Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Prośba o ocenę logów, AUDI TT 180KM@~210KM

  1. #1
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90

    Prośba o ocenę logów, AUDI TT 180KM@~210KM

    Witam serdecznie

    dziś wieczorem wykonałem logi wg wskazówek zamieszczonych na forum. o to i one:

    Grupy: 020,031,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Grupy: 001,002,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    TT zaraz po zakupie miało wymieniony termostat, spalanie spadło dużo, ale jeszcze to nie jest to i czasami rano na zimnym silniku obserwuje od czasu do czasu dławienie się silnika( lekko potrząsa autem) jak się rozgrzeje jest OK. Niepokoją mnie trochę liczby które zmierzyłem, ale proszę o opinię znawców tego tematu. Dodam że była wgrywana przez poprzedniego właściciela nowa mapa dla silnika.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar coolmaciej
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LEON LB5N
    Posty
    38
    Nie jestem znawcą ale na pierwszy rzut oka widać że przepływka słabiutka, a przede wszystkim strasznie duże wyprzedzanie zapłonu, świece do wymiany i cewki już mogą być na wykończeniu.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Stuka jak cholera nie katuj TT śmigaj powoli. Wymień świece i przepływkę.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W sumie nie jest dobrze i pewnie sam o tym wiesz skoro czytałeś temat na forum
    W zasadzie trudno zdecydować od czego zacząć .... Auto jest po programie bo widać wyższe niż seryjnie doładowanie wymagane jednak nie jest ono osiągane .
    Przepływka wskazuje śmiesznie mało , wartości z sondy lambda poza normą i do tego jeszcze duże cofanie zapłonu .

    Myślę że w pierwszej kolejności trzeba ustalić czy program jest kiepski czy auto nie domaga .
    W związku z tym myślę że obowiązkowo trzeba zacząć od sprawdzenia szczelności układu pod ciśnieniem ( kompresor ) , wymiany świec i jeśli układ okaże się szczelny to trzeba wymienić przepływkę .
    Ja w sumie bym wymienił tą przepływkę od razu bo nawet przy tym doładowaniu aktualnym powinna pokazywać znacznie więcej

    Wtedy kolejne logi i dalsze decyzje .
    Też proponuje nie '' pałować '' auta przy takich odczytach z 020



    Przeskanuj jeszcze silnik (01) , ciekawi mnie czy są jakieś błędy ..
    Zobacz jeszcze jakie wartości są w 2 pierwszych rubrykach bloku 032 przy włączonym zapłonie ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Dzięki za wszelkie wskazówki , zamawiam wkład BOSHA o numerze 0986280217 do przepływki oraz 4 świeczki NGK V-LINE 37 według zaleceń(obecne świece mają 9tys przebiegu i okres około 2 lat) blok 20 może być przekłamany przez przepływkę która powoduje złą mieszankę?

    Arttur na chwilę obecną silnik nie pokazuje żadnych błędów, pojawił się w pod koniec stycznia błąd który wskazywał że czujnik na silniku wykrył spalanie stukowe. błąd usunąłem i do tej pory się nie pojawił. Mrozy minęły, a TT przy zimnym silniku nadal potrafi się czasem zatrząść( przydusić ), przegrzebując forum gdzieś wyczytałem że może to być słaba jakość paliwa zatankowałem więc na innej stacji i nadal to samo. Wczoraj więc nie zastanawiając się wykonałem logi.

    zaraz jak zjem kolacje wykonam pomiar bloku 032

    EDIT:
    Wynik pomiaru bloku 32 na włączonym zapłonie:
    pierwsze okienko "Idle Value" wskazanie:-5,4%
    drugie okienko "Part Throttle Value" wskazanie:23,4%

    szczelność układu postaram się sprawdzić ( muszę znaleźć puszkę po farbie lub konserwie ) chyba że ktoś ma coś takiego z dolnego śląska? Messik?

    dodam jeszcze że dziś w drodze do pracy odłączyłem przepływkę, silnik na 1 i 2 biegu zaczął inaczej pracować, czyli lżej i zauważalnie szybciej wkręcał obroty.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tuzio5 ; 03-03-2012 o 00:38 Powód: Pomiar

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Mam ale troche lipne, jesli chcesz to wpadaj ale polecam zrobic samemu bo po fasoli jest jakies slabe ;/

    Jesli dobrze mi sie wydaje to masz gruba nieszczelnosc

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez tuzio5 Zobacz posta
    Dzięki za wszelkie wskazówki , zamawiam wkład BOSHA o numerze 0986280217 do przepływki oraz 4 świeczki NGK V-LINE 37 według zaleceń(obecne świece mają 9tys przebiegu i okres około 2 lat) blok 20 może być przekłamany przez przepływkę która powoduje złą mieszankę?

    Arttur na chwilę obecną silnik nie pokazuje żadnych błędów, pojawił się w pod koniec stycznia błąd który wskazywał że czujnik na silniku wykrył spalanie stukowe. błąd usunąłem i do tej pory się nie pojawił. Mrozy minęły, a TT przy zimnym silniku nadal potrafi się czasem zatrząść( przydusić ), przegrzebując forum gdzieś wyczytałem że może to być słaba jakość paliwa zatankowałem więc na innej stacji i nadal to samo. Wczoraj więc nie zastanawiając się wykonałem logi.

    zaraz jak zjem kolacje wykonam pomiar bloku 032

    EDIT:
    Wynik pomiaru bloku 32 na włączonym zapłonie:
    pierwsze okienko "Idle Value" wskazanie:-5,4%
    drugie okienko "Part Throttle Value" wskazanie:23,4%

    szczelność układu postaram się sprawdzić ( muszę znaleźć puszkę po farbie lub konserwie ) chyba że ktoś ma coś takiego z dolnego śląska? Messik?

    dodam jeszcze że dziś w drodze do pracy odłączyłem przepływkę, silnik na 1 i 2 biegu zaczął inaczej pracować, czyli lżej i zauważalnie szybciej wkręcał obroty.

    Pozdrawiam
    Masz tylko problem ze sporą nieszczelnością na moje oko jest to miejsce zaraz za turbo gdzie rura wchodzi pod silnik. Między turbo, a ic. Ewentualnie nieszczęsna i wadliwa guma która jest pod kolektorem dolotowym i łączy się ona z odmą.

  8. #8
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez tuzio5 Zobacz posta
    Dzięki za wszelkie wskazówki , zamawiam wkład BOSHA o numerze 0986280217 do przepływki oraz 4 świeczki NGK V-LINE 37 według zaleceń(obecne świece mają 9tys przebiegu i okres około 2 lat) blok 20 może być przekłamany przez przepływkę która powoduje złą mieszankę?

    Arttur na chwilę obecną silnik nie pokazuje żadnych błędów, pojawił się w pod koniec stycznia błąd który wskazywał że czujnik na silniku wykrył spalanie stukowe. błąd usunąłem i do tej pory się nie pojawił. Mrozy minęły, a TT przy zimnym silniku nadal potrafi się czasem zatrząść( przydusić ), przegrzebując forum gdzieś wyczytałem że może to być słaba jakość paliwa zatankowałem więc na innej stacji i nadal to samo. Wczoraj więc nie zastanawiając się wykonałem logi.

    zaraz jak zjem kolacje wykonam pomiar bloku 032

    EDIT:
    Wynik pomiaru bloku 32 na włączonym zapłonie:
    pierwsze okienko "Idle Value" wskazanie:-5,4%
    drugie okienko "Part Throttle Value" wskazanie:23,4%

    szczelność układu postaram się sprawdzić ( muszę znaleźć puszkę po farbie lub konserwie ) chyba że ktoś ma coś takiego z dolnego śląska? Messik?

    dodam jeszcze że dziś w drodze do pracy odłączyłem przepływkę, silnik na 1 i 2 biegu zaczął inaczej pracować, czyli lżej i zauważalnie szybciej wkręcał obroty.

    Pozdrawiam
    W pierwszej kolejności wymień przepływkę. Gdyby była nieszczelność silnik pracowałby za bogato. U Ciebie pracuję za ubogo czyli dostaje powietrze ale nie podlewa paliwem stąd stukowe. Nie podlewa paliwem bo przepłyka nie pakazuje realnej wartości przepływu.

    pozdrawiam

  9. #9
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    ok dzisiaj podjąłem się pierwszych poważnych prac w TT, oraz co najważniejsze podjąłem się próby ciśnieniowej układu(trochę chęci i ostrożności nic trudnego potwierdzam ). Zacznę od ciekawostki którą napotkałem przy rozkręcaniu Airbox-a, mianowicie do pudła dochodzi rura, która doprowadza chłodne powietrze. Zdziwiłem się trochę bo jest w niej dziura:/ ktoś ją zrobił na moje oko specjalnie bo sama się nie wytopiła, miało to coś na celu? Zrobiłem foto
    Nazwa:  IMG_20120303_162116.jpg
Wyświetleń: 267
Rozmiar:  92.8 KB

    Airbox cały zdemontowałem wymyłem z kurzu i pyłu, łącznie z obudową przepływomierza, wkład bosha przepływki będzie założony w poniedziałek po południu. Także wieczorem zrobię od razu ponowne logi bloków.

    Test szczelności wykazał mi uszkodzona plastikową obudowę IC od górnej strony, tamtędy ucieka powietrze, muszę zdjąć zderzak na tygodniu i dokładnie to obejrzeć. Chcę opisać cały proces poprawy pomiarów w tym temacie, jeśli trzeba opisać całą naprawę w osobnych tematach i innych działach to napiszę osobno, a tutaj tylko będę wrzucał logi po naprawach. Proszę o wyrozumiałość

  10. #10
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Dzisiaj założyłem nową przepływkę , silnik znacznie szybciej wkręca się na obroty. wykonałem też po wymianie nowe logi. Sytuacja poprawiła się znacznie. Widać coś więcej po logach?

    Grupy: 020,001,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 032,004,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    Grupy: 115,004,002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    W przyszłym tygodniu w planach naprawa/wymiana IC który przepuszcza powietrze i założenie nowych świec.

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    dalej cos cieniutko zta przepływka powina pokazywac z50g/s wiecej .sprawdz czy nie masz dziury miedzy przepływka a turbina , co za przepływke załozyłes ?

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    szkoda robic logow i katować auto, stuka na maksa ecu nie moze juz opoznic zaplonu , motor moze sypnac zelaznym deszczem
    uszczelnij dolot i wymien swiece i nie kuś losu.

  13. #13
    Awatar tuzio5
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez german81 Zobacz posta
    dalej cos cieniutko zta przepływka powina pokazywac z50g/s wiecej .sprawdz czy nie masz dziury miedzy przepływka a turbina , co za przepływke załozyłes ?

    założyłem oryginał BOSCHa (nie chciałem się bawić w chińskie podróbki, zamierzam jeszcze trochę pojeździć tym autem), german81 dziurka jest na górnym plastiku Intercoolera, podejrzewam że to jednak przez to. Sprawdzę jeszcze drożność rury dolotowej do airboxa.


    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    szkoda robic logow i katować auto, stuka na maksa ecu nie moze juz opoznic zaplonu , motor moze sypnac zelaznym deszczem
    uszczelnij dolot i wymien swiece i nie kuś losu.
    do wymiany świec i poprawy szczelności 0 logów i katowania auta, dzięki za info.

    Pozdrawiam


    EDIT:

    Świeczki wymienione, stukanie ustąpiło dla ciekawych dołączam foto świec które wykręciłem i które pokazywały duże liczby w BLOKU 020.Założone nowe NGK w celu poprawy logów,a przede wszystkim ku ratowaniu silnika i lepszemu spalaniu. W przyszłym tygodniu naprawiam nieszczelność w układzie dolotowym, no i wykonam kolejne logi. Teraz póki co muszę przyznać że motorek inaczej pracuje ,a sama wymiana świec to czysta przyjemność. Nikomu nie dał bym tego zrobić zabawa przednia polecam.

    Nazwa:  IMG_20120310_015047.jpg
Wyświetleń: 256
Rozmiar:  83.0 KB
    Ostatnio edytowane przez tuzio5 ; 10-03-2012 o 02:21 Powód: dalsze prace

  14. #14
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    no i jak tam stukanie znikło - dziury znalazłes ?

Podobne wątki

  1. Prośba o analizę logów Audi TT 1.8T 180KM AJQ FWD
    Przez tomirally w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2017, 08:44
  2. Proszę o ocenę logów dynamicznych AUDI TT 180KM
    Przez longer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 20:46
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 18:05
  4. Prośba o ocenę logów 1.8T 180KM+ ARY
    Przez coolmaciej w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 19:14
  5. Prośba o ocenę logów 180km APP
    Przez muder w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •