Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 81

Wątek: Coś nie tak z moim autem, LOGI

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185

    Coś nie tak z moim autem, LOGI

    Witam

    Od jakiegoś czasu coś mi nie pasuje w moim aucie, a wiec podłączyłem vaga i porobiłem logi. Co dziwne nie ma żadnych błędów ale logi są kiepskie.

    Może uda wam się mi pomóc. Bo ja już nie wiem, w sumie ja bym obstawiałm na przepływkę, ale z drugiej strony i doładowanie jest za małe, czy to czasami nie jest jakaś nieszczelność??

    Ogólnie jeżdze na MBC i na wskaźniku wskakiwało na 1,1 po czym spadało na 0,8 i trzymało. A wiec żebym się nie bawić z MBC założyłem N75 i zrobiłem logi rzućcie okiem. Dodam że przepływke mam nową BOSCHA (nową nie regenerowaną i ma jakieś dwa miesiące)

    LOG przepływki 002
    WRZUTA - 002

    sonda 033 i doładowanie 115
    WRZUTA - 033 i 115

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przepływka faktycznie mało pokazuje ale też turbo nie osiąga zadanego doładowania , w pierwszej kolejności proponuję sprawdzić szczelność DV i całego układu .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    No własnie w tym problem że sprawdzałem pod ciśnienie ale nic nie znalazłem, ale może być też przyczyną fakt że mam troszke źle zrobioną puszke którą podpinam pod rure dolotową bo mi strasznie hałasuje jak wtłaczam powietrza i dlatego nic nie słyszałem z tamtych okolic :/

    Ide zaraz sprawdze DV czy trzyma i napisze.

    Bo patrząc na logi wskazuje na jakąś dużą nieszczelność a nie coś małego

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    A wiec tak sprawdziłem DV jest wszytko ok z nim. Sprawdziłem jeszcze raz układ pod ciśnienie i nic nie znalazłem. jedynie troche TIPa od dołu dokręciłem bo jak ruszałem mocniej nim to troszke syczało.

    Zamieściłem film jak robiłem próbę pod ciśnieniem zobaczcie czy to tak ma być czy coś przy turbinie jest nieszczelne. Czasami na filmie mocniej coś syknie to jest efekt jak przytrzymuje ręką korek od wlewu oleju, po prostu przepuszcza mi z pod reki.
    WRZUTA - VIDEO0004

    Dodam jeszcze że wartości w bloku 32 są również niewłaściwe rzędu 10%

  5. #5
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    moim zdaniem nieszczelnosc
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:43

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    w tym po prawej ale z kąd moge mieć pewność że to wszytko nie z powoduje przepływki??

    Co do nieszczelności to sprawdzałem układ pod cisnienie do 4 barów ładowałem i przytykałem na chwile co jakiś czas korek od wlewu oleju, i nic nie wykryłem, jedynie to co na filmiku słychać, ale to chyba się niesie wtłaczane powietrze po tipie?? bo wkładałem tam ręke ruszałem wszytkim co tam jest i nic mocniej nie syczalo. Z drugiej strony to przeciesz w tym miejscu nic nie ma po za tipem oraz wężykiem który idzie do gruchy?

    Myślałem że może z turbiną jest coś nie tak ale to można wykluczyć bo po odpięciu wężyka od N75 doładowanie jest
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 19-02-2012 o 19:57

  7. #7
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    4 bary w układzie dolotowym mogą popsuć chociażby zawór DV, N75 albo od PCV...

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    może także wysadzić uszczelniacz na wale głównym i trzeba będzie zwalać skrzynię;/ także uszczelkę spod pokrywy zaworów może wysadzić;/ itp
    pcv raczej nie ruszy bo kolega sprawdzał tak jak ja (ale ja to z minimalnym boost bo się bałem tego co wyżej napisałem) i była równowaga ciśnień za pcv i przed więc akurat ten zawór był raczej bezpieczny ale reszta;/
    nie róbcie tego w taki brutalny sposób.....

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Do TIP-a masz podpięte EVAP , DV , PCV ( które powinieneś zaślepić ) tak więc też jest ważne żeby nie było na nim żadnych nieszczelności .
    Zgadzam się że 4 bary to ostra przesada , 1/4 z tego wystarczy .

    Były też na forum przypadki że nowa przepływka padała po 2-3 miesiącach tak więc może i Ciebie spotkał taki pech .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie sprawdzenia szczelności, w ten sposób jaki sprawdzałeś to nie sprawdzisz szczelności pcv (bo takie same ciśnienie jest po obu stronach zaworu)

    no i sprecyzujmy się gdzie debatujemy na temat tego auta bo zrobiły się jakby 3 równoległe wątki o tym samym i nie wiadomo gdzie pisac

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    nie no pcv miałem zaślpione tak jak powinno byc może z tym 4 bary przesadziłem ale jakieś 3 był napewno i to nie że cały czas porostu pompowałem do tylu kompresor, wyłanczałem i otwierałem zawór na wężyk a wiec to cisnienie było malejące cały czas.

    Zrobie jeszczcze jutro test i loga na MBC podkręconym do poprawnego doładowania i zobaczymy jakie wartości będzi miała przepływka.

    Ale jak to znowu ona to chyba coś nie tak jest z moim autem albo choć by nawet instalacją że cały czas mi rozwala przepływki bo to będzie chyba 3 ablo 4 w okresie 12 miesięcy

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:59 19-02-2012 ---------- EDYCJA

    sorki za te równoległe wądki na forum ale tam miało być troche inny watek, ale zeszło do tego samego.

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:13 20-02-2012 ---------- EDYCJA

    no Paweł o zaworze PCV to nie pomyślałem, wogóle o nim zapomniałem. Mając na myśli wywalić go z układu na czas próby to czyli zaślepić krućce tak jak do próbu ciśnieniowej??

    Artur co do gruch i WG, to narazie się wstrzymam bo to jedna troche roboty jest. Wężyk do gruchy sprawdzony konkretnie szczelny na 100% jeszcze ten od serwa sprawdze i zostaje jeszcze PCV
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 20-02-2012 o 00:16

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    No na filmie slychac jak uchodzi cisnienie, bo jak by nie uchodzilo to ten dzwiek by sie nie niosl po tipie tak jak mowisz.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:43

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    a wiec tak chłopaki co zostało sprawdzone:
    DV jest sprawdzony sprawny na 100%
    przewód od serwa szczelny
    przewód co idzie do gruchy szczelny
    małe przewody co idą pod kolektorem szczelne ( wykazała chodz by próba ciśnieniowa)

    zamieszczam nowe nogi, rzućcie okiem i ocencie.

    WRZUTA - Nowy na MBC

    Co do przepływki to już sam nie wiem bo z jednej strony( nie wiem czy tak zawsze jest) ale jak do tej pory jak padała mi przepływka to auto szalało na wolnych obrotach znaczy sie miało korektę rzędu 25% i stało. A tera jednak tego nie ma ładnie sobie korekta pracuje na pograniczu + z -. Logi jednak mówią co innego ale sami ocencie??


    jeszcze jedyną rzeczą którą nie sprawdziłem to jest zawór PCV. Jaką metodą go najszybciej sprawdzić??

    zwróćcie uwagę na doładowanie jak ładuje do prawie maxa po czym spada, test był wykonany na MBC (oczywiście musiałem go podkręcić, nie wiem czemu??). Chciałem podkreślić że nie mam u siebie modyfikacji z map sensorem.
    Ostatnio edytowane przez Kasprzyk19 ; 20-02-2012 o 18:07

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli wykluczysz nieszczelność PCV to tak jak pisałem ci w innym poście przyjrzał bym się turbinie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    nie wiem czy dobrze postapiłem z tą próba, żeby wykluczyć nieszczelność PCV wziąłem zacisnąłem wężyk idący między kolektorem a tym zaworkiem

    o to logi
    WRZUTA - Na zatkanym PCV
    WRZUTA - Ya yatkanzm PCV2


    co dziwne, na logach tego nie wychwiciłem tylko na zegarze że zdażyło się że jak depłem to przeładowało:/ nie wiem jak to możliwe??

    A może poprostu przepływka za mało pokazuje, jest za słaba mieszanka i dlatego spada doładowanie turbiny??

Podobne wątki

  1. ESP - szarpie autem i wlacza sie kontrolka ESP
    Przez stiven w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 21:30
  2. Problem z moim kochanym APX-em
    Przez MlodyKW w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2015, 20:21
  3. co z moim ogłoszniem
    Przez rys00 w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 12:27
  4. Kilka problemów z moim silnikiem
    Przez B_R_N w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:32
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •