Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 85

Wątek: torcida1 - 8J 2.0 TFSI

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Hymm wygląda jak od soli?! Zrobiłem dzisiaj specjalnie zdjęcie swojej klapki http://www.klubtt.pl/nasze-auta/9570...tml#post115959

  2. #32
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    No właśnie u Ciebie wygląda jak nowa Obawiam się, że u mnie jedyne wyjście to zakup nowej klapki. No chyba, że popróbuję z polerką.

  3. #33
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    No właśnie u Ciebie wygląda jak nowa Obawiam się, że u mnie jedyne wyjście to zakup nowej klapki. No chyba, że popróbuję z polerką.
    Pokombinuj z polerką tymi drucikami co ci linka dałem, koszt niewielki a wypolerujesz ją na lustro tyle, że bez zabezpieczenia będzie śniedzieć podobnie jak na zdjęciu i co jakiś czas byś musiał polerować.

  4. #34
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Jak już będę polerował, to z pewnością zabezpieczę. Ciekawi mnie jedynie efekt po takiej polerce. No i generalnie czemu ta klapka jest w takim stanie, który nijak się ma do stanu reszty samochodu

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:00 17-03-2012 ---------- EDYCJA

    Polecacie tak w ogóle jakieś kosmetyki do pielęgnacji skóry? Wiadomo, że w TT, gdzie wsiada się ocierając dość solidnie o boczki foteli, takie coś to podstawa.

  5. #35
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Taki zestaw sobie kup GLIPTONE -do regularnego czyszczenia ciemnej skóry (2198530304) - motoAllegro mleczko jest świetne i będzie ci bardzo ładnie pachnieć skórą w aucie.

  6. #36
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Auto wczoraj po raz pierwszy gościło w ASO Zapaliła mi się kontrolka tylnej żarówki stopu, okazało się że to nie żarówka, a jakaś pierdoła jest do wymiany. Do tego jak to w tfsi zapaliła się kontrolka oleju i trzeba było dolać ten 1 litr. Co ciekawe, od kiedy zrobiłem dolewkę oleju, wskaźnik temperatury ani na moment nie spadł poniżej 90, stoi równo cały czas. Czy w ogóle istnieje możliwość, że dolanie oleju ma wpływ na wskaźnik temperatury silnika? Przyjmując, że właściciel przez ostatni okres czasu robił bardzo małe przebiegi? Może to być równie dobrze zwykły przypadek. Tak czy siak, jestem już umówiony w ASO na test termostatu

  7. #37

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    Auto wczoraj po raz pierwszy gościło w ASO Zapaliła mi się kontrolka tylnej żarówki stopu, okazało się że to nie żarówka, a jakaś pierdoła jest do wymiany. Do tego jak to w tfsi zapaliła się kontrolka oleju i trzeba było dolać ten 1 litr. Co ciekawe, od kiedy zrobiłem dolewkę oleju, wskaźnik temperatury ani na moment nie spadł poniżej 90, stoi równo cały czas. Czy w ogóle istnieje możliwość, że dolanie oleju ma wpływ na wskaźnik temperatury silnika? Przyjmując, że właściciel przez ostatni okres czasu robił bardzo małe przebiegi? Może to być równie dobrze zwykły przypadek. Tak czy siak, jestem już umówiony w ASO na test termostatu
    Jedno mnie zastanawia. Silnik 2.0T w sumie młoda sztuka i taka dolewka oleju między przeglądami?

  8. #38
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Jedno mnie zastanawia. Silnik 2.0T w sumie młoda sztuka i taka dolewka oleju między przeglądami?
    Trudno powiedzieć ile było wcześniej zalane ale z tego co wiem to 2.0 lubi olej bardziej niż 1.8 i podobno to normalne.

