Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 57 z 57

Wątek: Śmierć silnika :-(

  1. #46
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Hmmm.

    Dlaczego nie starasz się dociec przyczyny uszkodzenia silnika?

    Po mojemu mechanik nie zawinił. Raczej stawiałbym na uszkodzenie napinacza lub pompy. Skoro po podniesieniu maski zauważyłeś strzępy paska to znaczy że się zapewne rozwarstwił i teraz pytanie czy zerwało zęby czy może uszkodzil się od strony gładkiej. Jeśli od gładkiej to zapewne zatarł sie napinacz. Jeśli zajmiesz się tym i ogarniesz co było przyczyną jesteś w stanie uzyskać zwrot poniesionych kosztów. No chyba że śpisz na pieniądzach i ogólnie to zlewasz. Ja bym się ostro wk..... zdenerwował gdybym wsadzil kase w wymianę rozrządu i nagle poszedł by mi silnik. Po mojemu rolka napinacza lub pompa zatrzymały się i przy tym postawily opór dla paska. Wał kręcił się nadal więc zerwało zęby na pasku lub na tyle go napieło że napinacz puścił pasek. Co za tym idzie rozrząd sie przestawił, tłoki uderzyły w zawory i silnik wystawił kopytko. Rozumiem, że chcesz jak najszybciej mieć sprawne autko ale nie rozumiem faktu że nie chcesz zawalczyć o swoje :/[COLOR="Silver"]

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez TroyaN Zobacz posta
    Hmmm.

    Dlaczego nie starasz się dociec przyczyny uszkodzenia silnika?

    Po mojemu mechanik nie zawinił. Raczej stawiałbym na uszkodzenie napinacza lub pompy. Skoro po podniesieniu maski zauważyłeś strzępy paska to znaczy że się zapewne rozwarstwił i teraz pytanie czy zerwało zęby czy może uszkodzil się od strony gładkiej. Jeśli od gładkiej to zapewne zatarł sie napinacz. Jeśli zajmiesz się tym i ogarniesz co było przyczyną jesteś w stanie uzyskać zwrot poniesionych kosztów. No chyba że śpisz na pieniądzach i ogólnie to zlewasz. Ja bym się ostro wk..... zdenerwował gdybym wsadzil kase w wymianę rozrządu i nagle poszedł by mi silnik. Po mojemu rolka napinacza lub pompa zatrzymały się i przy tym postawily opór dla paska. Wał kręcił się nadal więc zerwało zęby na pasku lub na tyle go napieło że napinacz puścił pasek. Co za tym idzie rozrząd sie przestawił, tłoki uderzyły w zawory i silnik wystawił kopytko. Rozumiem, że chcesz jak najszybciej mieć sprawne autko ale nie rozumiem faktu że nie chcesz zawalczyć o swoje :/[COLOR="Silver"]
    To jest dobre jak zakładasz w warsztacie, który dostarcza części, a nie jak kupujesz na allegro i montujesz gdzieś tam, jedni będą zrzucać na drugich, że to montaż nie prawidłowy itd. rozumiem że masz wprawę w odzyskiwaniu kasy w takich sytuacjach, że tak piszesz, prawo prawem, teoria teorią, a w życiu zderzysz się z rzeczywistością to wtedy zobaczysz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Andrzej8282 - mi to wygląda na problem elektryczny , pewnie pomieszał Ci kable ..
    Z tymi błędami co podałeś ECU przejdzie w tryb awaryjny i będzie ucinać doładowanie więc i auto jest słabe .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #49
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    ZUCZEK ja to wszystko jak najbardziej rozumiem ale jeśli ktoś jest w stanie stwierdzić że powodem była usterka danego elementu (biegły sądowy, rzeczoznawca) to sprawa jest o wiele łatwiejsza. Wiem, że firmy, które sprzedają taki towar mają swoje różne widzimisie i będa próbowały zrzucić na nieodpowiedni montaż itp ale sądze, że chyba warto zawalczyć. Nie pękła tu świeca za 20 zł tylko poszedł silnik i kupa kasy.

    To tylko takie moje odczucie :/

    Szkoda autka i kasy w niego wpakowanej

  5. #50

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Witam Panowie.
    W odpowiedzi na pytanie Troyana dlaczego nie szukam przyczyny awarii auta bo wiem, że nic nie wskóram. Znam historie z Aso później sady, sprawy się toczyły miesiącami i nic. W moim przypadku zawiódł rozrząd. Walka pomiędzy mechanikiem który twierdzi że nie zawinił i że to wina części. Na części mam fakturę z Foty. Po ich odwiedzeniu powiedzieli że nic nie wskóram a jak nawet to max oddadzą za daną część i to tak jest bardzo mało prawdopodobne. Przy kosztach juz ponad 8 tys. zł (a auto stoi u innego mech wiec koszty dalej się generują) zwrot 200zl za rolkę jest nie warty mych wysiłków.

    Powracając do tematu jeśli czyta to Artur lub ktoś kto wie jak działa sterowanie silnika to czy w grupie pomiarowej Vag 115 jak żądane ciśnienie przez ECU jest 1700 mbar a rzeczywiste doładowanie jest 1000 mbar a ze wzrostem obrotów dochodzi do 900 mbar czyli jak dla mnie podcienienie czy to może oznaczać tryb awaryjny, czy turbo nie wstaje bo zawsze sądziłem ze tryb awaryjny to jakieś 0,2 bara a nie nic a nawet mniej. Jeszcze raz link do logów:
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92957683446e0fc8.html]Bez

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:22 02-04-2012 ---------- EDYCJA

    Auto dziś jest na operacji wymiany wałków na moje i zobaczę co dalej.
    Pozdrawiam.

  6. #51
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W trybie awaryjnym było by choćby małe doładowanie a u Ciebie go po prostu nie ma ..
    Przepływka też praktycznie martwa ... Robiłeś te logi ostro przyspieszając na 3 biegu ?
    Przydało by się jeszcze zobaczyć cykl pracy N75 z bloku 118 i przede wszystkim sprawdzić poprawność podłączenia przewodów podciśnieniowych do N75 i wszystkich węży dolotu/układu doładowania .

    Ewentualnie można by też zdjąć TIP i ręcznie sprawdzić czy wirnik turbiny się obraca ....









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #52
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak popatrzyłem na swoje logi i najmniejszą wartość jaką przez chwilę pokazał mi MAP sensor to 990 i to jedyna taka wartość, przy normalnej jeździe zawsze było powyżej 1000mbar dlatego sprawdź czy wirnik turbiny się kręci bo przy spranej turbinie ciężko jest uzyskać takie podciśnienie przed przepustnicą;/

  8. #53

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Osłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Panowie Powiem tylko jedno:
    Alleluja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
    Dziś dzwoniłem do mech. (drugiego gdzie auto dałem) i auto w końcu jeździ tak jak powinno.
    Po wymianie walków, ustawieniu rozrządu i wałków rozrządu (ponoć o jeden ząbek tez były źle ustawione) i polutowaniu kabla od przepływki bo kostka była oderwana, auto wkręca się do 1800mbar i pracuje poprawnie do tego zero błędów.
    Dziękuje za pomoc i rady, które dawały mi światełko w ciemnym tunelu jakim był brak mojego TT. W prawdzie już szukałem innego (BMW Z4 3.0Si Coupe) ale pojeżdżę jeszcze TT.
    Pozdrawiam.

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wiktoria
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55

    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1
    Hallo Witam.
    Pewnie w złym dziale pisze, ale mam problem, ponieważ zatarłem silnik ktory jest juz drugim silnikiem...pierwszy był APX...a drugi ten który zatarłem to AMU.
    Chciałem zapytać czy wystarczy przełożenie słupka z APX bo taki był seryjny...czy np .musze tez martwić sie o sterownik silnika.
    Z góry Wam dziekuję...

  11. #56
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Zapomniałeś dodać żeby obyło się bez zbędnych komentarzy

    Wysłane z Xiaomi Mi4

  12. #57
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez audi 8n9 Zobacz posta
    Hallo Witam.
    Pewnie w złym dziale pisze, ale mam problem, ponieważ zatarłem silnik ktory jest juz drugim silnikiem...pierwszy był APX...a drugi ten który zatarłem to AMU.
    Chciałem zapytać czy wystarczy przełożenie słupka z APX bo taki był seryjny...czy np .musze tez martwić sie o sterownik silnika.
    Z góry Wam dziekuję...
    miło było by się przywitać w odpowiednim dziale.
    Skoro zaratłeś już drugi to może poszukaj przyczyny a nie zmieniaj w kółko silniki?

Podobne wątki

  1. Osłona silnika TT 180
    Przez j3drek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 10:58
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  3. terkotanie silnika:/
    Przez ZIGEN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 14:20
  4. Kod silnika 8N
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:45
  5. Zdjęcia silnika 1.8T APX
    Przez ABRAM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •