Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 57

Wątek: Śmierć silnika :-(

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20

    Śmierć silnika :-(

    Witam
    Zacznę od początku wiec, autko jeździło jak szalone ustawione na 0,9 bara, (180). Wszystko igła auto doinwestowane, serwisowane na bieżąco. Miesiąc temu postanowiłem wymienić sprzęgło kompletne bo po przejechaniu na seryjnym z ASO (okolo 40 tys km) czułem ze dwumas zaczyna niedomagać przy gwałtownym odpuszczeni pedału gazu po gwałtownym przyspieszeniu np: 2 gaz do dechy i odpuszczenie całkowite czułem delikatne drgania - wibracje. Wiec zamach 1Z jednomasa plus sprzęgło VR6 a przy okazji NOWY rozrząd pompa wody oleje aku. i takie drobiazgi. Po zabiegu przegląd włącznie z testem spalin (siedzę za granica wiec muszę mieć abgaz) diagnosta stwierdził spaliny wzorcowe i...........
    500km po zabiegu autko się wys.......
    na niemieckiej banie przy 160 km\h wszystko się zaświeciło i całkowite dławienie silnika az do 0. Podnoszę maskę i elementy paska rozrządu na górze silnika. Diagnoza prosta laweta itp.

    Moje pytanie, dlaczego posypał się silnik, wstępne oględziny dziury na tłoku 1 i 4 wypalone. Pasek rozrządu w połowie poszarpany lecz dalej na kołach zębatych. Czy to była wina wyłącznie paska rozrządu.czy coś złe złożone jak zasilanie paliwem czy powietrze.

    Temperatura otoczenia około minus 12 a wypaliło tłoki. Dziś już jedzie drugi silnik ale chciałbym wiedzieć co teoretycznie mogło być nie tak.
    Rozrząd założyłem SKF pasek bosch, olej ten co zawsze a auto przy mrozach minus 25 wcześniej śmigało również,paliwo zawsze minimum 98.
    Kupiłem silnik AUQ z udokumentowanym przebiegiem 30tys. km i boje się zakładać nowy rozrząd po ostatnich przeżyciach.
    Co sądzicie??? (odpowiedz typu zmień mechanika nie zadawala mnie)

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Może wina programu? Jak tłoki są wypalone to raczej pasek odpada. Jak się nie zerwał całkiem tylko poszarpany był i nie naciągnął się znacznie to raczej nie jego wina. Gdzieś czytałem że mechanik źle założył pasek rozrządu o 1 ząbek to auto jeździło dobrze ale mniejszą moc miało.

    Wypalone tłoki to za wysoka temperatura spalania. Parę pytań:
    Świece są całe?
    Zawory nie pogięte?
    Masz FMIC czy ori mały intercooler?
    To był program czy śmiganie na MBC?

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli miałeś firmowe części jedynie co mi przychodzi do głowy to podróby. Czy części były kupione ze sprawdzonego i pewnego sklepu? Teraz nagminnie są podrabiane części (mam na myśli rozrząd)

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    moze cyknij foto. Odnośnie pomp SKF słyszałem kiedyś historię z ich zacieraniem się, więc prosta sprawa zdejmujesz pasek i kręcisz kółkiem od pompy, jak będzie duzy opór to znaczy że to wina skf. Odnośnie dziur w tłokach to są one wypalone czy że zawór udeżył w tłok i pekło? bo to znaczna różnica.
    Niemożliwe jest żeby dziury w tłokach wypaliło od spalania stukowego i nagle pękł pasek rozrządu

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Dowiedziałem się że jak miałeś o 1 żabek do przodu przesunięty to złe spalanie mogło być i tłoki poszły. 1 ząbek do tyłu i tylko moc będzie mniejsza.

    Jak miałeś MBC i do tego źle założony rozrząd to chyba masz przyczynę awarii. Przykro że tak wyszło.
    ps. napinacz wymieniałeś przy robieniu rozrządu?
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 21-02-2012 o 21:40

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dobra, wypaliło dziury w tłokach(mając mbc fajnie było by mieć także EGT + boost i pologować furkę a nie na oślep zakładać mbc) to czemu pasek rozrządu porzarpany?

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no dobra, wypaliło dziury w tłokach(mając mbc fajnie było by mieć także EGT + boost i pologować furkę a nie na oślep zakładać mbc) to czemu pasek rozrządu porzarpany?
    Napisał coś takiego
    Podnoszę maskę i elementy paska rozrządu na górze silnika.
    Są dwie opcje stary napinacz lub jeździł bez osłony rozrządu i coś mogło spowodować uszkodzenie paska dodatkowo mógł przeskoczyć o 1 ząb jak przeskoczy do przodu to pojawi się złe spalania do tego wysoki boost i topi tłoka.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Dzięki Panowie za liczne odpowiedzi.
    Sprawa skomplikowana bo siedzę za granicą CH. a auto w kraju wszystko idzie na tel. Jutro brat pojedzie z silnikiem to zobaczy organoleptycznie co i jak. Autko poskładałem na 120 tys jak kupiłem i teraz na 167 po wymianie rozrządu się posypało wcześniej 0 problemów, moc itp ok. Przy montażu paska bylem osobiście wiec ustawiony na punkty zamach i koło wałka rozrządu.
    osłony założone wszystkie, po awarii odskoczyła osłona o 1 cm i widziałem części paska. Mechanik sprzedał inf ze są dziury w tłokach wypalone i pasek jest ale czy przesunięty o ten ząbek to nie wiem a może dziury są ale od zawór. Po awarii liczyłem na głowice do roboty ale po inf o tłokach skoncentrowałem się na szukaniu silnika który by był w miarę nowy a nie przebieg 102 tys a w rzeczywistości 302. Jest jeden pozytyw tej sprawy silnik jest młodszy o 6 lat i ma mniej 137tys niż mój. Jutro będę wiedział więcej. Nie stosuje MBC ciśnienie jest ustalane przez seryjne N75. W tej konfiguracji przejeździłem prawie 50tys wszystko ok było. Rozrząd, wymienione zostało pasek pompa wody rolka prowadząca i rolka napinacza hydraulicznego sam napinacz nie wymieniany miałem na 113tys części z Foty.
    pozdrawiam

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:39 21-02-2012 ---------- EDYCJA

    Wypalone tłoki to za wysoka temperatura spalania. Parę pytań:
    Świece są całe? Tak
    Zawory nie pogięte? ???
    Masz FMIC czy ori mały intercooler? orginał
    To był program czy śmiganie na MBC? nie program i nie mbc

    Logi robione i oceniane przez was jeszcze Panowie na ClubTT. Sam podpinam kompa minimum raz na 2 miechy i robię logi jak znajdę to mam również po wymianie rozrządu gdyby były potrzebne.

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:50 21-02-2012 ---------- EDYCJA

    Jeszcze co do temp to nawet mój mały intercooler przy minus 12 dał by rade bo i latem przelatywałem przy plus 30 całe niemcy ze średnią prędkością 200+ km\h utrzymujac ta predkośc na 80% trasy.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to pewnie pasek poleciał i dziury sa od zaworów, ale ten mechanik to cienki bolek chyba, bo skoro tak to od razu powinien sprawdzić czy przeskoczyło czy nie, skoro pasek się trzymał to zobaczyć jak jest rozrząd, jak przesunięty o kilka zębów to wiadomo że to jest przyczyną.
    A ile było zrobione na nowym rozrządzie? i koniecznie sprawdź pompę wody SKF bo były przypadki że się zacierały niszcząc silniki właśnie( ja też mam taką bo niby afera była jakiś dłuższy czas temu ale miałem obawy wkładając ją, aczkolwiek odpukać u mnie ze 3 tys i jeszcze chodzi:P)

  10. #10
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Strasznie przykro czyta się takie tematy. Szczególnie, że czytamy jak dbałeś o auto. Rozumiem ból, tez w auto pcham co się da i cieszy mnie każda myśl, że zaraz poprowadzę moje auto.
    W fachowe sprawy się nie będę ładował bo masz już cenną pomoc ICE'a i Pawała.
    Od siebie dodam tylko tyle, że trzymam kciuki za przywrócenie wszystkiego do normy.
    MARUDA

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No to jak logi były ok to wina pewnie kiepskich podzespołów rozrządu . Przeje..... jest to ustrojstwo.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Strzelił rozrząd to pewne, Paweł skąd masz te info, jak też mam na skf i pewnie pół forum, zaraz panika wybuchnie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To że wypali dziurę w tłoku na seryjnym programie i doładowaniu jest tak prawdopodobne jak trafienie 5-tki w totka ( nie napisałem 6-stki celowo + ) no chyba że zalałeś naprawdę kiepskie paliwo i jechałeś dłuższy czas na doładowaniu lub masz LPG ..
    Bez konkretnych informacji po rozebraniu silnika mogę przyłączyć się do wróżenia i obstawiam na awarie napinacza paska rozrządu ( jedyna cześć którą zawsze powinno się kupować w ASO ) lub ewentualnie napinacz / łańcuszek od napędu wałków ...

    Tak czy inaczej przykro mi że Cię to spotkało i życzę szybkiej i pomyślnej naprawy auta ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    To że wypali dziurę w tłoku na seryjnym programie i doładowaniu jest tak prawdopodobne jak trafienie 5-tki w totka ( nie napisałem 6-stki celowo + ) no chyba że zalałeś naprawdę kiepskie paliwo i jechałeś dłuższy czas na doładowaniu lub masz LPG ..
    Bez konkretnych informacji po rozebraniu silnika mogę przyłączyć się do wróżenia i obstawiam na awarie napinacza paska rozrządu ( jedyna cześć którą zawsze powinno się kupować w ASO ) lub ewentualnie napinacz / łańcuszek od napędu wałków ...

    Tak czy inaczej przykro mi że Cię to spotkało i życzę szybkiej i pomyślnej naprawy auta ...







    Pozdrawiam
    Pisał że doładowanie miał 0.9 bez MBC.

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Odnośnie pytań
    Awaria po 500km od wymiany sprzęgła, rozrządu i innych drobnych rzeczach
    zawsze jeżdżę na firmowym i minimum 98 paliwie ostatnie tankowanie 98 BP ultimate
    nie jest to wina programu mbc czy czegoś bo auto złożone 50tys km tak przejeździło bez problemowo celowo wspomniałem o badaniu spalin które wyszło wzorcowo dzień po wymianie rozrządu co świadczy również o dobrym spalaniu mieszank,i logi robione są często, nowa sonda lambda oryginał ASO kupiona 6miesiecy temu.

    Po waszych odpowiedziach sugeruje się definitywnie wadą rozrządu SKF, dziś auto przechodzi transplantacje silnika na prawie nowy (tylko 30tys km 2005r )

    Pozdrawiam Napiszę jak będę wiedział coś więcej

Podobne wątki

  1. Osłona silnika TT 180
    Przez j3drek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 10:58
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  3. terkotanie silnika:/
    Przez ZIGEN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 14:20
  4. Kod silnika 8N
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:45
  5. Zdjęcia silnika 1.8T APX
    Przez ABRAM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •