 13 z 26 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 195 z 383

Wątek: Led

  1. #181
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mam prośbę do was. Chcę sobie pozamawiać na allegro żarówki LED ale takie, żebym nic nie przerabiał i żeby nie pokazywało błędu na FIS-ie. Potrzebuję:

    1. postojówki
    2. rurki do tablicy
    3. do oświetlenia w podsufitce

    Jak by ktoś z was pokazał, które trzeba wybrać byłbym wdzięczny. Mam fabryczny xenon jeśli to ma jakieś znaczenie.

    Edit: są jakieś różne typy żarników (poza barwą)? Jeśli tak to do naszych jaki jest typ?
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 27-03-2011 o 21:13
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #182
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    napisz do Paweł-2005 wszystko Ci opisze mi pomógł i wszystko wymieniłem i jest super za co jeszcze raz bardzo dziekuje

  3. #183
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    No nie wiem, ostatnio mu podpadłem Mimo wszystko lepiej jak by tutaj napisał może przyda się innym.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #184
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Ja troche z innej kategorii, ale jednak nadal w temacie Led. Czy ktoś spotkał się z lampkami led podświetlającymi rejestrację do TT 8N? Bo na allegro znalazłem tylko te pasujące do TT 8J:

    LED AUDI A4 A5 Q5 TT VW BIAŁE LED DO REJESTRACJI (1509584439) - motoAllegro

    Może ktoś montował u siebie tego typu zestaw? Wiem ze tez występują same żarówki które idą w seryjne lampki, ale u siebie lampki mam i tak do wymiany, a z tego co się orientuje to kompletne lampki dużo lepiej świecą.

  5. #185
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    podpinam się pod temat, fajnie jakby ktoś tutaj opisał

  6. #186
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Info:
    Wlasnie zrobilem przeglad techniczny roczny i na przegladzie diagnosta krecil nosem, ze mam wstawione LED'y (tablica + przod postojowki) bo to niezgodne z przepisami ( i to te najbardziej biale SMD). Powiedzial, ze mial juz kilku gosci, ktorym Policmajstry zabraly dowod za pyskowanie o barwie swiatla led vs zarowka.

    Wiec moze na wszelki wypadek warto wozic w schowku oryginalne zółte bzdzidła.
    Pozdro Artix

  7. #187
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bla bla to goście dali się nabrac...mnie kiedyś psownia zatrzymała i nie wiedzieli i co się doczepić to do led a ja że są białe spojrzał ach no tak, światło białe jest dopuszczalne i niech się wypchają tylko inne kolory niż biały nie sa dopuszczone a to czy żarówka będzie w technologi led czy co innego to oni nic do tego nie mają...
    odnośnie tych żarówek itp napisałbym wszystko ale powiem szczerze że nie lubię się powtarzać..niedawno pisałem na tym wątku jakie potrzeba itp więc przeczytajcie a dopiero jak coś będzie nie jasne to piszcie tutaj a sprostujemy

  8. #188
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    bla bla to goście dali się nabrac...mnie kiedyś psownia zatrzymała i nie wiedzieli i co się doczepić to do led a ja że są białe spojrzał ach no tak, światło białe jest dopuszczalne i niech się wypchają tylko inne kolory niż biały nie sa dopuszczone a to czy żarówka będzie w technologi led czy co innego to oni nic do tego nie mają...
    dokładnie - przepisy precyzują tylko kolor przednich postojówek oraz oświetlenia tylnej rejestracji (biały). zresztą wiele aut ma już fabrycznie ledowe oświetlenie tylnej rejestracji - kilka najnowszych modeli BMW, albo Lexusy...

    natomiast ewidentnie niezgodne z przepisami (i bedace podstawą do zatrzymania dow. rej.) są przednie xenony HID (niefabryczne, w oprawkach halogenów), oraz tylne czerwone kierunkowskazy (w autach sprowadzonych ze stanów). ponadto mogą sie też doczepic jak np. masz niefabryczne światla do jazdy dziennej, tzn. przednie reflektory wymienione na Dayline od Dectane, albo wsadzone LEDowe H3 w miejsce przeciwmigielnych i używanie tego jako świateł do jazdy dziennej (bez włączania zwykłych światel mijania w ciągu dnia). za to mogą sie doczepic, bo to niefabryczne rozwiązanie i mogą truć że niedostatecznie silne światło emitują.

    ---------- Post dodany o 10:46 ---------- Poprzedni post z 10:25 ----------

    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Ja troche z innej kategorii, ale jednak nadal w temacie Led. Czy ktoś spotkał się z lampkami led podświetlającymi rejestrację do TT 8N? Bo na allegro znalazłem tylko te pasujące do TT 8J:

    LED AUDI A4 A5 Q5 TT VW BIAŁE LED DO REJESTRACJI (1509584439) - motoAllegro

    Może ktoś montował u siebie tego typu zestaw? Wiem ze tez występują same żarówki które idą w seryjne lampki, ale u siebie lampki mam i tak do wymiany, a z tego co się orientuje to kompletne lampki dużo lepiej świecą.
    Tu jest taki problem, że one mogą pasować w sensie wielkości (wejśc w otwór) ale może sie pojawić problem z podłączeniem. W tej lampce co widać na zdjeciu w Allegro jest tak, że z tyłu są tylko dwa cienkie piny, a gdzieś na angielskich czy amerykańskich stronach www widzialem zdjecie takiej lampki gdzie z tyłu są dwa rodzaje pinów - cienkie dla aut gdziez fabrycznie był LED i chcesz sobie zmienić na mocniej swiecący, oraz obok drugie gniazdo z grubszymi pinami, gdziez sie podpina przewody ze zwyklej instalacji 12V od samochodów gdziez fabrycznie była zwykla żarówka. I chyba takich należy szukac dla TT Mk1.


    -------

    O tu znalazłem takie do TT Mk1 8n http://cgi.ebay.co.uk/LED-license-pl...item2c58dc1874

    Tylko że to e-bay
    Ostatnio edytowane przez Pajak ; 28-03-2011 o 10:49
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #189
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale z tymi pinami to pryszcz, jesteśmy dorośli mamy 2 rączki(oby nie 2 lewe) bierzemy lutownice kupujemy końcówki damskie żeńskie i lutujemy operacja mega prosta nawet dla takiego kiepskiego elektryka jak ja:P

  10. #190
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Prośba o sprawdzenie czy dobrze wybieram:

    1. żarówki na tył do tablicy 2 x 38 mm - ŻARÓWKA LED RURKOWA 38mm 2 SMD CAN-BUS-KONTROLA (1509914699) - Aukcje internetowe Allegro

    2. żarówki oświetlenia postojowego - ŻARÓWKA LED W5W-BA9S 1 SMD CAN-BUS KOMPUTER (1509913941) - Aukcje internetowe Allegro

    Nie wiem jeszcze jakie do wnętrza potrzeba i jaki typ xenonu mam szukać.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #191
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    takie jak te tylko nie musisz kupowac te can bus bo pozycje i oświetlenie rejestracji nie "widzi" spalonej żarówki
    odnośnie wnętrza to 1x rurka 42 i 2 żarówki ba9s lecz z odwróconymi biegunami, i tutaj spróbuj kupić te can bus (może będzie ładnie działać bez chowania żarówek w podsufitce)
    daszki przeciwsłoneczne to rurki 38mm też na can jeśli to ma pomóc
    schowek żarówka ledowa zamiast żarówki w5w i tutaj zwykła wystarcza i jeszcze 2 do bagażnika więc łącznie 3 takie same

  12. #192
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Pawel, a podpowiedz jeśli możesz - jakie dokładnie żarówki LED kupic żeby zamienić zwykłe te co są w tylnej lampie fabrycznej od światła STOP (czerwone) i mijania (czerwone). No i żeby nie mieć błędów na FISie, bo te żarówki już chyba są przez niego "śledzone"....?
    Pozdrawiam!
    Pajak

  13. #193
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to na pierwszej stronie opisane, ja tych już nie ruszałem bo wystarczająco miałem cyrków z wnętrzem więc odechciało mi się zabawy w te ledy, kolega kupił i był totalnie niezadowolony bo świeciły na różowy więc ja odpuściłem:P

    ---------- Post dodany 04-21-2011 o 09:06 ---------- Poprzedni post 03-29-2011 z 14:26 ----------

    hnmm
    kiedyś na ocp widziałem jak ktoś sobie pozmieniał podświetlenie deski na LED i powiem szczerze że mi się to spodobało...u mnie jedna żarówka na wyświetlaczu w przedziale 3-5 tys obrotów coś przerywa i chyba już się spaliła i pomyślałem że skoro już to czy udało by się zmienić podświetlenie na diody LED , oczywiście białe beż żadnych festynów kolorów itp robił ktoś już taki zabieg?

  14. #194

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Hah Paweł da rade taki zabieg. Widziałem nawet fotki jak gościu to robił. Szukaj na "forum tt co uk", tam często są linki do portali "public fotki" coś takie gdzie zamieszczają dokładnie ze zdjęciami jak co zrobić.
    Zmieniali też podświetlenie od przełącznika świateł.

  15. #195
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no więc wypadało by tam to rozebrać i sprawdzić jaki typ żarówki się nada;P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •