Witam Przedstawiam mój nowy nabytek, z którego jestem bardzo zadowolony Na początek kilka zdjęć (póki co z aukcji, nie mam kiedy się wybrać na jakąś małą sesyjkę):







Z ważniejszych elementów wyposażenia: biksenony, halogeny, radio chorus, skórzana tapicerka, wielofunkcyjna kierownica, climatronic. Jedyne czego mi brakuje to czujnik deszczu.

Samochód z Polskiego salonu, od pierwszego właściciela, z pełną historią serwisową. Dokładnie z lipca 2007, rocznik modelowy 2008, przebieg około 66 tys.

Co planuję w aucie zmieniać / dopieszczać:
1. Z racji, że wskaźnik temperatury silnika potrafi spaść do 85 stopni, będzie trzeba wymienić termostat (swoją drogą ktoś się orientuje jaki to koszt?)
2. Chciałbym przerobić halogeny na światła do jazdy dziennej (myślę, że będzie to fajnie wyglądać, no i ksenony nie będą się tak zużywać)
3. Wymiana klapki wlewu paliwa, niestety zdążyła wypłowieć.
4. Myślę również nad regeneracją i zabezpieczeniem lakieru w S Plus

Jak to jest z paliwem w 2.0 tfsi. Można spokojnie lać dobrej jakości eurosuper 95? Wiem, że przy moim poprzednim samochodzie z 1.8 tsi, nie miało to większego znaczenia.

Dodam, że bardzo pozytywnie w TT zaskoczyły mnie trzy rzeczy:
- spalanie (spokojnie można zejść do 7 litrów z hakiem i to nie jadąc jak emeryt)
- twardość zawieszenia (sztywne, ale nie jak deska)
- dźwięk silnika (bałem się kosiarki, a jest bardzo przyjemny pomruk)