  9. #39
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Akurat z tą dolewką to nic dziwnego. Te silniki lubią olej, jeszcze jak się dynamicznie jeździ to dolewki są nieuniknione. W 1.8 tsi miałem to samo

  10. #40
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Otóż 1.8T nie lubi oleju jak lubi to nie jest zdrowy, odnośnie temp to zbiegło się to z większą temp otoczenia i zapewne lepiej trzyma
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #41
    Awatar Pat
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    76
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Otóż 1.8T nie lubi oleju jak lubi to nie jest zdrowy, odnośnie temp to zbiegło się to z większą temp otoczenia i zapewne lepiej trzyma
    to po co jest napisane w instrukcji, że zużycie oleju może (nie musi) wynieść 1l/1000km ?
    dla mnie jest to trochę dziwne, chyba, że mieli na myśli silniki które zrobiły ponad 500.000km albo i więcej?
    ktoś sobie tak to napisał dla jaj, chyba nie?
    mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?

  12. #42
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Panowie, mam taki głupi problem Otóż, jak pewnie wiecie, w 8J na środku konsoli jest schowek z popielniczką. Tą popielniczkę można bez problemu wyjąc, co powiększa schowek. Tak też zrobiłem, z racji że jestem niepalący, i trzymałem tam sobie telefon. Ostatnio wpadłem na genialny pomysł wrzucenia tam kluczy. Nie zauważyłem niestety, że jest tam dość spora dziura i klucze mi wpadły... Jest ona głęboka, nie mam zielonego pojęcia dokąd prowadzi :P Jakiekolwiek pęsety, druty, etc nic nie dawały. Zastanawiam się nad magnesem. Tyle, czy magnes nie wpłynie źle na immobiliser? Może ktoś z Was miał podobną przygodę? Nie chciałbym musieć demontować konsolę środkową :/

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Możesz śmiało próbować magnesem na teleskopie , nic się nie stanie






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Udało mi się to dzisiaj zrobić przy pomocy dwóch drutów:P Ledwo, ledwo się udało Taka pierdoła, a już myślałem, że będę musiał demontować deskę :/

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:09 15:03 ---------- EDYCJA

    Witam! TT już trochę u mnie jest (jakieś 8 miesięcy z hakiem), zrobiłem nim około 18000 km. Z zakupu jestem zadowolony. Samochód dynamiczny, oszczędny, moim zdaniem ładny i, wbrew pozorom, jak na swoją klasę praktyczny. Z rzeczy, które się zepsuły: około 2 m-ce temu musiałem wymienić świece i cewkę. Do tego jedynie kwestie eksploatacyjne: przednie hamulce (tarcze + klocki) oraz kilka żarówek. Co do żarówek, własnie przepaliła mi się ta odpowiedzialna za przednie lewe światło pozycyjne. Totalna pierdoła, a ASO za samą robociznę życzy sobie 180 zł Słyszałem o tym, że aby zmienić w TT żarówki w przednich światłach, trzeba wyciągnąć na specjalnej szynie reflektor. Nie wiem ile w tym prawdy. Prosiłbym Was o opinie, czy nie można by tego zrobić jakoś taniej. Być może znacie warsztaty na Dolnym Śląsku, które coś takiego by ogarnęły?

    Pzdr

  15. #45
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    No ASO tanie nie jest - dzis mialem tam przeglad, w tym wymiana swiec itd., wiec mozna to odczuc w portfelu Wymiana postojowki w TT 8J jest banalna, opisana w instrukcji obslugi i trwa okolo 3 minut. Jesli nie masz instrukcji obslugi, to poszukaj jej u nas na forum w wersji PL. Reflektor jest na 3 srubach, do odkrecenia ich uzywasz takiego dlugiego (ok 15cm) wkretaka, ktory powinien byc w bagazniku. Po wyjeciu reflektora (1,5 min) bedizesz mial dostep do takich gumowych zatyczek. Wyciagasz jedna z nich i ciagnisz postojowke za taki plastikowy uchwyt. W instrukcji bedziesz mial obrazki. Troche mnie to dziwi, ze ASO chcialo za to pieniadze...

Podobne wątki

  1. TT mk2 2.0 tfsi
    Przez bolek80 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 09:07
  2. TT tfsi vs bmw e36 4,4
    Przez bolek80 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:18
  3. Tuning 2.0 TFSI
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 21:28
  4. 1.8 tfsi
    Przez wujekrudi w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 22:49
  5. Dźwięk 2.0 TFSI
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 07:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •