Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Wątek: Sprzęgło TT 225KM

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale to pasuje tylko do sprzęgieł 228 a do 240 jedynie takie kity firm tuningowych które jak zwykle są drogie;P

  2. #17
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    HEHEHE czyli pozostaje mi tylko komplet kupić? narazie sie z dwumasem wstrzymam, zobaczymy jak bedzie wygladać dwumas po rozbiórce.
    Czytałęm o sposobie sprawdzenia. Zaciągam ręczny i ruszam autem bez dodawania gazu. (powoli puszczam sprzeglo mimo zaciagnietego recznego) jak zacznie coś tłuc... to dwumas do wymiany.
    Ja nie czuje podczas jazdy szarpań, nie ma dziwnych dzwięków, wszystko sprawuje się ok. Mam nadzieję ze dwumasowe kolo pozostanie to co jest.
    MARUDA

  3. #18
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    HEHEHE czyli pozostaje mi tylko komplet kupić? narazie sie z dwumasem wstrzymam, zobaczymy jak bedzie wygladać dwumas po rozbiórce.
    Czytałęm o sposobie sprawdzenia. Zaciągam ręczny i ruszam autem bez dodawania gazu. (powoli puszczam sprzeglo mimo zaciagnietego recznego) jak zacznie coś tłuc... to dwumas do wymiany.
    Ja nie czuje podczas jazdy szarpań, nie ma dziwnych dzwięków, wszystko sprawuje się ok. Mam nadzieję ze dwumasowe kolo pozostanie to co jest.
    Też tak zrobiłem że zostawiłem dwumas stary wymieniając sprzęgło i nic się nie stało, jeździ do dziś (już gdzieś około roku, przynajmniej 20000km) i nic się nie dzieje. Gdyby po takim czasie okazało się że trzeba wymienić jeszcze dwumas to raczej bym nie przeżywał że mogłem to zrobić rok temu bo znów trzeba zdejmować skrzynię biegów- w końcu wymiana też nie jest jakaś megadroga.

  4. #19
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Robiłem test, o którym pisałem. Nie ma najmnijeszego halasu, mam nadzieje, że nie trzeba wieć bedzie robic dwumasu.
    MARUDA

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    o wiecie co, jak teraz to przeczytałem to przypomniało mi się coś, właśnie tak ze 3-4 mies przed rozbiórką miałem taką przypadłość że auto mi mruczało gdy tak delikatnie ruszałem, jak zaciągnąłem ręczny i na 1 biegu deko puszczałem sprzęgło to coś pomrukiwało i wydawało jakiś taki dziwny dźwięk. Z tydzień przed rozebraniem auta zaczęło coś pukać przy delikatnym ruszaniu. Zawieszenie całe sprawdziliśmy i jedyne co przy rozbiórce było w tragicznym stanie to dwumas;/

    oczywiście teraz po złożeniu auta jest spokój bo wszystko jest nowe więc jestem pewien że to dwumas wydawał tamte dźwięki i info dla tych którzy to słyszą jakieś takie dźwięki, gdy już słychać to znaczy że trzeba odkładać kaskę na nowe koło (fakt że ja je traktowałem już ostro bo wiedziałem że robi wylot ale mimo wszystko bardzo szybko to postępuje)

  6. #21
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Czyli dobrze wyczytałem, sposób na sprawdzenie jest miarodajny ponoc ostro uszkodzony dwumas wali strasznie głośno.
    MARUDA

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to chyba już taki trup na maksa...u mnie delikatny szum i słyszalny jedynie jak wszystko wyłączone nawiewy , radio itp, a po rozebraniu był wyraźnie rozlatany;/

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Też tak zrobiłem że zostawiłem dwumas stary wymieniając sprzęgło i nic się nie stało, jeździ do dziś (już gdzieś około roku, przynajmniej 20000km) i nic się nie dzieje. Gdyby po takim czasie okazało się że trzeba wymienić jeszcze dwumas to raczej bym nie przeżywał że mogłem to zrobić rok temu bo znów trzeba zdejmować skrzynię biegów- w końcu wymiana też nie jest jakaś megadroga.
    Ty nie poruwnój swojego sprzęgła do tego w 225 inne moce inne obciązenia dodatkowo auto po programie w Q ma spore przeciążenia na kole, no ale nic róbcie jak uważacie to wasze auta i wasze pieniądze, jakoś cieżko mi uwierzyć że 10-11 letnie auta z przebiegami nie małymi mają koła w idealnym stanie, zejście to tylko kwestia czasu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Jak zaczne robić sprzęgło to zobaczymy co wyjdzie
    generalnie, zeby było jasne.... jak kupowałem TT to wiedziałem, ze może być problem ze sprzęgłem w tym aucie. Jeszcze przed programem liczyłem się z tym, że lada dzień może polecieć. Prawda jest taka, że po programie zrobiłem już sporo kilometrów i dopiero teraz zaczyna coś się dziać.
    Nie mniej jednak... jadąć normalnie i przyspieszając na maksa sprzegłą się "jeszcze" nie ślizga (pewnie to kwestia czasu) narazie dzieje się to tylko jak jest wysoki bieg i niskie obroty i pedał na maksa w podłogę (a i to dość delikatnie).
    Przez chwilę nawet myślałem, że może to nie sprzęgło.
    MARUDA

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Wymieniaj 2mas, nie rob tego samego bledu co ja!
    Popieram w 100% ...

    Wysprzęglnik też musowo powinieneś wymienić a to dla tego że aby go wymienić w 225 to trzeba ściągać skrzynię.
    Cena którą podał Ci mechanik jest śmieszna albo nie zdaje sobie sprawy że to 225 quattro albo ma po prostu konkurencyjne ceny .
    Jedyny miarodajny sposób sprawdzania koła 2-masowego wkleiłem na forum w wątku Messik-a
    Sposób z zaciąganiem ręcznego jest dobry aby sprawdzić na zasadzie '' czy już trup czy jeszcze oddycha ''










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Te mechanik to mój kolega. Wie, że to Q.
    MARUDA

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    generalnie po rozebraniu też można ocenić stan dwumasu, bo ja swój oceniłem :P że lata jak żyd po pustym sklepie:P ale dzielnie wytrzymał katorgi i nie klęknął do końca:P
    ogólnie to szkoda zakładać nowiutką tarczę z dociskiem na wyślizgany dwumas(przecież to jedna powierzchnia współpracuje z tarczą sprzęgłową!!) który nie ma idealnej powierzchni tylko pewnie coś na kształt stożka;/

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to wklejam dla kolegi jeszcze raz jak sprawdzić 2 - masówkę .
    Zgadzam się jednak że najlepiej przy tej robocie wymienić na nową lub przejść na jedno masowe koło

    South Bend Clutch - DXD High Performance Racing Clutches - Volkswagen









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    To jakie kolo jednomasowe moge tu wsadzić? od jakiego auta? jakie sprzęgło wtedy?
    MARUDA

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wsadzisz jedno masówki z innego auta bo takich nie robią pod sprzęgło 240mm , zostają tylko tuningowe koła zamachowe.
    Przykładowo takie
    DLI-TEKNIK
    Przeliczając te korony wychodzi jakieś 550$ ale jak kupisz na firmę z Euro VAT-em to może być jeszcze dwadzieścia parę % taniej .
    Przy takim kole zamachowym można używać seryjnego lub mocniejszego docisku jedynie tarcza powinna być ze sprężynkami amortyzującymi .
    Wszystko można kupić na tej stronie , jak się pogubisz to mogę Ci poszukać dokładnie








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Sprzęgło
    Przez jasiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 11:52
  2. Sprzęgło
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 09:55
  3. Konczy mi się sprzęgło
    Przez Krystian___ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 09:58
  4. Sprzegło
    Przez Maru w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •