Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: TT 180 FWD vs BMW 530D najnowszy model

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65

    TT 180 FWD vs BMW 530D najnowszy model

    Witam,

    A wiec w piatek 17 sierpnia zostalem skilowany przez BMW 530D, najnowszy model.

    Na pierwszym biegu zostalem z tylu, glownie z powodu braku przyczepnosci
    Pozniej na dwujce bylo juz lepiej, siedzialem mu caly czas na ogonie tak do okolo 130km/h kiedy to facet skrecil w lewo a ja musialem prosto.

    Dzisiaj sprawdzilem osiagi no i nie dziwie sie przegranej, BMW 7,1 sek do 100km/h i 500Nm przy 2000obr , moc ponad 210KM. kontra moje seryjne 180KM bez kata

    Ale mimo wszystko po takich danych spodziewalbym sie wiekszych batów.

    Tak wiec teraz jestem otwarty na propozycje Mistrzów Kierownicy na najlepszy sposob ruszania z miejsca Czy lepiej z ESP czy bez, czy z pelnym butem czy na polsprzegle ...

    Czekam na propozycje

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    zakladam ze masz ośke to
    bez ESP (generalnie nie da sie do konca wylaczyc ESP w TT..podobno), zaleznie od opon i nawierzchni z boosta 3000 - 3500 obr (tyle trzymasz zanim puścisz sprzęgło- potem jak juz ładnie sie zbieże i bedziesz czuł ze start masz za sobą to możesz dawać gazu) no i jazda do odciecia- na dwójce 100km/h (nie do konca wiem czy tyle samo jest w 180KM ale pewnie tak) no i wbijamy trójeczke i jeszcze raz do odcięcia - a potem juz delikewnta nie ma
    no ale z seryjnego sprzegła tak nie "postrzelasz"...długo
    a generalnie to szkoda katować auto
    pozdro

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli strzal ze sprrzegla to tylko z wylaczonym ESP inaczej ci zamuli auto...
    I nie ma co ciagnac na 2-jce do odcinki bo przy tych obrotach znacznie spada doladowanie , lepiej zmienic z butem w podlodze w okolicach
    5-5,5 tys....
    A tak bdw to 225 seryjna zjadalby ta bume na sniadanie



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    197
    Ja ostatnio miałem nieprzyjemność stanąć z nowym bmw 630d cabrio. Tam jest ponad 250 koni więc szans nie miałem, ale i tak było fanie. Piękne auto, choć jak wróciłem do domu i zobaczyłem, że "tylko" 250 koni to byłem troszkę zdziwiony. Myślałem, że w szóstkach poniżej 500 koni nie montują
    Czarne 2000 TTC 180 Quattro + JBL GTO Car Audio

  5. #5
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez sadek
    Ja ostatnio miałem nieprzyjemność stanąć z nowym bmw 630d cabrio. Tam jest ponad 250 koni więc szans nie miałem, ale i tak było fanie. Piękne auto, choć jak wróciłem do domu i zobaczyłem, że "tylko" 250 koni to byłem troszkę zdziwiony. Myślałem, że w szóstkach poniżej 500 koni nie montują
    biorąc pod uwage wage tej BMW 6-er to ją rowniez wersja TT 225q by pewnie zjadla na sniadanie, mimo ze tam niby wiecej koni
    Pozdrawiam!
    Pajak

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poznan
    Posty
    11
    Ja mam 180 FWD startuje z ok 3500 obr/min i laduje 1 do gdzies 6100 i 2 tak samo poniewaz jak bys zrobil na VAGu LOga to wychodzi ze i tak najlepsze ladowanie jest np u mnie przy 5700 obr / min a powyzej 6000 slabnie wiec dobrze jest juz zmieniac bieg i korzystac z doladowania nastepnego ;] Co do ESP jezdze bez ale przy bardzo szybkiej jezdzie mimo wyl. gdy wyrzuca auto korekcje i tak slychac wiec calkowicie sie nie wylacza ;(

  7. #7
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Co do wyłączenia ESP - nie da się. Pojedźcie sobie na snięg, cały czas słychać delikatne chrupotanie ABSu i jakieś dziwne dźwięki - właśnie dlatego krązy legenda, że z Quattro w poślizg wpaść się prawie nie da, ale jak już się wpadnie to... W ośce szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia.

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT Roadster vs BMW E39 530d M-Pakiet
    Przez czarny w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 22:13
  2. TT 180 FWD vs. BMW E60 530d/525d ?
    Przez xen w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 12:31
  3. najnowszy mercedes CLS i moja TT 3.2.....
    Przez sandwich w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 19:16
  4. TT roadster v.s BMW E 60 530d
    Przez ZUCZEK w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 10:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •