Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 78

Wątek: Sterownik Haldex MTM.

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    szweda Fakt , trochę to zagmatwane wszystko
    W Mk1 jest Haldex pierwszej generacji ( tak na marginesie to został on pokazany światu właśnie w budzie Audi TT ) i w tej wersji główną robotę robi pompa mechaniczna wspomagana właśnie przez tą elektryczną którą miałeś okazję wymieniać .
    W 2-giej generacji jest podobna zasada działania ...
    Natomiast w 4-tej generacji zastąpiono pompę mechaniczną wysokociśnieniową (30 PSI) pompą elektryczną .

    Wysoczan Chętnie zapoznam się z oficjalnymi materiałami opisującymi i definiującymi Haldex 4 generacji jako napęd stały na tył . Nawet sam producent ( Haldex) nie definiuje go oficjalnie w ten sposób więc może jest to kwestia dowolnej/indywidualnej interpretacji wynikającej z zasady działania albo ja nie mam pełnych informacji w tym zakresie .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Arttur, z tego co już zauważyłem, to naprawdę wyjątkowo znasz się na tych samochodach i pewnie masz dostęp do fachowej literatury, którą możesz obszernie poprzeć to, co piszesz. Ja niestety takową Cię nie uraczę, a jedynie podam zapewne znany wszystkim link do danych technicznych TT na stronie Audi:

    Audi > Modele > TT > Dane techniczne i wymiary

    Sprawdziłem tę informację na stronach przeznaczonych na inne kraje (Niemcy i USA) i wszędzie się pokrywa, że jest "stały napęd na cztery koła quattro", więc nie jest to tylko coś, co dotyczy polskiej strony [nie będę wrzucał linków do stron o tej samej treści, ale w innych językach, bo to mija się z celem].
    Nie wiem jaka jest tego interpretacja, jedynie przedstawiam informacje, jakie dostajesz od producenta samochodu. Myślę, że skoro są to informacje dotyczące ich produktu, to powinny być prawdziwe, bo wprowadzanie klienta w błąd nie jest zbyt elegancką praktyką i uważam, że marka klasy premium nie pozwoliłaby sobie na coś takiego...
    Natomiast nigdzie nie znalazłem nic o wyjściowym stosunku rozkładu napędu przód:tył.
    Tak czy inaczej, priorytetowo traktowałem w/w dane producenta i na nich się właśnie opierałem.

    A tak na marginesie: standardowy sterownik do Haldexa w TT MK2 jest w pełni tworzony i programowany przez firmę Haldex czy programuje/tworzy go Audi (a właściwie chyba quattro GmbH)? Jednym słowem - czy Audi ze standardowym sterownikiem napędu na cztery koła jeździ tak jak każdy inny samochód seryjnie wyposażony w Haldexa danej generacji, czy jednak wyróżnia się na ich tle napędem dopracowanym przez quattro?




    Pozdrawiam.

  3. #18
    Awatar CoAlla
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclaw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    90
    Rocznik
    2005
    Kolor
    czarny
    Posty
    1
    Czesc , witam Was wszystkich i jak pewnie sie juz zorientowaliscie, jestem tutaj nowy ale mam troche informacji na temat Haldex i chetnie sie nimi z wami podziele!
    Strona, na ktorej mozna znalezc wszystkie informaje na temat "Haldex Tuning" to niemiecka stronka o nazwie
    Der intelligente Allradantrieb von Haldex
    Z moich informacji wynika, ze niebawem ma powstac odpowiednik tej strony w jezyku polskim.Tam tez znajdziecie rozne dokumenty, w ktorych opisane sa roznice pomiedzy Haldex Gen.2 do Gen.4.
    Glownym importerem na Niemcy i Polske jest firma KD-Tuning.

    Co do tematu naped na tyl w 4 generacji, to Audi nazywa to napedem stalym na 4 kola. Naped ten nie jest w sumie STALY tylko DYNAMICZNY. Czasami po prostu jedno i to samo ma wiele roznych nazw i okreslen, co wedlug mnie jest tylko chwytem reklamowym i ci co te okreslenia tworza maja z reguly najmniej pojecia o czymkolwiek.

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    domyślam się ,że nadal niema innej opcji upgrade naszego haldexa aby nadawało się to na codzień.Dzwoniłem dziś do ecumaster.com którzy zajmują się czymś takim ale ta ich opcja nie nadaje się do jazdy na codzień. Jedynie tor i 1/4 czyli u mnie nie wchodzi w grę. Także pewien znany w pl tuner powiedział mi ,że nie słyszał aby ktoś pisał do tego programy i dało sie zmodyfikować seryjny sterownik haldex coś na styl niebieskiego....

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Paweł, no blue no fun
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    domyślam się ,że nadal niema innej opcji upgrade naszego haldexa aby nadawało się to na codzień.
    Jest i zwie się niebieski Ale spoko droczę się bo czaję że nie o to chodzi

    Poza niebieskim to pamiętam że ktoś w PL robił już dobrych parę lat temu . Była w tym nawet konsola montowana w aucie dzięki której można było regulować ile ma iść na tył . Nie pamiętam kto to robił bo w sumie zawsze chciałem niebieski i nie zainteresowałem się tym szczegółowo .
    Poszukaj dobrze bo było o tym głośno kiedyś , no chyba że to ta firma z którą rozmawiałeś .....


    CoAlla - Dzięki za przydatny link , zapraszam też do działu '' Tutaj się witamy ''





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Właśnie ta opcja z kontrolerem to jest od ecumaster....sami mi odradzili do jazdy na codzień dlatego pozostała jedyna opcja w kolorze blue. Na stabilizatorach zaoszczędziłem gdyż pewnie dziś zostanie wysłany od golfa r32 za dobre pieniądze więc nadmiar gotówki który mnie swędzi pewnie powędruje na ten sterownik...

  8. #23
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jadzwin znakomicie te sterowniki.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #24
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ech, gdyby jeszcze był kit dodający quattro do fabrycznych FWD...

  10. #25
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Tak sobie głośno myślę że podobno da się wgrać nowy firmware do std. sterownika więc można byłoby spróbować zgrać taki soft od Arttura i wgrać do zwykłego Nie mam do tego sprzętu ale jestem ciekawy czy np vag-commanderem można zgrać soft ze sterownika haldex? Jeśli by się udało to wszyscy mielibyśmy upgrade za free Może ktoś kto ma vag-commandera sprawdzi taką możliwość?

  11. #26
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Na ebayu dzisiaj pewna fima z Canady, która zajmuje się tylko Haldexem 1 gen dorzuciła ciekawą rzecz do niego:

    http://www.ebay.ca/itm/Haldex-tracti...ht_1195wt_1255

    Niby ta śrubka zwiększa przekazywanie mocy na tylne koła

  12. #27

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    a to ciekawy patent, ale 100 dolców za małą śrubkę....

  13. #28
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    a to ciekawy patent, ale 100 dolców za małą śrubkę....
    żebym miał jej dokładne wymiary.....

  14. #29
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jedna osoba kupuje, Stelmi produkuje
    Zresztą widać, że chodzi tylko o ten dodatkowo wystający bolec już za gwintem. Skoro reszta jest identyczna z oryginalną to żaden problem ze zdjęcia na zasadzie proporcji wyliczyć na ile ten bolec wystaje i po sprawie

  15. #30
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Dala mi do myslenia ta srubka,napewno da rade dorobić taka,tylko wymiary dorwać i masowa produkcja.

Podobne wątki

  1. Sterownik Haldex 02D900554B
    Przez Lukas_ddz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 19:23
  2. MK1 [8N] KUPIE Sterownik Haldex
    Przez Lupin w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 11:37
  3. Uszkodzony sterownik Haldex mk1
    Przez PawelM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •