Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 85

Wątek: torcida1 - 8J 2.0 TFSI

  1. #1
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62

    torcida1 - 8J 2.0 TFSI

    Witam Przedstawiam mój nowy nabytek, z którego jestem bardzo zadowolony Na początek kilka zdjęć (póki co z aukcji, nie mam kiedy się wybrać na jakąś małą sesyjkę):







    Z ważniejszych elementów wyposażenia: biksenony, halogeny, radio chorus, skórzana tapicerka, wielofunkcyjna kierownica, climatronic. Jedyne czego mi brakuje to czujnik deszczu.

    Samochód z Polskiego salonu, od pierwszego właściciela, z pełną historią serwisową. Dokładnie z lipca 2007, rocznik modelowy 2008, przebieg około 66 tys.

    Co planuję w aucie zmieniać / dopieszczać:
    1. Z racji, że wskaźnik temperatury silnika potrafi spaść do 85 stopni, będzie trzeba wymienić termostat (swoją drogą ktoś się orientuje jaki to koszt?)
    2. Chciałbym przerobić halogeny na światła do jazdy dziennej (myślę, że będzie to fajnie wyglądać, no i ksenony nie będą się tak zużywać)
    3. Wymiana klapki wlewu paliwa, niestety zdążyła wypłowieć.
    4. Myślę również nad regeneracją i zabezpieczeniem lakieru w S Plus

    Jak to jest z paliwem w 2.0 tfsi. Można spokojnie lać dobrej jakości eurosuper 95? Wiem, że przy moim poprzednim samochodzie z 1.8 tsi, nie miało to większego znaczenia.

    Dodam, że bardzo pozytywnie w TT zaskoczyły mnie trzy rzeczy:
    - spalanie (spokojnie można zejść do 7 litrów z hakiem i to nie jadąc jak emeryt)
    - twardość zawieszenia (sztywne, ale nie jak deska)
    - dźwięk silnika (bałem się kosiarki, a jest bardzo przyjemny pomruk)

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zamiast kombinowania z halogenami wstaw sobie lampy z fabrycznymi ledami wyglądają cudownie i są warte swojej ceny

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Zamiast kombinowania z halogenami wstaw sobie lampy z fabrycznymi ledami wyglądają cudownie i są warte swojej ceny
    Dobrze pisze. Kup ori. Zachwycą Cie blaskiem.

  4. #4
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    No chyba macie rację Zobaczę jeszcze. Swoją drogą, gdzie polecalibyście zrobić ochronę lakieru plus odświeżenie? Najlepiej Wro i okolice. Słyszałem, że w S Plus nie robią tego najlepiej.

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    No chyba macie rację Zobaczę jeszcze. Swoją drogą, gdzie polecalibyście zrobić ochronę lakieru plus odświeżenie? Najlepiej Wro i okolice. Słyszałem, że w S Plus nie robią tego najlepiej.
    Powiem ci, że kiedyś myślałem podobnie jak ty ale później się dowiedziałem, że jednak najlepiej jest to zrobić samemu. Zarejestruj się na tym forum i poczytaj sobie: Kosmetyka aut

    Co do ledów to działają tak jak na tym filmiku a na żywo wyglądają jeszcze fajniej.


  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    2. Chciałbym przerobić halogeny na światła do jazdy dziennej (myślę, że będzie to fajnie wyglądać, no i ksenony nie będą się tak zużywać)
    Jesli Ci chodzi o zwykle dzienne to mozesz je sobie wlaczyc pokretlem przy wlaczniku swiatel. Pokretlo DRL pozycja 1. Wtedy mala sie tylko lampy do jazdy dziennej z przodu.

  7. #7
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Dzięki Póki co plan mam taki by moją tetetkę dopieścić. Jest ona bardzo zadbana, ale kilka detali mnie denerwuje. Mam do Was parę pytań z tym związanych: co zrobić z klapką wlewu paliwa? Jest porysowana i zmatowiała. Nowa w ASO kosztuje ok 800 zł, a za samą klapkę to dość sporo Na allegro nic nie ma, gdzie w takim razie ewentualnie szukać jakichś klapek? A może są jakieś inne sposoby?

    Chcę zregenerować i zabezpieczyć lakier. Mam fajną ofertę z S-Plus. Robiłem u nich zderzak w poprzednim aucie i wyszło super. S plus jest ok, czy polecacie coś innego w okolicach Wro?

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Te lampy Ledowe w Mk2 są przepiękne, był by to pierwszy tuning jaki bym wykonał w Mk2 gdybym je miał, no ale nie mam, więc właścicielowi gratuluje słusznego zakupu jakim jest audi TT.\ps myślałem że sprawę term. wyeliminowano, jak widać nie trochę kicha w takim aucie, no ale trzeba na czymś zarabiać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    W sprawie termostatu dzwoniłem do zaufanego mechanika, bardzo ogarniętego w audi. Powiedział mi, że jeśli spada tylko do 85, to póki co nie powinienem sobie tym zawracać głowy.

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    W sprawie termostatu dzwoniłem do zaufanego mechanika, bardzo ogarniętego w audi. Powiedział mi, że jeśli spada tylko do 85, to póki co nie powinienem sobie tym zawracać głowy.
    Oj to chyba bardzo mało ogarnięty bo ta wskazówka nie pokazuje faktycznej temperatury tylko średnią a tak naprawdę to jest zakres przykładowo jak pokazuje ci 90 to temperatura moze wynosic od 83-do cos ponad 100 jak pokazuje 85 to tam moze byc 70. Nie powinno tak być na 100% wskazówka ma być na 90 i żeby było -50 to ma temperatura nie spadać, poszukaj innego specjalisty bo z takim bym nie chciał mieć nic do czynienia.

  11. #11
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    No to w takim razie się zorientuję. Swoją drogą, wymiana termostatu to jaki koszt w tt? Bo raczej nie sądzę by coś innego to było, na szczęście temp powyżej 90 nie idzie.

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Groszowe sprawy. Najlepiej pojedź do ASO jak nie masz nikogo zaufanego to ci dokładnie zdiagnozują czy to termostat.

  13. #13
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Dzwoniłem do ASO. Zaprosili mnie bym przyjechał i zrobił test. Facet twierdzi, że to może byc coś z termostatem, ale równie dobrze to może nie być nic gdyż "wskaźnik jest poglądowy i może przekłamywać".

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Najlepiej sprawdzić vagiem, wskazówka jest tak zaprogramowana że pomiędzy 85-95 stoi sztywno, a czy w mk2 jest jakiś myk z klimatronikiem, aby cyfrowo wyświetlić temp.?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    nie slyszalem o czyms takim. W zwyklym radiu RDS mozna cos wyswietlic chyba na ekranie o ile pamietam, ale na RNS-E nie. Mozna zobaczyc temp. oleju, ale to nie o to przeciez chodzi.

    Apropos LEDow, wczoraj ktos mi sprzatnal je sprzed nosa Bede polowal dalej, bo nie sa mi tak do szczescia potrzebne, a swoje tez kosztuja. Szkoda tylko, ze audi sie nie pokusilo o fajniejsze ulozenie tych ledow, bo dla kogos nieznajacego sie na TT moga wygladac, jak pasek LED w lampie za 20 zl :/

    W A3 w 3-cim liftingu zrobili bardzo fajne LEDY:

Podobne wątki

  1. TT mk2 2.0 tfsi
    Przez bolek80 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 09:07
  2. TT tfsi vs bmw e36 4,4
    Przez bolek80 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:18
  3. Tuning 2.0 TFSI
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 21:28
  4. 1.8 tfsi
    Przez wujekrudi w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 22:49
  5. Dźwięk 2.0 TFSI
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 07:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •