Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Klima – Parujące szyby

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Klima – Parujące szyby

    Witam,

    Po ciężkich bojach udało się zalogować do sterownika klimy. Od dłuższego czasu walczę z mega parującymi szybami. Czasem z kratek leci powietrze wilgotne jak w saunie. Nie wiem już co może być tego powodem. Vag pokazał błąd
    00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)29-10 - Short to Ground – Intermittent.

    Gdzie szukać problemu?

    Mam nie odparte wrażenie, że klapka pod filtrem kabinowym ani drgnie. Po włączeniu klimy słychać przez chwile delikatne stukanie.
    Czy zablokowanie tej klapki może mieć wpływ na parujące szyby? Jest otwarta w małej części i jej pozycja nie zmienia się od długiego czasu.

    Proszę o pomoc

  2. #2
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Witaj też u siebie mam problem z błędem 00604.
    Tylko u mnie wiekszego problemu z parującymi szybami nie ma. NIe jest idealnie, ale szmaciany dach, szyby bez ramek i brak garażu robią swoje.
    NIe interesowałem się tym zbytnio, ale znalazłem taki tutorial na necie Nadmierne parowanie szyby : Techniczne (archiwum) - Strona 2 - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf - i może mądrzejsi się wypowiedzą czy u nas umiejscowienie jest identyczne.

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    U mnie był ten sam błąd 604 , zdemontujcie schowek dostaniecie się do silniczka sterującego klapką zamkniętego/otwartego obiegu powietrza.Prawdopodobnie uległ uszkodzeniu a mianowicie plastikowe trybko pękło i stąd przy włączeniu/wyłączeniu nawiewów takie stukanie.Ori część jest z valeo, w sklepie mot dostaniecie dokładnie taką samą cześć valeo bez znaczków audi w cenie 220zł Nr orginału 1J1907511A jak i zamiennika valeo
    Należy zwrócić uwagę na jedynki w numerze,jak się trafi jakaś dwójka silnik będzie odwrotny(czyli lewy) nie pasujący do naszych TT

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Dziękuje za sugestie. Jest dokładnie tak ja napisaliście. Element sterujący obiegiem zamkniętym niestety wysiadł. Po rozbiórce silniczka okazało się że zębatka jest pęknięta przez co ślizga się na wałku.
    Niestety elementu nie da się naprawić. Pod zębatką znajdują się metalowe łapki działające jak wyłącznik krańcowy. Wszystkie zostały wyłamane, gdy zębatka zrobiła pełen obrót.
    Tymczasowo zdemontowałem mechanizm i ustawiłem obieg otwarty. Czekam na deszcz żeby sprawdzić czy pomogło. Demontaż tego to masakra. Montażu w ogóle sobie nie wyobrażam :/

Podobne wątki

  1. Klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 03:33
  2. Parujace szyby
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-01-2017, 08:00
  3. klima ?
    Przez maniaczek7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 18:18
  4. tt - problem z klima?????
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:22
  5. Klima
    Przez Missiek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 11:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •