Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Malowanie - dobór koloru

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449

    Malowanie - dobór koloru

    Hejka

    Większość ludzi pisze że do srebrnego metalika bardzo trudno dobrać kolor. Nawet jeden lakiernik wciskał mi, że mam cały samochód malowany i to nie jest oryginalny kolor.

    Dwa miesiące temu byłem zrobić zaprawkę na malutkie odpryski. Podałem gościowi tylko kod lakieru, na samochód nie patrzył. Co ciekawe gościu co dobierał raz kolor do elementu dobrał źle i był za jasny.
    Wczoraj pomalowałem tym kolorem (po kodzie) kawałek karty telefonicznej. Kolor jest IDEALNY nie jest ani ciemniejszy ani jaśniejszy od tego na samochodzie.

    Więc może mi ktoś wytłumaczyć gdzie leży problem doboru koloru? Czy tyczy się to już wcześniej malowanych samochodów?

  2. #2
    Awatar Mattes
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Rosnowo / Koszalin
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    254
    Wszystko zalezy tez od ilości i gróbości nakładanego lakieru na baze

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Więc może mi ktoś wytłumaczyć gdzie leży problem doboru koloru? Czy tyczy się to już wcześniej malowanych samochodów?
    dobor koloru to 2 problemy:
    raz - jesli nie bierzesz po prostu lakieru z ASO po kodzie swojego auta (jesli ma ori lakier), to zamiennik musza Ci dobrac mozliwie podobny - i to jest pierwszy problem, gdyz srebrny nie wybacza jsakichkolwiek nawet najmniejszych roznic - stad sugestia, ze musisz pomalowac cale auto, oczywiscie jest to droga na skroty, gdyz dobry lakiernik tak wycieniuje malowanie, ze mimo, iz Twoj zamiennik nie bedzie IDEALNIE taki sam, jak ori lakier, to przejscie spowoduje, ze nie zobaczysz tej roznicy na aucie
    dwa - jesli masz ori lakier na aucie, i bierzesz z ASO swoj lakier po kodzie, to i tak beda takie same schody jak z nawet najlepszym zamiennikiem. Dlaczego? Ano dlatego, iz po 13 (?) latach Twoj ori lakier ciut zmienil swa barwe na skutek slonca, deszczu, chemii i mikro rys mechanicznych. Wiec Jak dasz na nowy element ori lakier, to taka "nowka" bedzie kontrastowac z reszta auta, ze starym lakierem - mimo, iz tym samym. Tu poza cieniowaniem wchodzi w gre polerka calego auta, ktora wyciagnie dawny odcien lakieru z calego auta, wowczas nowy element zgra sie idealnie z samochodem.
    Zarowno pierwszy, jak i drugi problem komplikuje dodatkowo wlasnie srebrny lakier, gdyz niezwykle ciezko powtorzyc przy malowaniu odcien, ktory juz jest na aucie nowym lakierem.

    ps. Nie wiem jak ma sie do tego Twoj test z malowaniem karty, ale pamietaj, aby porownywac odcienie w sloncu, bo wtedy to najlepiej wychodza roznice w odcieniu.
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 27-02-2012 o 23:40

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Sprawdzałem w dzień przez okno kolor na elemencie i wieczorem do 100W żarówki. Sprawdzę dziś w normalnym pełnym słońcu.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    chcecie sprawdzić odcień srebrnego więc najlepiej zrobić to na CPN, tam są zazwyczaj neonówki i nie ma chyba lepszego miejsca do sprawdzenia odcieni srebrnego!tam wszystko wychodzi.ICE tak czy tak lepiej się nie łudzić,że przy srebrnym bez wpyłki będziesz miał ten sam odcień,polerka to też nie czary i i koloru nie zmieni.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449

    Postanowiłem przed majówką zrobić rysę na drzwiach i błotniku po gwoździu/śrubokręcie. Wstępnie umówiony "malarz, artysta" pierwszy termin wolny ma za dwa miesiące. Jeżeli ktoś zna jakiegoś speca od malowania z rejonów Małopolska/Podkarpacie który zrobi to extra to bardzo proszę podać namiar na tą osobę. W pierwszej kolejności stawiam na jakość nie cenę więc mogą to być najlepsze serwisy.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    Dodam od siebie, że wszystkie różnice w odcieniu srebnego bardzo dobrze wychodzą na zdjęciach. Mialem kiedys mondeo i malowane byly drzwi. Patrząc na żywo w słońcu, w cieniu itp była igla. Kiedy zrobilem zdjecie do sprzedazy, to wyszla masakra. Dosłownie jakby drzwi byly z innego auta.

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    krakow
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    grey
    Posty
    189
    Zajebistego lakiernika zna moj kumpel tyle ze on z Wlodawy jest (lubuskie),ponoc sam Kuzaj malowal u niego auto(Lambo)
    A i kumpel tez malowal tam auto Mazde RX-8 i mowil ze kolor idealnie dobral zero roznicy. a kolor mial ciemny srebrny (szary).
    Ostatnio edytowane przez michu1985 ; 27-01-2013 o 22:22

Podobne wątki

  1. Dobór intercoolera
    Przez Nielogiczny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-04-2017, 13:24
  2. Dobór sprężyn
    Przez michall130 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 18:13
  3. Dobór Felg 19" jakie ET ?
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 00:25
  4. Malowanie Lamp.Srebrny środek.Dobór koloru!!!
    Przez Maxvibe w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 11:42
  5. Dobór odpowiedniego lakieru do TT ?
    Przez TTPOGO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 07:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •